Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, polskignom napisał:

No taki, ze jak docelowo ograniczysz prawo głosu przy jakimś kryterium, to w długim okresie będziesz miał o wiele mniejsza populacje, której będzie to dotyczyć (chyba, ze wrócimy do epoki niewolnictwa), natomiast jak się skupisz na tym, żeby zamiast odbierać biedocie/plebsowi głosy na tym, żeby oni nie głosowali jak plebs/biedota, to potencjalnie oni ci z kraju nie spindola.

dlaczego? przecież decyzje głosujących będą miały wpływ na niegłosujących i nie bardzo widzę co to ma mieć wspólnego z niewolnictwem.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lorak napisał:

dlaczego? przecież decyzje głosujących będą miały wpływ na niegłosujących i nie bardzo widzę co to ma mieć wspólnego z niewolnictwem.

lorak, to jest nierealne. zawsze się znajdzie osoba , która pociągnie ten lud chcący mieć prawa głosu tak jak kiedyś biedota ( początek demokracji ) , później kobiety, czarni a ostatnio w Stanach nawet Obama przekupił tych co mieli mieć nadane obywatelstwo (przeważnie mniejszości meksykańskie).

polecam przestudiować XIX wiek i ruch socjalistyczny, to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

lorak, to jest nierealne. zawsze się znajdzie osoba , która pociągnie ten lud chcący mieć prawa głosu tak jak kiedyś biedota ( początek demokracji ) , później kobiety, czarni a ostatnio w Stanach nawet Obama przekupił tych co mieli mieć nadane obywatelstwo (przeważnie mniejszości meksykańskie).

polecam przestudiować XIX wiek i ruch socjalistyczny, to było.

ale poteoretyzować sobie można, nie? ; )

poza tym historia zatacza koło i dochodzimy już do takich skrajności, że uniwerki w USA rezygnują z testów (bo oczywiście są rasistowskie, gdyż czarni oraz latynosi wypadają gorzej niż azjaci i biali), a w ohio zezwala się na naukowo błędne odpowiedzi z powodów religijnych XD serio. rewolucja powoli zaczyna - znowu zjadać własne dzieci i wrócimy do stanu sprzed XIX wieku.

generalnie współcześnie miesza się sprawiedliwość z równością.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

dlaczego? przecież decyzje głosujących będą miały wpływ na niegłosujących i nie bardzo widzę co to ma mieć wspólnego z niewolnictwem.

Jakas czesc spoleczenstwa ma miec decydujacy wplyw na inna, pozbawiona prawa glosu, czesc spoleczenstwa.

I pytasz co ma to miec wspolnego z niewolnictwem?

Serio serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

Jakas czesc spoleczenstwa ma miec decydujacy wplyw na inna, pozbawiona prawa glosu, czesc spoleczenstwa.

I pytasz co ma to miec wspolnego z niewolnictwem?

Serio serio?

nie mówię o pozbawieniu głosu, lecz uzależnieniu jego wagi od wysokości płaconych podatków.

poza tym jeśli osoba bez prawa do głosu jest według was niewolnikiem, to każde dziecko łapie się do tego zbioru. szach mat.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lorak napisał:

nie mówię o pozbawieniu głosu, lecz uzależnieniu jego wagi od wysokości płaconych podatków.

poza tym jeśli osoba bez prawa do głosu jest według was niewolnikiem, to każde dziecko łapie się do tego zbioru. szach mat.

ale co jest niezwyklego w tym, ze dziecko jest uzaleznione od rodzicow niemalze jak niewolnik lol?

to moze idac dalej tym tropem lingwistycznym zaraz odkrywczo wymyslisz cos w stylu 'bunt dwulatka', 'okres buntu' itp? a nie czekaj, to juz jest

jeszcze co do linka o religijnych odpowiedziach: https://www.google.com/amp/s/www.washingtonpost.com/education/2019/11/15/does-bill-just-passed-by-ohio-house-allow-students-be-wrong-science-class-without-penalty-if-they-cite-religious-reasons/%3foutputType=amp

Wyglada na to, ze lykasz propagande demokratow jak pierwszy lepszy SJW. I Ty chcesz miec prawo glosu?!? Phi.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, julekstep napisał:

Wyglada na to, ze lykasz propagande demokratow jak pierwszy lepszy SJW. I Ty chcesz miec prawo glosu?!? Phi.

przecież ja nie chcę, mówiłem ci że nie głosuję.

 

"scores shall be calculated using ordinary academic standards of substance and relevance, including any legitimate pedagogical concerns, and shall not penalize or reward a student based on the religious content of a student’s work."

jak to zatem rozumieć? ktoś napisze, że ziemia ma 6k lat i nie dostanie za to negatywnej oceny?

