Skocz do zawartości

Karty na stół, czyli wybieramy najlepszych piłkarzyków z ostatniego ćwierćwiecza


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

Gwoli wyjaśnienia to Zambrotta na lewej obronie zaczął grać po trzydziestce i tam zbierał większe pochwały niż na prawej..

 

No a de Boer z lewej to jakaś totalna abstrakcja. Był lewonożny - zgoda - ale odkąd stał się ważną częścią bloków defensywnych Barcy i repry Holandii to był profesorem środka obrony.

Na lewej miał Serigiego Barjuana(w FCB) czy van Bronckhorsta(Holandia).

Edytowane przez AirForceNine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym, że ja byłem za Juve, kumpel z boiska za MU, MU było już dość dobre i byłoby jeszcze lepsze z takim dodatkiem firepowera na lewej.

lubisz sobie dopowiadać różne dziwne teorie, ale za cholerę nie wiem po co.

Dzięki za to. Oszczędziłeś mi chyba właśnie sporo czasu.

Rozwiałeś moje wątpliwości co do ewentualnych dalszych dyskusji z Tobą w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten trend z dwoma równorzędnymi (przynajmniej mniej więcej) bramkarzami i rotacją między słupkami to dosyć świeża sprawa, ale gdybym miał obstawiać to również typowałbym kolejny transfer. Valdes przy wszystkich swoich zaletach nie uniknie kłopotów na przedpolu. Premiership to pod tym względem inny świat w porównaniu do La Liga a Hiszpan to już nie jest uczący się młokos, różnie może być.

nie wiem czy tak bardzo świeża, kiedyś chyba Valencia czy Sevilla tak robiła, jeden w lidze, jeden w pucharze. Imo to bardziej wynika z polityki transferowej - taka Barca wpadła w panikę, to wzięła i Bravo i ter Stegena. popatrz na taki Bayern - wzięli Reinę z Napoli, a ten ławę grzał. w Arsenalu Ospina też by grzał i może pograł w krajowych pucharach, gdyby Szczęsny nie narozrabiał. RM wziął Navasa i ten też jakieś ochłapy grał. w sumie to poza Barcą nie przychodzi mi na myśl topowy klub, który w zeszłym sezonie tak rotował bramkarzami.

 

a transfer będzie, ale nie gruby. MU prędzej wyda kasę na zawodników z pola, a Valdesowi ściągnie solidnego zmiennika, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tak bardzo świeża, kiedyś chyba Valencia czy Sevillatak robiła, jeden w lidze, jeden w pucharze. Imo to bardziej wynika z polityki transferowej - taka Barca wpadła w panikę, to wzięła i Bravo i ter Stegena. popatrz na taki Bayern - wzięli Reinę z Napoli, a ten ławę grzał. w Arsenalu Ospina też by grzał i może pograł w krajowych pucharach, gdyby Szczęsny nie narozrabiał. RM wziął Navasa i ten też jakieś ochłapy grał. w sumie to poza Barcą nie przychodzi mi na myśl topowy klub, który w zeszłym sezonie tak rotował bramkarzami.

 

a transfer będzie, ale nie gruby. MU prędzej wyda kasę na zawodników z pola, a Valdesowi ściągnie solidnego zmiennika, nic więcej.

A może Espanyol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za to. Oszczędziłeś mi chyba właśnie sporo czasu.

Rozwiałeś moje wątpliwości co do ewentualnych dalszych dyskusji z Tobą w tym temacie.

zawsze do usług! szkoda, że już nikt nie będzie przeinaczał moich wypowiedzi!

 

sarkazm czy ironia widzę nie są Twoją mocną stroną. ale jak Ty do mnie ze Szpakowskim, to może faktycznie odpuść sobie dalszą dyskusję.

A może Espanyol?

chyba własnie Espanyol, Iraizoz w pucharze, kto inny w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a de Boer z lewej to jakaś totalna abstrakcja. Był lewonożny - zgoda - ale odkąd stał się ważną częścią bloków defensywnych Barcy i repry Holandii to był profesorem środka obrony.

Na lewej obronie zdobył swój największy sukces w karierze (wygranie LM z Ajaksem) i był wtedy ważną częścią bloku defensywnego znacznie lepszego niż miał w Barcelonie kiedykolwiek w ciągu swojej kariery, więc to nie jest żadna "totalna abstrakcja". Niemniej jednak rację ma Elwood, że jakieś 3/4 kariery spędził na środku obrony i dlatego tam powinniśmy rozpatrywać.

 

Zambrotta to też oczywiście bardziej prawy niż lewy obrońca.

