Skocz do zawartości

Miami Heat 2015/16 czyli komu Wade odda drużynę?


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwiska może i fajnie wyglądają, ale już przebieg niektórych niekoniecznie. Ciekawe kto ma zmienić to wszystko, bo w minionym sezonie grali beznadziejnie. Green ze Statem? Wiem, wiem, wróci Bosh, ale z Chrisem ich gra dupy też nie urywała. Deng musi zagrać przynajmniej dobry sezon, żeby to miało ręce i nogi. Dużo osób jednak wątpi w te jego 85 :grin:

 

Obejrzyj te kilka meczów gdzie grał cały skład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byliście w Miami?tam o takie nazwiska i plakaty chodzi...

wiedzą że już z Wadem nie powalczą o tytuł więc zrobiono wszystko aby kibicom zapewnić atrakcji

 

Amare to nazwisko chwytliwe

Green to widowisko i wsady 

 

mądre logiczne ruchy......

 

 

z perspektywy sprzedaży KARNETÓW......gdzieś wyliczałem że to kosmiczna kasa jest a w NBA chodzi o zysk primo

a po drugie promo o profity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Amare jak Amare nikt chyba nie oczekuje że gość będzie nagle allstarem. 

 

Dragic-Wade-Deng-Bosh-Whiteside - wygląda mega ławka też jest całkiem solidna : Chalmers, Napier, Green,Winslow, McRoberts,Amare,Andersen. Jest dużo doświadczenia, jest też trochę młodszych zawodników. Wszystko się rozchodzi o to czy będę zdrowi. Jeżeli będą a Wade ma jeszcze trochę paliwa w baku (w tamtym sezonie jak grał to grał zazwyczaj rewelacyjnie) to kto jest lepszy w konferencji ? Na papierze tylko Cavs. Finały konferencji Cavs-Heat to byłoby coś :D (wcześniej standardowo pewnie Lebron Bulls wyeliminuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się rozumieją na boisku z Dragiciem jeszcze z Suns.

Elwood zakwestionował, a nie napisał powyższe zdanie.

 

Newly signed Gerald Green was on a conference call with the media today and here's everything he said:

On playing with Goran Dragic again: "I'm so excited to play with him again. It's not even funny. I played my best basketball (with him). I think we played really good with each other. I never had anybody make me better like that."

No ale przecież co Green tam wie..

Elwood wie lepiej.

 

Green wygląda na podjaranego grą w Heat i ma nadzieję, że ostanie tu do końca swojej kariery. Riles widocznie wkręcił mu podczas rozmowy, że może ostać takim rottweilerem, czyli graczem 3&D jaki jest w Miami potrzebny. Jeżeli tak się stanie, to faktycznie jest to strzał w 10tkę.

 

Trochę żałowałem przez moment tego Reeda, bo nadałby się na koniec ławki, ale jak możemy mieć Stoudemirea, to  w ogóle nie ma o czym rozmawiać. Stat to wyrobione nazwisko, masz rację Ignazz, ale na te 15-20min. do zadań specjalnych się nada. Jak sobie przypomnę, że przez tysiące kontuzji pod koniec sezonu były takie chwile, gdzie UD musiał odpocząć i byliśmy zmuszeni grać Henry Walkerem na centrze, to.. ehhh..

 

Cele jakie sobie postawili Heat przed 1 lipca ostały spełnione z nawiązką.

Deng się nie wyoptował, a tego lata managerowie sypali zielonymi, aż miło (czyli pewnie gdzieś by dostał te swoje $$$)

Dragic przedłużył za 86mln$$,co przy tym co dostali inni, nie jest przepłaceniem.

Wade dostał swoje 20mln$$$ jak chciał, na rok, jak chcieli Heat

W drafcie trafił nam się Winslow, którego w ogóle nie braliśmy pod uwagę, że spadnie w drafcie do 10nr ( w bonusie jeszcze całkiem ciekawy JRich z potencjałem na 3&D)

Za minimum podpisaliśmy Geralda Greena i Amare Stoudemirea.

 

W poprzednim sezonie Heat zostali zniszczeni przez plagę kontuzji. Ktoś da radę przelicytować Henrego Walkera na centrze? 

