Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Ciebie? :smile:

Jak sobie tu wpadnę podyskutowąc to zawsze pierwszy który odpowiada kontrą to własnie Rappar.

Tak było i dziś i poprzednie kilka razy też, bez względu na to jaki temat poruszę.

To Ci się udało :grin:

Bo jako ostatni jeszcze reaguję, reszta sobie zazwyczaj odpuszcza reakcję na tego typu bzdury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyobrażenia o ziemii w czasach Rzymu oraz w 13 wieku. Wykształcony mieszkaniec greckich polis oraz rzymianie wiedzieli jak wygląda planeta.A ,że Rzym to była połowa Europy + część na innych kontynentach to można przyjąć ,że z "inteligencji"to wiedziała ponad wiekszość z całej planety.

Chrześcijaństwo początkowo nie lubiło się z rzymianami, mieli innych bogów i ich powiedzmy "astronomia" też mogła być inna.

Dziś rosną w siłę ludzie przekonani ze ziemia jest płaska, mimo tego że rzymianie wiedzieli że nie jest.

 

Może jeszcze przykład czegoś co rzymianie znali a średniowieczni nie bardzo

https://pl.wikipedia.org/wiki/Beton

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrześcijaństwo początkowo nie lubiło się z rzymianami, mieli innych bogów i ich powiedzmy "astronomia" też mogła być inna.

Dziś rosną w siłę ludzie przekonani ze ziemia jest płaska, mimo tego że rzymianie wiedzieli że nie jest.

Od 313 była wolność wyznawania tej religii a cesarz przeszedł na chrześcijaństwo.380 chrześcijaństwo staje się oficjalną religą państwa.Nagle ludzie wykształceni którzy zmienili religie stali się płaskoziemcami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 313 była wolność wyznawania tej religii a cesarz przeszedł na chrześcijaństwo.380 chrześcijaństwo staje się oficjalną religą państwa.Nagle ludzie wykształceni którzy zmienili religie stali się płaskoziemcami?

Wystarczy ze heretykami, albo po prostu powiedziano im że się nie znają

Tu jest chyba fajny opis

http://apologetyka.katolik.pl/sredniowieczewobec-kulistej-ziemi/

Mimo ze z punktu widzenia katolików to jednak nawet tutaj widąc że ta wiedza nie była dana od poczatku

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Towarzystwo_P%C5%82askiej_Ziemi

Nie wiedziałem że ten nawrót ma początek w ponownym dosłownym rozumieniu Biblii.Wiadomo jednak że na początku tak własnie rozumiano Biblię, dosłownie.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale źródła czego? 

 

 

 

Napisałeś, że czytałeś o ewolucji, że siły entropii na nią nie oddziałują tylko jest wszystko uporządkowane [boży plan czy coś?] a później zażądałeś, żebym ja jakieś źródła podał na twierdzenie przeciwne. Tak to nie będę z Tobą dyskutował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że czytałeś o ewolucji, że siły entropii na nią nie oddziałują tylko jest wszystko uporządkowane [boży plan czy coś?] a później zażądałeś, żebym ja jakieś źródła podał na twierdzenie przeciwne. Tak to nie będę z Tobą dyskutował.

 

Nie, nie. To, że wszystko jest uporządkowane to jest mój własny wniosek wynikający z tego, że nigdzie nie czytałem o udziale entropii w teorii ewolucji, bo entropia to jest przecież synonim nieuporządkowania. 

 

Rozumiesz różnicę pomiędzy: "Siły entropii nie napędzają ewolucji:, a "Nigdy nie czytałem o tym, żeby entropia napędzała ewolucję:?

 

Jak nie będziesz o tym ze mną dyskutował? Tak, że jak nie podam Ci tytułów wszystkich książek i artykułów, które czytałem, a w których nie było słowa o tym, o czym Ty piszesz, to nie będziesz ze mną dyskutował? :smile: Przecież Ci tłumaczę, że NIGDY NIE CZYTAŁEM W NICZYM O TYM CO PISZESZ. Nie za bardzo rozumiem, czego ode mnie oczekujesz.

