Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Moze latwiej bedzie otworzyc w wikipedii artykul.historycznoac Jezusa i odczytac te kilkanascie zrodel rzymskich i zydowskich?

Tacyt, jozef flawiusz, swetoniusz i wiele wiele innych.

 

Ci co wymieniłeś nie pisali o Jezusie i nie mają zeznan naocznych swiadków itp itd. 

Poza fauszerstwami to co pisali to o chrzescijanach którzy wierzyli w Chrystusa a nie o samym Jezusie chodzacym po Ziemi.

 

nadal czekam na jakis dowód czy historyka piszacego w czasach istnienia wielkiego jezusa. Skoro zrobił takie zamieszanie któś musiał o tym pisać tak? :D

był to proces trwający przez około 800 lat, o ile nie więcej.

 

O których czasach mówisz?

 

ja mówie o poczatkach gdzie całą naukę czy kulturę cofnęli. Przykład biblioteki Aleksandryjskiej/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co wymieniłeś nie pisali o Jezusie i nie mają zeznan naocznych swiadków itp itd. 

Poza fauszerstwami to co pisali to o chrzescijanach którzy wierzyli w Chrystusa a nie o samym Jezusie chodzacym po Ziemi.

 

nadal czekam na jakis dowód czy historyka piszacego w czasach istnienia wielkiego jezusa. Skoro zrobił takie zamieszanie któś musiał o tym pisać tak? :grin:

 

 

Możesz mi powiedzieć dlaczego wszyscy historycy na całym świecie i badacze tamtych czasów uznają Jezusa za postać historyczną? Może mógłbyś coś opublikować na ten temat, aby wnieść coś nowego do świata nauki i wyprowadzić historyków z błędu?:)

Rozumiem, że fragment poniżej jest o Kubusiu Puchatku?:)

 

 

W tym czasie żył pewien mędrzec zwany Jezusem. Był to człowiek dobry i sprawiedliwy. Wielu Żydów i ludzi innych narodowości stało się jego uczniami. Piłat skazał go na ukrzyżowanie i śmierć. Lecz jego uczniowie nie przestali w niego wierzyć. Mówili, że żyje i ukazał im się trzy dni po ukrzyżowaniu. 

 

A ten o Pszczółce Mai?:)

 

 

Aby więc ją usunąć, podstawił Neron winowajców i dotknął najbardziej wyszukanymi kaźniami tych, których znienawidzono dla ich sromot, a których gmin chrześcijanami nazywał. Początek tej nazwie dał Chrystus, który za panowania Tyberiuszaskazany był na śmierć przez prokuratora Poncjusza Piłata;

Którego Tomasza? I co On pchnął?

 

Z akwinu.

Filozofie.

 

Skoro chrzescijanstwo to taki hamulcowy nauki to czy moglbys wyjasnic jakim to sposobem cala nauka rozwinela sie w europie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz mi powiedzieć dlaczego wszyscy historycy na całym świecie i badacze tamtych czasów uznają Jezusa za postać historyczną? Może mógłbyś coś opublikować na ten temat, aby wnieść coś nowego do świata nauki i wyprowadzić historyków z błędu? :smile:

Rozumiem, że fragment poniżej jest o Kubusiu Puchatku? :smile:

 

 

W tym czasie żył pewien mędrzec zwany Jezusem. Był to człowiek dobry i sprawiedliwy. Wielu Żydów i ludzi innych narodowości stało się jego uczniami. Piłat skazał go na ukrzyżowanie i śmierć. Lecz jego uczniowie nie przestali w niego wierzyć. Mówili, że żyje i ukazał im się trzy dni po ukrzyżowaniu. 

 

A ten o Pszczółce Mai? :smile:

 

 

Aby więc ją usunąć, podstawił Neron winowajców i dotknął najbardziej wyszukanymi kaźniami tych, których znienawidzono dla ich sromot, a których gmin chrześcijanami nazywał. Początek tej nazwie dał Chrystus, który za panowania Tyberiuszaskazany był na śmierć przez prokuratora Poncjusza Piłata;

 

Z akwinu.

Filozofie.

 

Skoro chrzescijanstwo to taki hamulcowy nauki to czy moglbys wyjasnic jakim to sposobem cala nauka rozwinela sie w europie?

 

 

Przytoczone wersy tyczą sie postaci Jezusa i pogladów chrzescijańskich. Pisane były dawno po rzekomej smierci Jezusa i twierdzą ze chrzescijanie w niego wierzyli. 

 

 

Ty nawet nie masz pojecia jak powstawało chrzescijaństwo a próbujesz coś imputować. 

 

Raz jeszcze czekam skoro tak wielką postacia był jezus i cały swiat zbawiał to choć jednego historyka piszacego podczas jego obecnosci na naszej planecie. Wiele nie wymagam chyba

Tomasz z akwinu to ponad 1000 lat za późno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja imputuje? To Ty narzucasz swoja interpretacje tych pism sprzeczna ze stanowiskiem nauki zebys sie lepiej czulnw swoim postepowym swiatopogladzie

 

Opowiadasz bzdury i tu nie ma o czym dyskutowac. Ja nie poczuwam sie w obowiazku uzupelniac podstawowe braki w Twoim wyksztalceniu

 

Jedna rzecz i tylko jedna mnie interesuje. 

