Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2015/16


memento1984

Rekomendowane odpowiedzi

i o ten szacunek sie rozchodzi.Najwidoczniej Lebron nie dażył nim Blatta ani troche. Być moze miał w nim sługę ale w opinii LJ Blatt nie był w stanie pomoc tej druzynie na zadnej płaszczyznie. Ani w szatni (chemia) ani na boisku. James jest jednoszczesnie blogosławienstwem i przeklenstwem tej organizacji. Cavs nie sa i nie beda wstanie wyrobic własnej tozsamosci i kultury z Jamesem na pokladzie. On zbyt monopolizuje wszystko na parkiecie i poza nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zarzuty dotyczące taktyki powinny być chyba skierowane wobec Blatta nie ? A gość sobie mówimy że to pewnie nie jest jego pomysł na grę, pokazuje filmik jak w Europie drużyny grały Blatta i że nikt nie pozwolił mu takiej ofensywy tutaj prowadzić bez żadnych chociaż przykładów czy dowodów czemu.

 

Serio potrzebujesz przykładów? Cofnij się chociażby do ligi letniej z pierwszego sezonu Blatta, albo nawet do początku sezonu Cavs. 

 

Czy ja wiem, przecież Lebron miał w tym trenerze (jeżeli wierzyć jakimkolwiek relacją) totalnego wafla i robił co chciał sam rysował akcje, schodził wchodził, więc jeżeli według obiegowej opinii tego chce to po co miałby zmianę wymuszać skoro Blatt i tak zatańczył jak mu Lebron zagrał ? 

 

Nie "jakimkolwiek", tylko tym bezpośrednio ze źródeł Cleveland (czyt. wersja klubu). Woj już pisał w trochę innym tonie, wspominając między innymi o tym, że James cisnął mocno na zatrudnienie Jacksona, czyli jednak to posłuszeństwo Blatta aż tak mu chyba nie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w filmiku nie było przykładów, mówię tylko o jego wiarygodności nie o tym czy ktoś mu pozwolił czy nie. Nie można w taki sposób prowadzić krytyki że z jednej strony Blatt jest odpowiedzialny za i to za to a z drugiej nie. Jest trenerem ? Jest, więc na nim spoczywa odpowiedzialność jak ma grać drużyna i jakie akcje rozrysowuje (a z tym sam widziałem bez żadnych źródeł oglądając mecze Cavs że miewał problemy). Z czegoś wynikało jednak że gracze nie chcieli grać jego systemem, a to w jak słaby sposób używał Kevina Love'a nie najlepiej o nim świadczy (Lebronowi raczej nie zależy żeby Love stał i nic nie robił). Przecież jakiś wpływ na drużynę i jak grała Blatt musiał mieć. To równie dobrze można w ogóle skreślić jakiekolwiek zasługi Blatta, pozytywy bilans, finały itd. bo przecież to wszystko "sprawka" Lebrona.

 

 Ok, ale ja się zgadzam z tymi źródłami, ale jeżeli Lebron miał w trenerze kompletnego wafla do po co miałby dążyć i stawać na głowie żeby klub go zwolnił, przecież może lubi Tyrona ale nie jest to jego jakiś super ziomek. Główny zarzut wobec Lebrona jest taki że robi co chce no to Blatt mu na wszystko pozwalał więc po co miałby go zwalniać ? Mi tutaj się wydaje że dużo bardziej realistyczna jest opcja że Griffin tak zdecydował gdyż widział co się dzieje w szatni (jeżeli GM ma podczas oglądania taśm wytykać Lebronowi że się do defensywy nie wrócił bo coach się boi to jest coś nie tak), widział że Blatt nie ma żadnego poważania a wiedział, że Lebron też ma go w dupie i nie będzie go bronił + drużyna wcale nie grała lepiej mimo rekordu. A nie że Lebron nagle wymusił zmianę trenera, bo po co ? Skoro robił co chciał a podobno według obiegowej opinii na forum właśnie o tu mu chodzi.

