Skocz do zawartości

Czy wierzysz w Boga?


Przem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj paież sobie w Auchwitz spacerował i drzemki urządzał, a wszyscy komentowali i dywagowali jakie to ma znaczenie dla świata :D 

 

 

Ogólnie trochę taki Woodstock jak mówi mój kumpel z Karkowa, a nie żadna pielgrzymka. No cóż przynajmniej pare osób ewentualnie mogło się dowiedzieć że istnieje taki kraj jak polska. co też jest w zasadzie niepotrzebne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu raczej pytanie kulfona jest ciekawsze. Jak godzisz to, że wierzysz w Boga i nie utożsamiasz się z Kościołem :nevreness:  No ale tu akurat rozumiem, że to Twoja prywatna sprawa i kilka nieprzespanych nocy rozważań nad sensem wiary :nevreness: Spoko

Z drugiej strony, Ty widzę mocno gimnastykujesz się, żeby jakoś pogodzić swóje poglądy o uchodźcach z tym co ostatnio powiedział Papież, a jeszcze niedawno pisałeś, że jak ktoś nie głosuje na PiS a jest katolikiem, to w zasadzie ma grzech/nie jest tak naprawdę katolikiem. :tongue: A wydawałby się, że nie utożsamianie się z poglądami Papieża jest jeszcze gorsze. Ja tak nie uważam oczywiście i zgadzam się z tym co napisał Luki.

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joseph, akurat w to, co wierzysz już napisałeś chyba w wątku "rozważania o wierze, Bogu i KK". Tak samo, jak wiemy kto na tym forum jest za komunistą Zandbergiem :nevreness:

 

Tu raczej pytanie kulfona jest ciekawsze. Jak godzisz to, że wierzysz w Boga i nie utożsamiasz się z Kościołem :nevreness:  No ale tu akurat rozumiem, że to Twoja prywatna sprawa i kilka nieprzespanych nocy rozważań nad sensem wiary :nevreness: Spoko

napisze to po raz któryś z kolei i ostatni

to że ktoś napisał, ze Zandberg (choc powinno byc Razem) jest czymś świeżym na lewicy i że cieszy mnie iż zrobili powyżej 3% nie znaczy że głosował, wg mnie lepsze nowe, młode razem niż skostniałe SLD, które juz kompletnie nic nie znaczy i nikt młody na lewicy sie nimi nie zajara. Razem jeśli dojrzeją do polityki maja szanse zrobić równice, bo aktualnie lewa strona sceny politycznej nie istnieje

Kiepski byłby ze mnie wyborca Razem skoro jestem za kara śmierci, kastracją gwałcicieli, dostępem do broni i przeciwko przyjmowaniu muslimów, no ale widać lepiej pamiętasz to że wspomnialem pozytywnie o Zandbergu, a juz mniej to, iż niejednokrotnie pisałem że był strzelał do ludzi próbujących siła wedrzeć sie do europy

tylko tyle, a dla innych AŻ tyle

 

Droga Beatko

Zadałem proste pytanie, bez żadnego podtekstu i żadnych osobistych wycieczek. JEDYNIE w oparciu o wcześniejsze posty kilku userów zacząłem sie zastanawiać

i uzyskawszy odpowiedź grzecznie podziękowałem, bo nie jestem oblatany tak jak fluber w prawach Kościoła, a słowa papieża mnie skłoniły jedynie do przemyśleń

Gdzie tu osobiste wycieczki? Gdzie atak, albo osadzanie czyiś pogladów Miszczuniu?

Ty mnie zaatakowałeś, bo nie raczyłem odpowiedzieć na pytanie

Jak zauważył fluber- już określiłem nie raz jaki mam stosunek do Kościoła a jaki do religii

Nie musze tego każdemu z osobna tłumaczyć

Nie musze sie zastanawiać co słowa papieża znaczą dla nie, czy ludzi o podobnych mi poglądach, natomiast nie mam na co dzień okazji porozmawiać z kimś tak głęboko wierzącym jak fluber

 

idac dalej

Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem, albo chciał choc sekundę przeanalizować to co widzisz na monitorze po pytaniu kulfona czy katolik nie może mieć pogladów innych niz papież, przeczytawszy moją odpowiedź...