Dowód historyczny na istnienie Jezusa. A nie jakieś twoje szamotanie i machanie rączkami jak wariat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz i tylko jedna mnie interesuje.

Dowód historyczny na istnienie Jezusa. A nie jakieś twoje szamotanie i machanie rączkami jak wariat.

Toc podalem Ci dowody ktore zadowolily historykow na calym swiecie tak ze uznali Chrystusa za postac historyczna.

 

 

A to Ty machasz lopatka z piaskiem i krzyczysz:" nie, to nie sa dowody, ja tego nie uznaje". Jak chrzescijanskie to w ogole to nie dowody. Jak zydowskie to za malo wspomnieli. Jak rzymskie to nie jestem przekonany o autentycznosci. Jak syryjskie to sie nie liczy. Juz nie mowiac o tym ze pierwsi chrzescijanie nie przybyli do nas na komecie z kosmosu.

 

Nie bede marnowal czasu na dyskusje z "plaskoziemca" bo z doswiadczenia wiem ze do takich zadne fakty nigdy nie docieraja wiec po co tracic czas?

 

Ja Ci podalem dowody, Ty ich nie uznajesz i na tym dyskusja sie najzwyczajniej w swiecie konczy. Mozesz podyskutowac na lamach jakiegos czasopisma naukowego jesli sadzisz ze masz racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toc podalem Ci dowody ktore zadowolily historykow na calym swiecie tak ze uznali Chrystusa za postac historyczna.

 

 

A to Ty machasz lopatka z piaskiem i krzyczysz:" nie, to nie sa dowody, ja tego nie uznaje". Jak chrzescijanskie to w ogole to nie dowody. Jak zydowskie to za malo wspomnieli. Jak rzymskie to nie jestem przekonany o autentycznosci. Jak syryjskie to sie nie liczy. Juz nie mowiac o tym ze pierwsi chrzescijanie nie przybyli do nas na komecie z kosmosu.

 

Nie bede marnowal czasu na dyskusje z "plaskoziemca" bo z doswiadczenia wiem ze do takich zadne fakty nigdy nie docieraja wiec po co tracic czas?

 

Ja Ci podalem dowody, Ty ich nie uznajesz i na tym dyskusja sie najzwyczajniej w swiecie konczy. Mozesz podyskutowac na lamach jakiegos czasopisma naukowego jesli sadzisz ze masz racje.

 

Nie podałeś zadnego konkretnego dowodu tylko mówisz o jakiś historykach których coś zadowala. Co nie jest prawdą. 

 

 

Nie podałes żadnego historyka piszacego w tamtym okresie. ŻADNEGO. 

Gloryfikowane ewangelie były pisane dawno po tych wydarzeniach i mają koncept mityczny.

 

Dodatkowo Jezus jak podałem nie jest żadnym wyjatkiem. Jest kopią poprzednich bogów i mieszanką wierzeń pogańskich zydowskich i nawet greckich.

 

 

Myslę, że nie ma sie co za bardzo zagłebiać bo sie znowu wpierdoliłeś nie w swoją dyskusję i nie masz żadnego argumentu. 

 

Dwa cytaty o tym ze chrzescijanie wierzyli w chrystusa to chyba coś za mało. Bo daje tylko informację że ktoś w coś wierzy. 

 

Wiem, że jesteś na steaconej pozycji, ale sam sie wkopujesz. chyba  ze wczoraj jakis nowy dokument został opracowany o którym nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz nie tyle ze podam Ci dowod ze Jezus istnieje, tylko oczekujesz dowodu relacji na zywo jakiegos niechrzescijanskiego historyka. Takiego dowodu nie ma ale to nie znaczy ze Jezus nie istnial. Jest na to mnostwo dowodow o ktorych napisalem. Rownie dobrze moge poprosic o bezposredni dowod na istnienie twojego mozgu w chwili pisania przez Ciebue poprzedniego posta. Nie masz takuego bezpisredniego dowodu ale nie wyciagam z tego wniosku ze nie masz mozgu.

 

Zobacz jakie sa zrodla dotyczace innych postaci sprzed ponad 2 tysiecy lat. Taki aleksander wielki chociazby. Pierwsze wzmianki o aleksandrze wielkim jakimi dysponujemy powstaly 300 lat po jego smierci. Nie kilkadziesiat jak w przypadku Jezusa tylko 300. Twoj wniosek moze byc tylko jeden. Aleksander wielki nie istnial bo nie zachowala sie zadna relacja historyczna na zywo.

 

Nie widze jednak zebys machal raczkami ze aleksandee wielki nie istnial. Dlaczego? Ja mam swoje wytlumaczenie ale nie bede go upublicznial. Na tym temat koncze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.