Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga II East


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Zagrywka niskich lotów? To veto jest dla mnie niższych

cóż, od początku dopatrujesz się tu jakichś moich nieczystych intencji, ale tak to jest gdy się ocenia innych własną miarą.

 

- nie łapię czemu piszesz o wyprzedzeniu przez Kulę non stop. Przecież Wy nie macie walki H2H tylko walczy cała liga! A Ty przecież walczysz o top3 - więc Twoi głowni rywale to nie tylko MELBEST (który wcale nie jestem pewien czy pkt wyjdzie na minus), ale i Koniu, Bulek, Pablo - i w stosunku do nich tracisz (i ze względu na swoje pkt i ze względu na ich).

według moich projekcji na tej wymianie Bulek z Qooniu zyskują po 2 punkty, ja jeden, Criminals nic a LTM traci jeden. ty z kolei kilka zyskujesz, a Kula będzie 6-7 na minusie i ze względu na tą ogromną różnicę w wartości oferowanych paczek ta wymiana jest do zavetowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli przyjmiemy, że Irving przez resztę sezonu będzie top 10, co jest dość mało prawdopodobne, bo jednak powrót po takiej kontuzji to inna sprawa niż gra od początku po przepracowanych wakacjach, a do tego musiałby powtórzyć swój najlepszy sezon w karierze, który był aberracją od dotychczasowych. rok temu - wdług ninjy - był 10 i miał 0,57 value, ale w '14 i '13 to był zawodnik na ledwo top 80!. jakie są więc szanse na to, że znowu będzie top 10? czy nie jest bardziej realnym coś w okolicach top 20?

 

z drugiej strony mamy Townsa, który jako rookie już robi #15 oraz 0,45 i jak to w przypadku debiutantów powinno być tylko lepiej. tak więc ich wymiana jeden za jednego byłaby dopuszczalna, choć raczej z większym ryzykiem dla pozyskującego Irvinga.

 

schody się zaczynają przy pozostałych elementach waszej transakcji. ty sobie akurat wybrałeś ostatni okres MCW, gdy jest hot, ale to nie oddaje jego realnej wartości roto. za cały sezon jest #105 i ma -0,13, rok temu #175 i -0,28. tak więc jak realne jest utrzymanie top 70 za last month, czy top 80 za L2W?

 

tymczasem Young jest #51 z 0,16 value, a w '15 był w top 85, a więc i tak ze dwa razy lepiej niż to, co wtedy prezentował MCW. mało tego, MCW nawet w swoim najlepszym, debiutanckim sezonie, nie łapał się do top 100 (był 106).

 

tak więc różnica w drugiej parze tej wymiany plus wychodzące mi zbyt duże straty Kuli w kategoriach (jak mówiłem: on 6-7 na minusie, ty kilka na plusie) sprawiają, iż ta wymiana nadaje się na veto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dziwne to weto, bo opiera się wyłącznie o przyszłą produkcję, a nie o to, jak grają teraz. Czyli wymieniający się zakładają się o to, kto lepiej na tym wyjdzie, ale na dobrą sprawę, nie wiadomo jak będzie. Towns jest tutaj akurat słabym przykładem gościa, który ma grac równo do końca na Top20, bo historycznie rzecz biorąc rookies co do zasady kaszanią. Poza tym póki co, to ostatnie 2 tygodnie ma słabsze - znacznie gorsza skuteczność i mniej bloków są widoczne na pierwszy rzut oka. Z tej perspektywy równie dobra jest wiara w to, że wróci na poprzedni poziom jak i ta, że obrońcy się go nauczyli i nie będzie miał tak lekko, a w efekcie skończy sezon w Top40 albo i niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dziwne to weto, bo opiera się wyłącznie o przyszłą produkcję, a nie o to, jak grają teraz.

odwrotnie. veto opiera się na obecnej produkcji (nawet więcej - bo z optymistycznym założeniem wobec Irvinga). dyskusyjne może być jedynie co jest bardziej miarodajne i definiowane jako "teraz": tydzień, dwa, miesiąc czy cały dotychczasowy sezon. jak dla mnie to o ile nie doszło do jakiejś istotnej zmiany w stylu kontuzja (vide ten KI) czy też transfer, to nie ma co zawężać próbki.

