Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2016/2017


Przem

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie.

 

Pop robi parę rzeczy najlepiej w lidze ale także daje sporo swobody jak przekona się do kogoś.

 

Ale ten ktoś musi mieć to coś.

 

Wiem że panuje teza jaki to pop jest zajebisty we wszystkim.

 

Dobiera po prostu ludzi i ich odpowiednio prowadzi.

 

DMC nie spełnia tych kryteriów.

Z jaxa nie zrobił grzecznej wersji.

Z jeffersona mocniejszego psychicznie.

Z Rodman a kogokolwiek

On charakterów nie tyka tylko je dobiera.

 

Przy zwycięstwach w spurs DMC by się czasowo zmienił. Cieszył chwilą. Zajął koszem.

 

Ale przy pierwszym większym problemie wróciły by demony.

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa że JJ przyjdzie do nas czy raczej wybierze Cavs?

Spurs to tam nie ma chyba wogole wymienianego jako opcji. Prawie wszystko na wschodzie + Clipps/OKC (?). odchodzi z nastepnej dysfunkcjonalnej organizacji w NY, ciezko powiedziec czego sie po nim spodziewac. Jesli Griff spuscil Varejao, wiedziac ze dostanie Frye'a i JJ za mniejsze pieniadze, to jest mistrzem (a prawie pewne, ze Cavs sondowali czy JJ bedzie mial buyout czy nie).

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mułu z Jazzmanami było. mało rzeczy klikało i tylko TD z leo się jakoś w tym odnaleźli. Plusy dla Patty'ego. Oby był w stanie utrzymac intensywność bo ogólnie to nie mamy firepower i tylko czasami Mills pocisnie pare orzeźwiających akcji. 

Trochę kumam ustawienie pod matchup GS, ale jesli w ataku nie bedzie większej skuteczności to bardziej prawdopodobne iż Warriors nas przełamią niż my ich zblokujemy. 

 

Pozostaje jeden mecz z Rodeo gdzie dostajemy niewygodnych Rockets i myslę że w MArcu szykunki pod playoff się zaczną na serio. Za trzy tydźnie powinien wrócić manu z szansą że odzyska formę na playoff.  Trza mieć jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie takie pobozne zyczenie miałem. JJ by sie bardzo przydał. Niby wygrywamy bez wpadek ale cos nie widac poweru na GS. Zeszloroczny sklad plus West dawałby nam wiecej z nimi.

 

Wolę zeby nie przychodził, aby nie gadali że znowu dostalismy HOFera za bezcen. Tak jak było z Glenem Robinsonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mułu z Jazzmanami było. mało rzeczy klikało i tylko TD z leo się jakoś w tym odnaleźli. Plusy dla Patty'ego. Oby był w stanie utrzymac intensywność bo ogólnie to nie mamy firepower i tylko czasami Mills pocisnie pare orzeźwiających akcji. 

Trochę kumam ustawienie pod matchup GS, ale jesli w ataku nie bedzie większej skuteczności to bardziej prawdopodobne iż Warriors nas przełamią niż my ich zblokujemy. 

 

Pozostaje jeden mecz z Rodeo gdzie dostajemy niewygodnych Rockets i myslę że w MArcu szykunki pod playoff się zaczną na serio. Za trzy tydźnie powinien wrócić manu z szansą że odzyska formę na playoff.  Trza mieć jaja.

trudno sie było spodziewać czegos łatwego.Spurs to nie WAriors,gdzie albo jeden odpala race i wszyscy odfruwają,albo jak mu nie idzie,to i tak skupia tyle obrony ze inni grają jak allstary i fru fru...

Jazz mają swietnych  i mocnych podkoszowych,kapitalną obrone trumny i na dodatek SAS po b2b...dla mnie ta wygrana i jej rozmiar są niespodzianką.I z taką obroną profesor pokazał sie jeszcze w ataku.Bardzo brakuje Manu,jego niebywałej energii jak na prawie 40 lat,i mam nadzieje ze szybko złapie formę gdyz na szczescie ta kontuzja nie objęła zadnej czesci kostno-miesniowej odpowiedzilanej za gre,wiec mam nadzieje ze bedzie grał jak od poczatku sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno sie było spodziewać czegos łatwego.Spurs to nie WAriors,gdzie albo jeden odpala race i wszyscy odfruwają,albo jak mu nie idzie,to i tak skupia tyle obrony ze inni grają jak allstary i fru fru...