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lorak napisał:

przecież ja nie chcę, mówiłem ci że nie głosuję.

Glosowanie a posiadanie prawa glosu to dwie rozne rzeczy :)

Ja np jestem totalnym leniem a karte multisportu lubie miec :P

28 minut temu, lorak napisał:

przecież ja nie chcę, mówiłem ci że nie głosuję.

 

"scores shall be calculated using ordinary academic standards of substance and relevance, including any legitimate pedagogical concerns, and shall not penalize or reward a student based on the religious content of a student’s work."

jak to zatem rozumieć? ktoś napisze, że ziemia ma 6k lat i nie dostanie za to negatywnej oceny?

Z tego co pisza wynika, ze to bedzie zignorowane a jak w pracy beda informacje nt przyjetych teorii to praca bedzie ok.

Wiec przykladowo przejdzie cos w stylu: wg naukowcow Ziemia ma x lat, ale oni sie nie znajo i Biblia/Koran/Wedy mowi ze y a ja w to wierze.

Po namysle stwierdzam, ze byloby to zajebista odpowiedzia bo przeciez wiek ziemi to nie jest zaden fakt, tylko zaakceptowany w srodowisku naukowym szacunek a naukowcy posrednio wywodza sie przeciez z kasty kaplanskiej :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, julekstep napisał:

Z tego co pisza wynika, ze to bedzie zignorowane a jak w pracy beda informacje nt przyjetych teorii to praca bedzie ok.

Wiec przykladowo przejdzie cos w stylu: wg naukowcow Ziemia ma x lat, ale oni sie nie znajo i Biblia/Koran/Wedy mowi ze y a ja w to wierze.

to nie jest jednoznaczne (a więc też twój zarzut ulegania propagandzie jest chybiony), nawet w linkowanym przez cb arcie wymieniają odmienne interpretacje:

"

But Gary Daniels, chief lobbyist for the American Civil Liberties Union of Ohio, said the measure does in fact allow students to answer homework questions and other assignments incorrectly, based on religious doctrine rather than science — and not be marked wrong. Cleveland.com quoted him as saying: “Under HB 164, the answer is ‘no,’ as this legislation clearly states the instructor ‘shall not penalize or reward a student based on the religious content of a student’s work.' ”


It also quoted Amber Epling, spokeswoman for Ohio House Democrats, as saying that based on the analysis from the Ohio Legislative Service Commission, she believes students can be scientifically incorrect based on religion and not be penalized."

 

z reddita:

"

So basically, a scenario like this...

Q: The last ice age ended approximately 11,700 years ago. T or F?
A: False, the earth is only 6000 years old

Teacher: That is a good answer Timmy!"

 

i ja też to tak interpretuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał:

to nie jest jednoznaczne (a więc też twój zarzut ulegania propagandzie jest chybiony), nawet w linkowanym przez cb arcie wymieniają odmienne interpretacje:

"

But Gary Daniels, chief lobbyist for the American Civil Liberties Union of Ohio, said the measure does in fact allow students to answer homework questions and other assignments incorrectly, based on religious doctrine rather than science — and not be marked wrong. Cleveland.com quoted him as saying: “Under HB 164, the answer is ‘no,’ as this legislation clearly states the instructor ‘shall not penalize or reward a student based on the religious content of a student’s work.' ”


It also quoted Amber Epling, spokeswoman for Ohio House Democrats, as saying that based on the analysis from the Ohio Legislative Service Commission, she believes students can be scientifically incorrect based on religion and not be penalized."

 

z reddita:

"

So basically, a scenario like this...

Q: The last ice age ended approximately 11,700 years ago. T or F?
A: False, the earth is only 6000 years old

Teacher: That is a good answer Timmy!"

 

i ja też to tak interpretuję.

Czyli stawiasz interpretację z Reddita ponad interpretację twórcy tej ustawy. Twoje prawo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lorak napisał:

a jaka jest ta interpretacja (cytat)? i czemu cytowani wyżej podzielają moją opinię?

No w tym linku co podalem sa teksty bill sponsora przeciez :P

a cytowani wyzej podzielaja Twoja opinia pewnie dlatego ze (jedna na pewno, drugi domniemam) sympatyzuja z druga opcja polityczna? 15 lat rzadow POPiSu i jeszcze sie nie nauczyles? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, darkonza napisał:

Kto i gdzie to obalił?

Przypominając

"Spadek" to jest pojęcie z czasów niewolnictwa a później feudalizmu, systemów w którym żyjesz tak dobrze jak dobrze sie urodziłeś, a nie na ile jesteś zdolny i pracowity.

