Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

O z tego posta musiałem cyknąć screena, czyste złoto. Stanowi po prostu idealny przykład jak dialektycznymi zabiegami można usprawiedliwiać największe kurestwa i jeszcze być pewnym swojej wyższości moralnej. 

 

Fluber, serio nie masz nic lepszego do roboty? Karmisz tego trolla już od dawna w sytuacji gdy jedynym dobrym postępowaniem jest danie mu sobie pogadać z chmurkami zgodnie ze słynną linijką z Simpsonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miało być mocne tylko prawdziwe. Gdyby tak się publicznie wypowiadal za czasów reżimu o reżimie jak się wypowiada o pis to reżim by go sprzątnął ( w zależnosci od okresu reżimu ze szczególnym okrucienstwem, humanitarnie albo tylko wsadzili do więzienia) czy masz inne zdanie na ten temat?

Mam, po prostu słabe to, myślałem, że poniżej pewnego poziomu nie zejdziesz, myliłem się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fluber, serio nie masz nic lepszego do roboty? Karmisz tego trolla już od dawna w sytuacji gdy jedynym dobrym postępowaniem jest danie mu sobie pogadać z chmurkami zgodnie ze słynną linijką z Simpsonów.

Po prostu dobrze sie bawie. Nie uwazasz ze byloby tu smutniej gdyby vasquez znowu zamilknal? Dla jego higieny zdrowia psychicznego warto zeby sie czasami uzewbetrznil.

Mam, po prostu słabe to, myślałem, że poniżej pewnego poziomu nie zejdziesz, myliłem się.

Chetnie sie zatem dowiem jak Twoim zdaniem w roznych okresach lat 45-89 rezim radzil sobie z publiczna krytyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dobrze sie bawie. Nie uwazasz ze byloby tu smutniej gdyby vasquez znowu zamilknal? Dla jego higieny zdrowia psychicznego warto zeby sie czasami uzewbetrznil.

 

Chetnie sie zatem dowiem jak Twoim zdaniem w roznych okresach lat 45-89 rezim radzil sobie z publiczna krytyka...

Nie o to mi chodzi. Zresztą to i tak głupie porównanie, bo w zupełnie innych czasach żyjemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę. Vasquez pisał straszne głupoty o chwalebnym podtrzymywaniu komunizmu w Polsce a Kaczyński to nie Bierutów i nie zabija się dziś ludzi. Inne czasy to chodziło mi o anonimowość w internecie.

 

Ale zawsze słabe jest życzenie komuś śmierci.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę. Vasquez pisał straszne głupoty o chwalebnym podtrzymywaniu komunizmu w Polsce. Ale zawsze słabe jest życzenie komuś śmierci.

No to nastapilo jakies nieporozumienie. Przeciez ja tylko napisalem co by bylo gdyby zyl w czasach rezimu i krytykowal rezim. To nie bylo zadne zyczenie smierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"powiedz to pyjasowi albo popieluszce"

 

jaja sobie robisz ?

 

primo, sprawa Pyjasa miała kilka już odsłon w sądach polskich po 89 i zdaje się w żadnej nie stwierdzono, 

że było to morderstwo.

 

albo jesteś legalistą i uznajesz prawo i honorujesz wyroki sądów, zwłaszcza gdy wydają wyroki nie ulegając

presji na takie, a nie inne rozstrzygnięcie, albo przestań udawać.

 

secundo, sprawa Popiełuszki została osądzona, a sprawcy skazani.

 

tertio : co ma piernik do wiatraka ? 

 

co ma wspólnego morderstwo popełnione przez esbeków z działaniami które SB podejmowała zgodnie z

prawem wobec przestępców ?

 

opozycjoniści byli wówczas, w gros przypadków, przestępcami i koniec. W słusznej sprawie czy nie - łamali prawo.

występowali przeciw państwu. Koniec tematu.

 

jesli ktoś uważa, ze prawo można łamać bezkarnie, bo się działa ze szlachetnych pobudek, to sam jest trollem.

 

mowa jest o tym, ze PIS uchwala ustawę, która wprowadza odpowiedzialność zbiorową. Tak samo karze zarówno

"gestapowca", który zabił księdza i śledczego, który ganiał za bandytami i gwałcicielami, zrównując w istocie

ich postępki.

 

trudno to zrozumieć niektórym, a jeszcze innym trudno zaakceptowac, ale ten cały PRl nie był skonstruowany na zasadzie

cepa.