 

z ciekawości January - jak ninja widzi waszą wymianę? możesz wrzucić tabele z projekcjami za cały sezon i last month?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba kończąc ten wątek według ninjy (porównując directions z wczoraj i dzisiaj) na cztery możliwości (całe składy, top 10, cały sezon, LM) Kula zyskuje w trzech przypadkach, traci w jednym; ja pół na pół; natomiast January jest na plusie tylko w jednym, w dwóch na minusie i w czwartym bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w roto gram pierwsi rok i jak się zapoznawałem z zasadami to dla mnie jasne było że veto ma służyć wymianom ewidentnie podejrzanym. Np dwóch kumpli, z których jeden już o nic nie gra a drugi walczy o awans wymienia Currego czyn nawet tego Irvinga na MCW. Ty Lorak nie bądź mdrzejszy od chłopaków którzy tą wymian klepnli, bo skoro obaj uznali że jest dla nich korzystna to tak powinno zostać. Bo na pewno nic podejrzanego w niej nie ma.

Ja tam jestem w innej lidze więc mi to lotto, ale nie może być tak że powodem veta jest to, że na skutek wymiany ja coś stracę. Po to się robi wymiany żeby coś zyskać kosztem innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny gruby deal tym razem z Qooniu ;)

 

Wkur*iający mnie od początku sezonu Davis razem z Burke leci za Bosha i Caldwell-Pope'a

Skoro poprzednia wymiana wzbudziła emocje to teraz aż dziwnie spokojnie:) Ogólnie tanio Antka oddałeś, tak z boku przyglądając się.

Edytowane przez Lew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

					
RANK	G	ROTO	1W+/-	4W +/-	TEAM
1	372	96	-2	-1	Ball Lovin Criminals
2	388	95	-4	-12	Sopockie Trefliki
3	375	85	-0,5	-4	Love's Broken Hand
4	339	83	0	-3	lorak
5	329	78	-1	3	L.TM
6	387	77,5	1	5,5	MELBEST
7	377	75	1	13	Siner
8	371	70	6	9,5	January
9	339	69	1	-1	Honolulu Sunshine
10	366	68	-1	-5	Tottenham Cavaliers
11	365	67	2	3	Nocna Straż
12	354	65	0	-4	InsideTheNBA Crew
13	383	60	-3,5	-6	RKS MoToR
14	357	51,5	3	5	Texas Team
15	378	40	-2	-3	jordan20(j.sprawka)

przez ostatni miesiąc wszyscy w czołówce zaliczyli spadek, ale chyba najbardziej zaniepokojony może być Bulek. w odwrotnej sytuacji jest Siner, któremu nawet rolesi jak JR i Redick dają produkcję z top 50. January z Kulą również cały czas pieli się do góry, więc tym bardziej ciekawe jak wymiana wpłynie na ich pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja trochę schrzaniłem sytuację na rynku FA, bo za długo czekam z wywaleniem paru kolesi, mogłem brać tego Schrodera na długo wcześniej zanim Ty go wzięłeś Lorak, ale czy tu można mówić o jakimś zaniepokojeniu? 95 pkt na średnich miałem we wcześniejszym Twoim notowaniu, także jest bardziej status quo.

Poza tym średnią mi zaniża tutaj Biyombo, ale jego wystawiam dla poprawy jednego elementu - bloków. Specjalnego nadmiaru slotów też już nie ma, a z czasem będzie ich mniej. Pamiętać trzeba, że mnóstwo typa odpoczywa w ostatnich dwóch tygodniach. Jak rok temu Favorse, Haywardy i Leonardy mi odpoczywały, o mało co nie spadłem. A teraz jest daily-tomorrow, więc trudniej jest, żeby się zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, zgoda, niemniej od tego 27.12. równi pochyłej już nie ma, a jak będzie, to chyba wytłumaczyłem fakt, z czego to może wynikać.

 

A to, że bywało lepiej, wynika z wielu czynników. Po części z tego, że wtedy miałem Wade'a i zdrowego Ala, ale w głównej mierze z tego, że Marvin i Miles już stanowczo obniżyli loty i powoli ich klasa zmierza ku FA-som.

 

Pozostali raz lepiej raz gorzej, ale powiedzmy, że trzymają poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.