 

No ale jeżeli już chcemy być poważni, to przede wszystkim o Twojej teorii nie przeczytałem tutaj:

 

http://darwin-online.org.uk/converted/pdf/1861_OriginNY_F382.pdf

 

Szukałem trochę po googlu, ale nigdzie nie widziałem tezy, że ewolucja jest napędzana drugą zasadą termodynamiki.

 

Podsumowując, chciałeś z pozycji "naukowca" pośmiać się trochę z Ciemnogrodu. Przepraszam, że nie wyszło:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber masz tu zdjęcie entropii i co może być jej efektem. No chyba że uważasz, że to dzieło Twojego Boga, ale w takim wypadku to mu się chyba qrwa nieźle musiało nudzić.

 

Elephant-Man-01.jpg

 

I nie zrozumiałeś mnie mimo że pisałem to już - sama ewolucja jest uporządkowana, ale dowodzące nią siły ścierają się z siłami chaosu, bo natura jest chaotyczna, raz piorun pierdalnie w drzewo na środku pola, a raz nie. Raz jebnie superwulkan powodując zmiany w ekosystemie, a innym razem nie. Czego tu nie rozumiesz?

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze heretykami, albo po prostu powiedziano im że się nie znają

Tu jest chyba fajny opis

http://apologetyka.katolik.pl/sredniowieczewobec-kulistej-ziemi/

Mimo ze z punktu widzenia katolików to jednak nawet tutaj widąc że ta wiedza nie była dana od poczatku

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Towarzystwo_P%C5%82askiej_Ziemi

Nie wiedziałem że ten nawrót ma początek w ponownym dosłownym rozumieniu Biblii.Wiadomo jednak że na początku tak własnie rozumiano Biblię, dosłownie.

Sefore nowy to się nabrał, że da się z Tobą dyskutować :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I nie zrozumiałeś mnie mimo że pisałem to już - sama ewolucja jest uporządkowana, ale dowodzące nią siły ścierają się z siłami chaosu, bo natura jest chaotyczna, raz piorun pierdalnie w drzewo na środku pola, a raz nie. Raz jebnie superwulkan powodując zmiany w ekosystemie, a innym razem nie. Czego tu nie rozumiesz?

Nie rozumiem z jakiej publikacji wziąłeś tezę, że entropia napędza ewolucję.

 

Czy Ty wiesz, co to jest entropia w ogóle? :smile: Siła chaosu? :smile: To się mierzy w Niutonach? :smile:

 

Wpiszcie sobie w google "entropia genetyczna". Dowiecie się naprawdę wiele o kreacjonistach :nevreness:

 

http://nodejs-jakewis.rhcloud.com/ewolucja-darwinowska-jest-niemozliwa/

 

https://creation.com/time-no-friend-of-evolution-polish

 

 

To są trzy pierwsze wyszukania po wpisaniu tego terminu w google:)

 

I jeszcze jedno, efektem działania jakiej z sił entropii, jak Ty to nazywasz jest ten zmutowany facet? To efekt uderzenia pioruna, czy wybuchu wulkanu?:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sefore nowy to się nabrał, że da się z Tobą dyskutować :grin:

 

No straszna jest dyskusja z kimś kto gada i dodatkowo jeszcze jakieś linki wkleja :smile:

 

a wracajac do tematu w Bibli stoi tak:

"21 Czy nie wiecie tego? Czyście nie słyszeli?

Czy wam nie głoszono od początku?

Czyście nie pojęli utworzenia ziemi?

22 Ten, co mieszka nad kręgiem ziemi,

której mieszkańcy są jak szarańcza,

On rozciągnął niebiosa jak tkaninę

i rozpiął je jak namiot mieszkalny.

 

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=512

 

Ci którzy badali tylko Biblię i byłą dla nich jedynym źródłem wiedzy musieli o ziemi myślec jako o płaskiej.

