Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, josephnba napisał:

Trolling ma swoje granice

Nie masz nic do dodania idź żonie zrobić masaż pleców będzie z tego jakiś pożytek

To mnie trolluja osoby, ktore chca rozliczac jakies dziedziczne (tez przeze mnie niby) grzechy narazajac mnie (i siebie przy okazji) na straty fiskalne z tym zwiazane.

Trollujesz tez Ty piszac np o tym jak to swietnie rozliczyli sie ci wspaniali Niemcy, gdzie jest to kraj z topowa cenzura historyczna lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

To mnie trolluja osoby, ktore chca rozliczac jakies dziedziczne (tez przeze mnie niby) grzechy narazajac mnie (i siebie przy okazji) na straty fiskalne z tym zwiazane.

Trollujesz tez Ty piszac np o tym jak to swietnie rozliczyli sie ci wspaniali Niemcy, gdzie jest to kraj z topowa cenzura historyczna lol.

Czy mi się tylko wydaje czy ja wspomniałem że aktualnie Niemcy (niepotrzebnie) zafalszowuja okres trzeciej Rzeszy

 

Przypomnij mi jaka funkcję pełni Arabia Saudyjska w ONZ?

Polityka polityką, a dla mnie ważniejsze są fakty nie mity

Polecam właśnie tak postrzegać rzeczywistość i tak rozmawiać z ludźmi, politycy będą kłamać, będą uogólniać, będą zaglaskieac się w imię własnych interesów, my tego robić nie musimy

1 minutę temu, matek napisał:

W tym temacie byłbym ostrożny. 

Wiem co masz na myśli ale dowodów jest aż nadto

To nie jest łatwy temat, pamiętam że lorak kiedyś długo o tym się rozpisywał, powołując się choćby na te kule z broni palnej 

 

@january ja nie popieram słów Tokarczuk, nie utożsamiam się z jej wywodami i też uważam je za zakłamane i płytkie 

Ludzie jej pokroju powinni zostać w sferze literackiej, bo siebie ośmiesza a Nas stawia w zakłamanej roli 

Właśnie rozróżnienie dwóch skrajnych sposobów myślenia próbuję wytłumaczyć

Jedno to postrzeganie nas oczyma lewaków jako morderców żydów drugie to postrzeganie nas oczyma prawaków którzy w każdym tylko nie w nas widzą morderców 

Jak ktoś się nie zgadza z jednymi bądź drugimi jest dla nich zdrajcą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

Czy mi się tylko wydaje czy ja wspomniałem że aktualnie Niemcy (niepotrzebnie) zafalszowuja okres trzeciej Rzeszy

 

Przypomnij mi jaka funkcję pełni Arabia Saudyjska w ONZ?

Polityka polityką, a dla mnie ważniejsze są fakty nie mity

Polecam właśnie tak postrzegać rzeczywistość i tak rozmawiać z ludźmi, politycy będą kłamać, będą uogólniać, będą zaglaskieac się w imię własnych interesów, my tego robić nie musimy

Faktem jest, ze Panstwa 'rozdajace karty' na swiecie maja na sumieniu duuuuuuzo wiecej niz Polska a to tu jest jakas kampania przepraszania i c*** wie czego.

Tak - powinnismy twardo grac karta ofiary (jako panstwo zdecydowanie najbardziej poszkodowane w czasie II WS) a nie doszukiwac sie tego, ze w 1938 na Woli Stefan pobil Mordehaja i aaaaaaaaantysemitzm.

Jednym slowem powinnismy brac przyklad z madrzejrzych - czyli Zydow (ktorzy tez miedzy soba sie zra, ale jesli chodzi o kontakty na zewnatrz to jak jeden maz przyjmuja postawe, ktora jest najbardziej oplacalna)

12 minut temu, josephnba napisał:

Wiem co masz na myśli ale dowodów jest aż nadto

To nie jest łatwy temat, pamiętam że lorak kiedyś długo o tym się rozpisywał, powołując się choćby na te kule z broni palnej 

Chyba slabo pamietasz, bo glowna konkluzja tam byla taka, ze wlasnie dowodow brak (a cale sledztwo oparte zostalo na zeznaniach swiadkow X, gdzie sprzeczne zeznania swiadkow Y zostaly odrzucone....bo tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, julekstep napisał:

Faktem jest, ze Panstwa 'rozdajace karty' na swiecie maja na sumieniu duuuuuuzo wiecej niz Polska a to tu jest jakas kampania przepraszania i c*** wie czego.

