Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2015-2016


Leszczur

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam oj tam, Kura gra za 97$ i ciekawy jestem czy utrzyma poziom (niby nic nie wskazuje że nie, poza minutami), ale Antek grał tak samo rok temu i...

 

Jeszcze raz powtarzam, że Myles to świetny chłopak, ale młody i niedoświadczony (KAT bije go na 2 głowy) i podobnie jak Dieng (pomimo świetnej gry) nie dostanie od razu 30+ minut. Mahinmi to lepsza i młodszą wersja Pekovica czy Garnetta. Ma najlepszy WS48 w IND, najlepiej broni indywidualnie i... ma lepsze per36 oraz gra drużynowo od Turnera. Stąd uważam że będzie bliższy Diengowi, co nie znaczy że złym keeperem - za 2 lata będzie top 5 C ;)

 

A z tym Noah co jak gra to produkuje za 1$ a w zeszlym za 10$ to dajmy już spokój ;)

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obstawiam marcos, że nieźle wtopiłeś z Gasolem. Ja osobiście wetowałem ten trejd, bo uważam, że deal gracz za gracza kontuzjowanego, szczególnie w tym wieku, jest rażąco nierówny. Nie chciałem jednak robić zadymy i jak widać słusznie, bo trejd przeszedł. Spodziewam się też, że go nie będziesz kipował, więc skończy się oddaniem kolesia z TOP60, będącego kiperem, za darmo.

 

Dziś pojawił się natomiast ciekawy artykuł na temat tej kontuzji, z którego zasadniczo wynika, że Gasol ma duże szanse zagrać na dobrym poziomie co najwyżej pół przyszłego sezonu. Oddajcie się lekturze ;]

 

http://instreetclothes.com/2016/02/23/understanding-marc-gasols-navicular-fracture/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, byłem zdziwiony, że idzie 1na1. Jak sam rzucałem waivera, to byłem przekonany, że będę musiał dorzucić fillera, jeśli bym Gasola pozyskał i sprzedawał. Wetować nie wetowałem, bo wg mnie zdolności negocjacyjne to część tej gry, więc jak Danny dał radę tak ładnie sprzedać, to nie będę się wpierdzielać. Tym bardziej, że Marcos szuka kiperów, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, by Gasola nie zatrzymał (chyba że go strejduje dalej). Zostało 20 kilka gier, stan Gasola był znany, okoliczności, cena etc. Niemniej transfer wyjątkowy i może służyć za podstawkę przy kolejnych wymianach 1na1 "połamany za zdrowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obstawiam marcos, że nieźle wtopiłeś z Gasolem. Ja osobiście wetowałem ten trejd, bo uważam, że deal gracz za gracza kontuzjowanego, szczególnie w tym wieku, jest rażąco nierówny. Nie chciałem jednak robić zadymy i jak widać słusznie, bo trejd przeszedł. Spodziewam się też, że go nie będziesz kipował, więc skończy się oddaniem kolesia z TOP60, będącego kiperem, za darmo.
 

washko nie siej zamętu z tabelkami o Embidzie czy Yao Mingu czyli 2 największych kalek NBA ever! :)

 

Dla porównania 31 latek, podobnej klasy, wielkości itd...:

"A broken navicular bone was the injury McHale famously played through during the 1987 playoffs, helping the Boston Celtics get to the NBA Finals before losing to the L.A. Lakers. McHale underwent surgery over the summer, which cost him the first month of the 1987-88 season. Thereafter, he played in 64 of 68 games, and missed just four total over the following two seasons. He made the All-Star team four times after the navicular injury before slowing down and retiring at 35."

Można? Można...
 