 

 I nie piszę tego żeby bronić Lebrona bo szczerze średnio mnie to interesuje wyniki pokażą i gra Cavs dokładnie o co tam chodziło, ani żeby krytykować Blatta bo bardzo go cenię i mam nadzieję że szybko znajdzie pracę w NBA jako trener, gdyż jest kilka ekip które mógłby budować od zera, a tak został rzucony na głęboką wodę i moim zdaniem średnio sobie poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dante, w filmiku było tylko krótkie wtrącenie, coach Nick robił też swego czasu obszerny breakdown na temat Blatta (chyba nawet więcej niż jeden, poszukaj).

 

Co do Love'a, to pytanie, czy jego wykorzystanie było złe już w założeniach Blatta, czy dopiero kiedy LeBron z Irvingiem przejęli atak, katując nas kolejnymi izolacjami?

 

Natomiast jeżeli Blatt faktycznie miał zerowe poważanie u zawodników, to po cholerę czekać półtora roku ze zwolnieniem? Przecież od ponad roku słychać było pogłoski, że w coś jest nie halo w temacie. 

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ja się zgadzam z tymi źródłami, ale jeżeli Lebron miał w trenerze kompletnego wafla do po co miałby dążyć i stawać na głowie żeby klub go zwolnił, przecież może lubi Tyrona ale nie jest to jego jakiś super ziomek. Główny zarzut wobec Lebrona jest taki że robi co chce no to Blatt mu na wszystko pozwalał więc po co miałby go zwalniać ?

LeBron nie jest głupim murzynem, jego ludzie też nie są głupimi murzynami. Widać w tym sezonie jak na dłoni, że Cavs w meczach ze Spurs i Warriors nie mieli zbytnio czego szukać. Wszyscy dookoła w szatni Cavs widzieli jaki jest układ, słowa Haywooda to tylko potwierdzają. Tak więc LeBron, który grał u Rileya i widział jak powinno to działać, też wiedział, że bycie świętą krową, to nie jest droga do sukcesu. Blatt ponosi tutaj winę w 100% i bardzo możliwe, że przez to stracił szatnię. W sumie tego typu szybka decyzja była chyba lepsza niż czekanie aż będzie naprawdę źle.

 

Inna sprawa to ten filmik kołcza Nicka, w szczególności mecz z Blazers. Nawet jeśli LeBron i jego koledzy nie byli zadowoleni z decyzji Blatta dzień wcześniej, to wychodzenie na parkiet na totalnej wyjebce, żeby pokazać trenerowi, że on tutaj nie rządzi to jest kompromitacja LeBrona i nie przemawiają do mnie argumenty, że takie filmiki można zmontować każdemu w tej lidze. LeBron jest LeBronem i nie powinien mieć wyjebane w ten sposób na obronę niezależnie od okoliczności.

 

LeBron musi se chyba zdawać sprawę z tego, że wraz z postępującym łysieniem, coraz bardziej będzie potrzebował systemu i ludzi, którzy go odciążą w RS. Przy jego przebiegu, masie i stylu gry, jeśli będzie dalej grał tyle minut i ciągnął cały atak, posypanie się w stylu Kobego jest bardzo prawdopodobne. Inna sprawa, że nie do końca jestem przekonany czy James w tym wieku da radę wpasować się i zaakceptować jakiś system, który zmusi go do gry bez piłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w 100% zgadzam, że jeżeli druzyna wyszła na wyjebce to tylko ich to obciąża a w pierwszej kolejności Lebrona i nie mam zamiaru jego bronić. Ale po meczu z Bulls Tyron powiedział, że drużyna jest w złej formie fizyczne że są braki kondycyjne, możliwe że był to bojkot Blatta (ale czemu potem znowu "nieźle" grali ?) a możliwe że back to back na wyjeździe a mecz z GSW ich dużo koszotwał psychicznie i fizycznie, a może i to i to. Nie mam zamiru bronić Lebrona ale montaż jak się nie stara w kilku meczach to też montaż i o wielu zawodnikach można zrobić podobne rzeczy jak nie o wszystkich. Chociaż tak czy tak mi się to nie podoba osobiście.

