Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, polskignom napisał:

Lol. Nobel dla Tokarczuk to sukces Glinskiego?

To raczej w żartach, bo Gliński niedawno powiedział publicznie, że nie doczytał do końca żadnej książki Olgi Tokarczuk i stąd się teraz jego nazwisko pojawia:)

 

1 minutę temu, Cardi napisał:

co?

Księgi Jakubowe to jedna z najlepszych książek Tokarczuk. Nie chcę, żebyście znowu zaczynali z jakimś tam lobby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to @quevas brzydko się bawi przy tej lekturze.

Teraz 90% z opozycji składając gratulacje pani Tokarczuk, przy okazji dowali Glińskiemu. 

Już to się nudne robi : Budka, Biedron I Tusk już zdążyli. 

8 minut temu, polskignom napisał:

Lol. Nobel dla Tokarczuk to sukces Glinskiego?

Nie bierz wszystkiego na poważnie. To głównie zasługa jej poglądów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DeltaCenter napisał:

Teraz 90% z opozycji składając gratulacje pani Tokarczuk, przy okazji dowali Glińskiemu. 

No, nawet abstrahując od politycznych poglądów etc, to faktycznie przypał, że polski minister kultury w mediach przyznawał, że nie przeczytał żadnej książki Tokarczuk, więc słusznie mu dowalają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

No, nawet abstrahując od politycznych poglądów etc, to faktycznie przypał, że polski minister kultury w mediach przyznawał, że nie przeczytał żadnej książki Tokarczuk, więc słusznie mu dowalają. 

No pewnie przypał. Teraz to na salonach obciachem będzie nie przyznać się, że czyta się książki Tokarczuk. Strasznie ten Nobel literacki upolityczniony się zrobił. Ciekaw jestem kto tam w norweskich kuluarach promował Tokarczuk. Za Szymborską mocno lobbował Miłosz. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BMF napisał:

No, nawet abstrahując od politycznych poglądów etc, to faktycznie przypał, że polski minister kultury w mediach przyznawał, że nie przeczytał żadnej książki Tokarczuk, więc słusznie mu dowalają. 

On pare dni temu wspominal ze kilka czytal ale zadnej nie dokonczyl. Co w sumie nie jest dziwne bo tokarczuk ma specyficzny styl a tematyka jej powiesci nie jest zbyt atrakcyjna dla czytelnika ktory jest konserwatywnym mezczyzna. 

13 minut temu, DeltaCenter napisał:

Strasznie ten Nobel literacki upolityczniony się zrobił. 

Czy ja wiem? Tokarczuk to bardzo dobra pisarka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga Tokarczuk laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok. Znana jest ona głównie z plucia na Polaków i oskarżania nas o najstraszniejsze zbrodnie.

– Zaczynam myśleć, że my śniliśmy własną historię. Wymyśliliśmy sobie historię Polski, jako kraju niezwykle tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. (…) Ale kiedy przyszedł test, okazuje się, że nie jesteśmy w stanie zdać tego egzaminu – mówiła niedawno Tokarczuk w programie „Minęła dwudziesta” TVP Info.

Jej zdaniem Polacy byli kolonizatorami, „większością, która tłumiła mniejszość”, właścicielami niewolników i mordercami Żydów.

– Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów – stwierdziła pisarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rahu napisał:

może tak być ale pisać takie rzeczy za darmo no nie mieści mi się w głowie....od dłuższego czasu nie sledze  już polityki wiec też odzwyczaiłem się od takich idiotyzmów 

Jak się polityki nie śledzi od dawna to wielu rzeczy nie zrozumiesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę brakuje już słów na obrzydliwość mediów publicznych, którym zdecydowanie najbliżej do publicznego domu. Chyba żadne media w Polsce nie kwestionowały wyroków sądowych w ten sposób i nawet jakaś niszowa Telewizja Republika tak nie wspierała jednej z partii jak robi to propagandówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.