 

kto nie rozumie, że zachowanie systemu komunistycznego leżało wówczas w najlepiej pojętym interesie Polski, majacej ciągle

nad sobą Związek Sowiecki, który w każdej chwili mógł uruchomić pół miliona sołdatów stacjonujących w Polsce, by wyprostowali

nauszoną równowagę, to naprawdę nie powinien się wtrącać do dyskusji.

 

skoro tak własnie było, to działania dążące do "utrwalania systemu komunistycznego" w Polsce czym innym nazwać należy,

jak nie patriotyzmem ? A czym nazwać działania dążące do obalenia tego systemu ? no - kto spróbuje na ochotnika ?

 

jaka wówczas "demokracja" byla możliwa ? pomyślcie trzeźwo, zapytajcie dziadka, tatę, mame, babcię - powiedzą wam, skoro

sami nie ogarniacie.

 

demokracja w otoczeniu ZSRR, CSRS, NRD, Rumunii, całego UW ? tylko oszołom mógłby wpaść na taki pomysł.

 

I tak na koniec : po co się było starać, po co ponosić ofiary, skoro i tak od początku kto mądrzejszy ten wiedział, ze ten system

albo padnie razem z ZSRR albo będzie trwać na wieki wieków amen. 

 

trzeba było siąśc na d..., robić swoje, rozwijać sie na tyle, na ile to było możliwe, nie podskakiwać, i zgodnie z chińską mądrością,

czekać aż z wodą przypłyną zwłoki wroga. 

 

system padł w centrali, i kompletnie nic z tym wspólnego nie mieli ci polscy bohaterowie opozycji, ich strajki, styropian, 

prześladowania i inne martyrologie. 

 

padł system, bo gospodarka okazała się niewydolna. I tyle.

 

Było po co podskakiwać ? chyba tylko po to, żeby dzisiaj obnosić się z nalepką na czole "walczyłem z komuną, siedziałem za komuny".

I po coś siedział jeden z drugim ? 

 

m.in dlatego tak się dzisiaj dowodzi rozpaczliwie, ze Ruscy w 81 nie mieli zamiaru interweniować. IPN ponoć nawet ma jakieś dokumenty,

chociaż na zdrowy rozum powinno się szukać dokumentów sugerujacych że będzie inwazja, a nie że nie będzie, bo sporządzanie tych drugich byłolby dowodem kabaretowego charakteru całej historii.

 

grupa dawnych styropianów ocalić chce własne biografie, w zyciu nic ciekawego i mądrego nie zrobili, udało im się tylko "siedzieć za komuny", więc nic dziwnego, ze mając władzę przekonują ciągle, że ten ich irracjonalny wyczyn miał jakikolwiek rozsądny cel i sens.

 

Komuna upadła bez związku z polskimi bohaterami i ich sobie a muzom usiłowaniom. niech to raz na zawsze zostanie powiedziane.

 

jak się komuś to nie podoba, zawsze mozę polemizować.

 

teksty pt "troll" i inne, to dowód braku argumentów przy jednoczesnym parciu na konieczność zabrania głosu, co przy braku czegokolwiekj sensownego do powiedzenia kończy się takimi własnie bezpłciowymi i bezproduktywnymi personalnymi przytykami.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

what ?

 

wg ciebie, milicja z terroru miała nie ganiać za mordercami i gwałcicielami, bo ich "koledzy" urwali się ze smyczy i zabili ksiedza ?

jaki sens byłby takiego działania ?

 

jak ktoś chce karać esbeków - śmiało, ale każdego indywidualnie trzeba osądzić. 

jest zarzut i są dowody - kara.

nie ma - odwalić się od gościa.

 

zresztą, karę dostaną takze ci, którzy przeszli weryfikację po zmianie ustroju, co już jest jawnym łobuzerstwem.

 

na mój gust chodzi o oszczędności w budżecie. komuszki rozdali 500+, oficjalnie chwalą się, ze nie tylko stykło, ale

i mają nadmiar, ale w rzeczywistości budżet aż trzeszczy w szwach, więc szukają wszedzie gdzie mogą kasy, albo

wystawiając Niemcom rachunki za Grunwald albo obcinając nieludzko wysokie emerytury esbekom.

 

welu esbeków coś dobrego dla tej Polski zrobiło - łapali złodziei, pilnowali porządku, zamykali bandziorów.

