Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2015-2016


Leszczur

Rekomendowane odpowiedzi

1) za

 

2) Wg mnie mogłoby to być trochę niesprawiedliwe, bo od tego też uzależniamy grę w trakcie sezonu. Jeśli np. gram ze świadomością, że będę mógł zatrzymać tylko 4 keeperów, to nie staram się pozyskać więcej - gdybym natomiast wiedział, że będę ich mógł potem sprzedać, to moja gra i aktywność na rynku FA/W wyglądałaby inaczej. Dlatego wg mnie wprowadzenie tego od obecnego lata byłoby nieco niesprawiedliwe.

 

Ale dostosuję się do decyzji większości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz barcalover - zasada dotyczyła by wszystkich, a przecież wszyscy zbierali sobie "keeperow" pod zasadę max.4, więc nie można tu mówić o nierówności.

Nie idzmy czysta prywata, tym bardziej u mnie - kiedy zmuszony byłem oddać w wymianach 3 fajnych keeperow, powinienem chcieć za rok, ale nie o to chodzi... :/

Poza tym pamietaj ze sezon się nie skończył i każdy ma opcje działania na FA/W (niestety deadline wszystkim minął).

Tak samo w offseason jak będą możliwe wymiany z NBA, draft itd. może się okazać, że z dzisiejszych 4 tylko 2 Ci się nadaje na keeperow, albo na odwrót z 3 raptem masz.. 5 którzy są potencjalnie atrakcyjnym keeperem. Czekanie sezon na wprowadzenie sprawdzenie ciekawego rozwiązania (które w gruncie dot. offseason) nie ma sensu.

 

Tu chodzi bardziej o wzrost aktywności i zaangażowania w offseason i w kolejnym sezonie w trakcie gry, żeby nie było tak, że 4-5 walczy o podium, a reszta/wiekszość ma wyje..ane. Jako przykład podam, że na 15 graczy do których wysyłałem propozycje wymiany Gallo, tylko 3 aktywnie odpowiadało... Masakra.

Poza tym dzięki takim wymianom/sprzedazom można ciekawiej taktykę dostosować, np. dziś masz 3 keeperow pod taktykę olania FT, a 4 który ci nie pasuje i jest dość drogi, ale jest atrakcyjny dla innych graczy, więc możesz go wymienić na pasującego tańszego itd.

 

Wiecie ja nie wiem czy za rok nie przyda się korekta rozwiązania, stąd warto je testować w młodej organizacji keeper, a nie jak już się rozwinie 5-6 sezon. Tak jak z IL slotem czy np. mam też wątpliwość czy min. cena 10$ i wzrosty o 4$ się sprawdzają - dziś chyba jeszcze za wcześnie na taką korektę, bo raptem sezon testujemy i nie ma ciągłości, ale juz za rok moze być więcej ocen tego punktu.

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie – jestem za.

 

Nie wiem czy o tym pisaliście, ale jakiś czas na weto powinien być i raczej dłuższy, niż w trakcie sezonu.

:) Myślę 3 dni jest ok. Inaczej transakcja trwalaby za długo, 7 dni oferty, dajmy 1-3 wybór i weto to już prawie 2 tyg. Jak cos wydluzymy do okresu urlopu, to funkcjonalność padnie ;) Ale oczywiście jestem otwarty na Wasze opinie.

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wchodzeniem na forum jest różnie + nie ma powiadomień mailem, jak na yahoo, gdy tam jakiś trade zostaje przyklepany. Ja bym chyba wydłużył okres od akceptacji do "przepuszczenia", czyli czas na weto. 5 dni?


Ewentualnie można zrobić grupę w wiadomościach prywatnych i ustawić informacje mailem - wtedy byśmy w tej grupie tylko wrzucali info o zatwierdzonych wymianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przeciw. Sam nieźle oberwałem po dupie przez kontuzje w tym sezonie, ale wg mnie w roto IL slot nie ma większego sensu. Mamy 3 benche i to są IL sloty dla naszej formuły rozgrywek. Przecież mamy określony limit spotkań do rozegrania. Dodanie tej opcji zmniejszy dynamikę gry ;)

 

2. Przeciw. To tylko zwiększy dysproporcje między drużynami. Ktoś ma 5-6 potencjalnych keeperów, sprzeda 1-2 najgorszych i tak zostanie z 4 lepszymi i z powiększonym budżetem. Keeperzy leżą na ziemi (WW) w każdym sezonie, tylko trzeba troszkę uwagi, żeby ich zbierać. Można by pogadać o handlowaniu potencjalnymi keeperami w preseason, ale nie o takim manipulowaniu budżetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. IL spot oczywiście że jakby już był to by się przydał bo kontuzja zawsze się jakaś przydarzy ale jak dla mnie na przykładzie ligi sezonowej to więcej to szkody przynosi jak korzyści dla samej gry. Kontuzje wymuszają trejdy albo zrzuty na FA i o to chodzi żeby były jakieś ruchy pomiędzy drużynami. A z IL spotem to będzie jeszcze większy szrot na FA.