Ci chrześcijanie którzy nie traktowali Biblii az tak dosłownie, zajmowali się nauką i czerpali z innych źródeł mogli uważać ze jest okragła.

 

 

A tutaj ktos jedzie mocno i moim zdaniem za ostro, no ale...

https://hardkor.wordpress.com/2009/09/29/biblijna-astronomia/

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jeszcze jedno, efektem działania jakiej z sił entropii, jak Ty to nazywasz jest ten zmutowany facet? To efekt uderzenia pioruna, czy wybuchu wulkanu? :smile:

 

Nie wiem, ale jeśli to efekt woli Twojego boga, to tylko potwierdza tezę, że jest chorym psycholem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale jeśli to efekt woli Twojego boga, to tylko potwierdza tezę, że jest chorym psycholem.

 

Jest chorym psycholem, bo dotyka Twojego poczucia estetyki?:)

 

Pojadę trochę darkonzą, ale jakby wszyscy ludzie tak wyglądali, to nawet nie zwróciłbyś uwagi, że facetowi, czegoś brakuje, ale że wygląda inaczej, to ci to przeszkadza. Nazywasz Boga chorym psycholem, bo stworzył coś, co uderza w Twoje poczucie estetyki?:) Robi się coraz weselej:)

 

Btw. znalazłem już artykuł, w którym pewien profesor tłumaczy, że ewolucja i entropia działają niezależnie od siebie, a nie jedno napędza drugie :nevreness:  Także jeżeli szukałeś czegokolwiek na potwierdzenie wytworu swojej wyobraźni z tą entropią, to muszę Cię zmartwić. Wyszedłeś na Ciemnogród:)

 

A tak w ogóle to wygląd tego faceta to efekt mutacji genetycznych, ale aż głupio się czuję tłumacząc takie rzeczy z pozycji wierzącego w bajki katola. I to komuś, dla kogo podobno logiczne są białe karły, super novy, czarne dziury i był na olimpiadzie z historii :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gubię się, odnoszę się tylko do tezy vasqueza, że zobaczenie cudu Jezusa oznacza, że na 100% wiem, że jest On Synem Bożym. Nie było tak, bo wśród tłumu popierającego Ukrzyżowanie byli ludzie, którzy widzieli te cuda.

 

Ale widzę, że rzeczywiście można było moje zdanie tak zrozumieć, więc prostuję.

 

Pamiętaj także, że to iż to przepowiedzieli prorocy nie oznaczało, że ludzie odpowiedzialni za śmierć Jezusa działali w arunkach pozbawienia wolnej woli.

Jak mam być szczery to ja to interpretuje inaczej

 

Kapłani potraktowali Jezusa jak kogoś kto uzurpuje sobie boskie prawa. I wie lepiej od nich czego chce Bóg. I się wkurzyli.

Na dodatek wielu ludzi uwierzyło w niego więc nie mogli tego ignorować

 

Dla mnie to coś identycznego jak papież zareagował na albigensów, katarów czy Husa. Wkurzył się, że sa popularni i że na dodatek pouczają go jak naprawdę powinien wierzyć

 

Aż dziw że taki los nie spotkał w tamtych czasach św. Franciszka

 

Wiesz trochę co niektórzy mają rację kiedy piszą że Biblia poniekąd jest w poprzek dzisiejszego chrześcijaństwa.

Bo Bóg odezwał się do Noego. Bóg odezwał się do Lota. Do Mojżesza. Czy nawet do św. Piotra czy Pawła

Bóg czynił dowody i to namacalne ( apostoł Tomasz się kłania tym , którzy by się zastanawiali jak się macali) - czy ludzie wiedzieli - pytanie czy najpierw wierzyli a potem wiedzieli? W przypadku Mojżesza to raczej najpierw się dowiedział a potem już wierzył. I on nam przyniósł Dekalog. Trochę to w poprzek tego czego my musimy doświadczać od czasów niewiernego Tomasza. My mamy trudniej.

