Skocz do zawartości

Wakacje w Orlando 2007


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zalozylem temacik do pogaduszek na temat naszych przemyslen odnosnie zaczetego trzy dni temu okresu przygotowawczego tzw. offseason :wink:

 

1.Dni mijaja a informacji o zwolnieniu Hilla nie widac Cos mi sie zdaje ze nikt nie bedzie go mial odwagi wyrzucic przez te jego powiazania z rodzinka wlasciciela klubu Jego grzechy wszyscy znamy wiec nie bede tego po raz nty powtarzal Chcialbym tylko zeby coach (ktokolwiek nim bedzie) dawal wiecej szans na gre mlodym a nie ogrywac bezproduktywnych zawodnikow typu Battie ktory to kompletnie zawiodl w PO Przepasc miedzy jego gra a Darka i wplywie na ogolny wyglad poczynan druzyny na boisku jest dosc spory (delikatnie mowiac) a mimo to Tony rozpoczynal mecze w S5 To chore i ciezko mi jest sobie wyobrazic zeby Hill zmienil swoj poglad na ta kwestie... To samo tyczy sie Redicka etc. A jednak sie powtarzam 8) No ale trudno sie nie powtarzac skoro wydaje sie to tak oczywiste ze idiota by zrozumial

 

2.Czy jezeli podpiszemy Darka za okolo 8-9 baniek i przedluzymy Howarda to czy zostana nam jakies fundusze zeby podpisac "big name" bo na realGM spotkalem sie z roznymi pogladami na ten temat

 

3.Czytaliscie te chore rzeczy na temat Grahama z Toronto? Ze jest slabym zawodnikiem i ze bedzie mial problem ze znalezieniem pracodawcy jak mu sie kontrakt skonczy - takie tam bzdury Nie moge tego znalezc ale bylo na realGM (moze ktos widzial) Ja bym go chetnie widzial w koszulce Magic jezeli go Raptors nie chca

 

4.Ciekawe co zrobi Grant Hill? Jezeli odejdzie do innego zespolu to bedzie najwieksza chamowa jaka widzialem

 

EDIT:

Sprawa wydaje sie byc jasna Majster Brian Hill prawdopodobnie zostaje :(

Wywiad z Otisem:

“As I said, I think you have to look at everything. Brian and I sit down and talk like I talk with every other guy on the team, I think you have to evaluate everything. I am being evaluated at this time so I’m sure I’ll have my sit down with Bob (Vander Weide) at some point and time in the future. I don’t anticipate it (Brian Hill returning) being an issue. I don’t anticipate it being an issue, I see him coming back.”

http://www.nba.com/magic/news/Season_Wr ... 3-800.html

 

W Milicicu "nadzieja" Ciekawe czy w takim ukladzie zostanie Ja bym na jego miejscu sie wypial i bedziemy mieli sielanke pelna geba :cry: Niech Dwight nie podpisuje extension to moze w koncu rusza ten burdel z miejsca Podobno z budowaniem nowej hali tez zwlekaja CHUUUUUUJNIA DO KWADRATU

 

Oby to byla prawda 8)

http://www.realgm.com/boards/viewtopic.php?topic=656665

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temacik jest fajny, tyle że troche nieco zbyt wczesny :wink: . Juz sporo sie napisaliśmy, co byśmy chcieli, a czego nie, ale tak naprawdę prawdziwy ruch może się zacząć dopiero bodaj po pierwszym lipca, no i ewentualnie w dniu draftu...

 

Teraz kilka kwestii, które mogą być poruszone:

 

1. Brian Hill

Naczytałem się już sporo, co do tego, czy odejdzie. Jednego dnia bębnią, że odchodzi, kolejnego, że zostaje. A myslę, że prawdą jest, że tak naprawdę wszystko rozstrzygnie się w ciągu 2-3 tygodni. Nasze zdanie jest w tym zakresie jednolite, podobnie jest na innych forach. Wszyscy chcą zwolnienia Hilla, bo gołym okiem widać, że nie jest to trener, z którym można do czegoś dojść. Mam nadzieję, że zobaczy to również Smith.