Dla jasności ja proponowałem inny deal Marcosowi - Tadek był jego propozycją - którą jak słusznie (moim zdaniem) spuentował "niewiele ryzykuję" bo jak sixers zauważył, zostało raptem 20 gier, a Tadek (który ostatnio spuścił z tonu) u nikogo keeperem nie będzie, w sytuacji kiedy za sezon gra poziom 22-24$ a kosztować będzie 34$...  ;)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

washko nie siej zamętu z tabelkami o Embidzie czy Yao Mingu czyli 2 największych kalek NBA ever! :smile:

 

Dla porównania 31 latek, podobnej klasy, wielkości itd...:

"A broken navicular bone was the injury McHale famously played through during the 1987 playoffs, helping the Boston Celtics get to the NBA Finals before losing to the L.A. Lakers. McHale underwent surgery over the summer, which cost him the first month of the 1987-88 season. Thereafter, he played in 64 of 68 games, and missed just four total over the following two seasons. He made the All-Star team four times after the navicular injury before slowing down and retiring at 35."

Można? Można...

 

Dla jasności ja proponowałem inny deal Marcosowi - Tadek był jego propozycją - którą jak słusznie (moim zdaniem) spuentował "niewiele ryzykuję" bo jak sixers zauważył, zostało raptem 20 gier, a Tadek (który ostatnio spuścił z tonu) u nikogo keeperem nie będzie, w sytuacji kiedy za sezon gra poziom 22-24$ a kosztować będzie 34$...   ;)))

Mieszasz przyczyny ze skutkami. Postrzeganie jako złamasa to skutek. Jakby złamanie tej kości nie wymagało kolejnej operacji na skutek komplikacji w leczeniu, to pewnie miałbyś o nich lepsze zdanie, bo nie pauzowaliby tyle czasu. Porównywanie McHale'a nie ma zaś pewnie większego sensu z uwagi na kompletnie inna dynamikę gry w owych czasach. Ja bym w związku z takimi zagrożeniami ciął straty i Gasola nie kipował, bo po co ryzykować? Za 35 czy 36 dolców, to pewnie będzie można sobie kupić zdrowego LMA albo Ibakę. Oczywiście pewnie sporo się wyjaśni do października, gdy trzeba będzie te deklaracje złożyć, więc być może przesadzam.

 

I nie wiem jak liczysz pensje Tadka, ale mi z BBM wychodzi, że na nią w zasadzie ugrywa póki co ($32), więc jest to taki sobie graniczny kiper. Nie wiem niestety, co na to ninja, bo się wysypała.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie planowałem zostawiać Younga jako keepera chociaż go bardzo cenię, ale zakładam że w podobnej cenie może być do wyciągnięcia w drafcie. Jak będzie drożej bo ktoś go będzie wysoko licytował to trudno, ale na teraz miałem plan na tańszych keeperów.
A Gasol za 36$ jest warty rozważenia bo nawet jakby nie grał aż na tyle to trudno znaleźć w dobrej cenie produktywnych C.

Do listopada daleko więc różnie z tą nogą może być, jeżeli w październiku nie będzie dobrych informacji o jego powrocie to on też nie będzie keeperem.

Jak napisał dannygd założyłem że to dla mnie żadne ryzyko, więc taki deal.

 

Poza tym trudno patrzeć na równość dealów gdy jedni oceniają tylko tu i teraz a inny myśli o przyszłym sezonie.

Trudno tutaj postawić znak równości więc nie można patrzeć tylko na obecne statsy.

Przy podejściu na tu i teraz żadna oferta za Duranta nie jest właściwa,
ale w tym sezonie wiele z niego już nie będę miał a tani i dobry keeper na przyszły sezon mi się przyda.

Ci co dostali oferty wiedzą co mnie interesowało. Punkt wyjścia do negocjacji jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mieszasz przyczyny ze skutkami. Postrzeganie jako złamasa to skutek. Jakby złamanie tej kości nie wymagało kolejnej operacji na skutek komplikacji w leczeniu, to pewnie miałbyś o nich lepsze zdanie, bo nie pauzowaliby tyle czasu.

