Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2015/16


memento1984

Rekomendowane odpowiedzi

Nie potrafię znaleźć ani jednego argumentu broniącego ten deal. Brak mi słów.

 

Argumentów jest sporo. Cavs proponowali mu 80/5 on chciał 95/5. Czyli Cavs "ucięli" 13 mln. Sukces.

Sytuacja ławkowa - Love po kontuzji, Mozgov po kontuzji, AV po kontuzji (a w przypadku Brazylijczyka kolejna kontuzja to pytanie z serii kiedy niż czy). Kaun nadaje się na śmieciowe minuty.

Widziałem kilka spotkań Cavs w pre season i AV przyzwoicie wygląda w ofensywie, to w defensywie to tragiczny szrot. (jestem przekonany, że AV nie dogra swojego kontraktu w Cavs).

 

Zdrowy silny potrzebny od zaraz - wypisz wymaluj TT. Szukali na Gumtree, ale musieli ostatecznie przełknąć te mln dla TT.

Kontuzje mają IS i KI. A LBJ nie chce ciągnąc zespołu bo musi mieć siłę na PO.

 

 

 

 

Jeszcze jebałoby mnie to po kościach jakby to sam TT podpisał, ale co by nie mówić najlepszy grajek od czasów Jordana bawi się w takie pierdy - no c'mon.

 

 

Nie rozumiem tego zdania.

 

Na dobro sprawę to każdego kontraktu w lidze można się przyczepić, że jest za niski/za wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron się bawił i angażował w całe to zamieszanie. Strasznie to słabe. No, ale jak Cavs chcą TT płacić taki hajs to niech płacą.

 

TT nadal jest uber przepłacony, ale w sumie masz rację lepsze to niż 95/5.

 

LBJ buduje swoje imperium, dzięki któremu będzie godnie żył po tym jak zakończy granie w kosza ;-). Robił to już wcześniej, rok temu w sprawie Eric, jak jeszcze był w Miami, Heat próbowali go udobruchać ściągając Shabazza Napiera (mimo, że wcześniej nie chcieli wydać kasy na Mika Millera) .

Sporo zawodników o statusie Super Starów próbuje wpływać na roster. GM-owie często "wygrywają" a później odbija się to czkawką. Tak było w przypadku MJ i Chicago.

 

@Przemek - Cavs oferowali 80/5 TT a raczej RP chciał 95/5 po 3 miesiącach negocjacji zakończyło się na 82/5. "Win-win" dla obu stron.

Edytowane przez Mirwir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/SynergySST/status/656972540972310529

 

 

Tristan Thompson defended more pick & rolls than any other big last postseason allowing a combined 34% shooting to the ball handler/roll man

 

https://twitter.com/SynergySST/status/656969775743135744

 

 

Tristan Thompson generated more resets via offensive rebounds than any player in the NBA last postseason by a significant margin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to nie jest tak że i tak za tą kasę przecież nie mogli nikogo innego podpisać ?

 

Więc oprócz tego że TT jest przepłacony to tylko sprawa Gilberta ile wydaje z własnej kieszeni na zespół, przecież żadnego FA za to nie mogli podpisać. Dlatego nie rozumiem argumentu, że to jakaś skrócona droga do mistrzostwa, raczej to kosztowna droga ale jednak zespół z TT jest silniejszy dużo niż bez. Jeżeli chodzi o dolary nie jest to współmierne, ale nie mogli nikogo innego podpisać w jego miejsce rozsądnego. Tym bardziej że w zespole z tyloma scorerami TT jest dobrym fitem bo nie potrzebuje piłki, a dobrze broni i zbiera. 

 

A moim zdaniem skład wygląda teraz świetnie, łącznie z mega ławką

 

Irving, Mo Williams, Delly 

JR Smith, Shumpert, Cunningham 

Lebron, Jefferson 

Love,TT, Varejao 

Mozgov, Kahn

 

nawet w obliczu ostatnich kontuzji to na początek sezon S5 : Williams,JRSmith, Lebron,Love,Mozgov wygląda bardzo mocno. 

Edytowane przez Dante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to nie jest tak że i tak za tą kasę przecież nie mogli nikogo innego podpisać ?

 

Więc oprócz tego że TT jest przepłacony to tylko sprawa Gilberta ile wydaje z własnej kieszeni na zespół, przecież żadnego FA za to nie mogli podpisać. Dlatego nie rozumiem argumentu, że to jakaś skrócona droga do mistrzostwa, raczej to kosztowna droga ale jednak zespół z TT jest silniejszy dużo niż bez. Jeżeli chodzi o dolary nie jest to współmierne, ale nie mogli nikogo innego podpisać w jego miejsce rozsądnego.

 

Dokładnie tak jest, ale mnie śmieszy co innego.

 

Jak ludzie w kraju w którym zarabia się w 8/10 przypadków 2 koła na rękę maksimum, mają czelność krytykować kogoś, kto pewnie byłby w stanie wykupić ich cały powiat od ręki. Ciśnienie na sukces w Ohio jest tak duże, że w razie powodzenia te pieniądze będą niczym w porównaniu z niematerialnymi korzyściami. Gilbert dostanie pomnik za życia. No dobra dodostanie Lebron, ale zasługi powinny być w proporcjach 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedno ale na samym już powrocie LBJ samo Clevland jak i Ohio, a pewnie i Gilbert zarobiło masę kasy i dopóki będzie tam Lebron a dodatkowo będą contenderami to nadal będą zarabiać. Tym bardziej że to nie jakieś łapanie koszykarzy z łapanki jak Brooklyn robiło, czy Knicks tylko bądź co bądź dobry fit dla drużyny, gość który broni, zbiera nie potrzebuje w ogóle piłki, nie narzeka że gra z ławki to że za taki skillset powinien dostać pewnie z 10-12 mln na sezon (mając na uwadze nowe CBA) to inna kwestia, ale cóż nie pierwszy i nie ostatni przepłacony grajek tylko przynajmniej z jakimś sensem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich koszulkach najwięcej Cavs będą grać w tym sezonie:

 

https://mobile.twitter.com/cavsdan/status/656993662115696640/photo/1

te z ostatniego sezonu to bylo poprostu mistrzostwo, jak na moje. te to jakies pokraczne retro/vintage (ta po lewej), ta posrodku to totalna kapa, po prawej bueeeee.

