Skocz do zawartości

Karty na stół, czyli wybieramy najlepszych piłkarzyków z ostatniego ćwierćwiecza


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

Canna miał równiejsza karierę zią. 

Dlaczego tak uważasz? Nesta nie miał tak słabych okresów w swojej karierze jak Cannavaro w Interze (kiedy Canna teoretycznie był w najlepszym wieku).

 

W ogóle temat niestety całkowicie zszedł na suche wybory z sympatii. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz? Nesta nie miał tak słabych okresów w swojej karierze jak Cannavaro w Interze (kiedy Canna teoretycznie był w najlepszym wieku).

 

W ogóle temat niestety całkowicie zszedł na suche wybory z sympatii. Szkoda.

 

 

ale o to chodzi :D

 

Nesta dostał kopa za to ,że doznał kontuzji w fazie grupowej w 2006 roku a Cannavaro wszystko zdobył, został jako obrońca dostał złota piłkę co jest niespotykane ;]

można uznać, że prime miał lepszy ale Nesta miał lepszą karierę . takie Barkley vs Malone ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem wcześniej w sumie. Julius ma rację: gdyby nie kontuzja Nesty na MŚ 2006 to nikt (poza jakimiś psychofanami Cannavaro) nie postawiłby w takim rankingu Cannavaro nad Nestą. A tamtą Złotą Piłkę powinien dostać Buffon (ew. Henry) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem wcześniej w sumie. Julius ma rację: gdyby nie kontuzja Nesty na MŚ 2006 to nikt (poza jakimiś psychofanami Cannavaro) nie postawiłby w takim rankingu Cannavaro nad Nestą. A tamtą Złotą Piłkę powinien dostać Buffon (ew. Henry) ;)

ZIDANE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o to chodzi :grin:

Właśnie zupełnie nie o to miało chodzić. Nie po to ustaliśmy te 5 kryteriów z pierwszego posta, żebym czytał to co czytam

ZIDANE

Fajnie grał na MŚ (które zakończył jak zakończył), ale nie róbmy sobie żartów. Wielkie gówno w Realu + brak gry po mundialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz? Nesta nie miał tak słabych okresów w swojej karierze jak Cannavaro w Interze (kiedy Canna teoretycznie był w najlepszym wieku).

Nesta ostatnie 7 lat kariery ograniczony został przez 3 kolejne kontuzje + z tego wynikające ograniczenia fizyczne + spadek formy. 10 lat prajmu

Canna miał - wycinając Inter i 2 zamieszanie z Juve - 12 równych światowych sezonów + lepszy peak. Tu nie chodzi o sympatię bo z racji użyteczności dla zespołu + niełamliwości + niższego peaku ale równiejszej gry na przestrzeni lat bardziej cenię Costacurtę.

Ponadto Canna taktycznie był przygotowany do ogarnięcia obu stron stopa + okazjonalnie na bokach z racji umiejętności taktycznych, wydolności i siły.

Bring Nesta to the Table

 

I co Ci nie gra z tematem Kily? Chciałeś rozlewu krwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terry
Ta menda z mojej Czelsi. Od momentu, gdy ze szkółki z Cunningamem wychodził, przez dymanie all day all night, 1 tytuły CM i w Anglii.Jest uosobieniem mojej Chelsea. Zaczynałem z Viallim i Zolą ale to bydle zaszczepiło uczucie głębokie do smutnych barw. Hardnose madafaka, kapitan, jak trzeba to opierdoli lub wpierdoli. Świetny wślizg, heading, kontrola pola. Szybkość, siła. 15 lat niebiańskiego poziomu. 15 drużynowych oraz 23 indywidualne. Chelsea player in the history. Jeśli ktokolwiek da mu odejść do emiratów - lepiej niech spierdala na marsa.