Tak - powinnismy twardo grac karta ofiary (jako panstwo zdecydowanie najbardziej poszkodowane w czasie II WS) a nie doszukiwac sie tego, ze w 1938 na Woli Stefan pobil Mordehaja i aaaaaaaaantysemitzm.

Jednym slowem powinnismy brac przyklad z madrzejrzych - czyli Zydow (ktorzy tez miedzy soba sie zra, ale jesli chodzi o kontakty na zewnatrz to jak jeden maz przyjmuja postawe, ktora jest najbardziej oplacalna)

Chyba slabo pamietasz, bo glowna konkluzja tam byla taka, ze wlasnie dowodow brak (a cale sledztwo oparte zostalo na zeznaniach swiadkow X, gdzie sprzeczne zeznania swiadkow Y zostaly odrzucone....bo tak)

Juleczku poczytaj coś ponad wpisy na forum dot jedwabnego i kiedyś przy piwku o tym spokojnie porozmawiajmy

Na razie tylko prześmiewczo reagujesz na każde argumenty nie dając nic w zamian więc będę ignorował takie twoje wpisy bo wartości merytorycznej nie mają za grosz 

Postawa ignoranta ślepego na argumenty to postawa błazna i nieuka a poznalem cię osobiście i trochę inaczej cię postrzegam 

Rozliczenie się z przeszłością nie jest wg mnie tożsame z kajaniem się i przepraszaniem za wszystko

Rozliczenie się to stan świadomości narodu który akceptuje fakt iż Polska nie jest krystliczna i w historii popełniła błędy bo jak inaczej wytłumaczyć choćby trzy rozbiory?

Na żydów tego nie zrzucimy, choć zapewne były takie próby 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, josephnba napisał:

Rozliczenie się to stan świadomości narodu

'Stan swiadomosci narodu' to jakis dziwny abstrakt. W przeciwienstwie do stanu finansowego Panstwa.

19 minut temu, josephnba napisał:

Postawa ignoranta ślepego na argumenty to postawa błazna i nieuka a poznalem cię osobiście i trochę inaczej cię postrzegam 

alez ja jestem blaznem (nieukiem pewnie tez, bo kiepski kierunek skonczylem)! Mow mi Stanczyk ❤️

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

W wielu ukraińskich wsiach wiszą proporce bandery

Nie na wszystko mamy wpływ i nie każdy (podobnie my) nie potrafi przyznać że to co robił było źle 

Chyba takich truizmów ci tłumaczyć nie powinienem

 

Nie miałem cię za prawicowego dewota w stylu tego Capa kcp 

 

Już pomijam że nie ustosunkowała się do wpisu a głupio próbowałeś zabłysnąć 

Uwa asz że powinniśmy brnąć w zaparte i nie uznawać swoich win tak jak Belgowie?

 

 

Flaga bandery na wsi i pomnik ludobojcy pod europarlamentem to chyba miejsca nie za bardzo do porownania?:)

Ustosunkowalem sie poprzez kontrprzyklad. Jest nawet takie powiedzenie ze historie pisza zwyciezcy. Jak myslisz, wzielo sie stad ze zwyciezcy dokonywali samobiczowania po kazdym tryumfie? 

Unikanie odpowiedzialnosci bardzo sie oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

W wielu ukraińskich wsiach wiszą proporce bandery

Nie na wszystko mamy wpływ i nie każdy (podobnie my) nie potrafi przyznać że to co robił było źle 

Chyba takich truizmów ci tłumaczyć nie powinienem

 

Nie miałem cię za prawicowego dewota w stylu tego Capa kcp 

 

Już pomijam że nie ustosunkowała się do wpisu a głupio próbowałeś zabłysnąć 

Uwa asz że powinniśmy brnąć w zaparte i nie uznawać swoich win tak jak Belgowie?

 

 

Pokaż mi ten świadomy naród który rozliczył się z własną historią. Oprócz Niemców, którzy zwyczajnie nie mieli wyjścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sebastian napisał:

Pokaż mi ten świadomy naród który rozliczył się z własną historią. Oprócz Niemców, którzy zwyczajnie nie mieli wyjścia. 

Potrzebujesz dziesiątek przykładów żeby uznać że warto być szczerym wobec siebie samego?

