Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, julekstep napisał:

a przyjmujesz taką możliwość, że ten tort się nieustannie powiększa?

Tort się powiększa, jeśli koncentracja kapitału rośnie szybciej to wtedy mimo rosnącego PKB ludziom żyje się gorzej.

1 godzinę temu, julekstep napisał:

Możliwość przekazywania spadku jest (już od starożytności!) dla ludzi sporym motywatorem do powiększania tego tortu. Więc overall dla ogółu jest to korzystna rzecz. 

A to trzeba by udowodnić np. pokazując ze osoby z dziećmi zarabiaja wiecej niż osoby bez dzieci.

Godzinę temu, Koelner napisał:

tak ? a jeśli to kogo obchodzi w takim razie natura? jednym z celów niektórych osobników jest zapewnienie potomstwu lepszy start

Pewnie ze to fajny cel, mozesz to zrobić ucząc i szkoląc młodego osobnika wtedy zapewniasz mu lepszy start. Jeśłi dasz mu 100 milionów dolarów to nie zapewniasz mu lepszego startu lecz ustawiasz go na mecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

A to trzeba by udowodnić np. pokazując ze osoby z dziećmi zarabiaja wiecej niż osoby bez dzieci.

Szybkie google i faceci z dziećmi zarabiają 21% więcej od bezdzietnych a matki z dziećmi 18% mniej od bezdzietnych.

Strzelam też że bezdzietni więcej kapitału wkładają w zbędny badziew (gadżety), gdzie dzietni pewnie więcej wkładają w domy/mieszkania itp (czyli to na co chciałbyś robić przetargi)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lorak napisał:

no i? albo w kolejnym pokoleniu jej dzieci będą jak dziadek?

W kolejnym pozostanie tylko 25% genów wcześniejszego zwyciezcy. Start z ogromnym majątkiem moze zabrac ogromną motywacje nawet komuś zdolnemu, moze tylko bzykac chlać i ćpać.

p.s. Gdybyśmy klonowali ludzi, wtedy przekazywanie majtaku moze miałoby wiecej sensu, bo geny które go otrzymują byłby takie same. Tak miałoby wiecej sensu, ale też nie bardzo bo jednak blokuje szanse nowego pokolenia w którym moga byc osobniki zdolniejsze ale nie mogace sie przebic ze wzgledu na dominację starego

Teraz, julekstep napisał:

Szybkie google i faceci z dziećmi zarabiają 21% więcej od bezdzietnych a matki z dziećmi 18% mniej od bezdzietnych.

No ok, czyli udowodniłeś ze dzieci są motywacją do wyższych zarobków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

Strzelam też że bezdzietni więcej kapitału wkładają w zbędny badziew (gadżety), gdzie dzietni pewnie więcej wkładają w domy/mieszkania itp (czyli to na co chciałbyś robić przetargi)

 

Tu bym nie wartosciował, ten kupowany zbędny badziew daje szanse technologicznego rozwoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

W kolejnym pozostanie tylko 25% genów wcześniejszego zwyciezcy. Start z ogromnym majątkiem moze zabrac ogromną motywacje nawet komuś zdolnemu, moze tylko bzykac chlać i ćpać.

p.s. Gdybyśmy klonowali ludzi, wtedy przekazywanie majtaku moze miałoby wiecej sensu, bo geny które go otrzymują byłby takie same. Tak miałoby wiecej sensu, ale też nie bardzo bo jednak blokuje szanse nowego pokolenia w którym moga byc osobniki zdolniejsze ale nie mogace sie przebic ze wzgledu na dominację starego

ale nie odpowiedziałeś co w tym złego? że nie rozwija się optymalnie, bo jest jak "pączek w maśle"? opóźnia to ewolucję ludzkości? jaki jest twój zarzut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

No ale to mieszkania są Twoim koronnym przykładem w tej sprawie :) 

Mieszkania są przykłądem na to ze kumulacja kapitału ogranicza dostęp młodym ludziom do mieszkań. Te "promowanie wynajmu" to nic innego jak promowanie sposobu życia na którym zyskują Ci z kapitałem, bo biedniejsi od nich zamiast kupic swoje płaca bogatym rente za to ze bogaci sa bogaci

2 minuty temu, lorak napisał:

ale nie odpowiedziałeś co w tym złego? że nie rozwija się optymalnie, bo jest jak "pączek w maśle"? opóźnia to ewolucję ludzkości? jaki jest twój zarzut?

Po raz kolejny: to w tym naszym systemie poziom życia człowieka ma zależeć od jego zdolnosci i pracowitosci czy od urodzenia? Myślałem ze od zdolnosci i pracowitosci, a spadki powoduja ze zalezy od urodzenia

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darkonza napisał:

Po raz kolejny: to w tym naszym systemie poziom życia człowieka ma zależeć od jego zdolnosci i pracowitosci czy od urodzenia? Myślałem ze od zdolnosci i pracowitosci, a spadki powoduja ze zalezy od urodzenia

zależy od tego i od tego. przecież "zdolności oraz pracowitość" również zależą od genów. skoro więc ludzie dziedziczą predyspozycje wypracowane przez przeszłe pokolenia, to dlaczego nie mają też dziedziczyć wypracowanych dóbr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał:

ludzie dziedziczą predyspozycje wypracowane przez przeszłe pokolenia, to dlaczego nie mają też dziedziczyć wypracowanych dóbr?