Jak rozumiem większosc dzisiejszego prawicowego pokolenia uważa ze powinienes życ na tyle dobrze na ile sobie zapracujesz, więc jeśli to pokolenie równoczesnie popiera prawa spadkobierców to niestety to pokolenie ma spore problemy z logiką.

 

 

Większość rodziców pracuje starając się finansowo zabezpieczyć swoje dzieci i zostawić im coś na przyszłość. Bez możliwości przekazania majątku dzieciom zabijesz jeden z głównych motywów rozwoju. Kolejny pomysł z cyklu 1:2. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał:

ale poteoretyzować sobie można, nie? ; )

poza tym historia zatacza koło i dochodzimy już do takich skrajności, że uniwerki w USA rezygnują z testów (bo oczywiście są rasistowskie, gdyż czarni oraz latynosi wypadają gorzej niż azjaci i biali), a w ohio zezwala się na naukowo błędne odpowiedzi z powodów religijnych XD serio. rewolucja powoli zaczyna - znowu zjadać własne dzieci i wrócimy do stanu sprzed XIX wieku.

generalnie współcześnie miesza się sprawiedliwość z równością.

oczywiście :)

raczej myślę, że powoli dochodzimy do poziomu z filmu Idiokracja lub po prostu do ochlokracji , m.in z powodu mass mediów możliwe ,że w przyszłości wygra polityk , który będzie najpopularniejszy na instagramie . Wolałbyś  aby prezydentem był Lewandowski czy Kaczyński ? :)

sprawiedliwość to pojęcie względne więc zawsze się mieszało ze wszystkim :) dzisiaj ludzie wierzą , że 500 plus to sprawiedliwość społeczna a nie łapówka polityczna , która miała tylko nakręcić konsumpcja a jak każde dokładanie do pieca skończy się tym że te 500 zł będzie warte dawne 50 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

 

raczej myślę, że powoli dochodzimy do poziomu z filmu Idiokracja lub po prostu do ochlokracji , m.in z powodu mass mediów możliwe ,że w przyszłości wygra polityk , który będzie najpopularniejszy na instagramie . Wolałbyś  aby prezydentem był Lewandowski czy Kaczyński ? :)

To już przecież się dzieje, były czasy, że Tomasz Lis wygrałby wybory prezydenckie:

https://wiadomosci.wp.pl/tomasz-lis-prezydentem-takie-sa-fakty-6037488162321025a

Efekt Kukiza i jego wynik w wyborach prezydenckich, Ruch Pięciu Gwiazd i Beppe Grillo we Włoszech. 

A to co piszesz o popularności na Instagramie to przecież nic innego jak wątek Willa Conwaya w House of Cards:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastian napisał:

Większość rodziców pracuje starając się finansowo zabezpieczyć swoje dzieci i zostawić im coś na przyszłość. Bez możliwości przekazania majątku dzieciom zabijesz jeden z głównych motywów rozwoju. Kolejny pomysł z cyklu 1:2. 

 

Oczywiście, brzmi to logicznie.

Dlatego osoby bezdzietne nie pracują i nie mają żadnych motywów rozwoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, RappaR napisał:

Oczywiście, brzmi to logicznie.

Dlatego osoby bezdzietne nie pracują i nie mają żadnych motywów rozwoju. 

Jeszcze raz Raparr.. jeden z głównych motywów. Specjalnie dla Ciebie jeden. Jeśli używamy słowa motyw w liczbie mnogiej to oznacza, że uważamy, że istnieje więcej niż jeden motyw. To tak z polskiego żeby Ci pomóc w zrozumieniu. 

 

18 minut temu, quevas napisał:

Sasin Smoleński powiada, że ceny energii zostaną podniesione, ale tylko dla firm i przedsiębiorstw, więc społeczeństwo w ogóle tej podwyżki nie odczuje.

zgadzam się z nim, trudno coś czuć mając nos wsadzony głęboko tam, gdzie społeczeństwo może PIS pocałować.

 

 

Prąd drożeje u wszystkich którzy korzystają z węgla. Czy uważasz, że to PiS jest winny, że Polska z niego korzysta ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Jeszcze raz Raparr.. jeden z głównych motywów. Specjalnie dla Ciebie jeden. Jeśli używamy słowa motyw w liczbie mnogiej to oznacza, że uważamy, że istnieje więcej niż jeden motyw. To tak z polskiego żeby Ci pomóc w zrozumieniu. 

 

https://pl.wiktionary.org/wiki/główny

pierwszorzędny, podstawowy, zasadniczy, najważniejszy

 

W takim wypadku jeśli zniknie jeden z głównych motywów, powinniśmy mieć istotny wynik w odchyleniu. Możesz go wskazać?

I jakim cudem najbogatsi ludzie jak Gates, Buffet czy Zuckerberg nie oddają całości majątku dzieciom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.