 

2. Ja tego nie widzę. Szczególnie jeżeli chodzi o vetowanie w okresie gdzie normalną rzeczą są jakieś wyjazdy powyżej 3 dni. Wymuszało by to zeby trejdy komisz klepał sam i do tego prowadził księgowość każdego teamu. Nie uprości to nam gry a ja bym się w to nie bawił. Bogactwo keeperów w jednej drużynie spowoduje że po sezonie jak zatrzyma tylko 4 to reszta będzie do wzięcia w licytacji, a jak ktoś nie ma żadnego to czas na dobrą analizę co leży i licytację albo rok dołowania i szukanie tanich.

Nie żebym się zamykał na jakieś dealowanie poza sezonem ale wtedy dużo więcej obowiązków musiałby mieć zarządca ligi.

Chetni mile widziani bo ja ledwo wyrabiam z czasem w tym roku na doglądanie teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przeciw. Sam nieźle oberwałem po dupie przez kontuzje w tym sezonie, ale wg mnie w roto IL slot nie ma większego sensu. Mamy 3 benche i to są IL sloty dla naszej formuły rozgrywek. Przecież mamy określony limit spotkań do rozegrania. Dodanie tej opcji zmniejszy dynamikę gry ;)

1. IL spot oczywiście że jakby już był to by się przydał bo kontuzja zawsze się jakaś przydarzy ale jak dla mnie na przykładzie ligi sezonowej to więcej to szkody przynosi jak korzyści dla samej gry. Kontuzje wymuszają trejdy albo zrzuty na FA i o to chodzi żeby były jakieś ruchy pomiędzy drużynami. A z IL spotem to będzie jeszcze większy szrot na FA.

Chłopaki szczerze odpowiedźcie: jak zmniejszy dynamikę gry? My tu nie rozmawiamy o kontuzji kolesia z pogranicza FA/W czy poza top 100, ale o graczach top 60-70, którzy są filarami Waszych ekip... To nie jest jedno sezonowa liga i nikt przy zdrowych zmysłach nie wyrzuci keepera top 70 na W... albo wymieni go od razu. Nawet w sytuacji out of season, tylko drodzy zawodnicy (jak np. Conley czy Gasol), którzy nie są keeperami idą na W (gdzie jest walka o nich), w inny przypadku dalej są w ekipie. Przy całym szacunku Sixers, tak miałeś parę kontuzji, ale szczerze poza Conleyem reszta to albo 2-3 mecze przerwy, albo mało istotny zawodnik jak Noah. Tym samym kompletnie nie wiesz, jak to jest, jak w jednym czasie masz 3 zawodników typu Holiday, Evans, Gallinari, Gasol czy Covington (wszyscy top 60) na ławie i NIC praktycznie nie możesz zrobić. Wymiana z automatu na dużej stracie, na W nie wyrzucisz... bo (poza Gasolem) mieli być to Twoi keeperzy na kolejne sezony pod których budowałeś draftowałeś innych.

 

Potwierdzam jednak słowa Marcosa,że w jedno sezonówce, gdzie jest mniej ekip - ja sam często nawet o IL zapominałem, bo raz ILa nie zrzucisz od razu do gry, dwa są atrakcyjniejsi gracze na FA i łatwiej podjąć decyzję. niemniej w naszej lidze 3 kontuzje na raz i brak IL ograniczają liczbę aktywności.

 

2. Przeciw. To tylko zwiększy dysproporcje między drużynami. Ktoś ma 5-6 potencjalnych keeperów, sprzeda 1-2 najgorszych i tak zostanie z 4 lepszymi i z powiększonym budżetem. Keeperzy leżą na ziemi (WW) w każdym sezonie, tylko trzeba troszkę uwagi, żeby ich zbierać. Można by pogadać o handlowaniu potencjalnymi keeperami w preseason, ale nie o takim manipulowaniu budżetami.