Owszem może, ja mam inne niż Kościół. Po prostu stoi to trochę w sprzeczności z oficjalną wizja Kościoła i mnie to zwyczajnie zaintrygowalo

 

...mógłbys Watsonie wywnioskować że nie wierze w Buddę, Allaha czy potwora spaghetti

No ale ty wolałeś pójść w osobistą wycieczkę

Spoko, luźno mi to powiewa

 

A co sie tyczy mojej wiary i tego jak sobie z nia radzę- widać jakoś sobie radzę i całkiem mi z tym dobrze.

Kulfon- przegapiłem Twoje pytnie wczesniej bo rzuciłem okiem na forum w pracy

 

koncząc tę przydługą wypowiedź

Jeszcze raz dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości, gdybym wiedział co to pytanie spowoduje, napisałbym do flubera i lukiego priva

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj paież sobie w Auchwitz spacerował i drzemki urządzał, a wszyscy komentowali i dywagowali jakie to ma znaczenie dla świata :grin:

 

Spacerował i pogrążał się w modlitwie. Dla papieża o takich poglądach Auschwitz to jak kop w jaja. Dla człowieka, który wierzy, że człowiek stworzony jest na wzór i podobieństwo Boga myśl iż może się dopuścić takich okrucieństw na masową skalę jest szokiem. Dobrze, że nie wypowiadał się w Auschwitz, bo te wypowiedzi, które tego dnia do Auschwitz nawiązywały były dość kontrowersyjne (nie jeśli chodzi o poglądy, tylko o mówienie o tym głośno i położenie na ot nacisku, raj dla agnostyków, ateistów itd.)

 

 

Z drugiej strony, Ty widzę mocno gimnastykujesz się, żeby jakoś pogodzić swóje poglądy o uchodźcach z tym co ostatnio powiedział Papież, a jeszcze niedawno pisałeś, że jak ktoś nie głosuje na PiS a jest katolikiem, to w zasadzie ma grzech/nie jest tak naprawdę katolikiem. :tongue: A wydawałby się, że nie utożsamianie się z poglądami Papieża jest jeszcze gorsze. Ja tak nie uważam oczywiście i zgadzam się z tym co napisał Luki.

Papież wyraźnie mówi o uchodźcach w sensie dosłownym, mówi o "ofiarach wojny i głodu". Nie mam nic przeciwko przyjmowaniu ofiar wojny i głodu. Mam coś przeciwko przyjmowaniu uchodźców, kiedy nie wiemy, którzy z nich są ofiarami wojny i głodu. Wydaje mi się, że o to chodziło papieżowi, a nie o to, żeby wszyscy ludzie z całego świata wpadli do Europy po zasiłek. Przecież papież na pewno nie chce, żebyśmy przyjmowali islamskich terrorystów i jeszcze w spokoju pozwalali im wyznawać swoją wypaczoną religię. Może nie tyle, że nie głosuje na PIS, ale chrześcijanin nie powinien moim zdaniem głosować za partią, która chce umożliwić zabijanie. 

 

 

i uzyskawszy odpowiedź grzecznie podziękowałem, bo nie jestem oblatany tak jak fluber w prawach Kościoła, a słowa papieża mnie skłoniły jedynie do przemyśleń

 

Może jednak utożsamiałbyś się z Kościołem, gdybyś był oblatany w prawach Kościoła i wiedział, jak to powinno wyglądać. Znam wiele przypadków, gdzie ludzie przestali wierzyć z powodu swojego proboszcza, wikarego, jakiegoś księdza kobieciarza, czy pedofila. Czasami ludzie przestają wierzyć z powodów "rozumowych", kiedy zaczynają mylić wiedzę z wiarą, ale nie znam nikogo, kto przestałby wierzyć, albo odszedł z Kościoła z powodu prawa kościelnego i jego zasad.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber pisałem Ci kiedyś już ze ja,nie przestałem wierzyć, przestslem jedynie utożsamiać się z Kościołem

