Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Cardi napisał:

Jeżeli 30000 zwiększysz o 4%, a 60000 o 3% to różnica się nie zmniejszy. Czego nie rozumiesz?

To podaj % stosunek PKB Polski/do PKB Niemiec przed wzrostem i po.

Przypomina to salwę śmiechu, po informacji, że tereny Polski miały w cyklu życia Ziemi klimat tropikalny, w sytuacji w której znalezienie tej informacji zajmuje 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, StaryFan napisał:

To podaj % stosunek PKB Polski/do PKB Niemiec przed wzrostem i po.

Po co?

9 minut temu, fluber napisał:

Ale nie mówi nic o gonieniu doganianiu, czy czymkolwiek takim w tym momencie.

Fakt, mea culpa, biję się w pierś, o doganianiu poziomu życia państw zachodu jest w tym cytacie, co wrzuciłeś parę postów wcześniej. Musiałem połączyć te dwie wypowiedzi w jedną :)

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cardi napisał:

 

Dobry był fragment, że prognozują nam największy procentowy wzrost PKB w Europie, więc będziemy gonić kraje zachodnie. Oj Mateuszek na matmie nie uważał.

No to miejmy nadzieję, że wyciągniesz z powyższego lekcję i następnym razem kilka razy się zastanowisz, zanim stwierdzisz, że absolwent PWr, studiów MBA, podyplomówek w Hambugru, Bazylei i Northwestern, były prezes dużego banku i syn znakomitego fizyka, nie uważał na matmie:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

No to miejmy nadzieję, że wyciągniesz z powyższego lekcję i następnym razem kilka razy się zastanowisz, zanim stwierdzisz, że absolwent PWr, studiów MBA, podyplomówek w Habugru, Bazylei i Northwestern, były prezes dużego banku i syn znakomitego fizyka, nie uważał na matmie:)

Absolwenci historii często mają problemy z liczeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

W jaki sposób to stwierdziłeś życiowo? Chodzileś na imprezy PRL wiaruszki i Ci o tym powiedzieli?

szkoda na Ciebie czasu, nie pojmiesz.

 

3 godziny temu, Cardi napisał:

Tego expose się słuchać nie da. Ja pi****le.

No przecież to jasne, że 30-krotność i akcyza na fajki i alkohol to poszukiwanie kasy, żeby budżet "bez deficytu" się spiął :) tylko że jednak z deficytem.

jednak :D

 

2 godziny temu, fluber napisał:

sadzić , palić ,zalegalizować

 

 

obecnie: zamienili "Wiesław" na "Jarosław" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Widać, że miałem rację, skoro sądzisz, że to ja kończyłem medycynę.

Nie sądzę tak. Zadałem pytanie jako absolwent czego z prostych wypowiedzi premiera stworzyłeś to:

Dobry był fragment, że prognozują nam największy procentowy wzrost PKB w Europie, więc będziemy gonić kraje zachodnie. Oj Mateuszek na matmie nie uważał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RappaR napisał:

Nie sądzę tak.

No wcale nie sądzisz: Po skończeniu medycyny w ten sposób zrozumiałeś wypowiedź Morawieckiego?

7 minut temu, RappaR napisał:

Zadałem pytanie jako absolwent czego z prostych wypowiedzi premiera stworzyłeś to:

Nie, zadałeś takie pytanie: A absolwenci czego mają problem ze zrozumieniem bardzo prostych wypowiedzi?

A skoro skwitowałeś moją wypowiedź To, że większy wzrost procentowy nie musi oznaczać tego, że różnica się zmniejszy krótkim "o k****" daje podstawy sądzić, że nie zrozumiałeś bardzo prostej wypowiedzi. O ile pamiętam ktoś tu kiedyś pisał, że skończyłeś medycynę.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Cardi napisał:

No wcale nie sądzisz: Po skończeniu medycyny w ten sposób zrozumiałeś wypowiedź Morawieckiego?

Nie, zadałeś takie pytanie: A absolwenci czego mają problem ze zrozumieniem bardzo prostych wypowiedzi?

A skoro skwitowałeś moją wypowiedź To, że większy wzrost procentowy nie musi oznaczać tego, że różnica się zmniejszy krótkim "o k****" daje podstawy sądzić, że nie zrozumiałeś bardzo prostej wypowiedzi. O ile pamiętam ktoś tu kiedyś pisał, że skończyłeś medycynę.

Wzrost procentowy pokazuje, że różnica się zmniejsza, co Ci już przed chwilą policzyłem

Teraz powiedź mi absolwenci czego są tak fatalni w rozumieniu prostych wypowiedzi premiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RappaR napisał:

Wzrost procentowy pokazuje, że różnica się zmniejsza, co Ci już przed chwilą policzyłem

Teraz powiedź mi absolwenci czego są tak fatalni w rozumieniu prostych wypowiedzi premiera?

Różnica się zmniejsza procentowo, ale nie musi się zmniejszać nominalnie, to też już przed chwilą pisałem.

Nie widzę swojego błędu w rozumieniu, przyznałem, że usłyszałem dwie wypowiedzi premiera jako jedną i przyznałem się do winy, nie wiem po co drążysz temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cardi napisał:

Jeżeli 30000 zwiększysz o 4%, a 60000 o 3% to różnica się nie zmniejszy. Czego nie rozumiesz?

 

Matematyka to jest bardzo przebiegła nauka. 

Generalnie jeżeli 30000 zwiększysz o 4% rocznie ( a chodzi przecież o PKB), a 60000 o 3% rocznie, to po 72 latach to zwiększane o 4% 30000 będzie większe niż to zwiększane o 3% 60000. Chociaż Twoim zdaniem to 30000 nie goni 60000 ( a przecież przy niezmienionych warunkach 30000 w końcu wyprzedzi to 60000) . Dlatego operuje się tutaj różnicą procentową, a nie wartościową, bo ta wartościowa jest bardzo myląca czasami

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.