Jeśli tak to mi się nawet nie chce bo inaczej postrzegamy tę sprawę 

 

@fluber oczywiście że historię piszą zwycięzcy ale my nie byliśmy zwycięzcami po WW2 bo zodstawiono nas na pastwę Stalinowi i jego poplecznikom

Kłopot w tym że my wewnętrznie mamy problem przyznać że nasze elity sprzedały naszą niepodległość 

Zawsze to ktoś inny był/jest winien, ale nie Naród! Naród zawsze jest czysty

 

I że z pitycznego punktu widzenia opłaca się zacierać historię też wiemy, robili to Anglicy i USA po Jałciw mając świadomość czym pachnie ulegnie Stalinowi ale przyznali się do tego błędu 

Robiła to Anglia wcześniej pozwalając Hitlerowi zbroić się, zajmować Czechy bo bała się inwazji Stalina na zachód po pamiętnym pokazie siły armii czerwonej

Takie błędy kosztowy życie miliony ludzi 

 

U nas jak January słusznie zauważył problem na charakter incydentów nie wpływających na postrzeganie Polski jako mordercow. I właśnie dlatego wg mnie powinno nam zależeć żeby takie incydenty wyjaśniać i potępić. Głównie po to żeby nikt nie mógł nam przyklejać łatek narodu antysemickiego opierając się na niewyjaśnionych lub zanegowanych faktach historycznych

Wytracajmy agigatorom narzędzia z rąk, a nie utwierdzamy ich w przekonaniu że można nam przypisać wszystko bo boimy się zmierzyć z tym co niekoniecznie jest chwalebne

Żydzi kłamią i mamy o to uzasadnione pretensje

My kłamiemy i oburzamy się kiedy ktoś nam to wytyka!

 

Ich trzeba pokonać faktami.

Owszem zdarzały się wśród Polaków akty morderstw czy donoszenia na żydów, znamy te przypadki, utożsamiamy się z rodzinami ofiar ale przypominamy że Polska była najaktywniejszym krajem udzielającym pomocy Żydom, jedynym krajem który narażał życie całych rodzin dla żydów 

Tak powinniśmy mówić a nie zakrzykiwac- tak k**** skąpe Żydki niewdzięczne ratowaliśmy was i co dostajemy w zamian? 

A ile naszych drzewek jest w jad waszem? Wy zlodzieje!

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, josephnba napisał:

U nas jak January słusznie zauważył problem na charakter incydentów nie wpływających na postrzeganie Polski jako mordercow. I właśnie dlatego wg mnie powinno nam zależeć żeby takie incydenty wyjaśniać i potępić. Głównie po to żeby nikt nie mógł nam przyklejać łatek narodu antysemickiego opierając się na niewyjaśnionych lub zanegowanych faktach historycznych

Im więcej takich incydentów będziesz przywoływać (nawet w celu wyjaśnienia i potępienia) tym bardziej łatka antysemity będzie rosła (bo jak sam zauważyłeś inne Państwa nie są w porządku i zapewne - tu może Cię zaskoczę - chętnie wykorzystają takie frajerskie prezenty z naszej strony)

Że w PL było więcej incydentów przed i w czasie wojny niż w innych krajach? Ofc - bo tutaj po prostu było zdecydowanie najwięcej europejskich Żydów (bo tylko stąd ich nie przepędzali we wcześniejszych wiekach). Na tym się powinniśmy skupić i to inni powinni się tłumaczyć, czemu na początku XX wieku w PL procentowy udział Żydów w społeczeństwie wynosił 16,25% kiedy kolejne europejskie państwo miało ten wskaźnik na poziomie....niecałych 5%.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, josephnba napisał:

 

Gdzie tępy ciulu napisałem i Polakach jako antysemitach? Głupi zaslepiony pierdolnięty c***ku z kompleksem zgwalconego intelektualnie faszysty

 

 

nie napisales tego wprost,kmiotku,ale oczywistym jest dla mnie,jaka narracje prowadzisz. osobna kwestia pozostaje,czy robisz to z premedytacja czy wskutek braku swiadomosci w czym uczestniczysz [a uczestniczysz w plemiennej narracji pedagogiki wstydu]. smiesza mnie ludzie,ktorzy sadza,ze 'moralnym obowiazkiem inteligenta' jest unizona postawa wobec 'przedsiebiorstwa holocaust'. jesli sadzisz,ze jak bedziesz przy byle okazji przepraszac za incydentalne w skali narodu bandyckie wystepki,to zydzi zaczna cie szanowac,ba,moze nawet 'polubia',to jestes w bledzie. laskawie przypominam,ze w polsce [w przeciwienstwie do takiej np holandii] z nazistami kolaborowali glownie zydzi i to na naszym terytorium,w polsce [jako jedynym kraju na swiecie],za pomaganie zydom byla kula w leb! eot z mojej strony...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Pokaż mi ten świadomy naród który rozliczył się z własną historią. Oprócz Niemców, którzy zwyczajnie nie mieli wyjścia. 