 

W ogóle widać po dniu dzisiejszym, że ta pozycja nie wzbudza dyskusji i ja również uważam, że właściwa jest ta kolejność:

1. Maldini

2. Carlos

3. Lizarazu

 

Mentor, ponownie namyślasz się do samego końca czy tym razem można przyspieszyć w kierunku bardzo ciekawego zestawienia na ŚO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zambrottę kojarzę ze skrzydła, grał tam czy coś mi się pojebało?

 

masz dużo racji. bardzo często angażował się w ataku. ale nominalnie grał na prawej obronie ponieważ był obunożny i często wschodził do środka jak Robben i robił zamieszanie w ataku. przy defensywm ustawieniu lub na starość grywał na lewej ale to z powodu braków zawsze na tej pozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lewej obronie zdobył swój największy sukces w karierze (wygranie LM z Ajaksem) i był wtedy ważną częścią bloku defensywnego znacznie lepszego niż miał w Barcelonie kiedykolwiek w ciągu swojej kariery, więc to nie jest żadna "totalna abstrakcja". Niemniej jednak rację ma Elwood, że jakieś 3/4 kariery spędził na środku obrony i dlatego tam powinniśmy rozpatrywać.

 

Zambrotta to też oczywiście bardziej prawy niż lewy obrońca.

 

W ogóle widać po dniu dzisiejszym, że ta pozycja nie wzbudza dyskusji i ja również uważam, że właściwa jest ta kolejność:

1. Maldini

2. Carlos

3. Lizarazu

 

Mentor, ponownie namyślasz się do samego końca czy tym razem można przyspieszyć w kierunku bardzo ciekawego zestawienia na ŚO?

Ja wcale nie uważam, że w Barcelonie tworzył z innymi jakiś chiński mur, lepszy od innych. Przeciwnie - holenderski zaciąg Van Gaala sprawił, że Barca miała wtedy okres, który był jednym z gorszych wyników sportowych tego zespołu w nowożytnej historii.

 

A de Boera na lewej obronie po prostu świadomie nie pamiętam tam grającego, ot tak.

A już na pewno nie w sposób aby powiedzieć czy był mocnym punktem tamtej drużyny.

 

Gdy wygrywał LM to miałem ok siedmiu lat więc nie będę się wykłócał na ten temat.

Pamiętam za to, że bardzo niewiele potem to już na pewno grał na środku z Dannym Blindem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie, żeby nie mielić

Uno Maldini. Kuwa, 900 meczy w polu przejebane w klubie + ponad 120 w reprze. 26 tytułów z Milanem rozmaitych. 28 indywidualnych wyróżnień. All day and all night. 15 rekordów i 2 ordery. Gościu, dzięki któremu każdy prawdziwy samiec chce być LB bo każda prawdziwa dziewczyna prawdziwego samca chce, by jej samiec wyglądał i grał jak owy LB.

 

Due

Carlos. Roberto. Wuj z całokształtem. Ofensywnie najciekawszy obrońca wszystkich galaktyk. Defensywnie...nie pamiętam. Sorry, 102 gole w karierze i nie pamiętam kosmosu defensywnego. Pamiętam solidność z tyłu + siłę, szybkość.

 

Terce

Brehme. Bo był obrońca z kopytem lepszym od RC. Nazistowski protoplasta. WC, Serie A, Bundesliga. Puchary, Uefa Cup. I  mimo, że grał ino 8 lat w naszym kalendarium, to potrafił w wieku 35+ lat kontrolować grę "po obu stronach parkietu". + Był większy od Bixente co sprawdzało się w headingach, przepychaniach i obronie przy rzutach rożnych.

 

Up the irons

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚO

 

Baresi-maestro ,facet czyścił w środku pola jak defensywny pomocnik, czyścił w polu karnym jak środkowy obrońca a wyprowadzał piłkę jak środkowy obrońca. bezbłędny(może oprócz tego karnego z 94' :P ) , inteligenty.

Nesta- z Cannavaro na remisie ale do Nesty mam sentyment, że całą karierę grał na wysokim poziomie a Fabio początek miał nieco słabszy

Cannavaro- słabsza wersja Baresiego. ale pod względem rządzenia na boisku to prawdziwy generał i twardziel.

 

Puyol

Koeman

Silva lub Vidić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚO

 

Baresi-maestro ,facet czyścił w środku pola jak defensywny pomocnik, czyścił w polu karnym jak środkowy obrońca a wyprowadzał piłkę jak środkowy obrońca. bezbłędny(może oprócz tego karnego z 94' :P ) , inteligenty.

Nesta- z Cannavaro na remisie ale do Nesty mam sentyment, że całą karierę grał na wysokim poziomie a Fabio początek miał nieco słabszy

Cannavaro- słabsza wersja Baresiego. ale pod względem rządzenia na boisku to prawdziwy generał i twardziel.

 

Puyol

Koeman

Silva lub Vidić

Jaki Silva?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.