Skocz do zawartości

Karty na stół, czyli wybieramy najlepszych piłkarzyków z ostatniego ćwierćwiecza


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, spróbujemy:

 

1. Lewel Messi - geniusz z przesukcesami klubowymi. W reprezentacji trochę słabiej, ale i tak musi być nr 1.

2. Żelek - w przeciwieństwie do Grubego prawdziwy full package (głową w samym ostatnim sezonie strzelił więcej goli niż Gruby przez całą karierę, a do tego stałe fragmenty). 313/300, trochę najważniejszych sukcesów z dwoma różnymi klubami. Z reprą bez złota, ale jak na możliwości Portugalii nie jest źle. 

...

3. Grubaldo - mimo, że jego kariera poszła mocno w dół już w wieku 22 lat, to bardziej bramkostrzelni byli tylko ci dwaj wyżej. Wielkie sukcesy z reprą. Klubowo słabiej z sukcesami (podobnie jak Rivaldo). Bardzo niespełniony, ale nawet z tłuszczem po wielu przejściach z kontuzjami był mocny. Za młodziaka bardzo mocne trzecie miejsce, jeśli chodzi o peaki. Świetne skille, zwłaszcza z piłką u nogi.

4. Ałri - mega skille, gole, asysty, spryt (chyba nr 1 pod tym względem) i w ogóle. Wielkie sukcesy głównie z kadrą, ale prawda jest taka, że nie był wtedy najważniejszą postacią (zwłaszcza w 98). Na minus, że w kadrze do samego końca kariery Zidane'a mocno w jego cieniu.

Do tego momentu wybór był stosunkowo łatwy. Trudne do pokonania schody zaczęły się dalej.

5. Ruudy - przez dobre kilka lat maszyna do zabijania, w tym w ważnych meczach (3x król strzelców LM i goal ratio w tych rozgrywkach na poziomie Messiego i Di Stefano, przed Krystyną). Na minus stosunkowo mało tytułów zespołowych.

6. Szewa z Zakrzewa - w pytę sukcesów zespołowych (wiadomo, że ograniczone to tylko do piłki klubowej) i indywidualnych (w tym Złota Piłka), do tego bardzo wszechstronne skille. Byłby na 5 gdyby nie słaby okres 01-03, a zwłaszcza sezon 2002/03 (w Serie A 5 goli w 24 meczach; dla porównania Vieri przy mniejszej ilości meczów zrobił wtedy 24 gole grając w ultradefensywnym Interze Cupera).

 

Najbliżej top 6 był u mnie Raul za sukcesy klubowe, sporo ważnych goli w LM, wszechstronne skille i bardzo mocne longevity. Na minus słabszy peak niż u całego top 6, a przede wszystkim reprezentacja. Pewne rzeczy trudno wymazać z pamięci:

 

Honorable mention dla Vieriego, który się nie załapał z 3 powodów (liczne kontuzje, wiele lat w słabych klubach i pech w kadrze, co przełożyło się na małe ilości sukcesów drużynowych i mimo wszystko takie sobie longevity), ale w latach 97-03 gdy tylko był zdrowy, był zapgrejdowaną wersją Ruuda i wart był każdych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Messi

2. Cristiano

3. Ronaldo

4. Henry

5. Del Piero

6. Raul

 

Wypadli mi przede wszystkim Ruud i Sheva, których cenię i lubię, ale były tutaj dylematy nie do przeskoczenia a i tak już długo się opierdalam z tymi głosami. Myślałem też nad Eto'o w dalszej kolejności...

 

El Gordo to legenda, ale tu razy strasznie go zastopowały przez co bardzo mało wygrał w klubowej piłce, ale trudno go było wyrzucić z TOP3.

 

Z Del Piero miałem zgryz, w pewnym momencie zastanawiałem się nawet czy nie wrzucić go przed Titim, ale jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Del Piero albo Raul, peak żadnego z nich nie zbliżył się do Drogby, longevity ustępuje wprawdzie wyraźnie, ale też nie jest jakimś jednostrzałowcem, Nigdy nie byłem zwolennikiem oceny mentalności, a jeśli chodzi o sukcesy reprezentacyjne, to sorry ale jak dla mnie ta kategoria jest mocno niesprawiedliwa, bo jak porównywać WKS do Hiszpanii już nie mówiąc choćby o tym co znaczy African Cup do Euro, no bo co liczymy mu to jako II miejsce na kontynentlnych czyli większy sukces od Raula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totti bardziej pasuje do rywalizacji z Ronaldinho czy Rivaldo w tym temacie. A Batistuta fajny był, ale niestety przez siedzenie we Florencji brakuje mu mocno sukcesów zespołowych (z reprą też), a do tego nie ma żadnej kariery w LM.

