Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, darkonza napisał:

Dlatego ze świat zachodni prześcignał technologicznie swiat wschodni, a póxniej dokonał jego kolonizacji jako najgroźniejszej konkurencji.

 

Wróć, zarażacie mnie swoją narracją.

Poprawnie bedzie tak: "Świat wschodni zaczynał koszmarnie zapóźniony i nie dał rady doscignąc technologicznie świata zachodniego więcej niż w kilku dziedzinach"

Świat zachodni miał duży handicap na starcie, wynikajacy z ogólnej przewagi nad reszta świata + koszmarne straty jakie III rzesza zadała wschodowi (Polsce i zsrr).

Mimo to był moment 1928-1941 i 1945 -1970 może 75 ze wschód się zbliżał, jednak później osłabł i odpadł z wyścigu mimo to wciaz będąc na drugim miejscu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, darkonza napisał:

Wróć, zarażacie mnie swoją narracją.

Poprawnie bedzie tak: "Świat wschodni zaczynał koszmarnie zapóźniony i nie dał rady doscignąc technologicznie świata zachodniego więcej niż w kilku dziedzinach"

Świat zachodni miał duży handicap na starcie, wynikajacy z ogólnej przewagi nad reszta świata + koszmarne straty jakie III rzesza zadała wschodowi (Polsce i zsrr).

Mimo to był moment 1928-1941 i 1945 -1970 może 75 ze wschód się zbliżał, jednak później osłabł i odpadł z wyścigu mimo to wciaz będąc na drugim miejscu

Ponawiam pytanie:

Niemcy W wygrywały z Niemcami E jeszcze bardziej przed komuną? I po komunie wróciły do jeszcze większego wygrywania z Niemcami E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Chytruz napisał:

Ponawiam pytanie:

Niemcy W wygrywały z Niemcami E jeszcze bardziej przed komuną? I po komunie wróciły do jeszcze większego wygrywania z Niemcami E?

Skąd w ogóle przyszło Ci do głowy porównywać Niemcy E z Niemcami W?!?

Porównuj Niemcy E z Haiti albo Somalią! Wtedy będzie dobrze.

W ogóle z tym analfabetyzmem też niezła beka. Okazuje się, że w 2 RP największy analfabetyzm był w województwach - połeskim, wołyńskim, nowogródzkim i wileńskim :D

Nauczyciele ich nienawidzą! Znaleźli jeden prosty sposób na procentowe zmniejszenie analfabetyzmu w kraju!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Chytruz napisał:

Niemcy W wygrywały z Niemcami E jeszcze bardziej przed komuną? I po komunie wróciły do jeszcze większego wygrywania z Niemcami E?

Wschodnia część niemiec zawsze była słabiej uprzemysłowiona niż zachodnia, wiec niemcy wschodnie były słabsze od zachodnich zanim pojawiła się komuna i są teraz słabsze po tym jak komuna znikła. Do tego trzeba doliczyć front wschodni który przetoczył się przez niemcy wschodnie.

Polska B jest słabiej rozwinięta od Polski A czy to w 20-leciu międzywojennym, czy to w komunie czy to teraz.

 

8 minut temu, julekstep napisał:

Porównuj Niemcy E z Haiti albo Somalią! Wtedy będzie dobrze.

 

śmieszkujesz, ale czemu nie chcesz porównywać Polski z Argentyną, Urugwajem czy Brazylią?

Przed wojną bylismy chyba biedniejsi. Ja wiem ze mamy ambicje, ale peleton jest długi i każdy chciałby być pierwszy, brazylia argentyna honduras, nikaragua, czy meksyk też maja ambicje.

porównaj sobie te kraje z Polska, w końcu oni bardziej współpracowali z USA niż zsrr, nie było tam komunizmu. Musi być rozwijali sie dużo lepiej skoro komuna to taki syf

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darkonza napisał:

śmieszkujesz, ale czemu nie chcesz porównywać Polski z Argentyną, Urugwajem czy Brazylią?

Bo leżą w c*** daleko?

Wolę porównać z jakimiś Grecjami, Portugaliami czy Hiszpaniamii, którym 'rosło' szybciej niż nam (w złotych latach PRLu!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, darkonza napisał:

Wschodnia część niemiec zawsze była słabiej uprzemysłowiona niż zachodnia, wiec niemcy wschodnie były słabsze od zachodnich zanim pojawiła się komuna i są teraz słabsze po tym jak komuna znikła.

I w którym momencie ta przepaść była największa:

Przed komuną

W trakcie komuny

Po komunie

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, darkonza napisał:

W 20-leciu międzywojennym sobie nie dał, to niby czemu miąłby sobie dac później? Tym bardziej ze te elity 20-wojenne zostały rozstrzelane? Z tymi elitami byliśmy najbiedniejszym krajem w Europie, bez tych elit myślisz ze zostalibyśmy mocarstwem?

Porównujesz tylko i wyłacznie z Europą zachodnią i USA, ale nie wiem czemu nie z brazylią, indiami czy hondurasem? My wtedy nie byliśmy "światem zachodu" byliśmy ciemniakami i w pewnej czesci nawet analfabetami. Z kompletnej ruiny to komuchy kraj odbudowały i wprowadziły tu sporo fajnych rozwiązań w miastach takich jak centralne ogrzewanie. Myślę ze bez komuchów długo byśmy go nie mieli.

To fakt ze było ubogow, w sensie małejh róznorosnosci produktów, braku zaawansowanych technologicznie produktów, ale budowano mieszkania, elktryfikowano i kształcono, a podstawowe produkty były zapewnione. Mit jakoby bez komunistów poszło by cokolwiek lepiej to mit własnie, bo bez komuchów byłoby równie biednie, ale bez tych szkół, szpitali, elektryfikacji itp.

