Skocz do zawartości

Iverson w Nuggets


Van

Rekomendowane odpowiedzi

Iverson podobno zażądał wymiany:

Allen Iverson went to team president Billy King this past Tuesday and demanded to be traded, according to two agents whose clients play for the 76ers.

 

GM Billy King is attempting to accomodate the request as quickly as possible, according to two general managers that spoke with the Sixers' boss.

 

"If you know your leader doesn't care, how are we supposed to play with the guy?" steamed a teammate to his agent.

 

According to the same agent, Iverson reportedly told King he lies Maurice Cheeks as a person "but not as a coach."

 

Mark Kizla of the Denver Post reports that a source informed him that the Nuggets are interested in Iverson.

 

ciekawe wypowiedzi samego Iversona nie ma więc może by tylko plotka chociaż przy Sixers spadających powoli na dno już nie tylko Atlantyku, ale całej potężnej konferencji mogło to już być decydującym czynnikiem, zobaczymy jak ta sytuacja się rozwinie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iverson do Bostonu. IMO to dla niego dobre miejsce. Razem z Piercem mogliby wejsc do playoffs. Osobno nie maja na to szans. Do tego Celtics maja jakichs sensownych mlodzikow. Dobrym pomyslem byloby polaczenie AI z KG, ale pod wzgledem mlodego talentu Minnesota jakby odstaje od mozliwosci Bostonu. Denver sobie niezle radzi i nie jest w takiej potrzebie, zeby poswiecic spory kawalek skladu w celu pozyskania Iversona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden State tez podobno sa zaintersowani Iversonem (Richardson?).

No i teraz taka oto bombka ktora obmyslil sobie jakis pismak z Chicago Sun-Times:

Garnett do Bulls w zamian za Andres Nocioni, Tyrus Thomas, P.J. Brown, Michael Sweetney and the Bulls' first-round selection next June.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa Iversona robi się baaardzo poważna

 

The Answer was held out of tonight's loss against the Wizards despite his personal belief that he was healthy enough to play. ESPN covered the game and in a sideline interview, Sixers' chairman Ed Snider confirmed that Iverson had demanded a trade and that the demand would likely be honored as soon as possible. Snider said he believed Iverson had in fact played his last game as a Philadelphia 76er.

Na dodatek KG publicznie stwierdzil że bardzo chciałby grać z AI, delikatnie sugerujac zarządowi Minny by właczył sie do wyścigu po Iversona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak bardzo KG potrzebuje kogoś takiego jak AI i Iverson KG jest cholernie oczywiste oni są wręcz stworzeni dla siebie :) . Jest to dla mnie równocześnie jedyne z tych wszystkich potencjalnych plotek dobre wyjście tak dla Iversona jak i drużyny, która go weźmie. Nie widzę po prostu Iversona walczącego o coś z kimś innym niż KG. Problem polega na tym, że musieliby sobie poszukać trzeciej drużyny, która miałaby coś ciekawszego dla Sixers bo w Wolves prawie wszyscy są przepłaceni z długimi kontraktami a chyba nie tego Sixers szukają.

 

Ściągnięcie Iversona do innej drużyny albo im nie pomoże albo może wręcz zaszkodzić, Wolves to wyjątek są na krawędzi i coś muszą zrobić bo kwestią czasu jest jak KG w końcu również już oficjalnie znajdzie się na rynku jak nie sprowadzą mu kogoś takiego jak AI bo to chyba jedyny obecnie prawdziwy superstar, który problemów ze stylem gry Iversona mieć nie powinien. Ten duet z jakimś porządnym trenerem miałby szanse o coś zawalczyć nie widzę AI w żadnych Nuggets z Melo i nawiedzonym Karlem na ławce, w Celtics z Piercem również nie bardzo, Mavs nie wiem czemu mieliby rozbijać sobie drużynę, która ma duże szanse zajść daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RealGM:

There is now no doubt that Allen Iverson's career in Philadelphia is over.

 

"We'll trade him," Sixers chairman Ed Snider said Friday night.

 

"I think it's time for him to move on, for us to move on and find out where everything stands," Snider said. "I really didn't see it coming because Allen says all the right things."