Dla Ciebie pewnie to jedno i to samo, a tak w moim przypadku nie jest

Źle się wyraziłem. Mam wrażenie, że przestałeś się utożsamiać z fronda.pl i Radiem Maryja, a nie z Kościołem

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spacerował i pogrążał się w modlitwie. Dla papieża o takich poglądach Auschwitz to jak kop w jaja. Dla człowieka, który wierzy, że człowiek stworzony jest na wzór i podobieństwo Boga myśl iż może się dopuścić takich okrucieństw na masową skalę jest szokiem. Dobrze, że nie wypowiadał się w Auschwitz, bo te wypowiedzi, które tego dnia do Auschwitz nawiązywały były dość kontrowersyjne (nie jeśli chodzi o poglądy, tylko o mówienie o tym głośno i położenie na ot nacisku, raj dla agnostyków, ateistów itd.)

 

 

1 - Tego akuart nie wiesz czy się pogrążał w modlitwie czy nie. 

2 - No na bank jest szokiem to, że jednak człowiek nie został na podobieństwo Boga stworzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Tego akuart nie wiesz czy się pogrążał w modlitwie czy nie. 

2 - No na bank jest szokiem to, że jednak człowiek nie został na podobieństwo Boga stworzony

a Ty wiesz, że drzemał? :nevreness: Co innego papież mógł robić w takim miejscu? :nevreness:

 

Akurat teologia doskonale to tłumaczy. Wolną wolą, Człowiek może czynić zło, choć został stworzony na obraz Boga. Pisząc o Franciszku miałem na myśli to, że lewicowy część Kościoła uważa, że człowiek jest dobry niejako z natury i trudno im zrozumieć, jak z dobry z natury człowiek może czynić takie okrucieństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papież wyraźnie mówi o uchodźcach w sensie dosłownym, mówi o "ofiarach wojny i głodu". Nie mam nic przeciwko przyjmowaniu ofiar wojny i głodu. Mam coś przeciwko przyjmowaniu uchodźców, kiedy nie wiemy, którzy z nich są ofiarami wojny i głodu. Wydaje mi się, że o to chodziło papieżowi, a nie o to, żeby wszyscy ludzie z całego świata wpadli do Europy po zasiłek. Przecież papież na pewno nie chce, żebyśmy przyjmowali islamskich terrorystów i jeszcze w spokoju pozwalali im wyznawać swoją wypaczoną religię. Może nie tyle, że nie głosuje na PIS, ale chrześcijanin nie powinien moim zdaniem głosować za partią, która chce umożliwić zabijanie. 

Wiadomo o jakich uchodźcach mówi teraz Papież i o kogo mu chodzi. Myślisz, że Papież liczy, że się nawrócą czy co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty wiesz, że drzemał? :nevreness: Co innego papież mógł robić w takim miejscu? :nevreness:

 

Akurat teologia doskonale to tłumaczy. Wolną wolą, Człowiek może czynić zło, choć został stworzony na obraz Boga. Pisząc o Franciszku miałem na myśli to, że lewicowy część Kościoła uważa, że człowiek jest dobry niejako z natury i trudno im zrozumieć, jak z dobry z natury człowiek może czynić takie okrucieństwa.

 

1 - No widzisz usiadł zamknął oczy i się zawiesił. Może drzemnął może nie. Może modlił się a może myślał co na obiad mu podadzą. Co własnie nie jest istotne w kwestii całego zamieszania oraz komentarzy.

 

2- No doskonale wyjaśnione w teologii. Na podobieństwo Boga i z natury dobrzy a jednak okrutni i bezlitośni. Coś tu chyba nie pasuje :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo o jakich uchodźcach mówi teraz Papież i o kogo mu chodzi. Myślisz, że Papież liczy, że się nawrócą czy co? 

Ale ja nie mówię o tym, że nie mówił o muzułmanach. Tutaj wyznanie nie ma żadnego znaczenia dla papieża. Chodzi o to, że nie mówił o imigrantach ekonomicznych, ani o islamskich terrorystach miał na myśli ofiary głodu i wojny różnych wyznań, wobec których powinniśmy czynić uczynki miłosierdzia i mówi to wyraźnie. Bardziej to odczytuję jako konkretny nakaz moralny niż przymus egzekwowania przyjmowania nie wiadomo kogo nie wiadomo skąd, z nie wiadomo jakimi intencjami.