Nic nie myle, po prostu pokazuje ze jak ktoś nie ma tak słabych kości jak kolesie 7'3-7'5 i źle leczonych kontuzji, to może spokojnie w 6 m-cy być zdrowy i grać prawie cały sezon...

 

 

Przyrównywanie do McHale'a nie ma zaś pewnie większego sensu z uwagi na kompletnie inna dynamikę gry w owych czasach.

Jeśli można do kogoś przyrównać Gasola i archaicznie grajace Memphis to McHale z ekipa przełomu lat 80/90 jest idealny. Przecież nie mówimy o DeAndre czy Whiteside ;)

 

 

I nie wiem jak liczysz pensje Tadka, ale mi z BBM wychodzi, że na nią w zasadzie ugrywa póki co ($32), więc jest to taki sobie graniczny kiper. Nie wiem niestety, co na to ninja, bo się wysypała.

Nie wiem jak patrzysz (zaznaczasz opcje) w BBM ale mi wychodzi tam wartość Tadka to 24$ lub 28$ (zależnie od tego czy przelicza Ci per 8 grających slotów, czy 11 licytowanych graczy). Co więcej nie wiedzieć czemu pomimo odznaczonej opcji Yahoo ranking znacznie odbiega od Yahoo (np. Tadek jest tam 5-6 pozycji wyzej, a np. R.Anderson 8-13 niżej...) i wg wartościowania gdzie Tadek gra za 28$, Curry jest wart 127$... (W tym gdzie wart jest 24$ Curry niecale 90$ jest wart). Nie sadzisz, że druga opcja jest bliższa realiom naszej ligi?

Wg. FB Ninja dziś Young wyceniony był na 21$ (przy Currym za 96$).

 

 

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano trwa, tylko że teraz ja muszę gonić  :nightmare: Trzeba było się z tym liczyć, bo jednak kluczowe ogniwa mojej ekipy mocno spuściły z tonu. Troszkę PG13 poprowadził zespół w listopadzie, potem Draymond cisnął, a teraz nie pozostało nic innego, jak wskoczyć na plecy Giannisa i liczyć że to dokończy. Inna sprawa, że praktycznie codziennie rośniesz na średnich, a ja spadam, więc możliwe, że marzenia o tytule trzeba będzie przełożyć na przyszły sezon. Twoja rotacja to 7 wysokich na 9 zawodników, więc trudno będzie nie podskoczyć w FG czy zbiórkach. Niemniej, gratuluję planu i konsekwencji taktycznej  :encouragement:. Bo tak poza tematem, to mało ekip ma plan w tej lidze, co skutkuje marną aktywnością. Większość sezonu mam uczucie, jakbyśmy grali w 5-6 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szarżowałbym to ze zdrowymi (do wyboru):

- M.Gasolem

- T.Evansem

- D.Galliniarim

- R.Covingtonem (kto by pomyślał przed sezonem, że od niego zależeć będzie tak wiele....)

 

Niestety Taddek nie dość że opuścił mecze, to jeszcze (jak na złość) trochę zapomniał jak się przechwytuje, a R. Jackson (który miał ratować 3p i utrzymać poziom stl Gallo) zatracił swoją skuteczność (FG i 3p w dół) i praktycznie nie ma przechwytów...

 

Cóż powiedzieć na pecha/kontuzje nic nie poradzę - robię co mogę, na Sixers może i starczy, ale na Ciebie Tocheck już raczej nie - bo kilka kluczowych punktów jest w bezpośrednim starciu z top 5, a nie dołem tabeli ;/

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wprawdzie gorąca końcówka sezonu przed nami (przynajmniej dla niektórych), to ja chciałbym inny temat poruszyć, aby zrobić głosowanie na dwoma elementami regulaminu:

