Skocz do zawartości

Karty na stół, czyli wybieramy najlepszych piłkarzyków z ostatniego ćwierćwiecza


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

Deschamps obudowywał Zidane'a (i w kadrze, i w Juve) i robił rozpierdol defensywny z Desaillym (Marsylia, kadra, jakaś tam namiastka na stare lata w Chelsea)

 

Petit i Dunga? 

Myślałem o młodszych. Zresztą jeden z nich już był lansowany w tym temacie i na pewno niedługo tu wróci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaj not :)

Vieira lepiej pasował do Zidana, moim zdaniem lepszy w defensywnie + lepsze wślizgi, krycie i kwestia fizyczna. + Deschamps miał mniejszą wartość marketingową, mniej kusił "duże" firmy

A Deschamps tak bliżej środka, taki gościu to to w rozegraniu Lampard powinien nim być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vieira lepiej pasował do Zidana, moim zdaniem lepszy w defensywnie + lepsze wślizgi, krycie i kwestia fizyczna. + Deschamps miał mniejszą wartość marketingową, mniej kusił "duże" firmy

Trudno powiedzieć w sumie, bo jednak pierwsza połowa lat 90-tych to zupełnie inne czasy pod względem kasy (przecież nawet Grubaldo w drugiej połowie lat 90-tych szedł do Barcy za 15 mln, że już nie wspomnę, iż rok po Deschampsie Zidane szedł do Juventusu za dużo mniejszą kasę niż te 5,5 mln, które dali w Turynie rok wcześniej za Deschampsa. To w tamtych czasach wcale nie była mała suma. No i jak nie lubię Juve, to oczywiście była to zdecydowanie "duża" firma, która po przyjściu Deschampsa stała się jeszcze większa i zrobiła z miejsca 3x z rzędu finał LM.

 

Vieira wiadomo lepszy fizycznie, ale Deschamps lepiej czytał grę. No i za nim przemawiają efekty. To z nim Zidane osiągnął największe sukcesy, a po jego odejściu, z Vieirą u boku w kadrze było już gorzej.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej czytał ale przekładało się to na grę do przodu, rozgrywanie, współtworzenie akcji. Vieira był bardziej z tyłu + w ofensywie stanowił większe zagrożenie pod kątem kornerów. Dodatkowo, w ustawieniu 4-3-3 chcę mieć dp jako dupochrony tylne bardziej, niż potencjalni rozgrywający. Więc wolę Vieirę.

+ Zidane wyglądał lepiej wydaje mi się z tego względu, że miał rozwój organiczny + niejako na Me i Mś przeciwnik był z deka zaskoczony formą i stylem gry Francji. Vieirę było łatwiej przeczytać, ale w moim mniemaniu był pewniejszy w odbiorze i rozbijaniu ataków przeciwnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kornerów zgoda, co do reszty nie. Deschamps był zdecydowanie defensywnym zawodnikiem i był w ciul skuteczny w tym co robił. W sumie nie wiem który z nich był bardziej defensywny - obaj byli zdecydowanie defensywnymi pomocnikami i obaj potrafili całkiem sporo dać w ataku jako bonus. Jakbym miał wskazywać to chyba jednak Vieira bardziej ofensywny, bo jednak potrafił pokazać ciąg na bramkę i nawet ładował gole czasem.


Dodatkowo, w ustawieniu 4-3-3 chcę mieć dp jako dupochrony tylne bardziej, niż potencjalni rozgrywający

Pamiętaj też, że masz tu aż dwóch DP jako dupochronów, więc jak robią coś extra (akurat Vieira zdecydowanie też robi) oprócz odbioru to jest to bardzo mile widziane ;)

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko ustalić te wybieranki pomocników, żeby jakaś pozycja nie była poszkodowana :/

z jednej strony DP typu Vieira, Deschamps, Makelele

z drugiej b2b MF's jak Gerrard, Lampard (może i są przereklamowani, ale ja osobiście Gerrarda bym widział chociaż w 3ciej drużynie), czy tym bardziej Seedorf

dalej 'cofnięci' rozgrywający jak Pirlo i Xavi

z drugiej strony ofensywni pomocnicy/rozgrywający jak Zidane, Ronaldinho, M.Laudrup, Kaka

dalej klasyczne skrzydła - Figo, Nedved, B.Laudrup

i na koniec dwa obecne freaki - Krystyna i Hormon, których chyba nie da się jednoznacznie przypisać do danej pozycji a których chyba większość widzi w 1st team

 

cięęęęężko to ogarnąć

 

P.S: nie mówiąc o tym, że jak wrzuci się za dużo pomocników to może zabraknąć miejsca dla napadziarów (szczególnie tych cofniętych w stylu Raula)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi będzie wybić Keana z glowy więc pod kątem "uzupełnienia" szukam. A posiadanie w linii Keana i Vieiry daje spokój, że napastnik nie posiadający ochraniacza na pysk nie przekroczy linii środkowej boiska.