 

1 - No widzisz usiadł zamknął oczy i się zawiesił. Może drzemnął może nie. Może modlił się a może myślał co na obiad mu podadzą. Co własnie nie jest istotne w kwestii całego zamieszania oraz komentarzy.

 

2- No doskonale wyjaśnione w teologii. Na podobieństwo Boga i z natury dobrzy a jednak okrutni i bezlitośni. Coś tu chyba nie pasuje :grin:

Ale wiesz, że ta teologia powstała dużo po tym, jak ludzie pokazali swoje okrucieństwo na milion różnych sposobów? :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat doskonale pasuje. Taki jest bog/Bog starotestamentowy.

Tylko tym nuworyszom chrześcijanom nie pasi.

Ktoś, kto może skazać człowieka na wieczne potępienie w jakimś sensie jest okrutny. Tu nie ma żadnej teologicznej sprzeczności. Miałem na myśli to, że ktoś, kto jest blisko Boga, kto jak nikt inny odczuwa jego dobroć i miłosierdzie może mieć problemy ze zrozumieniem, jak ludzie mogą być okrutni dla swoich bliźnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię o tym, że nie mówił o muzułmanach. Tutaj wyznanie nie ma żadnego znaczenia dla papieża. Chodzi o to, że nie mówił o imigrantach ekonomicznych, ani o islamskich terrorystach miał na myśli ofiary głodu i wojny różnych wyznań, wobec których powinniśmy czynić uczynki miłosierdzia i mówi to wyraźnie. Bardziej to odczytuję jako konkretny nakaz moralny niż przymus egzekwowania przyjmowania nie wiadomo kogo nie wiadomo skąd, z nie wiadomo jakimi intencjami.

 

Ja to niestety odczytuję tak, że Papież chce na nas coś wymusić. On po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego jakie zagrożenie może za tym iść. W tym konkretnym przypadku jest oderwany od rzeczywistości. Chce czynić dobro, ale później z tego dobra może się zrodzić większe zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to niestety odczytuję tak, że Papież chce na nas coś wymusić. On po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego jakie zagrożenie może za tym iść. W tym konkretnym przypadku jest oderwany od rzeczywistości. Chce czynić dobro, ale później z tego dobra może się zrodzić większe zło.

A czemu nikt nie zakłada że papież może być w układzie z Merkel?

Skoro Wojtyła jak wielu sugeruje był w układzie z Reaganem to i Franciszek mógłby być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to niestety odczytuję tak, że Papież chce na nas coś wymusić. On po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego jakie zagrożenie może za tym iść. W tym konkretnym przypadku jest oderwany od rzeczywistości. Chce czynić dobro, ale później z tego dobra może się zrodzić większe zło.

W tym przypadku zgadzam się z wami, że papież nie musi być w tej kwestii nieomylny. Tak naprawdę papież ma tylko dwie rzeczy do wyboru, albo nie mówić o tym ( w Roku Miłosierdzia to niemożliwe), albo mówić, to co mówi teraz. Żaden, nawet najbardziej prawicowy papież nie każe zamknąć granic przed potrzebującymi ludźmi, ani nie powie tego głośno. Nigdy, bo to sprzeczne z religią katolicką

No i?

 

Co to ma za znaczenie kiedy ludzie wymyślili teologię i dla jakich potrzeb?

Mówię tylko, że trudno twierdzić, że to się kupy nie trzyma, skoro od czasów powstania chrześcijaństwa nic się w tej kwestii nie zmieniło.

 

no_estimates.jpg

 

with_estimates.jpg

 

 

heh.

W przypadku religii katolickiej ten wykres nie ma żadnego znaczenia, bo Bóg daje życie wieczne to raz i w ogóle wierzymy w to, że daje życie to dwa. Oddanie życia za wiarę w Boga to pewny sposób na pójście prosto do nieba, więc ten wykres może ruszać wyłącznie niekatolików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.