 

Rozumiem że zakładasz, iż każdy odda zawsze najgorszego keepera (choć z natury to co dla Ciebie słabsze, dla innego może być atrakcyjniejsze) i od razu znajdzie "łosia" który ot tak bez sensu odda mu kasę za niego? Jak inaczej chciałbyś "handlować" keeperami, bez "kosztów"/"zmian budżetu"? Czemu np. miałbyś oddać komuś keepera i nic za to nie mieć, skoro jak wyrzucisz go do puli, to inni będą się bić o niego? Ja proponuję aby dać narzędzie które trochę odciąży draft, zwiększy atrakcyjność gry dla ludzi z mały/dużym budżetem, da opcję planowania strategii nie tylko w oparciu o draft i sezon, ale o off season/pre season. Zobacz teraz np. gracze z poza top 5 (niech nikt się nie obraża, to przykład) nie mają wiele celów w grze, o wiele $ już nie powalczą (koledzy z ost. miejsc są poza zasięgiem, top 3 nie mają szans) -a tak mogli by aktywnie wyszukiwać graczy pod wymianę, pod off season/pre season i być aktywnymi w wymianach. Teraz jak mają 4 keeperów i zero celów, nic ich nie zmusza do ruchów...

 

 

2. Ja tego nie widzę. Szczególnie jeżeli chodzi o vetowanie w okresie gdzie normalną rzeczą są jakieś wyjazdy powyżej 3 dni. Wymuszało by to zeby trejdy komisz klepał sam i do tego prowadził księgowość każdego teamu. Nie uprości to nam gry a ja bym się w to nie bawił. Bogactwo keeperów w jednej drużynie spowoduje że po sezonie jak zatrzyma tylko 4 to reszta będzie do wzięcia w licytacji, a jak ktoś nie ma żadnego to czas na dobrą analizę co leży i licytację albo rok dołowania i szukanie tanich.

Nie żebym się zamykał na jakieś dealowanie poza sezonem ale wtedy dużo więcej obowiązków musiałby mieć zarządca ligi. Chetni mile widziani bo ja ledwo wyrabiam z czasem w tym roku na doglądanie teamu.

No właśnie Marcos napisałeś, że tak naprawdę koleś bez dobrych keeperów, może tylko liczyć na draft... a jak jakiś wariat się trafi, to kolejny rok będzie sie nudził... Czyli jednak temat jest atrakcyjny, tylko Ty nie chcez się tym zajmować ;)

 

No więc spoko - temat ten nie trzeba na yahoo ogarniać przed deklaracją keeperów, tylko na e-nba. Ja mogę się tym zająć - być że tak powiem Twoim zastępcą ;) Co więcej, popieram fakt, że w okresie wakacyjnym z terminami jest ciężko, więc dałbym na takie ruchy 2-3 terminy:

1. 30 dni po zakończeniu sezonu.

2. 30 dni przed deklaracją keeperów.

3. Być może jakiś okres po okienku trejdowym w NBA.

 

Co Wy na taką opcję? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danny skoro il slot zmniejsza szanse, że ciekawy gracz trafi na rynek, tylko będzie kiszkony w składzie, nie zmniejsza dynamiki gry? Szanuję, że szukasz pomysłów na zwiększenie aktywnosci, ale nie tędy droga. Draftu nie ma co odciążać, to najciekawszy dzień sezonu. Czasu na handlowanie w sezonie jest pod dostatkiem. Te kombinacje z budżetami zupełnie mi się nie podobają. Ktoś to będzie musiał liczyć, inny sprawdzać. Poza tym wątpię, by w wakacje wielu uczestników ligi tu zaglądało. Serio stary, jeśli komuś nie chce się budować drużyny w październiku czy listopadzie, to wątpię, by mu się chciało w lipcu.

 

A co do moich kontuzji, to na conley, noah, jefferson wydałem prawie 110 dolarów na drafcie ze 160 posiadanych. Kontuzje absolutnie zniszczyły im sezon, więc twierdzę, że to spora strata dla siły drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danny skoro il slot zmniejsza szanse, że ciekawy gracz trafi na rynek, tylko będzie kiszkony w składzie, nie zmniejsza dynamiki gry?

No właśnie nie zmniejsza, bo takiego i tak nie wyrzucasz. Patrz na mnie - należę do najbardziej aktywnych graczy na FA/W w ligach w których gram, poza... keeper, gdzie kontuzje keeperów nie rozwaliły.

 

Szanuję, że szukasz pomysłów na zwiększenie aktywnosci, ale nie tędy droga. Draftu nie ma co odciążać, to najciekawszy dzień sezonu. Czasu na handlowanie w sezonie jest pod dostatkiem. Te kombinacje z budżetami zupełnie mi się nie podobają. Ktoś to będzie musiał liczyć, inny sprawdzać.

To jest szukanie dziur w całym, jak historii pokazuje raczej nikt tu nie pozwoli na nieścisłości, a zwłaszcza wymieniający będą pilnować aby nie oddać za dużo $ i dostać co się należy ;)

 

Poza tym wątpię, by w wakacje wielu uczestników ligi tu zaglądało. Serio stary, jeśli komuś nie chce się budować drużyny w październiku czy listopadzie, to wątpię, by mu się chciało w lipcu.