 

W tym sezonie nie ma co zbyt wysoko zawieszać poprzeczki. Do playoffs powinniśmy wejść spokojnie, jak nie będzie takiego pecha jak przed rokiem. Realnie możemy powalczyć o drugą rundę. czy coś wyżej? Obaczymy w sezonie. Skład jest głęboki, dużo głębszy niż przed rokiem. Nadal jeszcze możemy kogoś pozyskać. Ze źródeł nie wynika to jednoznacznie, ale wygląda na to, że Pat nie zaproponował Thorntonowi kontraktu za minimum, gdyż niespodziewanie na podpisanie z Heat zgodził się właśnie Green. Już w tym momencie Heat muszą się pozbyć 3 graczy, gdyż maja 18, a jak jeszcze podpiszą Thorntona lub jakieś inne ciekawe wzmocnienie się trafi.. 

 

W tej chwili wygląda to tak:

 

pg G. Dragic/ Napier / Chalmers/ T. Johnson

sg Wade/ Green/ Z. Dragic/ J Richardson

sf Deng/ Winslow / Ennis/ Walker

pf Bosh/ McRoberts/  Haslem

c Whiteside/ Stoudemire/ Andersen

 

Oczywiście większość tych graczy może grać na 2/3 pozycjach.

Umowy niegwarantowane mają Ennis, Johnson i Walker, a Josh Richardson to nasz tegoroczny draft z drugiej rundy.  Dobrze by było zatrzymać go w drużynie, ale w chwili obecnej najlepszym rozwiązaniem jest zatrzymac prawa do niego i wysłać go gdzieś w świat, żeby się ogrywał.

Henry Walker jest jak dla mnie do zwolnienia.

Heat muszą sie pozbyć jeszcze kogoś, ale do listopada jeszcze sporo czasu, zatem można obaczyć co przyniesie przyszłość.

 

Chalmers i Andersen są do oddania, ale z takim teamem jak mamy teraz obydwaj dają Heat sporą głębię ławki. Minusem są ich kontrakty i repeater tax, który musi za nich zapłacić Arison, ale ja bym ich na siłę się nie pozbywał w tym momencie. 

 

Inna sprawa to kontrakt McRobertsa. Po tylu przepłaceniach, wygląda na niski, ale komplikuje podpisanie za rok Whitesidea i jeszcze kogoś za maxa. Mam jednak nadzieję, że Heat nie będą się go pozbywali, bo to by było znaczne osłabienie. Można to będzie zrewidować już podczas sezonu. 

 

Zoran Dragic to przykład nepotyzmu, jakże dobrze znanego w słowiańskiej części Europy. Ma jednak gwarantowany kontrakt na kolejny rok i jako ten 15 w składzie może siedzieć na ławce, jak Goran ma być szczęśliwszy w nadchodzącym sezonie. 

 

Tyler Johnson jest testowany na pg, ale uraz szczęki trochę to komplikuje w SL. Ma serce do gry i dobrze by było, zeby został w składzie w nadchodzącym sezonie.

To samo Ennis. JRich wygląda na perspektywiczniejszego  gracza od Ennisa, ale jako, że pozbyliśmy sie sporo przyszłych draftów, nie rezygnowałbym z niego zbyt pochopnie. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nigdy nie wnikałem w to, dlaczego Dragon? 

 

Heat mają nadkomplet graczy w rosterze i chcieli gdzieś oddać Chalmersa i Birdmana, tyle, że nikt ich nie chciał.. 

Mówiło się też o oddaniu Napiera, ale nie wierzyłem w to, a tu Woj podaje, że oddają Napiera do Orlando za zastrzeżoną II rundę draftu.

 

Rok temu w drafcie wybrali Napiera, bo namaścił go LeBron, żeby go zdobyć trza było dorzucić Charlotte do swojego pierwszorundowego picku dwa drugorundowe picki 55pick i niejaki Christmas i przyszły 2019pick). Teraz oddali go za protected secund rund pick.. Zrobili interes, że o ja cie kręcę.. 

 

Napier sobie nie pograł w tamtym pechowym sezonie za dużo, do tego dołączył do kontuzjowanych i zdaje się miał operację przepukliny. Jest niski i siłą rzeczy nie był zbyt dobrym obrońcą, ponadto przy takim sobie rzucie za trzy nie bardzo nadaje się na inną pozycję niż pg, a przy wymienności pozycji, jaką stosują Heat, chyba nie bardzo pasował im do koncepcji. 