 

"As hard as it is to admit, a change may be the best thing for everyone," Iverson said. "I hate admitting that because I love the guys on the team and the city of Philadelphia. I truly wanted to retire a 76er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But Timberwolves owner Glen Taylor said he won't end up in Minnesota, despite a flood of rumors Friday night that said otherwise.

 

"No trade," Taylor said during the Wolves' 110-103 victory over Utah on Friday night at Target Center. "It isn't that I don't like him. Just money-wise, it wouldn't work out."

 

mam nadzieje ze to zaslona dymna, w co sam nie wierze :? chyba ze KG zarzada AI, ale jak nie Wolves to moze boston, chociaz jak dla mnie Minesota to jedyny sluszny kierunek dla Answera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“I love the Answer," said Garnett. "Come on, boy," he said while speaking to the camera as a direct message to Iverson.

 

To chyba brzmi wystarczająco jasno. Jednak i tak decydujące zdanie w Minnesocie ma McHale. To on będzie ewentualnie pertraktował z 76'ers.

 

Według mnie AI w Wolves, to nie jest głupi pomysł.

Z KG, mogliby stworzyć naprawdę silny duet. Phila z tego co wyczytałem na innych forach, będzie chciała w zamian za AI, młodych graczy i jakiś wysoki wygasający kontrakt. Foye, Smith, McCants są młodzi i perspektywiczni - wystarczy sobie wybrać. Brakuje tylko takiego kontraktu.

Minnesota musiałaby oddać Foya, Griffina, James (lub Davis) oraz Hudsona i McCants by salary się zgadzało. To aż 5 zawodników, jednak warto. Wtedy s5: Jaric, AI, Hassell, KG, Blount, a na ławce Davis, Madsen, Smith) lub s5 AI, Davis, Hassell, KG, Blount. Brakuje głębokiej ławki, ale to w końcu AI. Minnesota jes jeszcze poniżej limitu i nie musi płacić podatku od luksusu, więc moze wówczas namówią jakiegoś weterana na powrót. Sprewella może lepiej nie, ale.. ktoś sie mógłby wówczas znaleźć.

Wszystkie wymogi spełnia Boston. Ma młodą drużynę do wyboru do koloru i tylko Pierce byłby nie do wymiany, i kontrakt Ratlifa. Tylko Pierce z AI oraz Szczerbiakiem w jednej drużynie? Brakuje kogoś wysokiego.

Ważne w tym wszystkim jest również to, że AI zadeklarował, ze miałby chęć zagrać z KG w Wilkach.

Denver to bardzo zły pomysł. Nie dla 76'ers, bo dostali by wartościowych zawodników, ale dla samego Denver. Mają w tej chwili silną drużyną i nie potrzebują zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówi się, że AI poleci do Bulls, Nuggets, Wolves albo Celtics.

 

No ale tak - Bulls - on tutaj nie pasuje, wszystko skończyłoby się prawdopodobnie tak w Wallacem. Poza tym jest w Chicago Kirk i Gordon. Kolejny G niepotrzebny

 

Nuggets - nie wyobrażam sobie Melo i AI w jednym zespole ... Nie wiem jakoś takie mam wrażenie, że byłyby między nimi konflikty ... No i JR Smith i Andre Miller, tez nie są z dolnej półki.

 

Celtics - nie po to ściągali Sebastiana, żeby teraz wystawiać u boku Pierce kogoś innego. Jak dla mnie też odpada.

 

Timberwolves - i tutaj akurat AI mi pasuje. Z Rick'ym i KG tworzyli by - tak mi sie wydaje - uzupelniajace sie trio, zwłaszcza pod wzgledem charakteru.