Każdy szuka palca Bożego w różnych elementach. Dla mnie to przewracające się kartki w czasie mszy pogrzebowej Jana Pawła II ., W dniu bezwietrznym w Rzymie.

Ale dyskusja na tematy Boże na forum gdzie większość tylko próbuje prowokować i jeszcze myśli ,że jest w tym zabawne jest rzeczą raczej trudną. Ewangelizacja jest teraz trudniejsza niż kiedyś bo ludzie stali się wygodni i nie chcą by ktoś im mówił co jest dobre a co złe

A KK często nie pomaga w tym wszystkim. Jan Paweł II potępiający arcybiskupa Salwadoru bo ten popierał bunt biedoty. Albo arcybiskupa Limy , który sprzedał auto bo uznał że zza szyb mercedesa to on nie pozna potrzeb swoich owieczek.. Razi przepych takiego prałata Jankowskiego. Przepych Kurii w Poznaniu , która pobierała spory grosz za kolejke wąskotorową wożącą dzieci

KK mógł odzyskać łatwo mienie zabrane przez komunę . PiS się bierze za reprywatyzacje w Wawie ale jakoś nikt nie rozlicza tego jak kościół odzyskiwał ziemię po zaniżonych wycenach.

Jestem w stanie zrozumieć, że kogoś to razi i odsuwa od KK ale w sumie od Boga nie powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak w ogóle to wygląd tego faceta to efekt mutacji genetycznych, ale aż głupio się czuję tłumacząc takie rzeczy z pozycji wierzącego w bajki katola. I to komuś, dla kogo podobno logiczne są białe karły, super novy, czarne dziury i był na olimpiadzie z historii :nevreness:

 

Ale na chooj ciśniesz ad personam, nie umiesz merotyrocznej dyskusji prowadzić panie przemądrzały. 

 

Jasne, że to efekt mutacji genetycznych, ale czym innym są mutacje jak nie wdarciem się sił chaosu do tej starannie zaprogramowanej Twoim zdaniem ewolucji. I nie machaj mi jakimiś artykułami, że ewolucja i entropia się wykluczają, bo też umiem korzystać z wyszukiwarki. Są też książki, które przedstawiają ewolucję jako entropię i co k**** z tego? O co my się w ogóle kłócimy, bo już przez te Twoje wycieczki osobiste się zgubiłem...   

 

Jeśli tak się czepiasz słowa entropia, bo może wiążesz je z termodynamiką czy fizyką kwantową, to zostańmy przy terminie chaos. I tak, moim zdaniem człowiek tak jak każde stworzenie jest zrodzony z chaosu i jego istnienie zależy od losowych, chaotycznych sił odziałowujących w świecie i wszechświecie. Pizgnie w nas jakaś asteroida i z Twojego sądu ostatecznego będą nici. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na chooj ciśniesz ad personam, nie umiesz merotyrocznej dyskusji prowadzić panie przemądrzały. 

 

Jasne, że to efekt mutacji genetycznych, ale czym innym są mutacje jak nie wdarciem się sił chaosu do tej starannie zaprogramowanej Twoim zdaniem ewolucji. I nie machaj mi jakimiś artykułami, że ewolucja i entropia się wykluczają, bo też umiem korzystać z wyszukiwarki. Są też książki, które przedstawiają ewolucję jako entropię i co k**** z tego? O co my się w ogóle kłócimy, bo już przez te Twoje wycieczki osobiste się zgubiłem...   

 

Jeśli tak się czepiasz słowa entropia, bo może wiążesz je z termodynamiką czy fizyką kwantową, to zostańmy przy terminie chaos. I tak, moim zdaniem człowiek tak jak każde stworzenie jest zrodzony z chaosu i jego istnienie zależy od losowych, chaotycznych sił odziałowujących w świecie i wszechświecie. Pizgnie w nas jakaś asteroida i z Twojego sądu ostatecznego będą nici. 