 

Najważniejsze jednak, jest chyba to:

So HEAT save $1.294m on Napier's salary and $4.49 in repeater tax savings = $5.784m

 

 

1 sierpnia to deadline dla gwarantowania części z kontraktów Tylera Johnsona, Jamesa Ennisa i Henry Walkera. 

Obaczymy, co Heat zrobią z ich kontraktami.

Oddanie Napiera zwiększa szanse TJa na zostanie w składzie. Nadal możliwe jest podpisanie też Josha Richardsona, który może grać na obu pozycjach guardów i pokazał w SL, że świetnie potrafi grać w obronie.

 

Walker prawie na pewno jest do zwolnienia, ale ciężko powiedzieć, co Heat zrobią z Ennisem. Słabo grał w SL (tłumaczone jest to kontuzją), ale sporo osób krytykuje go za słaby kozioł. Mówi się, że jego miejsce może zająć właśnie Richardson. 

 

Obaczymy jak pójdzie Napierowi w Orlando, Magic dostali zeszłoroczny 24pick za frico od Heat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wnikałem w to, dlaczego Dragon? 

 

Heat mają nadkomplet graczy w rosterze i chcieli gdzieś oddać Chalmersa i Birdmana, tyle, że nikt ich nie chciał.. 

Mówiło się też o oddaniu Napiera, ale nie wierzyłem w to, a tu Woj podaje, że oddają Napiera do Orlando za zastrzeżoną II rundę draftu.

 

Rok temu w drafcie wybrali Napiera, bo namaścił go LeBron, żeby go zdobyć trza było dorzucić Charlotte do swojego pierwszorundowego picku dwa drugorundowe picki 55pick i niejaki Christmas i przyszły 2019pick). Teraz oddali go za protected secund rund pick.. Zrobili interes, że o ja cie kręcę.. 

 

Napier sobie nie pograł w tamtym pechowym sezonie za dużo, do tego dołączył do kontuzjowanych i zdaje się miał operację przepukliny. Jest niski i siłą rzeczy nie był zbyt dobrym obrońcą, ponadto przy takim sobie rzucie za trzy nie bardzo nadaje się na inną pozycję niż pg, a przy wymienności pozycji, jaką stosują Heat, chyba nie bardzo pasował im do koncepcji. 

 

Najważniejsze jednak, jest chyba to:

 

1 sierpnia to deadline dla gwarantowania części z kontraktów Tylera Johnsona, Jamesa Ennisa i Henry Walkera. 

Obaczymy, co Heat zrobią z ich kontraktami.

Oddanie Napiera zwiększa szanse TJa na zostanie w składzie. Nadal możliwe jest podpisanie też Josha Richardsona, który może grać na obu pozycjach guardów i pokazał w SL, że świetnie potrafi grać w obronie.

 

Walker prawie na pewno jest do zwolnienia, ale ciężko powiedzieć, co Heat zrobią z Ennisem. Słabo grał w SL (tłumaczone jest to kontuzją), ale sporo osób krytykuje go za słaby kozioł. Mówi się, że jego miejsce może zająć właśnie Richardson. 

 

Obaczymy jak pójdzie Napierowi w Orlando, Magic dostali zeszłoroczny 24pick za frico od Heat. 

 

dlaczego piszesz "obaczymy" a nie "zobaczymy" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ennis zasłynął świetną paczką w jednym z meczów na początku sezonu. 

Potem przez cały rok przewijał się ten highlight w topach dunków :)

Dobrze mu z oczu patrzy, mam wrażenie że zostanie, ale prawdę mówiąc koszykarsko to niczym się nie wyróżnił.

Obaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by żadnego sensu dla Celtics nie miało.

Miami oddali Dragica, pick w 2rd 2020 oraz kasę równą wartości kontraktu Dragica (na jego zwolnienie), Boston oddał mocno chroniony pick w 2rd (raczej do Heat nie trafi).

 

Miami schodzą(albo obniżają) luxury, Celtics za free dostają 2rd.

Edytowane przez Regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.