 

Co prawda nie zycze zle kibicom 76ers, ale dla AI nie ma chyba juz miejsca w Philadelphi ... On sam się tam męczy, nie osiągnie tam zbyt wiele, a jego obecnosc i spory także psują atmosfere co klubowi z pewnością szkodzi ... Teraz tylko pytanie gdzie odejdzie? Czy do tej 4 potencjalnych nabywców, czy moze jeszcze do kogos innego? To ze odejdzie jest juz chyba pewne po wczorajszej nocy i wcale bym sie nie zdziwili gdyby za góra 5 dni AI zmienił barwy klubowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzielilem temat, bo z pewnoscia kaliber tego, co sie dzieje, na to zasluguje :) Zajrzalem sobie na hoopshype, a tam poza Iversonem jest jeszcze mowa o Webberze. Sixersow moze korcic, ze skoro AI zażądał wymiany, to mozna pojsc w strone calkowitej przebudowy i pozbyc sie jeszcze Webbera. Sam Chris tez pewnie sie podniecil, ale szanse na to sa male, bo 43 banki C-Webba za 2 najblizsze lata to sporo. Ale sama szalona koncepcja, zeby opchnąć ich multimilionerow z Sixers w ramach jakiejs wymiany, ktora obejmowalaby kilka druzyn... Tyle kasy jeszcze chyba nie latało, więc byłby to potencjalnie jakiś nowy rekord :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz konczy sie chyba jakas epoka. i zastanawiam sie osobiscie co bedzie dalej, czy jestem kibicem AI czy Sixers. ale nie o tym mial byc ten post. Ogolnie to jestem nawet zadowolony z tego konca, bo ani AI w Sixers by nic nie osiagnał, ani Sixers z nim tez mieli niewielkie szanse by cos zdzialac. Ten trade IMO jest naturalna koleja rzeczy kiedy poprostu nie idzei to z obu stron i nei sprawia szans na pomysle rozwiazanei sytuacji, nie widze jak mozna to szybko rozwiazan, nawetnie szybko, tu juz sie nic nei da zrobic, potrzebna ostrych zmian a nie lekkich rotacji.(PS. Gumbi juz mi na gg mowil ze gdyby nie zarzad to by dobrze bylo, heh :wink: ). Dla Sixers jest to odpowiedni moment, bo w drafcei 2007 jest podobno kilku fajnych zawodników, wiec bedzei szansa sie odbudowac we wmiare nie dlugim czasie.Jest świetny w D Oden, Iggy sie do niego dopasowuje i zalezek dobrze broniacej ekipy juz by byl. A dla AI jest tezjescze nie za pozno by mogl zdobyc ten upragniony pierscien. Gdzie najchetniej bym go widzial? zdeycdowanie w Wolves, bo KG to slaby lider, ale zawodnik z ktorym mozna cos osiagnac bo on jest jednym z lepszych PF- ów w lidze ale nie zabiera gry innym. Wreszcie mialby u boku kogos kto dobrze rozegra koncowki, nie przestraszy sie rywali i pocaignei zespol w trudnym momencie i wcale mu sie nei dziwie ze tak mocno zalezy mu na wyladowaniu Answera w Mineapolis. To bylaby opcja wrecz wymarzona, bo Wolves spadaja z roku na rok i tez musza poszukac zmian albo KG ich opusci. Druga opcja ktora chetnie bym widzial to Boston, tam jest Pierce ktory tez jest taka troche gwiazda w cieniu i Iverson moglby sie przy nim dobrze czuc, lider Celts nie jest tak wykreowany i z pewnoscia zgodzilby sie na lekkie opuszczenie jego roli. Nuggs to jzu srednai opcja, bo tam jest Melo i trener karl z ktorym watpie czy by AI sie dogadal. A Mavs i Bulls to chyba mozna miedzy bajki wlozyc bo przeciez nikt go tam nie wezmie kiedy te zespoly maja juz ulozony, rowny sklad i dobrze rokuja, po jaki grom im przebudowa? Bo ta napewno jest sprowadzenie takiej wielkiej gwiazdy jak Iverson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze tak. Iverson powinien odejśc do Minny. Bulls to nie zespół dla niego. Z dwóch powodów- Skiles nie jest zwolennikem graczy takich jakim po odejsciu Browna stał sie Answer, przestał bronic, co w Bulls od razu odbiłoby się na jego minutach i na chemii, po drugie Iverson chce odejśc gdzies, gdzie szybko miałby szanse cos zdziałać. W Bulls musieliby oddać za niego w cholere rosteru zeby wyrównać salary, a na to Pax nie pójdzie, nie kosztem kolejnego bardzo niskiego G, których w Chicago i tak jest przesyt.