A może to właśnie Bóg w nas pierdolnie tą twoją asteroidą, a następnie się z nami rozliczy? Co to wogóle ten chaos? Bo ja k**** nie ogarniam, gadasz takie głupoty. Na czym ten chaos polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to ja to interpretuje inaczej

 

Kapłani potraktowali Jezusa jak kogoś kto uzurpuje sobie boskie prawa. I wie lepiej od nich czego chce Bóg. I się wkurzyli.

Na dodatek wielu ludzi uwierzyło w niego więc nie mogli tego ignorować

 

Dla mnie to coś identycznego jak papież zareagował na albigensów, katarów czy Husa. Wkurzył się, że sa popularni i że na dodatek pouczają go jak naprawdę powinien wierzyć

 

Aż dziw że taki los nie spotkał w tamtych czasach św. Franciszka

 

Wiesz trochę co niektórzy mają rację kiedy piszą że Biblia poniekąd jest w poprzek dzisiejszego chrześcijaństwa.

Bo Bóg odezwał się do Noego. Bóg odezwał się do Lota. Do Mojżesza. Czy nawet do św. Piotra czy Pawła

Bóg czynił dowody i to namacalne ( apostoł Tomasz się kłania tym , którzy by się zastanawiali jak się macali) - czy ludzie wiedzieli - pytanie czy najpierw wierzyli a potem wiedzieli? W przypadku Mojżesza to raczej najpierw się dowiedział a potem już wierzył. I on nam przyniósł Dekalog. Trochę to w poprzek tego czego my musimy doświadczać od czasów niewiernego Tomasza. My mamy trudniej.

Każdy szuka palca Bożego w różnych elementach. Dla mnie to przewracające się kartki w czasie mszy pogrzebowej Jana Pawła II ., W dniu bezwietrznym w Rzymie.

 

Ja rozumiem dlaczego Jezus został ukrzyżowany, moje wypowiedzi w ogóle do tej przyczyny się nie odnosiły.

 

Co do znaków, to zastanów się nad członkostwem w jakimś ruchu charyzmatycznym, jeżeli te znaki są Ci tak bardzo potrzebne. Cuda i objawienia zdarzają się również dzisiaj.

 

Smutne jest, że wielu ludzi nagle zaczyna uważasz, że Boga nie ma, bo proboszcz jest zły. Tak jakby te dwie rzeczy miały ze sobą coś wspólnego.

 

 

Ale na chooj ciśniesz ad personam, nie umiesz merotyrocznej dyskusji prowadzić panie przemądrzały. 

 

 

Trzeba było się wczoraj nie pytać jak się macam z Bogiem, to bym Cię dzisiaj oszczędził:) A jak się sam mi wystawiasz entropią na strzał, to co ja poradzę?:) 

 

 

 

Jasne, że to efekt mutacji genetycznych, ale czym innym są mutacje jak nie wdarciem się sił chaosu do tej starannie zaprogramowanej Twoim zdaniem ewolucji. I nie machaj mi jakimiś artykułami, że ewolucja i entropia się wykluczają, bo też umiem korzystać z wyszukiwarki. Są też książki, które przedstawiają ewolucję jako entropię i co k**** z tego? O co my się w ogóle kłócimy, bo już przez te Twoje wycieczki osobiste się zgubiłem...   

 

 

Znakomicie, czy mógłbyś podać ich tytuły i autorów, żebym mógł się z nimi zapoznać?

 

Kłócimy się o to, czy entropia napędza ewolucję, czy ewolucja funkcjonuje, mimo przeszkadzającej jej entropii.

 

 

 

Jeśli tak się czepiasz słowa entropia, bo może wiążesz je z termodynamiką czy fizyką kwantową, to zostańmy przy terminie chaos. I tak, moim zdaniem człowiek tak jak każde stworzenie jest zrodzony z chaosu 

 

 

Widzę, że pojawiają się elementy mitologii greckiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.