Skocz do zawartości

[West 2nd Round] San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder


Przem

  

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto kogo wygrzmoci i w jakim stosunku?

    • Spurs w 4
      0
    • Spurs w 5
      12
    • Spurs w 6
      31
    • Spurs w 7
      5
    • Thunder w 4
      0
    • Thunder w 5
      0
    • Thunder w 6
      10
    • Thunder w 7
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Thunder powinni wrócić do swoich korzeni, czyli robić dwie rzeczy:

 

1. switchować picki (wygrali tym serię w 2012), zmusić Spurs do mismatchów i wykorzystać swój atletyzm

 

2. grać prosto w ataku: Thunder nigdy nie mieli dobrego ball movement, więc nagle nie zaczną grać jak Warriors - pchanie piłki pod kosz, off ball action dla Duranta i pick and rolle z Westbrookiem - to jest recepta

 

Nom próbowali, ale jeśli tylko udało się zmusić spurs do switcha i Parker był na Durancie to od razu Spurs mieli podwajanie, a że Thunder nie są zbyt dobrą ekipą w przemieszczaniu piłki w half-court to było im ciężko znaleźć receptę na zdobycie punktów. W tym meczu mieli 20 posiadań piłki bez żadnego podania. To jest ciekawa statystyka. Spurs też zamknęli ich kontry i sami wykorzystali pare razy zagapienie się w tym elemencie Thunder. To jest szczegół, ale w miarę istotny. Pare easy dunks się zawsze przyda.

 

Prosto w ataku to zawsze grali, ale jeśli mówisz o p&rolach to spójrz jak Spurs im to zamykali i zawsze próbowali przeciąc pierwsze podanie które jest najbardziej istotne. Skoro to nie działa to trudno aby coś innego działało. Pop znow odcina nasilniejsze ogniwa sprawiajac ze Ibaka staje się gościem który ma pokonać Spurs w ataku. No i był w miarę skuteczny - nawet przy tych trójcach.

 

leonard skoncentrowany na maxa i chyba chce udowodnić Durantowi co to znaczy 'system player'  po komentarzach właśnie gwiazdy OKC jakoby Leonard tylko z tego korzystał. No i skorzystał.

25pts 5as 5zb - poniżej 25 minut to jedyne takie osiągniecie w całej historii NBA. Poza tym to co Kawhi robi w obronie to poraża. ja kumam być dobrym 1-1 czy w team D, ale ten koleś ma full pack. Przesuwasz go na Weitersów i Robertsonów i możesz sobie defensywę ustawić pod Westbrooka.

 

No i jak mówiłem to będzie seria dla Aldridge'a 38 pkt w 30 lub mniej minut w playoff to też rekord historii NBA w erze zegara. Dobrze mu rzut siedział i w końcu ofensywa była otwarta. 

 

 

Ogólnie fajnie byłoby jednak docenić to co misie robiły. Dla mnie nawet ze szpitalem byli twardsi w defensywie niśli Oklahoma. Poza tym Pop w 4 meczu z misiami miał już dosyć. Bo defensywa się jakoś trzymała, natomiast ofensywa była słaba. Sporo nad tym mogli popracować przed drugą rundą.

Nie jestem zadowolony do końca bo było ciut lepiej, ale Green miał dzień a to nie będzie się zdarzało zawsze i tu musi wkroczyć Patty, który zagrał słabe zawody.

 

manu był Manu i jesli tylko bedzie w pełni sił to będzie dobre granie. Jesli nie to Anderson bedzie musiał się przyłożyć do ataku i się nie bac odpowiedzialności. W defensywie zasuwa  ostro i oby pozostał na takiej intensywnosci bo potencjał zawsze miał.

 

Parker sporo naasystował, zobaczymy czy Donovan bedzie chcia zrobić z niego scorera zamiast contributora. All in all lepiej chyba aby TP wjezdzał niśli robił przewagę i kreował ruch piłki. 

Oh i piekne zagranie jak w starym stylu TP i TD p&r z elbow.

 

Anyway w meczu nr 2 może być ciekawiej, ale widze więcej iso dla OKC i podań po wjazdach w ruchu. Oraz cisnięcie jeszcze bardziej na transition. Ale ogólnie to Durant powinien się wstrzelić inaczej  Spurs znowu 'łatwo' sobie poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To różni tych spurs od 2012.

Młody trzon dwóch liderów którzy raczej zapewniają unikanie takiego oklepu S5 od S5 przeciwnika gdzie ławka z Manu musiała kombinować jak nadrobić straty.

 

Wcześniejsza gra spurs S5 polegała na unikaniu tracenia większej ilości punktów i Parker tak od 2007 roku trzymał w ataku grę.

 

Dziś akcenty są rozłożone zupełnie gdzie indziej.

 

Tak skonstruowana piątka mimo patrolowca Duncana radzi sobie z różnym (poza ultra small Ball GSW) swobodnie i jest w stanie oklepac 28 zespołów.

 

Nie ma co wybiegac do serii GSW bo to inna para kaloszy a i tu 3 mecze do wygrania pozostały.

 

Cieszy forma większości graczy.

Mniej sprawny TD na maksa wykorzystuje swoje doświadczenie ( te cwierchaki podkoszowe) i w dalszym ciągu ten wózek może pojechać nawet lepiej.

 

Najważniejsze jest jednak to ze spurs weszli w taki mentalny MSTRZW

OWSKI tryb co budowane było w meczach z PTB w 1999/LAL 2003 mavs/ Suns 2005 i 2007 roku.

 

Spurs potrzebują jak tlenu trafień Greena gdzie dla Parkera/Leonarda robi to miejsce do penetracji.

 

Ciężko także bronić długie dwójki 45stopniowe LMA.