Jazz mają swietnych  i mocnych podkoszowych,kapitalną obrone trumny i na dodatek SAS po b2b...dla mnie ta wygrana i jej rozmiar są niespodzianką.I z taką obroną profesor pokazał sie jeszcze w ataku.Bardzo brakuje Manu,jego niebywałej energii jak na prawie 40 lat,i mam nadzieje ze szybko złapie formę gdyz na szczescie ta kontuzja nie objęła zadnej czesci kostno-miesniowej odpowiedzilanej za gre,wiec mam nadzieje ze bedzie grał jak od poczatku sezonu.

 

Spurs to nie Warriors, ale nadal sporo brakuje Spurs do elitarnej gry Spurs. Moze to trochę dziwnie brzmi w kontekście bycia drugą ekipą NBA z pce na 69 zw bodajże, ale profesorskie Spurs mają sety ustawione do perfekcji. pare jest przebłysków ruchu piłki jakich widzieliśmy na początku sezonu w wykonaniu rezerw. Teraz się to trochę pozmieniało bo Anderson dostał minuty i to zmienia tez koncepcję grania, Pop dał mu więcej swobody i to w zasadzie ładnie funkcjonuje bo jest niezły w obronie i jak ma dzień to jest snajperem /w zwolnionym tempie ale jednak/ i plus zbiórka z pozycji guarda - istotna kwestia jesli nie ma Greena na parkiecie. 

Poza tymi niedoróbkami w ataku /generalnie chodzi o płynność/ to mocno zwracam uwage na zbiórki. Troche to wyglada za słabo jesli chodzi o konfrontację z Warriors. Bo przeciwko Warriors musimy zbierać jak szatany.

 

Anyway cenne zwycięstwo San Antonio 3 mecz w 4 dni i drugi w b2b Sacto->Utah to tak blisko nie jest. początek meczu słaby więc miałem nadzieję że utrzymamy na remisie do trzeciej kwarty w której to typowo po Spursopwsku w tym sezonie zabijemy rywali stałością poziomu gry. I tak też się stało.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji wrzucenia do łapu-capu mojego komenta dotyczącego zbiórek rozwijam temat w miejscu do tego przypisanym...

 

 

rozpoczynam dyskusję na temat zbiórek gdzie chciałbym zwrócić uwagę na to co się dzieje z San Antonio

trudno tak z doskoku wszystko rozkminić tym co nie oglądają każdego meczu spurs!

 

#1 zbiórki ogólnie

 

San Antonio czy się to mi podoba czy nie byli przez długi okres czasu zespołem bardzo słabo zbierającym.

Nie wiem nawet jak można było święcić sukcesy na taką skalę będąc w tym istotnym elemencie i posiadając Duncana tak słabym

 

Letnie wzmocnienia w osobach LMA Westa rozwój Leonarda i dojście Marjana miało na celu przesunięcie gry bliżej kosza ( kolejny ruch pod prąd patrząc co wyprawiają GSW) czy wam się podoba czy nie.

 

Pop może sobie mówić, ze nie dba o OR ale prawda jest taka, ze jest to sposób na GSW.

Zgodzę się z tezą, że ważniejsze są powroty i przede wszystkim zlikwidowanie GŁÓWNEJ od lat bolączki spurs ZBIÓRKI na własnej desce ale Pop gra systemem 4+1 gdzie zawsze jeden gracz na parkiecie ATAKUJE deskę przeciwnika i pokazując cyfry nie można zwalić tego na przypadek

 

#2

 

osobami które mają otwartą drogę do atakowania deski:

 

przede wszystkim LMA gość który bardzo słabo i powoli adaptował się do systemu i cyfry ma gorsze niż zakładane w lato, jednakże:

 

OR per 36 ( biorę pery bo w rotacji Popa każdy ma minuty oszczędzane) na poziomie 3,0 są najwyższym wskażnikiem od czasów SZALONEGO w tym aspekcie rookie season!

nie powiecie mi, że nie jest coś na rzeczy jeżeli nowy gracz mający słabsze cyfry niż w PTB jeden element ma zdecydowanie najwyższy.