No chybva ze weszlibyśmy do UE - wtedy byłoby lepiej niż za komuny i w sumie tylko o tym powinna być dyskusja, kiedy do tego UE udało być się wejść, bo "porządek londyńsk"i dawał efekty przez 20 lat i to były efekty dramatyczne o wiele gorsze niz komuna.

Przez 20 lat międzywojnia cos tam robiono, ale szło po woli. A komuna uchwaliła ze likwiduje analfabetyzm i dokonała tego w trzy albo i 5 lat.

Bez komuny i przy porządku londyńskim nikt by masowej walki z analfabetyzem nie ogłosił, pewnie też ilośc tych analfabetów by malała, ale sprawę do końca znów by załatwiło dopiero wejscie do UE bo pojawiły by sie na to dedykowane fundusze. Ustrój taki jak IIRP za bardzo sie takimi sprawami nie przejmował i gdyby przetrwał wojnę nie przejmował by sie dalej.

Żyjesz w kraju który się uprzemysłowił w komunie i tego nie doceniasz bo zakładasz ze te fabryki i chodniki i tak by powstały, ale to nie prawda, przed II wopjna nie powstawały, albo raczej powstawały w tempie kilkukrotnie wolniejszym

sam sobie przeczysz, jeśli z tymi elitami byliśmy w d. to bez nim może faktycznie byłoby lepiej, ale to mówię żartobliwie, plus twoje gfadanie jakoby komuchy cos w polsce zrobiły odbudowały itd jest równie sensowne jak fakt że związek radziecki nam pałac kultury i nauki ufundował, kompletna paranoja. Polske po wojenie to Polacy odbudowali, a te niby komuchy to jak nam mogły przynieść ten pier.olony znicz oświecenia jak tam była jeszcze większa ciemnota bieda syf i cholera wie co niz u nas. Plus gadanie jakby II RP była niewypałem tez jest kompletnie chybione, patrząc jaki okres bytowała i z jakiego poziomu startowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, josephnba napisał:

Sugestie i niedomówienia Kaczyńskiego dot. Szyszki to wyższy stan świadomości i granie (ponowne) śmiercią

Naprawdę żenująca wypowiedź 

 

Już to wieczorem wyjaśnił dla PAP, że chodziło mu o to, że Szyszko miał bardzo pracowitą kampanię ponad jego siły i w tym upatruje przyczyny nagłej śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, julekstep napisał:

Bo leżą w c*** daleko?

 Wolę porównać z jakimiś Grecjami, Portugaliami czy Hiszpaniamii, którym 'rosło' szybciej niż nam (w złotych latach PRLu!)

Jakim cudem nie udało się nam zarobić miliardów na turystyce?

Wina PRL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Już to wieczorem wyjaśnił dla PAP, że chodziło mu o to, że Szyszko miał bardzo pracowitą kampanię ponad jego siły i w tym upatruje przyczyny nagłej śmierci.

Może ja jestem uprzedzony ale pierwsza wypowiedź o tym majestacie śmierci i że to będzie trzeba później wyjaśnić nie brzmiała jak "przepracowanie"

Oczywiście nie mam pewności że Kaczyński miał co innego na myśli niż to czym się później tłumaczył, ale trochę to dziwne. wcześniej mówi że przez szacunek dla zmarłego teraz tego nie będzie poruszał, a jeszcze tego samego dnia jednak to "wyjaśnia"

Jest to o tyle dziwne, że pasek TVP też sugerował coś zupełnie innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał:

Jakim cudem nie udało się nam zarobić miliardów na turystyce?

Wina PRL. 

W latach 50-tych I 60-tych ogólnie rozumiana branża turystyczna dopiero co raczkowała I w Grecji I Portugalii. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, DeltaCenter napisał:

W latach 50-tych I 60-tych ogólnie rozumiana branża turystyczna dopiero co raczkowała I w Grecji I Portugalii. 

To początek boomu z tego mieli "dewizy". Zauważ że po ustabilizowaniu się rynku ich rozwój minął i my ich przegoniliśmy już. Ich rozwój z lat 45-89 miał sporo gorsze podstawy od naszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

I bez żelaznej kurtyny by wybierali Bałtyk miast Śródziemnego !!

Nie wiem co by wybierali, widze za to ze juz po upadku PRL zdarzalo nam sie wyprzedzic Portugalie w calkowitej liczbie turystow.

Na pewno Polska ma sensowny potencjal turystyczny, ktory PRL totlalnie marnowal - dziekuje za wypunktowanie tego!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, julekstep napisał:

Nie wiem co by wybierali, widze za to ze juz po upadku PRL zdarzalo nam sie wyprzedzic Portugalie w calkowitej liczbie turystow.

Nawet jesteśmy sporo przed:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ranking_Światowej_Organizacji_Turystyki

 

A w ostatnich latach mieliśmy ogromne wzrosty ( dane podane są z 2016). Od stycznia do maja tego roku odwiedziło Polskę 12,5 miliona turystów

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, josephnba napisał:

Może ja jestem uprzedzony ale pierwsza wypowiedź o tym majestacie śmierci i że to będzie trzeba później wyjaśnić nie brzmiała jak "przepracowanie"

Oczywiście nie mam pewności że Kaczyński miał co innego na myśli niż to czym się później tłumaczył, ale trochę to dziwne. wcześniej mówi że przez szacunek dla zmarłego teraz tego nie będzie poruszał, a jeszcze tego samego dnia jednak to "wyjaśnia"

Jest to o tyle dziwne, że pasek TVP też sugerował coś zupełnie innego

image.jpeg.dab3b8967a427f86b177a183d7252b66.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.