Skocz do zawartości

Czy wierzysz w Boga?


Przem

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, nie bedziemy zaczynac od nowa, ale właśnie sobie zdałem sprawę że żydzi w odróznieniu od "nowostestamentowców" po prostu od poczatku byli rozsądni i po prostu od razu odrzucili nauki Jezusa jako niezyciowe i jako niemożliwe do przyjęcia.

Stosują się do zasad starego testamentu dosc dokładnie, przyjęcie nauk Jezusa i ich dokładne stosowanie to by było samobójstwo.

My robimy inaczej, mówimy o Jezusie ale zachowujemy sie tak jak żydzi, rozsądnie i w zasadzie zgodnie ze starym testamentem a zgodnie z nowym tylko te kawałki co nam odpowiadają

 

i moze jeszcze analiza księdza

http://www.wieczernik.oaza.pl/artykul/bogactwo-i-ubostwo_id294

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci podlinkować teksty księdza Stryczka jako ripostę. Ubóstwo i bogactwo w Kościele to nie jest kwestia żadnego dogmatu.

Dobra, nie bedziemy zaczynac od nowa, ale właśnie sobie zdałem sprawę że żydzi w odróznieniu od "nowostestamentowców" po prostu od poczatku byli rozsądni i po prostu od razu odrzucili nauki Jezusa jako niezyciowe i jako niemożliwe do przyjęcia.

Stosują się do zasad starego testamentu dosc dokładnie, przyjęcie nauk Jezusa i ich dokładne stosowanie to by było samobójstwo.

 

I zrozum może, że Żydzi odrzucają naukę Jezusa, ale Kościół nie odrzuca Starego Testamentu.

Takie kombinowanie jak z tym stołem i futrem to są żydowskie sztuczki które swietnie działają w ekonomii ale z prawdziwą moralnością to mają nie wiele wspólnego. Takie myślenie o jakim piszesz to można zastosowac w każdej bez wyjątku sprawie i zawsze możesz w ten sposób wybrać sobie z jakimi poglądami kościoła się zgodzisz a z jakimi nie.

Przeciez papież wie że przyjmując uchodźców narażasz swoją rodzinę i mimo to zaleca Ci ich przyjmować. Twoje myślenie miałoby sens gdyby papież o tym zagrożeniu nie wiedział. Oczywiste jest wieć ze powinieneś przyjąć uchodźców a po ich przyjęciu bronić rodziny przed tymi którzy jej zagrożą, bo przeciez nie każdy z nich będzie terrorystą.

 

Polscy katolicy nabijaja się z ateistów- lewaków w Szwecji ale to oni realizują zalecenia papieża a nie Ci katolicy.

Kto więc jest chrzescijaninem? Mi wychodzi ze szwedzkie ateistyczne lewactowo.

Zapomniałem o najważniejszym. Polski Caritas wydaje najwięcej środków na pomoc uchodźcom ze wszystkich oddziałów Caritas na całym świecie to raz. Dwa w 2015 roku sprowadzono 120 rodzin do Polski, w tej chwili zostały trzy, reszta uciekła, trzy, w wielu parafiach w Polsce odpowiedziano na apel Franciszka i wspólnoty złożyły się na opłacenie mieszkań dla rodzin uchodźców i obiecali pomoc w znalezieniu pracy, kilka rodzin skorzystało i uciekło na Zachód, w tej chwili wszystkie te mieszkania stoją puste, nikt się nie zgłosił. To tak apropos słuchania papieża Franciszka przez polskich katolików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zrozum może, że Żydzi odrzucają naukę Jezusa, ale Kościół nie odrzuca Starego Testamentu.

Chodzi mi o to że w starym testamencie pochwalone jest bogactwo i żydzi zgodnie z nim się bogacą.

My bardziej chwalimy ubóstwo ale raczej nie staramy się byc bardziej ubodzy tylko bardziej bogaci. Mówienie jakie fajne jest ubóstwo zostawiamy na kościelne kazania i filozoficzne rozmowy między sobą.