Puyol
178 cm łobuza ze stali. Myślę obrońca hardcore madafaka - widzę Puyola. Paolo to elegancja, lovelas, taki do wina przy świecach. Puyol to spirytus z mego słoika. Bark, noga, szybkość, głowa. 25 tytułów drużynowych i 19 indywidualnych. Nie wiem gdzie głowę schować, chyle ją z podziwem. Szkarad był kosmiczny przez całe 18 lat-ostatni połamany sezon.

Ramos
15 drużynowych, 20 indywidualnych. Większa elegancja niż Puyol, nieco mniejsza siła. Połączenie Puyola, Maldiniego i wokalisty Nickelback. Sky is the limit, gdyby w nodze salary skakało tak, jak w NBA - Sergio by łykał co roku 250 baniek. Jest skrajnie zajebisty i to przywilej oglądać go w akcji.

Cannavaro
Dezerter yeahbanny. Alex i Gigi zostali. A ta menda, ten skalniak z krwi i kości polazł do Madrytu. Nic to. Full package przez 14 lat + świetny balans jesli chodzi o krycie stron. Lewy czy prawy stop, nie bylo problemu. Niby nie tak utytułowany jak reszta ale gracza świata Fifa dostał. Taki typowy makaron z ery Grease.


Nesta
Krycie i wślizg. Geniusz. Obunożny. 10 sezonów klasy światowej + kilka słabszych + kontuzje. Tytuły tytuły. 17 + 18. Kiwam głową z podziwem.

Costacurta
O cie. Na pierwszy rzut oka - odrzut, będzie łatwo. Byli lepsi. Na drugi - jeden z największych ever, tworzył przez 20 lat największe defensywy w największej defensywnie lidze świata. Głowa, wślizg, szybkość, siła,zwrotność, elegancja. Profesjonalizm na i poza boiskiem - dzięki temu cała kariera, całe 21 lat bez większych nieporozumień spędzona praktycznie w 1 klubie.24 trofea z Milanem, nic niestety międzynarodowego. Ale wart grzechu.




Frank De Boer
17 lat powaznego grania. 14 lat grania w kadrze. 14 tytułów zespołowych + 3 indywidualne. Zlote lata Holandii, co grała jak nigdy i przegrywała jak zawsze. Zwrotny, silny, dobry heading + niezłe kopyto. Solid rock steady ready.
Stam
Patrząc na nagrody? Tyły zestawienia. Nastroje pozaboiskowe? Terrystyle. Może w Anglii za dużo herby piją. Ale na boisku klasa. Kombinacja wzrost/waga/szybkość na najwyższym poziomie z zestawienia. Wślizg nie tak pewny, ale krycie i heading topowe. Do tego kawał kafara którego się bano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nesta ostatnie 7 lat kariery ograniczony został przez 3 kolejne kontuzje + z tego wynikające ograniczenia fizyczne + spadek formy. 10 lat prajmu

Canna miał - wycinając Inter i 2 zamieszanie z Juve - 12 równych światowych sezonów + lepszy peak. Tu nie chodzi o sympatię bo z racji użyteczności dla zespołu + niełamliwości + niższego peaku ale równiejszej gry na przestrzeni lat bardziej cenię Costacurtę.

Ponadto Canna taktycznie był przygotowany do ogarnięcia obu stron stopa + okazjonalnie na bokach z racji umiejętności taktycznych, wydolności i siły.

Bring Nesta to the Table

 

I co Ci nie gra z tematem Kily? Chciałeś rozlewu krwi?

Widzę, że drobne nieporozumienie terminologiczne. Zgadzam się w pełni, że odkąd Nesta już na dobre zaczął się łamać (od 2006) to już nie był żaden top.

Tę "równą karierę" rozumiałem w ten sposób, że dopóki nie zaczął się mocno łamać, to był cały czas na równym w ciul wysokim poziomie (Julius ma rację, że Cannavaro był wtedy w jego cieniu), bez żadnych słabych okresów w tzw. międzyczasie. Z kolei Canna w Interze był zawodnikiem po prostu słabszym niż Ivan Cordoba (swoją drogą mega underrated), a później osłabł na stare lata po MŚ (czyli w Realu).