 

2. Dwight Howard

Extension dla niego jest niemal pewne - 80 mln USD za 5 lat, czyli max co do długości, jak i wysokości. Czyli będziemy mieli Dwighta na najbliższe 6 lat, o ile się coś niedobrego nie wydarzy. Można się spierać, czy Howard na chwilę obecną nie zostanie przepłacony, ale co nam tak naprawdę zostało? Jest to nasza przyszłość i jeżeli nie on, to kto na chwilę obecną? Nie mamy w zasadzie wyboru, ale mam pewne wątpliwości, czy ta inwestycja się nam zwróci, tak jak byśmy tego oczekiwali. Oby... Trzeba latem Howarda pognać do roboty nad techniką rzutu, bo to można w pewnym zakresie podrasować. Jeżeli to się udałoby, to kontrakt zacząłby się zwracać szybko.

Nie znam się dokładnie na zasadach liczenia salary cap (dobry w te klocki jest spabloo), ale nawet przy podpisaniu Milicica mamy pieniążki na tzw. gwiazdę, bo extension Howarda nie wlicza się do salary cap (czy jakoś tak).

 

3. Grant Hill

Mówi się, że zostanie w Magic na nastepny sezon i będzie gral, bo jest całkiem zadowolony z obecnego sezonu. Myslę, że za niskie pieniążki i jako zmiennik Grant byłby świetnym rozwiązaniem. Jeżeli miałby być zawodnikiem pierwszopiątkowym, to nie widzę w tym sensu.

 

4. Point guard

Czytałem, że zdobycie rozgrywajka, to jednen z priorytetów Magic na lato. Widać, że władze Magic mecze jednak analizują. I teraz pozostaje pytanie: kto? Pojawia się opcja z Atkinsem. Jak dla mnie wybór z obecnych rozgrywajków w lidze jest bardzo ograniczony i w zasadzie oprócz Andre Millera nie widzę żadnej opcji dla Orlando. No chyba, że Billups, który rozwiązałby nam mnóstwo problemów. Ale w jego pozyskanie jakoś niezbyt wierzę, tym bardziej, jeśli prawda jest, że naszym priorytetem jest VC, zaś drugi w kolejce to Lewis...Pieniędzy zabraknie. Dlatego może warto byłoby zapolować na 15-20 numer draftu, o czym już zresztą pisałem.

 

I to w zasadzie tyle, co można w chwili obecnej powiedzieć o lecie w Magic. Wiadomym jest, że Smith podał następujące priorytety na lato: Extension Howarda, point guard i gwiazda. Tylko gdzie w tym wszystkim są Darko i JJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego dnia bębnią, że odchodzi, kolejnego, że zostaje.

Dokladnie. Tez juz klilka razy natknalem sie na obie wersje i pewnie tak naprawde to oni jeszcze nie wiedza co zrobic. Mogliby nas spytac bo my juz wiemy :wink:

 

Ciekawe co zrobi Grant Hill?

Niby kiedys mowil, ze jesli Magic beda zainteresowani jego uslugami po minionym sezonie to podpisze za minimum zeby splacic "dlug" kiedy to siedzac na lawce z kontuzja zarabial grube miliony. Jednak tak jak zauwazyl tomaszan, mysle ze w S5 nie bedzie dla niego miejsca wiec gdyby mil byc rezerwowym to mysle ze mielibysmy z niego pozytek.

 

Pojawia się opcja z Atkinsem. Jak dla mnie wybór z obecnych rozgrywajków w lidze jest bardzo ograniczony i w zasadzie oprócz Andre Millera nie widzę żadnej opcji dla Orlando

Atkins raczej nie rozwiaze naszego problemu. Chociaz jest chyba troche lepszym rozgrywajkiem niz Nelson to mysle ze potrzeba nam kogos lepszego. Andre bylby niezla opcja. Bo w podpisanie Billupsa raczej nie chce mi sie wierzyc.

 

Juz sie nie moge doczekac kolejnego sezonu :) No ale najpierw trzeba czekac na to co zrobi kierownictwo przed nim. Oby nie zmarnowali tego czasu i zapowiedzi zmian okazaly sie prawdziwe. Szczegolnie zmiana trenera :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się dokładnie na zasadach liczenia salary cap (dobry w te klocki jest spabloo), ale nawet przy podpisaniu Milicica mamy pieniążki na tzw. gwiazdę, bo extension Howarda nie wlicza się do salary cap (czy jakoś tak).