Ponadto w Patricku bym właśnie wskazał element strachu. Twarda, duża menda której należało się bać. Didier to taki silent killer. Ale z Dennisem Wise grał przednio.

Dennis był przejebany swoją drogą :] za krótki na takie topy ale to był gracz od zadań specjalnych

a, i jeszcze nasz aktorski człowiek - combo niszczyciel - Vinnie J. yeahbunny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że Ramos skończył w top 6 środkowych ćwierćwiecza to mi zakrawa na kpinę. wyszło też na to, że tylko ja oddałem głos na Sammera. dlaczego szanowni koledzy go nie uwzględniali? bo brzydki Niemiec?

 

a to zaniżanie wartości Gerrarda to chyba trollowanie było, nie?

 

tak jak julek mówi - trochę ciężko się zrobiło, brakuje miejsca dla ludzi mocno wysuniętych do przodu jak Kaka czy Ronaldinho.

 

ja zanim się wypowiem to bym poprosił o wyłuszczenie jeszcze raz jak to ma wyglądać, bo przeczytałem dwa razy i nie ogarniam.

  • do 1 jedenastki - rozgrywający i defensywny, zakładając, że rozgrywającym może być i Pirlo/Xavi i Kaka/Ronaldinho (wtedy lekkki diament się robi, chłopaki nie grają w linii)
  • 4-5-1 ze skrzydłowymi a 4-3-3 z bocznymi napastnikami? 
Edytowane przez the4yeast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech. Kolego, może cokolwiek byś spróbował uzasadnić? Czy wolisz jak Ci zaczniemy pisać, że głosowanie na Sammera zakrawa na kpinę, a wymienienie Gerrarda to trollowanie?

 

ja zanim się wypowiem to bym poprosił o wyłuszczenie jeszcze raz jak to ma wyglądać, bo przeczytałem dwa razy i nie ogarniam

Jeszcze tak z 10 razy przeczytaj posty ludzi głosujących na Ramosa (ja odnosiłem się również do Sammera) i jak dalej nie będziesz ogarniał to spróbuję przełożyć na język przedszkolny i przesylabować,

 

A co do jedenastek to pierwszą jedenastkę wybieramy pod 4-3-3, gdzie w pomocy mamy dwóch defensywnych pomocników i jednego rozgrywającego (tak jak np. Deschamps, Karembeu/Petit, Zidane we Francji 98, Deschamps, Vieira, Zidane we Francji 2000 czy Busquets, Xabi, Xavi w Hiszpanii 2010-2012).

Drugą pod 4-4-2.

Trzecią tak jak pierwszą.

 

Przynajmniej tak to wygląda na razie. Jakby ktoś chciał coś zmienić w dobrą stronę, to piać. ;) Julek dobrze napisał, ale propozycji zmiany w ustaleniach nie miał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo tu chyba nie ma dobrej propozycji :/

ja np w pierwszej jedenastce widziałbym - Vieira - DP, Zidane - rozgrywajek, Iniesta - b2b (naciągane) + Hormon/Krystyna na skrzydłach/wsparcie ataku i Ronaldo na szpicy

w drugiej np - Makelele + M.Laudrup w środku i Nedved/Figo jako skrzydłowi + 2 napadziorów (Raul/Romario?)

ale w trzeciej już musiałbym zmieścić Xaviego, Pirlo, Ronaldinho i 2 skrzydłowych (Giggs + B.Laudrup/Beckham?) + napadzior (Klinsmann?)

 

średnio to wygląda pod kątem fitu - szczególnie w 3rd team - ale tutaj są nazwiska, których po prostu nie można pominąć...

aha pewnie większość zdziwi środek w 2nd team - ale tutaj akurat wg mnie jest najlepszy fit i taka pomoc funkcjonowałaby najlepiej (co też pokazuje, że Deschamps z nr 1 to średni wybór - kiedy mamy tylu zdolnych graczy 'z piłką' to jako DP potrzeba po prostu defensywnych wyrobników, przecinaków którzy będą 'tylko' od czarnej roboty)

 

tak więc dla mnie wybór 5ciu klasycznych DP jest słaby, bo po prostu gorsi gracze wywalą no-brainerów

podejrzewam się, że zmiana liczby wybieranych DP stworzy nowe problemy itd itp ciężkooooooooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinniśmy wybierać tylko jedną jedenastkę w formacie 4-3-3. W pomocy jeden typowo defensywny i dwóch bardziej ofensywnych. Do tego dwóch skrzydłowych i jeden typowy napastnik.