Nie za bardzo wiem jak Canna grał na początku kariery, bo wtedy go nie śledziłem, ale ufam, że dobrze prawisz z tymi latami, chociaż z drugiej strony raczej nie robił za młodu takiej furory jak młodziutki Nesta.

Z tym "lepszym peakiem" to IMO magia Złotej Piłki i gdyby nie kontuzja Nesty nie uważano by tak.

Z umiejętnością gry okazjonalnie na boku przez Cannę to w pełni racja, tylko to akurat ma marginalne znaczenie. ;)

 

A z tematem to:

1) większość postów to suche głosy

2) aż bije z nich głosowaniami z sympatii (np. 3 ziomków z Chelsea od fana Chelsea w top 6)

3) nawet jak są posty z uzasadnieniem, co się chwali, to i tak jest w nich przejawów sympatii (np. "jeden z nielicznych, którego tolerowałem", "wtedy Barcelona była fajna" itp.) i traktowania z dużym dystansem naszych kryteriów

 

P.S. JLM dobrze prawi. Odkąd się interesuje piłką zawsze Anglicy (a patrząc na Bale'a, to można by to rozciągnąć na wszystkich wyspiarzy) byli najbardziej przereklamowani na świecie. Gascoine, Beckham i Owen to chyba najbardziej skrajne przypadki, ale to samo tyczyło się Rooneya i - w nieco mniejszym zakresie - ale również Lamparda, Gerrarda, Terry'ego czy Rio Ferdinanda (i jeszcze kilku innych by się znalazło). Gdyby oni mieli skilla w wysokości chociaż 3/4 swojego hype'u, to Anglia nie miałaby prawa wracać z żadnego turnieju reprezentacyjnego bez medalu. A jaki koń jest każdy widzi i nawet świetni trenerzy (SGE i FC) nie byli w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo, ale tym rozumowaniem to przereklamowany jest Nedved, w sumie Argentyńczycy, cały czarny ląd, Ibra to już ogólnie wuj :] W Brytanii talent jest i to nie chodzi o przereklamowanie a poskładanie klocków - stawianie obok siebie Lampa i Gerrarda niestety nie przyniosło wiele dobrego. + c***owość bramkarzy na wyspach. Seaman dał przykład jak nie należy bronić..

Owen? Był bardzo spoko póki się nie złamał. Sheara, w konkretnych momentach Heskey i Fowler. Wtopa to był Crouch.

 

 

Co do tematu:

niektóre posty to olanie zasad i zjebanie zabawy(suche posty bez wytłumaczenia) - deal with it. Rozjebano mi tematy 2, Tobie jeden - norma. Takie forum + lato, pogoda, praca, czas. Takie klocki, jak w Anglii

jestem fanem Chelsea i chyba raz pierwszy wrzuciłem grajka z tegoż klubu. wystarczy chłodna głowa.

sympatia.pl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawianie obok siebie Lamparda i Gerarda nie miało prawa nic dobrego przynieść bo to są tak słabi w kreowaniu i prowadzeniu gry zawodnicy, że angielski futbol powinien wstydzić się przed światem, że to byli ich najlepsi środkowi pomocnicy. Jeżeli Gerrard albo Lampard są klasowymi środkowymi pomocnikami to Zidane, Pirlo, Xavi, Iniesta to jest poziom kosmiczny przekosmiczny (są ze 3 półki wyżej). Nawet Rui Costa umiejętnością prowadzenia gry i kreowania partnerów zjada dwójkę Anglików, przeżuwa, trawi, i wysrywa. 

Co do obrony to ułożyłbym tak:

Puyol
Nesta 
Ramos
Terry 
Cannavaro 
Cordoba 

P.S. Szkoda, że z tą bramką nikt nie zaczaił żartu (po to m.im. 4 bramkarzy wypisałem żeby wiadomo było, że Boruc dla beki na 1 - choć w najwyższej formie to był top bramkarzy). Nie mniej Casillas jest mocno overrated. 

Edytowane przez JH13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.