To tak po tym sezonie spada olbrzymi kontrakt Hilla (16 mln USD za ostatni sezon). jesli ploty co do przedluzenia Howarda sie sprawdza (a sa pewnie na 95%) to i tak nie macie sie co martiwc o salary w nastepnym sezonie, bo w nim Howard bedzie wypelnial czwarty rok kontraktu debiutanckiego (okolo 6 baniek za sezon), a zarobki po 14-15 mln dolarow za sezon zaczna sie "dopiero" od sezonu 08/09.

 

Jesli salary cap w nastepnym sezonie bedzie wynosilo okolo 55 baniek to na to lato macie okolo 15 baniek na FA. Ale tak naprawde za te 40 baniek macie w skladzie: Turka, Battiego, Howarda, Nelsona(sytuacja kontrakltowa podobna do howarda, acz czy magic go przedluza- smiem watpic), Arroya i inne pionki jak garittiego i Doolinga (ktorzy imo raczej podpisza player option, a na pewno Pat je podpisze bo 3 baniek to nigdzie "chyba" nie dostanie). Czyli sporo dziur, jesli jak piszecie podpiszecie Milicica to zostanie okolo 5-7 baniek na: solidna jedynke, niezlego strzelca, no i moze za inne odsepstwa od salary (minimum dla weteranów)- Granta Hilla.

 

Ogolnie mimo tego ze w lecie bedziecie ponizej salary, nie macie az tak duzych opcji manewru, gdyz z 14-16 baniek wolnych na FA, sporo musicie wydac na wzmocnienie, a raczej pozstawienie tego samego statusu pod koszem, czyli trojki Howard, battie i Milicic z nowym extension, chyba ze za ta kase podbijecie po innego wysokiego do 5-6 baniek (czy sa tacy tani i niezly wysocy?) i zostanie wam wiecej kasy na jakas gwiazde obwodowa typu Billups/ Carter. Mozliwosci jest sporo, kasy tez troche wiec lato na florydzie bedzie ciekawe (równiez w slonecznym miami...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno interesujemy sie Stevem Blakem Jezeli damy mu cos w granicach kontraktu Bogansa to jak najbardziej bym sie zgodzil Za wiele razy go nie widzialem ale pewnym upgradem w stosunku do Arroyo chyba by byl (moze nawet do Jameera :wink:) Jezeli wytrejdujemy Carlosa to moglby przyjsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howarda wybrano do 3 piatki NBA :) Miejmy nadzieje ze za rok trafi do pierwszej. Tylko niech on przez to lato poprawi osobiste no i niech wzbogaci repertuar zagran ofensywnych.

Aha no i jest kolejne info odnosnie trenera - podobno interesujemy sie Samem Vincentem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie rumour o JRichu Tak sie zastanawiam i sam nie wiem Jezeli na PF mialby grac Battie to chyba bym tego nie zrobil Milicic to jednak co innego i z Dwightem moga robic niezla rozpierduche

Artest to kolejna alternatywa ktora moim zdaniem jest znacznie lepsza Przy nim nawet i Redick moglby grac :)

Jezeli mamy stracic Darka to jakis konkretny wysoki musi przyjsc nie ma bata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co z tego wszystkiego wyniknie B.Hill dalej na stolku i jest taka mozliwosc ze na nim zostanie Potem w razie wtopy w trakcie sezonu znowu zatrudnimy jakiegos super asystenta i historia zatoczy kolo...

Podobno Adelman jest blisko Houston wiec jedno z uznanych nazwisk nam ubedzie...

Mario Elie chodzi mi jeszcze po glowie Byl niezlym zawodnikiem, z charakterem Wie co to znaczy grac o najwyzsza stawke Prowadzili go bardzo dobrzy trenerzy (Popovich i Rudy T o ile dobrze pamietam) Czego nie on? Jezeli przewijaja sie takie nazwiska jak Donovan czy Vincent to jego chcialbym najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ukochany Milan z pucharem

Hill zwolniony

 

HAHAHHAHAHAHAHAHAAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Dokladnie :D:D:D Mam dokladnie takie same odczucia :D Jak Maldini podnosil po raz kolejny puchar to az sie lezka krecila w oku :D