Żydzi sa mniej moralni w sowich zasadach ale za to nie są hipokrytami

Zapomniałem o najważniejszym. Polski Caritas wydaje najwięcej środków na pomoc uchodźcom ze wszystkich oddziałów Caritas na całym świecie to raz. Dwa w 2015 roku sprowadzono 120 rodzin do Polski, w tej chwili zostały trzy, reszta uciekła, trzy, w wielu parafiach w Polsce odpowiedziano na apel Franciszka i wspólnoty złożyły się na opłacenie mieszkań dla rodzin uchodźców i obiecali pomoc w znalezieniu pracy, kilka rodzin skorzystało i uciekło na Zachód, w tej chwili wszystkie te mieszkania stoją puste, nikt się nie zgłosił. To tak apropos słuchania papieża Franciszka przez polskich katolików.

 

Bardzo mnie cieszy że masz takie argumenty w tej dyskusji, bo sprawa dzięki temu nie wygląda jednoznacznie.

W każdym razie Ty znajdziesz argumenty że jest ok, a ja znajdę że jesteśmy hipokrytami, mam nadzieję że Ty znalazłbyś wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że w starym testamencie pochwalone jest bogactwo i żydzi zgodnie z nim się bogacą.

My bardziej chwalimy ubóstwo ale raczej nie staramy się byc bardziej ubodzy tylko bardziej bogaci. Mówienie jakie fajne jest ubóstwo zostawiamy na kościelne kazania i filozoficzne rozmowy między sobą.

Żydzi sa mniej moralni w sowich zasadach ale za to nie są hipokrytami

Przeczytaj ostatni rozdział analizy księdza, którą podlinkowałeś :nevreness:  Może zacytuję parę fragmentów:

 

Na wstępie warto zwrócić uwagę, że oba omó­wione powyżej podejścia: bogactwo jako dar, a ubóstwo jako zagro­żenie i bogactwo jako zagrożenie i ubóstwo jako dar odnajdujemy w działalności publicznej Jezusa.

 

Jezus chętnie przyjmował zaproszenia na ucztę od osób bogatych (np. Łk 

19,1-10) i korzystał z materialnej pomocy bogatych ko­biet (por. Łk 8,3), z drugiej strony w niesłychanie ostrych wyrażeniach krytykuje bogac­two. ( czyżby Jezus był hipokrytą???????)

 

 Bogactwo jest równo­cześnie darem i zagro­żeniem. W pozornie drugo­rzędnej wy­powiedzi na temat pieniędzy została za­warta istota proble­mu: Pozyskujcie sobie przy­jaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków (Łk 16,9; por. Syr 13,21nn). Posia­danie dóbr nie jest czymś złym. Niebez­pieczeństwo polega na niewłaści­wym ich używa­niu

 

Kryterium oce­ny bogactwa jest więc drugi człowiek, któremu mamy służyć, z którym mamy się dzielić iktórym mamy przebywać w wieczności ( a teraz przeczytaj jeszcze raz moją analogię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żydzi sa mniej moralni w sowich zasadach ale za to nie są hipokrytami

 

Bardzo mnie cieszy że masz takie argumenty w tej dyskusji, bo sprawa dzięki temu nie wygląda jednoznacznie.

W każdym razie Ty znajdziesz argumenty że jest ok, a ja znajdę że jesteśmy hipokrytami, mam nadzieję że Ty znalazłbyś wiecej.

W Kościele bardzo często nie działanie decyduje o tym, czy grzeszysz, tylko Twoje intencje. Przeczytaj KKK, a dowiesz się, że sprawa nie jest taka prosta, jak Ci się wydaje. Nie jest łatwo stwierdzić, co jest grzechem, a co nie. A jeszcze potem, żeby stwierdzić, co jest grzechem ciężkim, a co lekkim to już w ogóle prawie niemożliwe. Rzetelny rachunek sumienia to dla katolika mordęga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

here we go again... 