 

tylko wtedy to wykluczy takiego np Raula, który chyba mimo wszystko zasługuje na miejsce w którymś z teamów (a jak będą tylko 'typowi' to chyba nikt nie da go przed Ronaldo, Romario, Baggio, Henrym czy Cantoną - ogólnie pierwsza czwórka z tych teraz wymienionych to też no-brainerzy, ciężko któregoś wykluczuć :/)

 

ogólnie może byłoby dobrze żeby każdy wypisał swoje 3 szóstki wg własnej opinii, własnego ustawienia (ofc głosy gdzie np w jednej piątce mamy czterech typowych snajperów powinny być unieważniane) - czyli łącznie 18 nazwisk (3 pkt za 1st team, 2 za 2nd team i 1 za 3rd team) -  z tego co wyjdzie ustawiamy (w granicach zdrowego rozsądku ofc) wybrane, oficjalne szóstki i a nóż wyjdzie to dobrze.

 

Plus: chyba najuczciwsze możliwe rozwiązanie tego (dość sporego) problemu

Minus: szansa na zrobienie burdelu (w związku z tym, że to 'zabawa forumowa' a nie projekt służbowy to chyba nie jest to jakaś meeeeega wada)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Romario i rekordami w lidze brazylijskiej nie będzie letko. Generalnie szybciej bym Shevę wybrał niż brazylijczyka. Gruby to rozumiem,klasa na obu kontynentach. Ale Romario to taki casus Jardela trochę - w określonych okolicznościach zacny fchuy, ale kwestia hermetycznego otoczenia działa na niekorzyść  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech. Kolego, może cokolwiek byś spróbował uzasadnić? Czy wolisz jak Ci zaczniemy pisać, że głosowanie na Sammera zakrawa na kpinę, a wymienienie Gerrarda to trollowanie?

 

Jeszcze tak z 10 razy przeczytaj posty ludzi głosujących na Ramosa (ja odnosiłem się również do Sammera) i jak dalej nie będziesz ogarniał to spróbuję przełożyć na język przedszkolny i przesylabować,

 

A co do jedenastek to pierwszą jedenastkę wybieramy pod 4-3-3, gdzie w pomocy mamy dwóch defensywnych pomocników i jednego rozgrywającego (tak jak np. Deschamps, Karembeu/Petit, Zidane we Francji 98, Deschamps, Vieira, Zidane we Francji 2000 czy Busquets, Xabi, Xavi w Hiszpanii 2010-2012).

Drugą pod 4-4-2.

Trzecią tak jak pierwszą.

 

Przynajmniej tak to wygląda na razie. Jakby ktoś chciał coś zmienić w dobrą stronę, to piać. ;) Julek dobrze napisał, ale propozycji zmiany w ustaleniach nie miał ;)

nie ma co dupy spinać i się przypierdalać. zluzuj. jest burdel, każdy miesza, pełno propozycji, to się chcę upewnić, nie?

 

chyba oczywiste, że Ramos nie jest zawodnikiem takiego formatu i chyba oczywiste, że uwagi jakie padły w kierunku Gerrarda były co najmniej słabe. oczywistości uzasadniać nie zamierzam, bo i po co?

 

że o Sammerze pisałeś to wiem, ale byłeś jedyny (chyba) - zwyczajnie chciałem poznać opinię innych. Nie ma we mnie jakiegoś uwielbienia dla rudzielca, ciekaw jestem dlaczego tak niewiele osób o nim pomyślało.

ogólnie może byłoby dobrze żeby każdy wypisał swoje 3 piątki wg własnej opinii, własnego ustawienia (ofc głosy gdzie np w jednej piątce mamy czterech typowych snajperów powinny być unieważniane) - czyli łącznie 15 nazwisk (3 pkt za 1st team, 2 za 2nd team i 1 za 3rd team) -  z tego co wyjdzie ustawiamy (w granicach zdrowego rozsądku ofc) wybrane piątki i a nóż wyjdzie to dobrze.

 

mi się tak podoba, i to bardzo. ale z założeniem, że będzie urozmaicenie w ustawieniach, czyli coś co przypomina 4-4-2 musi być w przynajmniej jednej jedenastce, podobnie jak coś co przypomina 4-5-1 czy 4-4-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się tak podoba, i to bardzo. ale z założeniem, że będzie urozmaicenie w ustawieniach, czyli coś co przypomina 4-4-2 musi być w przynajmniej jednej jedenastce, podobnie jak coś co przypomina 4-5-1 czy 4-4-2.

 

ja tam jestem przeciwko takim założeniem - większość pewnie i tak będzie urozmaicać, żeby pomieścić swoich goatów, ale jeśli ktoś np uważa, że 4-4-2 uber alles a 4-3-3 czy 4-5-1 są dla pedałów to chyba nie ma sensu go zmuszać.

 

aha - nie wiem czemu w poprzednim poście pisałem o 'piątkach' skoro to mają być 'szóstki' :D zaćmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.