Eee nie nadużywaj zaufania innyc, pisałem propozycję max. 30 dni po sezonie i max. 30 przed, czyli żaden lipiec, a więc mówimy o końcówce kwietnia i początku maja, kiedy w NBA są play offy oraz o wrześniu jam mamy pre season. Reasumując o czasie kiedy raczej każdy przeciętny gracz roto jeszcze/już się ligą bardzo interesuje.

 

A co do moich kontuzji, to na conley, noah, jefferson wydałem prawie 110 dolarów na drafcie ze 160 posiadanych. Kontuzje absolutnie zniszczyły im sezon, więc twierdzę, że to spora strata dla siły drużyny.

Nie mylmy przeszacowania wartości graczy (wszystkich 3 bez wyjątku) z wpływem ich nieobecności (w wyniku kontuzji)na grę i wynik. Ja nie płaczę, że za Dragica z Nurkicem dałem ponad 52$ a dali dupy na całej linii ;)

 

Swoją drogą muszę sie nacieszyć do jutra rana tą piękną 1 pozycją, bo więcej już pewnie na niej nie będę. A jak juz mówisz o kontuzjach to co powiesz o info o Jrue (o kolejnych out T.Younga czy Dragica nie wspominając). Co bym nie zrobił - los mi wybitnie nie sprzyja ;)

 

BTW. Tocheck - chyba czas na gratulacje, bo kontuzji Ci nie życzę a bez nich w ekipie OKC, tak ja jak i Sixers zero szans mamy ;)

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. A konkretnie jakie argumenty? Bo Marcos ogólnie nie chce się zajmować tematem (choć sam go poruszał przed sezonem ;)), a Sixers boi się o veto w wakacje (kiedy wymian nie będzie...) oraz nie chce mieszania budżetach choć jest za wymianami :)

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jacy gracze trafiają na WW w tym sezonie i ilu trafiło tam dzięki kontuzjom. Ja zgarnąłem Mylesa Turnera jak się popsuł. Tak to by wleciał na IL slot i leżał. Ty wywaliłeś Nurkicia, którego byś normalnie kisił, żeby nim handlować w preseason wg nowych zasad. Nie czaruj, że to nie zmniejsza dynamiki rozgrywek. Nie tylko IL slot, ale KAŻDY dodatkowy slot ją zmniejsza.

 

"Nie mylmy przeszacowania wartości graczy (wszystkich 3 bez wyjątku) z wpływem ich nieobecności (w wyniku kontuzji)na grę i wynik"

 

Wiesz, każdy z nich był w przeszłości top20-30 i każdy w contract year, także twierdzę, że gdyby nie zdrowie, to graliby lepiej. Nurkić kiedy był w top30 ligi? A Dragić to ma tempo na 70 meczów w sezonie więc nie opuszczał zbytnio. Narzekasz, że Young odpoczywa, a nie liczysz, że Beal opuścił z połowę meczów u mnie. Bądź obiektywny.

 

 

Żeby jeszcze sprostować, to podobnie jak marcos nie wykluczam wymian poza sezonem, ale nie w tej formie. Dodawanie komuś dolarów do budżetu za to, że oddał komuś keepera jest dziwne. Skąd taka zasada? Nie chcesz gracza, czy jego dolarów to go zrzucasz i inni walczą na rynku jak w NBA. A że po sezonie robienie wymian nie będzie optymalne to chyba mamy pewność. Sam pisałeś, że w sezonie dostałeś ledwie kilka odpowiedzi na Gallo, to ile byś dostał poza sezonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że odkryłem buga w grze. Popatrzcie na sytuację na WW z Chrisem Boshem:

 

39UaO0U.jpg

 

Wynika to chyba z tego, że Detroit ustawiło 7$ na Bosha po wyrzuceniu go ze składu 31 marca, a następnego dnia Pistons pobrali Ajince z WW za 1$. Mimo że zostało im 6$, to w licytacji obowiązywała wcześniej ustawiona stawka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Typuję:

1. Timbervolwes 133 (+2 w pkt i +1 w stl) 

2. 76ers 132 (+1 w 3pkt, +1 w reb, -1 w tov)

3. OKC 130 (-1 w 3pkt, -1 w pkt, +1 w tov)

 

Niewiadomą jest jedynie FG% i FT%. W razie remisu handicap przewiduję na korzyść OKC, potem 76ers a potem Timber.

 

Trzeba było brać tego Duranta jak proponowałem - już od dłuższego czasu byłoby pozamiatane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.