 

Jendras nie wiem jak było z Love'm, ale oglądałem dużo meczów Soty jak grał tam jeszcze Kevin i większość meczów Cavs w tym i poprzednim sezonie. I Love mimo swoich braków w defensywie to moim zdaniem jeden z najlepszych ofensywnych PF w lidze do tego jak pokazała gra w Cavs wcale nie z ogromnym ego i bardzo inteligentny pod względem nie pałowania rzutów , dobrego passingu. I nawet w meczach gdzie nie grał Lebron lub Kyrie jest on totalnie nie wykorzystywany. Były mecze gdzie oddawał po 7 rzutów, albo mimo świetnych kwart czy nawet połówek w kolejnych nie dostawał nawet rzutów (bo co innego jakby pałował rzuty i źle grał). To obciąża coacha, przecież był okres w poprzednim sezonie że Lebrona nie było i gra Cavs wyglądała fatalnie, a chyba jednak wtedy Blatt miał jeszcze przynajmniej jakikolwiek szacunek u Irvinga czy Love'a, czy gości co dopiero przyszli. Zobaczymy jak teraz będzie czy zmieni się coś w grze Love'a i jego zastosowaniu.

 

 Tak słychać było ale tylko po fatalnej połówce sezonu można było go zwolnić (a wtedy nie trenował z Lebronem za dużo więc była nadzieja że panowie się jednak dogadają), potem mieli winning streak, PO więc ciężko było podejmować taką dcyzję. Ale jeżeli te relacje są prawdziwe to jeżeli zalienował jeszcze Jeffersona, Mo (który bardzo dobrze grał a nagle jest przyspawany do ławki) to może Griffin stwierdził że sytuacja jest nie do uratowania i trzeba działać.

 

 A ja uważam, że najlepsze rozwiązanie dla Cavs to Lebron grający point guarda a Irving two-guarda z shooterami, właśnie co zabija flow Cavs to izolacje i granie point forwarda i klepanie tej piły. Lebron nie musi grać bez piłki wręcz przeciwnie ale nie w taki sposób że grają same ISO bo właśnie na to nie ma siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "jakimkolwiek", tylko tym bezpośrednio ze źródeł Cleveland (czyt. wersja klubu). Woj już pisał w trochę innym tonie, wspominając między innymi o tym, że James cisnął mocno na zatrudnienie Jacksona, czyli jednak to posłuszeństwo Blatta aż tak mu chyba nie pasowało.

Akurat od dawna wiadomo, że Woj nie ma źródeł ani u ekipy Jamesa, ani w Cavaliers(co go boli). Zaś ESPN twierdzi, że zwolnienie Blatta było bez konsultacji z Lebronem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat od dawna wiadomo, że Woj nie ma źródeł ani u ekipy Jamesa, ani w Cavaliers(co go boli). Zaś ESPN twierdzi, że zwolnienie Blatta było bez konsultacji z Lebronem.

 

Moment, Ty serio tak uważasz i temu wierzysz, czy po prostu z zasady bronisz LeBrona, w razie jakby się okazało, że LBJ strzelił sobie i organizacji w stopę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, żeby mu źródła z ekipy Jamesa dały informacje obciążające LeBrona.

 

ESPN? please...

Czyli źródeł nie ma. Więc pisze co mu się podoba, a nie to co wie. A że nie podoba mu się, że źródeł nie ma, to pisze z zasady źle. Krótki opis w jaki sposób zdobywa źródła.

 

Moment, Ty serio tak uważasz i temu wierzysz, czy po prostu z zasady bronisz LeBrona, w razie jakby się okazało, że LBJ strzelił sobie i organizacji w stopę?

Serio uważam, że Wojnarowski nie ma źródeł u ekipy Jamesa i Cleveland. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. widzę, że z ESPN to Windhorst tak pisał. Kojarzycie na ile to pewne i obiektywne źródło?