1. To slot IL gdzie sam głosowałem przeciw, ale który jednocześnie bardzo mnie dotknął w sezonie. Praktycznie przez cały sezon kontuzje 3 kluczowych zawodników, były u mnie normą... Co więcej często byli to potencjalni keeperzy, więc trudno od razu ich sprzedać/wyrzucić na W. W takiej sytuacji gracz praktycznie pozostaje bez opcji na walkę. Widać zresztą teraz po mnie (choć absolutnie nie chodzi mi o prywate) że ze slotem IL byłbym w stanie sensownie nadrobić te 10-12 kluczowych meczy, bez pomimo wymian, FA/W praktycznie jest to niemożliwe - no chyba że ktoś gra na końcu tabeli i ogórkami uzupełnia ilość meczy. Stąd mój postulat o powtórne głosowanie za IL, które przy tak niewielkiej liczbie rezerwowych, nie wypaczy (jak pierwotnie myślałem) wyniku i strategii.

2. Drugi temat to handel keeperami po sezonie/w pre season. Otóż głosuje za tym aby dopuszczalne były deale w których ten który oddaje keepera do innego gracza, dostawał dodatkowe $ w wys. jego wartości, które są z kolei odejmowane od budżetu gracza który dostał keepera. W ten sposób możliwe będzie budowanie drużyn równiez poza aukcjami i licytacja z W, z jednoczesnym utrzymywaniem tej samej puli $ w ludze. Myślę, że to ciekawe rozwiązanie, które premiowac będzie aktywnych graczy i element strategii dla tych którzy dziś odpuszczają ligę bo walczą tylko o budżet. Co wy na to?

Ps. Wesołego Alleluja!

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) przed tym sezonem nie wiedzialem jak dziala il i dalem opcje,ze dostosuje sie do wiekszosci-teraz juz wiem,ze GLOSUJE ZA  il-slotem

 

2) mysle,ze to fajna opcje i moznaby to przetestowac TEGO lata-a jak ne bedzie to fajnie dzialac to za rok sie tego nie powtorzy

(ps-poprosze o przyklad jak to dziala: np oddaje komus mojego keepera za np 20$ a w zamian dostaje gracza,ktory jest/nie jest juz keepere np est wart np 10$-to wtedy mam wiecej pieniedzy -10 $ na przyszly draft ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę to tak: Gracz A ma budżet 200$, a Gracz B ma 220$.

Gracz B kupuje od A keepera o wartości 15$ i nic nie daje w zamian, wtedy Gracz A ma budżet 215$, a B ma keepera i budżet 205$.

Jeśli jest wymiana, np do A idzie keeper za 10$, a do B za 25$ to A ma budżet 200$+25$-10$=215$, gracz B ma 220$+10$-25$=205$.

Nic nie ginie, zawsze zgadza się suma, a wartości keeperow znamy tuż po zakończeniu sezonu + kilka dni na korekty Yahoo.

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę to tak: Gracz A ma budżet 200$, a Gracz B ma 220$.

Gracz B kupuje od A keepera o wartości 15$ i nic nie daje w zamian, wtedy Gracz A ma budżet 215$, a B ma keepera i budżet 205$.

Jeśli jest wymiana, np do A idzie keeper za 10$, a do B za 25$ to A ma budżet 200$+25$-10$=215$, gracz B ma 220$+10$-25$=205$.

Nic nie ginie, zawsze zgadza się suma, a wartości keeperow znamy tuż po zakończeniu sezonu + kilka dni na korekty Yahoo.

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Parę pytań, bo to wbrew pozorom nie jest prosta konstrukcja ;]

1. Wg obecnych reguł, to zaraz po sezonie nie wiemy, kto będzie kiperem, bo o tym dowiadujemy się dopiero po upływie terminu na deklaracje (i wprowadzeniu danych na yahoo - deklaracje na forum mają być bezskuteczne), co następuje w październiku. Rozumiem, że chcesz wprowadzić zmianę tej zasady, pytanie tylko na jaką?