 

Elwood, bierzesz kalkulator i lecimy w ten tydzień z ostatnimi dwiema pozycjami? Zostali nam do wybrania boczni pomocnicy - dwóch prawych i dwóch lewych.

 

Zgodnie z dotychczasową kolejnością najpierw prawi. Go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuściłem sobie napadziorów, bo jestem gapa + nie podobała mi się formuła (praktycznie trójka RoRoMes została narzucona z góry do pierwszej 11tki), ale wingerzy są prości więc jadę:

 

prawi:

 

1 - Luis Figo - trzeba tu coś pisać? :smile:

 

(przerwa whooooy)

 

 

 

2 - Brian Laudrup - o ile nr 1 jest pewny, wiadomy itepe to z dwójką zdecydowanie gorzej, wybrałem Laudrupa bo:

- był jednym z ojców sukcesu 'duńskiego dynamitu'

- może klubowo bez fajerwerków, ale w reprze niszczył i błyszczał na każdym turnieju (a w tamtych czasach repra znaczyła więcej niż obecnie) - nawet w słabym dla Danii Euro 96 był jasnym punktem drużyny

- bo to 'modelowy' winger (szybkość, drybling, boiskowy 'altruizm' prawie jak u brata) i będzie świetnym fitem

- bo to zemsta za to, że nikt nie głosował na Michaela

 

honourable mentions:

 

Franck Ribery - bardzo blisko pozycji nr 2, o wyborze pewnie zadecydowały sympatie (tak przyznaję się bez bicia!)

David Beckham - bardziej produkt niż grajek, ale mimo wszystko świetny gracz posiadający coś (długie podania, wrzutki) na poziomie elitarnym

Karel Poborsky - jeden z moich ulubionych grajków ever, case podobny do Laudrupa (błyszczał w reprze, w klubach gorzej), ale jedank osiągnął mniej, mimo podobnego skillsetu

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek, plz zagłosuj na napadziorów, żeby tiebreakera chociaż rozstrzygnąć.

 

Nie pojawiło się to nazwisko jeszcze w tym temacie, więc zapytam - Robbena zaliczamy do prawych pomocników?

Przy systemie 4-4-2 tak, przy systemie 4-3-3 w żadnym wypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek, plz zagłosuj na napadziorów, żeby tiebreakera chociaż rozstrzygnąć.

 

Nie pojawiło się to nazwisko jeszcze w tym temacie, więc zapytam - Robbena zaliczamy do prawych pomocników?

oki, tylko ze szczątkowym komentarzem

 

1 - Ronaldo (oryginalny) - longevity przy dzisiejszych potworach mierne, ale skill, peak meeeeeega - po peaku i 145124 kontuzjach dalej potrafił robić różnicę, kiedy trzeba

 

2 - Krystyna - ma wszystko - kiedyś go nie trawiłem, ale zaplusował u mnie mega na euro - czy to w klubie czy to w reprze zawsze gra na 100% (czego nie można powiedzieć o panu poniżej)

 

3 - Hormon - pewnie obiektywnie powinien być wyżej, ale skoro sam format i tak nominuje pierwszą trójkę w tej kategorii bez względu na nic to po złości dałem go na ostatnim stopniu podium

 

4 - ĄŁRY - nie trawiłem gościa mega (razem z Trezeguetem tworzyli wg mnie najbardziej pedalski duet napastików ever), ale karierę i skille też miał mega

 

5 - Romario - ktoś tam na niego jechał, ale dla mnie (co chyba widać w większości moich typów) kariera w europejskim klubie to nie jest jakiś mega wyznacznik a Romario ma wszystko czego potrzebuje rasowy snajper - tylko bania trochę zryta (ego porównywalne do Shaqa)

 

6 - Roberto Baggio - tak patrzę te wyniki i serio?!? nikt na niego głosu nie oddał? :D - mocny kandydat do miejsca nr 5, ale bezpośrednią konfrontację przegrał, więc tym samym spada na 6te miejsce

 

tak więc nie rozwiązałem problemu pt 'tiebreaker' - myślę, że każdy powinien ustawić tych trzech grajków (Raul, Sheva, Del Piero) w kolejności, dla mnie to będzie:

 

1 - Sheva: longevity trochę gorsze od dwóch rywali, ale peak leeeeeepszy

2 - Raul: wybór ciężki, ale chyba wolę go od Włocha

3 - Del Piero: sorry Alex :(

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.