Czyli źródeł nie ma. Więc pisze co mu się podoba, a nie to co wie. A że nie podoba mu się, że źródeł nie ma, to pisze z zasady źle. Krótki opis w jaki sposób zdobywa źródła.

 

Idąc tym tokiem rozumowania, każdy kto obwinia za zwolnienie Blatta LeBrona, nie ma źródeł, więc pisze źle.

 

Genialne, Rappar. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. widzę, że z ESPN to Windhorst tak pisał. Kojarzycie na ile to pewne i obiektywne źródło?

 

To są usta LeBrona w mediach.

 

 

Serio uważam, że Wojnarowski nie ma źródeł u ekipy Jamesa i Cleveland. 

 

Nie musi mieć źródeł u Jamesa, jego agenta, czy też u GMa Cavs, żeby wiedzieć co tam się dzieje i mieć informacje z pierwszej ręki :smile: Wiesz, że to właśnie Woj jako pierwszy wiedział o zwolnieniu Blatta, nie? Faktycznie, są podstawy, by uważać jego wypowiedzi w tym temacie za mało wiarygodne :smile:

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania, każdy kto obwinia za zwolnienie Blatta LeBrona, nie ma źródeł, więc pisze źle.

 

Genialne, Rappar. :grin:

A zamiast robić niepoprawne ekstrapolacje, skupmy się na tym co aktualnie wiemy.

Wojnarowski nie ma i nigdy nie miał źródeł w otoczeniu Jamesa. Ani w Cleveland. Więc wiemy, że podać informacji z wewnątrz nie mógł. 

Może ten tok rozumowania obal, a potem można się bawić w ad absurdum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są usta LeBrona w mediach.

 

Tak mi się właśnie wydawało, że to ten gość, który poleciał za Jamesem z Cleveland do Miami. Teraz widać wrócił. :)

 

A zamiast robić niepoprawne ekstrapolacje, skupmy się na tym co aktualnie wiemy.

Wojnarowski nie ma i nigdy nie miał źródeł w otoczeniu Jamesa. Ani w Cleveland. Więc wiemy, że podać informacji z wewnątrz nie mógł. 

Może ten tok rozumowania obal, a potem można się bawić w ad absurdum?

 

Przecież właśnie to zrobiłem, ale masz zbyt silnie rozwinięty system racjonalizacji, żeby to dostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi mieć źródeł u Jamesa, jego agenta, czy też u GMa Cavs, żeby wiedzieć co tam się dzieje i mieć informacje z pierwszej ręki :smile: Wiesz, że to właśnie Woj jako pierwszy wiedział o zwolnieniu Blatta, nie? Faktycznie, są podstawy, by uważać jego wypowiedzi w tym temacie za mało wiarygodne :smile:

Mógł tę informację uzyskać pośrednio u źródła z innego klubu, bo faktycznie takich ma mnóstwo. Jednak nie dość, by móc wiedzieć co się tam dzieje.

 

Tutaj macie dobry artykuł o strategi Wojnara.

https://newrepublic.com/article/120572/adrian-wojnarowski-how-basketballs-reporting-machine-gets-his-scoops

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nic tak naprawdę nie wiemy i możemy jedynie opierać się na powszechnej wiarygodności poszczególnych dziennikarzy.

 

Tyle że jak staramy się obniżyć wiarygodność Woja, zarzucając mu nieszczere intencje, to tym bardziej nie powinniśmy powoływać się na ludzi z Cleveland, w których interesie jest obrona wizerunku klubu i LeBrona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nic tak naprawdę nie wiemy i możemy jedynie opierać się na powszechnej wiarygodności poszczególnych dziennikarzy.

 

Tyle że jak staramy się obniżyć wiarygodność Woja, zarzucając mu nieszczere intencje, to tym bardziej nie powinniśmy powoływać się na ludzi z Cleveland, w których interesie jest obrona wizerunku klubu i LeBrona. 

Dlatego chyba oboje się możemy zgodzić, że mimo wszystko najbardziej wiarygodny jest w tej kwestii nie związany z tym Haywood?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.