2. Załóżmy, że problem z pytania 1 jakoś ominiemy, to jeśli sprzedam kipera w maju i dostanę za niego 10 dolców, to w przedstawionej koncepcji ilu kiperów mogę zatrzymać w październiku: czterech (bo nie mam żadnego, a zatrzymać mogę czterech), czy trzech (bo jednego już zużyłem i dostałem za niego 10 dolców, więc on mi się "zalicza")?

3. Czy jeśli następnie w czerwcu kupię kipera za te same (albo inne ;] ) 10 dolców, co dostałem w maju, to będę mógł w październiku zatrzymać tego kipera z czerwca i jeszcze: dwóch (bo jeden slot zużyłem biorąc 10 dolców w maju, a jednego kipera już mam) czy trzech (bo mam póki co jednego kipera kupionego za 10 dolców, więc to tak samo jakbym wymienił kipera za kipera)?

3a. Czy jeśli kupiłbym w czerwcu kipera za 15 dolców, to by coś zmieniało w ilości kiperów do zatrzymania w październiku, skoro miałbym innego kipera kupionego za jedynie 10 dolców, więc per saldo byłbym pięć dolców do przodu?

4. Czy z kupionego w czerwcu kipera mogę zrezygnować i go nie zatrzymać (oczywiście tracąc kasę)? Zakładając, że mogę, to czy jeśli go nie zatrzymam, to mogę zatrzymać w październiku: czterech kiperów (bo nie mam żadnego), trzech (bo miałem jednego, ale sam z niego zrezygnowałem), czy dwóch (bo za jednego sprzedanego dostałem 10 dolców, a jednego wywaliłem, więc zużyłem dwa sloty)?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Napisałem keeperow, ale właściwe słowo będzie "potencjalnych keeperow" (czyli dowolnych zawodników) bo faktycznie keeper będzie po deklaracji i deadline.

Ad.2. Bez zmian, zostawić możesz zawsze max. 4, bez względu na to jakie deale wcześniej zrobisz. Po prostu masz dzięki temu większy budżet, a ktoś inny ma mniejszy.

Ad.3. Wymianami zmienia się tylko budzet miedzy graczami (zgodnie z ceną na nowy już sezon), ale sumaryczny jest bez zmian, bo inaczej zaburzylbys wartości puli całkowitej.

3a. To jest jednak przypadek do dyskusji: Skoro wydales 15$ z budżetu to ma je inny gracz, prawda? Dajmy na to miales 220$, masz tylko 205$ i od tego budzetu odejmujesz wartosc keepera (a nie od 220$). Więc jeśli nie zatrzymasz tego gracza to po prostu masz 205$, jak zostawisz to 190$... Wtedy jednak atrakcyjność tej oferty byla by dobra głównie dla sprzedającego który ma nadwyżkę potencjalnych keeperow, bo dla kupującego oplacaloby się to tylko przy super tanim keeperze o przewidywalnie dużej wartości za rok. Tu jawi się pytanie czy do dealow nie stosować cen umownych/licytacji przy czym cena/wartosci z licytacji/ofert korygowano by budżet bazowy (np. mam keepera za 10$, ale nikt nie chce dać więcej ze swojego budżetu niż 5$) czyli kupujący oddałby 5$ budżetu niejako forma odstępnego, a keeper pomniejszylby ostateczny budżet o cenę zgodna z regulaminem. Co Wy na to?

Ad.4. Niejako powyżej juz odpowiedziałem, że keeperow zostawiasz ilu chcesz (max.4), ale budżetu max. Ci nie podniesie już to. Zgodnie z propozycją w 3a stracisz tylko to co zaplaciles.

Swoją drogą dajcie znać czy wariant wam pasuje: mówimy np. oficjalnie mam do oddania keepera, czekamy na pw na oferty wymiany i/lub ceny w $ przez 7 dni, po czym oficjalnie sprzedajemy?

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.