Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

A co jak artykuły biurowe są z makro. A pensje urzędnik wyda zagranicą? ;-) Zaraz wyjdzie ze w zusie trzeba dać ludzia podwyzki!!!!

W makro też pracują Polacy, choć najlepiej gdyby właścicielem tez był Polak zaopatrujący sklep u polskich producentów

Jak wyda pensję urzędnik za granicą to już niestety gorzej. W każdym razie do tego momentu zdołała się ta kasa obrócić raz czy dwa dając zarobki i zatrudnienie.

 

Danie podwyżek w ZUS-ie też nakręcałoby koniunkturę. :)

Tak długo jak mamy jako tako zróznoważony import z eksportem, oraz wykorzystanie mocy przemysłowych poniżej około 85% tego typu stymulacja po prostu zwiększy PKB. Producenci jogurtów robiący je z wykorzystaniem 77% swoich możliwości zaczną je robić wykorzystujac np. 80% możliwości i tak samo inne branże co doprowadzi do wzrostów PKB, a moze i wzrostu zatrudnienia.

Nie wolno prowadzić takiej stymulacji gdy wykorzystanie mocy przemysłowych jest już wysokie a bezrobocie bardzo niskie, bo wtedy zamiast wzrostu PKB spowoduje to wzrost inflacji ( producenci nie nadążą z popytem i podniosa ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że keynesizm trzyma się mocno :tongue:

Jako dziecko byłem fanem monetaryzmu, Balcerowicz do mnie trafił, później Mikke, a później jak byłem już duży zacząłem sam szukać prawdy.

Przeciez nie moze być tak że rację mają Ci którzy mówią że trzeba jak najwięcej oszczędzać oraz Ci którzy mówią że trzeba jak najwiecej wydawać.

Rację moze mieć tylko jedna strona.

No i jak pogrzebałem wyszło mi że teoria Keynesa

Jak ktoś nie wierzy niech poczyta o tym co się wydarzyło w Worgl czy Schwanenkirchen gdy zastosowano tam Turbo-Keynesa :)

http://www.swietoradosci.most.org.pl/alter/szopa_pieniadz-jako-panstwowa-usluga.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, tam gdzie mieszkam jest bardzo dużo miejsca :nevreness:

 

No spoko, przecież wiem, że są takie miejsca. Jednak wzrost populacji w kraju automatycznie prowadzi do wzrostu populacji w większych miastach. Oczywiście można taką Warszawę, Kraków czy Wrocław zakorkować i zatruć spalinami jeszcze bardziej oraz rozbudować o kolejne przedmieścia (z których wszędzie jest daleko), jednak w którymś momencie trzeba się opamiętać.

 

Według mnie więcej dobrego przyniosłoby stopniowe zmniejszenie liczby mieszkańców Polski (docelowo do 30-35 mln), niż np. jej powiększanie w nieskończoność i po jakimś czasie przekroczenie liczby 50-60 mln.

Ten pomysł można by rozważyć tylko gdybyśmy byli normalnym krajem, bez elity wyłonionej w drodze przekrętu, ale w drodze ciężkiej pracy i korzystania ze swojego talentu.

Mi też się nie podoba, że dzisiejsza elita składa się z Antka, Pawłowicz czy Rydzyka, ale nazywanie tego przekrętem to jednak przesada. :playful:

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć? Jakoś nie widzę związku pomiędzy sytuacją Londynu a Detroit.

Mieliśmy zamieszki rasowe, teraz wszedł burmistrz mający zaprowadzić równość i ograniczyć dominację białych, co zapowiedział. Scenariusz jak z Detroit z przełomu laty 60 i 70. Odczekać z 15 lat i mamy muzułmański Londyn w pełni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dzisiaj przypadkiem nie mieli nas wyrzucić z Unii, czy zabrać jakiś głos w głosowaniach, czy coś takiego? Bo w zeszłym tygodniu był straszny dym w TVN 24, a teraz na portalach widzę straszna cisza.

Mieli wysłać opinię do KE. Gówno mogą zrobić i wszyscy o tym wiedzą łącznie z TVN24, a przede wszystkim z PiSem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.