 

Nie ganilbym zbytnio OKC za słaba obronę bo Pop poukladal atak optymalnie a trafienia pomogły ustawić zespół szeroko.

 

Zaskoczyło mnie bardzo dużo zagrań dwojkowych które zastąpiły siedmiopodaniowce.

 

Najlepsze jest to ze teraz zamiast pyk pyk może nastąpić to słynne 8x pyk. To jeszcze bardziej meczy obronę i wydluzajac czas zakończenia akcji mentalnie podkopuje morale.

 

Chyba zaczynamy widzieć efekty operacji LMA.

 

W wielu dyskusjach koledzy z kosza dziwili mi się jak to spokojnie opowiadam o tytule dla spurs łącząc to nie z rozwojem Leo tylko właśnie z nowym nabytkiem z PTB.

 

W starym roku patrzyli poblazliwie z usmieszkiem na 15,6.

 

Tak od marca bardziej się przyglądali.

 

Mam nadzieje ze oczy otworzą w maju a uwierza w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź pouczająca i typ po pierwszym meczu serii zawsze w cenie.

 

Tego się nie spodziewał nikt, zobaczymy czy w drugim meczu Thunder nawiążą walkę.

 

Nie wiem czy  pouczająca, wiem, że jest moja - Twojej natomiast jakoś się nie doszukałem, ale to standard gdy Thunder dają dupy. Jeśli dostajesz taki oklep w pierwszym meczu na parkiecie rywala gdy wiadomo, że bardzo istotne jest aby wygrać jedno z dwóch pierwszy spotkań, to ja nie wiem nad czym tu dyskutować. Może jeszcze napiszesz, że przecież Hornets udało się odwrócić serię? SAS to zbyt doświadczona ekipa ze zbyt dobrym trenerem, aby wierzyć, że świeżak Donovan, który wygląda na tej ławce jak Christian Leattner w Barcelonie 92' -  może nagle zrobić takie usprawnienia żeby tą serię przedłużyć. Nie-ma-bata, to się nie wydarzy. No chyba, że Ibaka nagle przypomni sobie, że kiedyś był czołowym obrońcą zdolnym to powstrzymania każdego prócz może Dirka. Do tego dochodzą problemy Wessa i Durexa + ławka Drombo, gdzie trwa plebiscyt kto dziś będzie najbardziej bezużyteczny. Tylko sami Spurs, jakimś nieprawdopodobnym i niewytłumaczalnym slumpem mogą tą serię przegrać.

 

No fuckin kiddn me.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, sama prawda - z tym, ze napisana pare dni wczesniej by zrobila wieksze wrazenie.

 

Wiesz, ja przez cały sezon podstawiałem pod wątpliwość legitność tegorocznej Okli, nie mówię, że się takiego oklepu od razu spodziewałem, ale to co zobaczyłem w G1 rozwiało moje wszelkie wątpliwości. Co nie zmienia faktu, że gdy się rzeczywiście pomylę, to pierwszy przyznam się do pomyłki i pogratuluje Thunder dobrej serii.

 

Inna sprawa czy w to wierzę.

 

 

a szczegolnie smieszne, ze w typerze dales 4-2 a tutaj 4-1  :smile:

 

Typ oddałem przed pierwszym meczem, co w tym takiego dziwnego? post, do którego odnosił się barca, napisałem zaraz po G1 - dziwi Cię ta zmiana nastawienia? Nie odbierałem szans OKC przed samą serią, ale uważałem SAS za faworyta, stąd taki, a nie inny typ, pamiętaj, że to zawsze jest tylko typ i nie musi odzwierciedlać w 100% twoich odczuć.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie mecze najbardziej, bo na szali jest duża część legacy i w sumie to zawsze od tego jak najwięksi odpowiadali na swoje potknięcia - później tworzyły się ich legendy. Thunder nie byli faworytem przed serią, mają przed sobą all-time top Spurs, grają w hali gdzie SA ma 40-1 i generalnie gdyby przegrali serię to pewnie nikomu szczęka by nie opadła, ale własnie takie mecze i taka scena to szansa dla Duranta i Westbrooka, że kiedyś w dyskusjach all-time g2 i WCSF 2016 będzie dla nich tym czym 1989 Cavs, 2001 Spurs czy 2012 Celtics były dla Jordana, Kobego czy Lebrona.

 

jeśli Durant znowu się nie pokaże, a Westbrook będzie 'mediocre' to c*** strzeli całe te 20-puntkowe i triple-double wyczyny z rs.

 

 

 

man up, show up

 

 

f643ecf960b0a.jpg

WALCZYMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja przez cały sezon podstawiałem pod wątpliwość legitność tegorocznej Okli, nie mówię, że się takiego oklepu od razu spodziewałem, ale to co zobaczyłem w G1 rozwiało moje wszelkie wątpliwości. Co nie zmienia faktu, że gdy się rzeczywiście pomylę, to pierwszy przyznam się do pomyłki i pogratuluje Thunder dobrej serii.

 

Inna sprawa czy w to wierzę.

 

 
 

 

Typ oddałem przed pierwszym meczem, co w tym takiego dziwnego? post, do którego odnosił się barca, napisałem zaraz po G1 - dziwi Cię ta zmiana nastawienia? Nie odbierałem szans OKC przed samą serią, ale uważałem SAS za faworyta, stąd taki, a nie inny typ, pamiętaj, że to zawsze jest tylko typ i nie musi odzwierciedlać w 100% twoich odczuć.

 

ale tu barsie chodziło właśnie o tzw 'mądrzenie się po fakcie' (i właśnie tak wygląda pisanie o ludziach dających szanse OKC <przed rozpoczęciem serii> per Janusze basketu <po blowoucie w pierwszym meczu>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.