Mam nadzieje ze zatrudnimy teraz jakiegos dobrego trenera ktory wykorzysta potencjal tej druzyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie przeraża to co mówi Perdue, czyli że potrzebujemy trenera do gry up-tempo. Wg niego powinniśmy startować do Iavaroniego, a Howard ma niby grać jak Amare. Dla mnie to gigantyczna bzdura. Howard absolutnie nie pasuje do takiej gry. Dlaczego popadamy ze skrajności w skrajność? Za Davisa było narzekanie na absolutny brak obrony (ech ile meczów przez to przegraliśmy...) i teraz znów mielibyśmy wrócić do takiej gry? Sorry, ale żeby grać jak Phoenix to trzeba rzucać mnóstwo jump shotów, a jak miałoby się to odbywać w przypadku Howarda i Arizy? Z tego drugiego praktycznie musielibyśmy zrezygnować.

 

Dla mnie oczywiste jest, że przy takim graczu jak Howard trzeba grać spokojną ofensywę z nastawieniem na inside-outside. Dzięki up-tempo nie wskoczymy na wyższy poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam narazie nie wiem kto by sie nadal Boje sie niesprawdzonych nazwisk typu Lavaroni, Vincent i Donovan Moim zdaniem nie tedy droga Czas skonczyc z eksperymentami Powinnismy zatrudnic sprawdzonego coacha Stan van Gundy, Rick Carlisle, Larry Brown(wiem o Arizie i Darku), Jeff van Gundy Sklanialbym sie do pierwszej dwojki :roll: chociaz Jeff van Gundy tez niezle prowadzil Rockets Szczegolnie w sezonie zasadniczym bo PO troche przedupil dwa razy majac spore przewagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się powiem coś, w co niezbyt wierzyłem, ale jednak :D . Hill, jka już wielokrotnie było mówione, nie jest dobrą opcją dla Magic. Pytanie co dalej:

 

As far as replacements for Hill, veteran coaches Larry Brown, Lenny Wilkens, Stan Van Gundy and Mike Fratello could be available. Veteran Rick Carlisle was fired this season by the Indiana Pacers. Phoenix assistant Marc Iavaroni and Dallas assistant Sam Vincent are also possible candidates. The Indianapolis Star reported today that Stan Van Gundy has turned down an offer to coach the Pacers, and the Charlotte Observer in North Carolina reported that Vincent will be named the Bobcats' coach by Friday, barring unforeseen circumstances.

 

Florida Gators Coach Billy Donovan, who has led the Gators to back-to-back national championships, has expressed a desire to one day coach in the NBA. But Donovan apparently is waiting on a contract extension from the school. At a news conference Wednesday in New York, where he received the New York Athletic Club's Winged Foot Award, Donovan said he expected to complete an extension at UF.

 

Przewijają się nazwiska, które nie rzucają na kolana. Brown i Wilkens to zgrane pionki, które już swoje potrafią i nic się nie nauczą. Coś jak Hill, tylko może na wyższym poziomie. SVG i Fratello to raczej przeciętni trenerzy, którzy nie są w stanie nas wciągnąć na wyższy poziom. Vincenta nie znam, a Iavaroni :?: Zgadzam się ze spabloo, że Phoenix to my nigdy nie będziemy, gdyż nie mamy do tego zawodników. Poczynając od Howarda i Milicica, którzy nigdy nie będą grać jak Amare-Boris. Nie te warunki i koordynacja. Nasze chłopaki nadają się do bardziej statycznej gry, bardziej wyrachowanej. W chwili obecnej mamy do biegania i rzucania jum-shotów tylko Nelsona i Redicka, no i Arizę do biegania, ale ten powinien zauczyć się rzucać. I to wszystko. Również nie widzę Magic jako biegających w tę i w drugą. Ale... Oglądając mecze w tym sezonie dochodzę do wniosku, że szybsza gra by się przydała. Nie mówię o błazenadzie jak w Phoenix, gdzie niemal każda akcja kończy się w 10-15 s, ale coś w tym kierunku zrobić by się przydało. Nie wiem jak Iavaroni spisywałby się jako coach, jaką filozofię by kreował. Jeżeli taką, jak D'Antoni, to mówię nie. Jeżeli natomiast byłoby to połączenie D'Antoniego i Hilla, to może warto spróbować. W końcu koszykówka polega na rzucaniu do kosza przeciwnika, no pamiętając o obronie. Takie połączenie byłoby dobre. Więc może... Jednocześnie wymusiłoby to na Howardzie i Darko więcej ruchu, co niewątpliwie spowodowałoby, że musieliby oni nauczyć się rzucać z półdystansu. O tym też trzeba pamiętać.