Takie myślenie powoduje ze chory umysłowo głupek mógł zostac królem i zażądzać krajem ze szkoda dla niego. Bez dziedzieczenia dóbr (a przy dziedziczeniu genów i nawet ich szkoleniu) to się nie wydarzy.

p.s. Jeśli Kim Dzong Un będzie miał syna (nie wiem czy ma) to słuszne jest ze jego syn tez sotanie włąścicielem całego kraju dlatego tylko ze jest synem Kim Dzong Una? Jeśli popierasz spaki odpowiedź brzmi TAK, jeśli uwazasz ze tak nie powinno być to jestes przeciwko spadkom.

No mam nadzieje ze nikt nie jest takim hipokrytą by chciec spadku dla swoich dzieci a nie chciec spadku dla syna Kim Dzong Una

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darkonza napisał:

Takie myślenie powoduje ze chory umysłowo głupek mógł zostac królem i zażądzać krajem ze szkoda dla niego.

no i co z tego? dlaczego patrzysz krótkowzrocznie tylko w kontekście 1-2 pokoleń?

7 minut temu, darkonza napisał:

p.s. Jeśli Kim Dzong Un będzie miał syna (nie wiem czy ma) to słuszne jest ze jego syn tez sotanie włąścicielem całego kraju dlatego tylko ze jest synem Kim Dzong Una? Jeśli popierasz spaki odpowiedź brzmi TAK, jeśli uwazasz ze tak nie powinno być to jestes przeciwko spadkom.

No mam nadzieje ze nikt nie jest takim hipokrytą by chciec spadku dla swoich dzieci a nie chciec spadku dla syna Kim Dzong Una

to chyba oczywiste, że prawo obowiązujące w danym kraju powinno być w nim respektowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lorak napisał:

no i co z tego? dlaczego patrzysz krótkowzrocznie tylko w kontekście 1-2 pokoleń?

 

Nie patrzę krótkowzrocznie, im dalsze pokolenie tym większa róznica w zdolnosciahc i umiejetnosciach, wiec tym mniejsza zasadnosc dla faktu ze ktoś dziedziczy bo tym co był tak świetny ze zgromadził władzę i majatek

1 minutę temu, lorak napisał:

to chyba oczywiste, że prawo obowiązujące w danym kraju powinno być w nim respektowane.

Ok w takim razie jesteś spójny i nie jesteś hipokrytą. Jesteś za to zwolennikiem feudalizmu w którym pozycja zależy od urodzenia. Syn Kim Dzong Una będzie najmądrzejszym w kraju nie dlatego ze tego dowiedzie w jakikolwiek sposób ale dlatego ze sie dobrze urodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Nie patrzę krótkowzrocznie, im dalsze pokolenie tym większa róznica w zdolnosciahc i umiejetnosciach, wiec tym mniejsza zasadnosc dla faktu ze ktoś dziedziczy bo tym co był tak świetny ze zgromadził władzę i majatek

no i im więcej pokoleń 'głupków' tym większa szansa że majątek przepadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darkonza napisał:

Nie patrzę krótkowzrocznie, im dalsze pokolenie tym większa róznica w zdolnosciahc i umiejetnosciach, wiec tym mniejsza zasadnosc dla faktu ze ktoś dziedziczy bo tym co był tak świetny ze zgromadził władzę i majatek

nie odpowiedziałeś na pytanie.

 

6 minut temu, darkonza napisał:

Jesteś za to zwolennikiem feudalizmu

nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

nie jestem.

No jak nie skoro chcesz dziedziczenia władzy przez syna Kim Dzong Una?

1 minutę temu, lorak napisał:

nie będzie najmądrzejszym, co najwyżej będzie miał największą władzę.

 

Cały kraj będzie go sławił jako najmądrzreejszego, najodważniejszego i ogólnie naj, tak jak teraz sławi w ten sposób Kim Dzong Una, który wsławił sie tak naprawde tym ze jest synem swojego ojca

2 minuty temu, lorak napisał:

nie odpowiedziałeś na pytanie.

Zgubiłem sie i nie wiem na jakie

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, darkonza napisał:

No jak nie skoro chcesz dziedziczenia władzy przez syna Kim Dzong Una?

feudalizm ma też inne cechy.

 

29 minut temu, darkonza napisał:

Cały kraj będzie go sławił jako najmądrzreejszego, najodważniejszego i ogólnie naj, tak jak teraz sławi w ten sposób Kim Dzong Una, który wsławił sie tak naprawde tym ze jest synem swojego ojca

widzę, że wierzysz w egregory. przyznam, iż tego się nie spodziewałem ;]

30 minut temu, darkonza napisał:

Zgubiłem sie i nie wiem na jakie

Takie myślenie powoduje ze chory umysłowo głupek mógł zostac królem i zażądzać krajem ze szkoda dla niego.

no i co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.