 

W Nuggets w sumie byłby potrzebny w poprzednim RS, ale w tym, kiedy JR z Melo tak świetnie współpracują i się uzupełniaja. Moim zdaniem byłby to bład do Nuggets jak i dla Iversona, bo dwie tak silne osobowosci jak Melo i Allen to ciut za duzo dla Karla, a Wolves potrzebny jest własnie taki koles. Facet, który ma jaja i dzięki któremu KG wydobyłby z siebie trochę więcej agresji. Answer lubi współpracować z wysokim, dobrze grającym w ataku graczem, a KG jest do tego idealny, potrafi i wbić się pod kosz i zagrać wysokiego picka dla Allena po którym tacy dwaj gracze jak oni mogą zagrać X różnych akcji. Cholera faktycznie to mogłoby wypalić.

 

Zastanawiam się jeszcze nad Celts i nad współpracą z Pierce'em. Gdyby ustawić S5 z AI na 2 i PP na 3 to mogłoby wypalić. Pierce to ułożony lider, który potrafi schodzić w cień dla dobra zespołu, podobnie jak KG dlatego też jego współpraca z AI mogłaby układać się naprawde dobrze.

 

Jedno jest pewne- AI nie zostanie w klubie, byle tylko napaleni na oddanie go Sixers nie wbili sobie samobója jak ostatnio Raps przy okazji wymiany VC. Na szczęście AI to nie VC i nie robi takich szop.

 

A co dalej z Philly? Oddać zespół w rece Iguodali i zobaczy co z tego będzie. Historia pokazuje, że pod nieobecność AI AI2 bł czesto liderem, przy Answerze on się chowa w cień tak bardzo, że traci na tym nie tylko on ale i zespół, tyle piłek ile on dostaje od Answera na czystych pozycjach i nie wykorzystuje tego :? Głupota wiec albo po odejściu Answera Iggy zacznie grać jak powinien,albo całkowicie okresli się jako dobry defensor, ale bez zdolnosci ciagnieca zespołu w każdym meczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne- AI nie zostanie w klubie, byle tylko napaleni na oddanie go Sixers nie wbili sobie samobója jak ostatnio Raps przy okazji wymiany VC. Na szczęście AI to nie VC i nie robi takich szop.

 

na to to już Joseph chyba trochę za późno, Sixers stracili jakakolwiek niezłą pozycję do negocjacji w momencie jak ukazała się informacja, że AI chce odejść a władze klubu to potwierdziły, dopóki wbrew temu co się mogło dziać za zamkniętymi drzwiami AI i Sixers starali się stwarzać pozory można było z przyzwoitej pozycji startować do negocjacji a tak kiedy jasne jest, że muszą go oddać i zależy im na czasie to wiele w zamian się raczej nie należy spodziewać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholernie pasowałaby mi Indiana z dwóch powodów: JO (tak swoją drogą dobry kumpel AI ;-) ) i co chyba mimow szystko ważniejsze to trener, który jest w stanie wziąść go za pysk tak jak to zrobił Brown. Opcja raczej niemożliwa z racji braku potencjalnego mięsa dla Sixers (umówmy się, że taki Tinsley czy Jackson to mięso w wymianie tego kalibru ;-) ). Poza tym Indiana uchodzi za drużynę z charakterem, to by pasowało do A.I. No ale marne szanse.

 

Pozostaje Minnesota, bo na dobrą sprawę jeżeli szukamy klubu, gdzie po ewentualnym przyjściu AI można o coś powalczyć to będzie to klub, wktórym AI bedzie się uzupełniał z drugą gwiazdą, ale jak dla mnie musi to być "wysoki". W zadne duety typu AI-Pierce nie wierze, dwóch superstarów obwodowych pogodzić jest ciężko, raczej by to nie wypaliło. To samo tyczy się rzecz jasna Denver.

 

Bulls mają dużo do zyskania jak i stracenia. Przyjście AI mogłoby troche przydusić Hinricha, a to chyba cena dość wysoka. Z drugiej strony zyskują GTG, którego nie mają i w PO może im takiego zawodnika zabraknąć.

 

Mało sie mówi o LAC, a tam tez wcale nie byłoby źle. Mamy przecież czołowego PF-a ligi Branda, z którym AI duet mógłby stworzyć. Dla mnie bardziej problemem bedzie trzymanie Cassela, jakoś jego współpracy z AI wcale sobie nie potrafie wyobrazić.