 

jego rola będzie rosła i nie zdziwię się jak i cyfry jeszcze podskoczą...

 

Marjan cudowne dziecko San Antonio!

Ten to w ogóle jest freakiem statystycznym ale nawet zakładając że jest 3ci w kolejce w rotacji to Pop ustawia go tak samo!

Pod dziurą gdzie ma łapać piłki w ataku!

 

5,5 per 36 oraz kosmiczne 7,7 OR per 100 pos wyglada śmiesznie.... gość nie biega rewelacyjnie wiec jest zagrożenie żenie wróci na czas a mimo to stawiany jest pod dziurą 4+1?

 

dziwne że nawet taki talent rzutowy jakim jest Diaw ma obecnie najwyższy per36 OR w pełnym sezonie ze spurs ( 20 meczy w pierwszym roku przygody było wyzsze)

1,5 per 36 u takiego gracza gdy ma przypisaną taką rolę....

 

z drugiej strony jaki to jest system i jaka dyscyplina świadczy rownoczesne przypisanie odwrotnej roli frugiemu wysokiemu...

 

West Duncan oraz Leonard na 4 mają za zadanie robić miejsce pod koszem i WRACAĆ do obrony szybciej przez co nie atakują oni tyle deski atakowanej

 

ogólnie wysoka dyscyplina sprawia, że SUMA OR spadła aż o 6% w TOTALU  ale jeszcze lepiej poprawiono swoją deskę i przeciwnikowi spadło o 8,9%

 

reasumując

 

spurs ilościowo mniej zbierają niż rok temu, mniej rzucają ale rozpisane role są czytelne i jeden gracz ZAWSZE atakuje O deskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że rotacja się zawęzić powinna na po i się nie zdziwie jak kyle zniknie.

 

Ten rzut koslawy

 

No nie bez powodu teraz dostaje więcej minut niż Simmons, który przed meczem z GS miał przewagę w tym względzie. Dobrze broni deskę trzyma i te własnie koślawe rzuty wpadają i atakuje w zwolnionym tempie. Ze względu na to chciałem raz jeszcze zobaczyć mecz z GS, ale się jeszcze za to nie zabrałem kurna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.expressnews.com/sports/spurs/article/With-The-Professor-NBA-s-most-6862054.php?t=36c8bee898927fc3fb&cmpid=twitter-premium

 

 

There are a number of reasons the Spurs made a move to add 39-year-old point guard Andre Miller.

To hear general manager R.C. Buford tell it, the vanity of the team’s star player is one.

“We had to get somebody to make Tim feel young,” Buford said.

 

 

 

 

Ogólnie wiadomo, że Miller jest to ktoś kto się zna na koszykówce i ma sporo do zaoferowania poza samym parkietem. Kolejna głowa się przyda no i ewentualne doświadczenie jeśli da radę pograć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bez powodu teraz dostaje więcej minut niż Simmons, który przed meczem z GS miał przewagę w tym względzie. Dobrze broni deskę trzyma i te własnie koślawe rzuty wpadają i atakuje w zwolnionym tempie. Ze względu na to chciałem raz jeszcze zobaczyć mecz z GS, ale się jeszcze za to nie zabrałem kurna.

 

bylu juz takie przypadki, Blairem tez gral duzo w sezonie i przed PO dawal wiecej pograc, jak sie okazywalo tylko po to, zeby oszczedzac weteranow. Z 

Andersona w przeciwienstwie do Blaira beda ludzie, ale obstawiam, ze w PO Pop z niego nie skorzysta. Gra on coraz lepiej, ale widac, ze pod wplywem stresu raczej nie pogra na tym samym poziomie, moze za rok, ale obym sie mylil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.