 

fluber vs darknoza s03e15 o KK i kolejne 15 stron shitstormu. Panowie, moze przeniescie sie na priv  :onthego:

No sorry, ale tym razem w odpowiednim temacie i wciąż na temat zapoczątkowany przez josepha :nevreness:  Wchodzisz w dział inne w temat o Bogu i masz ból dupy, że dyskutujemy o KK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój Kościół jest multikulti i lewicowy w założeniach społecznych. tylko niestety w czasach minionych doszło do paru wypaczeń i niechcący stanął po złej stronie barykady

Nie wiem, czy piszesz o tym samym Kościele, co ja, ale katolicyzm nie jest ani prawicowy, ani lewicowy, albo jest i taki i taki. Ciężko powiedzieć, do której strony mu bliżej i ciężko mówić o wypaczeniach (chyba, że piszesz o współczesnych faryzeuszach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko jeden Kościół, ten sam od 2000 lat. 

podziały polityczne wprowadzone zostały przez szumowiny, które chciał ugrać swoje małe, doczesne interesy wykorzystując do tego Kościół. ja sam mówię o sobie cytując poznanego 20 lat temu wrocławskiego anarchistę " jedyną instytucją jaką uznaję jest Kościół rzymsko-katolicki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko jeden Kościół, ten sam od 2000 lat. 

podziały polityczne wprowadzone zostały przez szumowiny, które chciał ugrać swoje małe, doczesne interesy wykorzystując do tego Kościół. ja sam mówię o sobie cytując poznanego 20 lat temu wrocławskiego anarchistę " jedyną instytucją jaką uznaję jest Kościół rzymsko-katolicki"

Zupełnie nie rozumiem, co chcesz przekazać. Nie zauważam tego, żeby Kościół zmienił przez 2000 lat barykadę, przestał być lewicowy społecznie, czy multikulti. Jest bardziej multikulti niż 2000 lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jest łatwo, bo ja z Kościołem się nie utożsamiam, ale co z Wami drodzy koledzy?

 po raz drugi zadaje Ci to samo pytanie , pewnie  znowu nie  uzyskam zadnej odpowiedzi ......

 

 

z jaki kosciolem/religia/wyznaniem ty sie utozsamiasz ????

 

forum jest dosyc tolerancyjne wiec nie musisz sie obawiac ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz drugi zadaje Ci to samo pytanie , pewnie znowu nie uzyskam zadnej odpowiedzi ......

 

 

z jaki kosciolem/religia/wyznaniem ty sie utozsamiasz ????

 

forum jest dosyc tolerancyjne wiec nie musisz sie obawiac ....

odpowiem tak jak kiedyś Rapparowi nt. partii na którą głosowałem

 

To moja prywatna sprawa

 

Może być ze wierzę w potwora spaghetti

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem tak jak kiedyś Rapparowi nt. partii na którą głosowałem

 

To moja prywatna sprawa

 

Może być ze wierzę w potwora spaghetti

joseph, akurat w to, co wierzysz już napisałeś chyba w wątku "rozważania o wierze, Bogu i KK". Tak samo, jak wiemy kto na tym forum jest za komunistą Zandbergiem :nevreness:

 

Tu raczej pytanie kulfona jest ciekawsze. Jak godzisz to, że wierzysz w Boga i nie utożsamiasz się z Kościołem :nevreness:  No ale tu akurat rozumiem, że to Twoja prywatna sprawa i kilka nieprzespanych nocy rozważań nad sensem wiary :nevreness: Spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem tak jak kiedyś Rapparowi nt. partii na którą głosowałem

 

To moja prywatna sprawa

 

Może być ze wierzę w potwora spaghetti

dokladnie takiej odpowiedzi  po tobie sie spodziewalem  , twoim wspolwyznawcom byloby przykro ze sie wstydzisz waszej religii

 

skoro to twoja prywatna sprawa to jakim prawem wpadasz sobie tutaj i sprawdzasz sumienia innych???? zadajesz konkretne pytania

 

, pewnie dobrze sie przytym bawiac  (tak wynika z formy tychze) 

 

Mi jest łatwo, bo ja z Kościołem się nie utożsamiam, ale co z Wami drodzy koledzy?

 

 

a kiedy sam dostajesz konkretne pytanie chowasz sie do mysiej dziury (...to moja prywatna sprawa.... LOL)

 

strach nie pozwala ci cokolwiek o sobie ujawnic bo sie boisz  reakcji dyskutantow

 

jestes tchorzem ktory nie ujawnia swoich pogladow ale uwielbia dyskutowac o  cudzych pogladach .

 

kryjesz sie za zbroja niewiedzy (bo preciez nikt nie zna twojego wyznania religijno-politycznego - jakie to wygodne i bezpieczne co?)

 

a jednoczesnie  przy kazdej okazji atakujesz tych ktorzy sie w dobrej wierze odslonili . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.