 

a styropiany ? niech mi ktoś powie, co dobrego styropian zrobił dla Polski ? od razu uprzedzam, ze  nie kupuję tych

dziecinnych tekstów,ze "jakby nie oni, to bym teraz nie mógł na nich nadawac w sieci'

 

mógłbym i bez nich, bo system komunistyczny padł w ZSRR, a nie w Polsce, zaś obalenie Muru było tylko reakcją na

zaistniałe wyżej okoliczności.

 

styropian nie ma zadnej zasługi w upadku komuny, ale plecie o tym bez przerwy, bo to, kurde balans, obciach przyznać, że się

protestowało, "walczyło", siedziało nie wiadomo po jaką cholerę.

 

w sumie, jegomoście i mościnie przewalili swoją młodośc na zachowaniach irracjonalnych, nie mają innych wspomnień, zasług też

żadnych, więc co im pozostaje ?

jak w piosence Kultu "biegłem przez śnieżne ulice/ słyszalem za mną ich krzyki/ bieglem/sie nie ogladalem/ach/jakże bylo wspaniale/

nie nie nie/te czasy juz/nie powtorza sie"

 

"ze pyjas zmarl z przyczyn naturalnych"

 

rozumiesz termin "nie ma dowodów potwierdzajacych, ze to było morderstwo" ?

 

sądy kilka razy w "wolnej Polsce" zajmowały się tą sprawą i ani razu nie uznały, ze było to zabójstwo.

może pora dac sobie spokój z zachowaniem z repertuaru babki Pawlakowej ?

 

co kogo obchodzi, ze jest jakaś grupa mądrali, któtzy nie mają dowodów, ale krzyczą "to morderstwo było" ? 

w sądzie wasze czucia i emocje nie mają żadnej wartości prawnej.

 

każdy mozę sobie sobie myśleć, co chce, a fakty są takie jakie są i ileś składów sędziowskich stwierdziło to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty pewnie uwazasz ze te zmiany sa dobre bo na latwiejszym zwalnianiu i uwolnieniu sie od zwiazkow zawodowych zyskaja firmy.

Byłem we Francji na 2 wizytach studyjnych w szkołach freinetowskich. Tam jest taka komuna, że niedługo będą wieszali portrety Lenina (jest wolne miejsce po krzyżach w końcu).

 

Nie wiem czy to jest dobre, nie zgłębiałem tematu. Jak daje przewagę jednej stronie to też nie jest fajnie. Ale słusznie myślisz, że osobiście uważam za całkowicie normalne, że jeżeli mam firmę to mogę kogoś zatrudnić. A potem, jeżeli ten ktoś zatrudniony znajdzie coś lepszego lub po prostu mu się znudzi to może sobie iść. Tak samo jeżeli ja z jakichś powodów stwierdzę, że chcę go zwolnić to mogę. Chyba, że spisana umowa zawiera co innego. Każde inne rozwiązanie jest zbędnym kręceniem, które tam naprawdę zawsze wspiera tych, którzy mają kasę na pro zaangażowanego prawnika.

 

Tu ciekawostka dla Ciebie :smile: "Niemieccy wyborcy tureckiego pochodzenia głosują na lewicę". Już lewicowe strony pieją, że to argument za głośne domaganie się przyjmowania do Polski przybyszów z dalekiego świata.

http://krytykapolityczna.pl/swiat/ue/niemieccy-turcy-przy-urnach/

 

BTW, jak Wam się udaje czytać posty Vasqueza to ja nie wiem. Brak stosowania cytatów na forum powinien być ścigany z urzędu :rugby:

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma zadnego zaskoczenia ze muzulmanie glosuja na lewice. Przeciez o to wlasnie chodzi w tym projekcie inzynierii spolecznej. W niemczech nawet afd jest dziwne jak na nasze standardy.

A pro po AFD. To dobrze dla Polski, że rosną w siłę? Bo mam takie wrażenie po Wiadomościach, że powinniśmy im kibicować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demonizuj, rappar, demonizuj ! :] 

 

ty to jesteś taki zawodnik, który zna na wyrywki obwód i cięzar piłki, długośc i szerokość boiska, wysokość i szerokośc

bramki, ale jak przychodzi do dryblingu, to się zabijasz o własne nogi, a jak strzelasz na bramkę, to trafiasz panu bogu w okno.

 

"nieznajmosc regul ortograficznych"

 

jak odróżniasz nieznajomośc od celowego niestosowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.