Wielka Bry....yyyyy...

Hiszpania... dobra, może ci nie.

FRANC....

...nie...

Może to jakaś europejska przypadłość i trzeba szukać gdzieś indziej...

Wiem, TURCJA! Absolutnie żadne ludobójstwo nie miało tam miejsca.

Japonia - zero rasistów i w dodatku cały kraj był na wakacjach w 1937, kiedy absolutnie nic godnego wspomnienia nie miało miejsca nigdzie w pobliżu.

Chiny - tam też wszystko w najlepszym porządku było i jest nadal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Potrzebujesz dziesiątek przykładów żeby uznać że warto być szczerym wobec siebie samego?

Jeśli tak to mi się nawet nie chce bo inaczej postrzegamy tę sprawę 

 

 

Ja tam bym wolał aby najpierw ukorzyli się Ci najwięksi grzesznicy.

Ty chcesz być szczerym "na siłę"  Takie postępowanie to nie jest żadna szczerość tylko zwyczajna głupota. Zwłaszcza, że takie rzeczy od razu są wykorzystywane przez naszych kochanych "przyjaciół".

Zresztą rozpatrywanie wydarzeń historycznych w oderwaniu od całego tła historycznego i tamtejszych wydarzeń jest po prostu irracjonalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek masz rację tło i kontekst są kluczowe i właśnie takich argumentow trzeba uzywac, tłumaczyć jak debilom właśnie kontekst, sytuację i konsekwencje na przykładach, a nie rozdzierać mordę za jedno zdanie niezgodne z "dobrem narodowym"

Chodzi przede wszystkim o sposób w jaki to jest przekazane. 

Jeśli każdorazowo będziemy drżeć ryja i reagować odzywkami w stylu "zydzi zabijali żydów" to jedyne co ugramy to opinię pieniaczy którzy zakrzykują rzeczywistość

Nie tędy droga, próbujemy tego od x czasu i jak widać gówno to nam daje bo łatwo jest nas podkurwic tekstem Żydzi i Jedwabne, wówczas cały front narodowy ostrzy końcówki swoich przykrótkich fujarek i leci na odsiecz "mordowanej ojczyźnie" 

Mamy dzięki tej podstawie jakieś sukcesy, poprawiamy wizerunek Polski?

A taki uj!

W TV nie słychać wyważonych opinii ludzi którzy na badaniu historii zjedli zęby, słychać albo zje***ych lewaków jak szenyszyn albo oszołomów w stylu brauna, których tak chętnie pokazują wszelakie media kreując tym samym wizerunek Polaków pieniaczy i faszystów lub debili i marksistów 

Co w jednym i drugim przypadku kończy się takim samym obciachem na arenie międzynarodowej i w konsekwencji zwiększaniu poparcia dla Izraela w ich dążeniu do wypłaty kasy z Polski

To nie my im, a my sobie sami robimy pod górkę

Btw

Kcpp pierdolsię oszołomie bez szkoły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żydzi byli ganiani jak psy z kraju do kraju, dopiero u nas mieli spokój, a ty chcesz samobiczowania za niepotwierdzone incydenty, spoko. Najlepiej zacząć od wypłacania im rzekomej kasy, bo do tego się sprowadzi jakiekolwiek skulenie łba. Rozliczanie z przeszłością? Pewnie w dolarach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, matek napisał:

Żydzi byli ganiani jak psy z kraju do kraju, dopiero u nas mieli spokój, a ty chcesz samobiczowania za niepotwierdzone incydenty, spoko. Najlepiej zacząć od wypłacania im rzekomej kasy, bo do tego się sprowadzi jakiekolwiek skulenie łba. Rozliczanie z przeszłością? Pewnie w dolarach? 

lepiej trzymaj jezyk na wodzy,matek,bo jeszcze slowo,a kmiot  kolega joseph nazwie cie 'oszolomem bez szkoly'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam, że to, co po wojnie wyrabiali żydzi z aparatu bezpieczeństwa z prawdziwymi Polakami bije na głowę incydenty, o których wspominasz. To trzeba przypominać głośno, a nie pisane palcem po wodzie Jedwabne. 

Ich działania są potwierdzone i są na to twarde papiery, ale lepiej siedzieć cicho, bo przypomną historię kogoś, kto ich wydał Niemcom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.