 

A generalnie znowu może być tak, że AI w Sixers zostanie, sparwa sie rozejdzie po kosciach a obrażony będzie Webber. Aha, i Cheeks out. Taki byłby finał całego rządania transferu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam AI podobno chce do Chicago lub Bostonu. Do Pierce'a rozumiem, choć nie widzę tego duetu walczącego o najwyższe cele, ale Bulls? Po pierwsze jest to drużyna, w której podstawą jest obrona i tam niscy obrońcy mają maksymalnie uprzykrzać życie graczowi z piłką, jakoś nie widzę chętnie zapieprzającego za rywalem Iversona w stylu Duhona czy Hinricha. Po drugie panują tam wysokie rygory i nie wiem, jak AI zareagowałby np. na ten osławiony zakaz opasek. On tam po prostu nie pasuje, IMO najbardziej z wymienianych drużyn.

 

Podobnie jak większość widziałbym go w Minnesocie z KG. Tam nie byłoby takiej walki o piłkę i AI mógłby długo kozłować, a KG wie kim jest Iverson i na pewno byłby chętny do współpracy z nim, o co nie tak łatwo. Ten duet mógłby być naprawdę groźnie i chciałbym zobaczyć, jak sobie poradzą. Bardziej prawdopodobna wydaje mi się jednak opcja z Bostonem, patrząc na wypowiedzi AI i właściciela Wilków.

 

Z niewymienionych klubów zainteresowanie podobno wyrażają jeszcze Rockets i Cavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co mówił Billy King, decyzja do jakiego klubu zostanie oddany Iverson zostanie ogłoszona po meczu z Orlando Magic, mecz już za kilka godzin, więc już jutro powinnismy wiedzieć dużo więcej.

 

Co do ewentualnych możliwości to ciężko się wypowiadać, bo naprawdę decyzje moga być zupełnie inne niż te o których my tutaj rozmawiamy, aczkolwiek jeśli Allen trafił by do Wolves, to myslę że byłoby to dobre i dla niego i dla KG i dla całej drużyny z Minnesoty. Inne alternatywy które wchodzą w grę są według mnie niepoważne, Dallas to jeden z kandydatów do mistrzostwa i bez Iversona mają bardzo duże szanse zdobyć tytuł, więc po co mieliby tak ryzykować, skoro mogłoby to im przynieść więcej szkód niż korzyści.

Nuggets, Bulls to wogóle abstrakcja jak dla mnie, oba te zespoły opierają swoją gre na graczach obwodowych i w obu tych zespołach gra zaczyna powoli wyglądać bardzo dobrze, są to dosyć młode drużyny i taki Iverson zupełnie nie pasuje do żadnej z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje zdanie jest takie:

Wolves - może i dobry pomysł, ale podejście AI i KG do treningów, cóż umówmy się fajnie będzie przez miesiąc, a potem zacznie się kręcenie nosem, chociaż przy założeniu że panowie się dogadają można pokusić się o stwierdzenie, że TWolves będą naprawdę mocnym teamem.

Bulls - nie! Paxton nie po to budował młody perspektywiczny team, żeby teraz rozbijać swój koncept dokładając weterana na pozycje którą już mają mocno obsadzoną.

Denver - no way! Gwiazdy AI i Melo porobią uśmiechnięte foty, a potem na boisku zacznie się walka o piłke, więc dobry pomysł to nie jest, zwłaszca że zdaje się, że Nuggets nie budują drużyny z nadzieją na AI, tylko budują solidną ekipe i raczej AI zaszkodziłby im bardziej niż pomógł.

Boston - spoko, Sebastiana myśle mogliby rzucić do trade'u bo umiejętności obu panów są na różnych poziomach, ale Celtics nawet tak wzmocnieni nie pograją o najwyższe cele, co najwyżej pomieszaliby w PO.

 

I na koniec takie science-fiction, Iverson do LAL, pomijam totalny szok wszystkich obserwatorów, ale czujecie Jmy i Kore którzy się zgadzają ze sobą, ja i Van potwierdzający sobie że super team mamy i obie gwiazdy są super, to byłby dopiero przewrót. :D 8) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.