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic, to przynajmniej nie ma co oczekiwac zadnych sensownych ruchow w najblizszych 3+ sezonach.

 

lacznie za sezon, Cavs beda teraz placic 184mln $, just behind historczynemu Nets'ow z 197mln $.

 

Jedna rzecz jest pewna, jak zdobeda pierscienie, to nie bedzie osoby ktora bedzie cokolwiek wypominac, czy to GMowi czy zawodnikom. Dan Gilbert mowi all-in, a liga to sprawdzi.

Pamietam na poczatku poprzedniego sezonu strasznie jechalem po TT, ze nie atletyczny, ze jakis taki nijaki, no typowy Kanadyjczyk, co mu sie pofarcilo wyladowac w druzynie marzen : ) Fitem to i on moze jest fajnym, ale te pieniadze i zblokowane mozliwosci za sezon/dwa... Jak teraz podpisac kogos w jego prime, i nie mowie tu o jakims superstarze, co z Mozgovem ? 

No poprostu pozostaje wierzyc w "skus baba na dziada", ze za sezon wszyscy beda przeplacac, a w Cleveland beda lizac lizaka przez szybe, i mowic jaki steal zrobili z TT (haha!)       : )

 

 

jeszcze taka jedna mysl, moze Dan chce zeby wszyscy inni zawodnicy mieli dola, ze sa tacy niedoplaceni, tez jakas strategia i plan w tym szalenstwie!

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No poprostu pozostaje wierzyc w "skus baba na dziada", ze za sezon wszyscy beda przeplacac, a w Cleveland beda lizac lizaka przez szybe, i mowic jaki steal zrobili z TT (haha!)       : )

Steal i Cleveland nie pasują ze sobą, to jak wegetariański kebab* tylko jeszcze bardziej.

 

 

 

 

*Wiem, że każdy bar ma ten szyld i teraz pytanie - czy widzieliście kiedyś na własne oczy jak ktoś to zamawia? Ja kiedyś wpierdalałam w cholerę kebsów i nigdy się nie spotkałem, żeby coś takiego ktoś zamówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Steal i Cleveland nie pasują ze sobą, to jak wegetariański kebab* tylko jeszcze bardziej.

 

 

 

 

*Wiem, że każdy bar ma ten szyld i teraz pytanie  czy widzieliście kiedyś na własne oczy jak ktoś to zamawia? Ja kiedyś wpierdalałam w cholerę kebsów i nigdy się nie spotkałem, żeby coś takiego ktoś zamówił.

przynajmniej dzisiaj jest jeszcze nadzieja, zludzenia : )

 

to zawsze tez mozna sie pocieszac, ze CHI to ma dopiero zagwostke z Noah'em, zla atmosfera i calym bagnem dookola + over-rated Mirotic.

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, jako jednak fan Lebrona obawiam się, że przy jego już bardzo dużym przebiegu, szczególnie w ciężkich meczach PO (przecież jego całkowity przebieg klasyfikuje go bardziej jako gracza 33/34 [lub nawet więcej] niż 30/31 jak wynika z jego metryki) to on sam po raz pierwszy w karierze może się czegoś poważnego nabawić (albo po prostu grać słabiej, czasem spada się z wysokiego konia, Lebron z PO to mega dominujący, ale przez brak regularnego js mocno niszczący się fizycznie zawodnik). Cały czas mówimy o Lebronie jako o GM, jako o TOP 5 historycznie, ja się poniekąd z tym zgadzam, ale tak jak w przypadku Bryanta myśleliśmy, że to jak jego kariera będzie wyglądać pod koniec to tylko jego kwestia, tak niestety musimy na Lebrona patrzeć już z dużym szkłem powiększającym, może jeszcze nie w tym sezonie, ale już niedługo.

 

PS. Ostatnio obejrzałem większość (część meczów przypomniałem sobie) spotkań Magica Johnsona w 96, grał w zwolnionym tempie, ale sam swoją techniką potrafił po 5 latach przerwy po prostu tak prowadzić grę, by reszta przeciwników myślała, że to matrix, niesamowita gra tyłem do kosza, niesamowite podania, Lebron to podobny wizjoner ale nie widzę go grającego w ten sposób bo po prostu technicznie jest dużo słabszy, Blatt powinien coraz więcej grać z Love na strech C, wówczas Lebron będzie grał na 4, jeśli jeszcze trochę poprawi rzut za 3 to na pewno przedłuż jego karierę.

Edytowane przez Pozioma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa dla TT kosmiczna, to fakt. Tak czy inaczej będzie on ogromnym wsparciem dla Cavs. Np. Lebron rzuca trójkę (nie trafia), TT zbiera i podaje do Lebrona a ten znowu rzuca, nie trafia i tak w kółko hehehehe.

 

A tak na marginesie ktoś wie ile zarabia Cousins za sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.