Mnie również nurtuje Donovan. Mając drużynę podobną do Magic (dwóch silnych wysokich, świetnego obrońcę i białego strzelca) stworzył coś, co pozwoliło połączyć obronę z atakiem. Nie wiem, jak byłoby na poziomie NBA, ale może właśnie jemu należałoby dać szansę?

 

No to śmiało można się teraz rozmarzyć o Redick'u w pierwszej "5" i o II rundzie PO w przyszłym sezonie...

Z takiem stwierdzeniem bym się nie śpieszył :wink: . Jeżeli ściągniemy VC (nota bene chce 20 baniek za sezon), to o JJ w S5 możemy zapomnieć na najbliższe lata, chyba że wydarzy się coś nieprzewidzianego.

Pojawiają się plotki, jakoby mielibyśmy oddać Darko za Nocioniego. Mam nadzieję, że to bzdura. No i że naszą opcją FA może być jednak Lewis, który jest tańszy, a po prawdopodobnym przyjściu Duranta do Seattle będzie mógł spokojnie odejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fratello to chyba niezbyt dobra kandydatura Jezeli Orlando chce przyspieszyc gre to na pewno nie z nim na lawce trenerskiej

Jezeli sciagniemy Wallace to bedzie kolejnym zawodnikiem bez pewnego rzutu z poldystansu o dystansie nie wspominajac Moim zdaniem nie jest to najlepszy pomysl tym bardziej jezeli chcemy rozwijac Arize

Ciekawe co z Vazquezem? Bylby teraz jak znalazl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlisle'owi('emu ? - nie wiem jak to odmienic) z Indiana nie wyszlo, moze lepiej poszloby mu z nami. A nam z nim :] Jak dla mnie jest chyba najciekawszym z wymienionych kandydatow, choc za bardzo sie w trenerach nie orientuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z komentarzy fana Miami z realGM:

"SVG showed he can work with young players and develop them (see Wade's rookie year, when he got Wade, Caron Butler -who missed 1/2 the season, Lamar Odom, Eddie Jones, and Brian Grant to the 4th seed of the playoffs). If Darko & Dwight open their minds to let him lead the way, he'd be a great choice. He's also rooted in the Riley defensive system which thrives with a guy like Howard at the pivot, rebounding and blocking shots."

 

"To me, it is an ideal situation for him and for the Magic. Put it this way. He made Dooling look good."

 

Ja dorzuce jeszcze ze z przecietniaka jakim jest Haslem tez zrobil calkiem dobrego PF Damon Jones siekal trojki jak sie patrzy Co robi teraz w Cleveland? (tutaj mysle o potencjale Redicka)

 

http://www.nba.com/coachfile/stan_van_gundy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Van Gundy + Lewis i możemy startować. Jeżeli jeszcze zdołalibyśmy pozyskać kogoś na PG to z niecierpliwością będę czekał na rozpoczęcie sezonu. Jak dla mnie można by pozbyć się Turkoglu, Nelsona i Bogansa (jednak mamy jakąś kartę przetargową aby pozyskać PG).

 

C Milicic / Battie

PF Howard / Augustine

SF Lewis / Ariza

SG Hill / Reddick (pół na pół z Hillem)

PG ? / Dooling / Diener

 

Propozycje na PG:

1. Jose Calderon (jak dla mnie numer jeden, inteligencja plus świetny rzut nawet w rundzie Play Off pokazywał się z dobrej strony!)

2. Andre Miller (doświadczony zawodnik w całkiem dobrej formie, jeżeli wierzymy jeszcze w Dienera i go zatrzymamy to super mentor)

3. Luke Ridnour (utalentowany, dobrze podający zawodnik, powoli spychany przez Earla Watsona do drugoplanowej roli)

 

Jeszcze jakby Otis pokombinował jak ściągnąć Diawa z Phoenix to w ogóle byłoby ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.