Skocz do zawartości

Portland Trail Blazers 2014/15


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Już drugi sezon oglądam PTB i jak dla mnie Batum jest zbyt mało...intensywny, jeśli tak można powiedzieć. Skutecznośc ofensywy w tym sezonie to słabizna i przede wszystkim mógłby więcej robić dobrego po zasłonach, więcej energii w ataku - tego brakuje, jest taki... soft, akcje jak ma wykańcza bez wysiłku, bez emocji, ale mógłby mieć znacznie więcej penetracji, więcej skutecznych i widowiskowych akcji.  A w obronie - cóż, ma długie ręce ale mimo to często markuje obronę - znowu brak intensywności, taki Matthews pracuje znacznie mocniej. W rezultacie, jak na gościa, który zarabia 12 baniek za sezon Batum po prostu się nie przykłada, nie angażuje i nie pracuje tak, jak mógłby. Bez niego w składzie (kontuzja kolana) PTB często nie odczuwali jego braku...Z drugiej strony, gdy innym nie idzie, sama jego obecność na boisku jest często nie do przecenienia.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już drugi sezon oglądam PTB i jak dla mnie Batum jest zbyt mało...intensywny, jeśli tak można powiedzieć. Skutecznośc ofensywy w tym sezonie to słabizna i przede wszystkim mógłby więcej robić dobrego po zasłonach, więcej energii w ataku - tego brakuje, jest taki... soft, akcje jak ma wykańcza bez wysiłku, bez emocji, ale mógłby mieć znacznie więcej penetracji, więcej skutecznych i widowiskowych akcji.  A w obronie - cóż, ma długie ręce ale mimo to często markuje obronę - znowu brak intensywności, taki Matthews pracuje znacznie mocniej. W rezultacie, jak na gościa, który zarabia 12 baniek za sezon Batum po prostu się nie przykłada, nie angażuje i nie pracuje tak, jak mógłby. Bez niego w składzie (kontuzja kolana) PTB często nie odczuwali jego braku...Z drugiej strony, gdy innym nie idzie, sama jego obecność na boisku jest często nie do przecenienia.... 

 

Nie rozumiem ostatniego zdania szczerze mówiąc. 

 

Ale szczerze mówiąc z resztą się zgadzam, ale mam nieco inne wyjaśnienie - Batum jest przeceniany. Jak gra w fibowych turniejach to zawsze jedyne co potrafi to dominować przeciwników fizycznie (co w nba mu za bardzo nie przejdzie, bo na warunki ligi jest co najwyżej lekko powyżej przeciętnym atletą) i korzystać na tym, że nie potrafią wykorzystac jego indolencji w kozłowaniu. W NBA jest gorzej i mimo, że kiedyś mi się wydawało, że to idealny role-player to po dokładnym przejrzeniu się Niklausowi muszę stwierdzić, że się myliłem.

 

W ataku jego rola ogranicza się do kontr i trójek, z tym że rzuca coraz gorzej a do kontr to z grubsza w nba teraz prwie każdy musi umieć biegać. W HCO jest niepokojąco pasywny. Może to wina tego co grają PTB, ae raczej skłaniałbym się ku tezie że to Batum jest tak bardzo średni. Kozłować nie umi - o tym pisałem już wyżej - i w związku z tym nic sam sobie nie wytworzy.

 

Miałem go zawsze za dobrego obrońcę i po bliższym przyjrzeniu się mocno się zawiodłem. Prócz jakichś highlightów z chasedown blockami  to tak naprawde on robi niewiele. Ma warunki Pippena żeby kontrolowac pół boiska, ale nie widziałem żeby robił coś w tym stylu. 1 na 1 broni nieźle, ale bez szału.

 

Szczerze mówiąc to nie wiem czy Nic wnosi cokolwiek pozytywnego do tej drużyny. Sumując jego wady i zalety to bardziej wygląda na to, że ogólnie jest 'graczem na 0', czyli typowym piątym/szóstym graczem druzyny. Tylko problem w tym, że tacy ludzie powinni dostawać nie 12 a 4 bańki.

 

Ta druzyna to Lillard/Aldridge/Matthews/Lopez i nic ponad to. W tamtym roku ich ławka robiła za V kolumnę co mocno bolało i mimo minimalnej poprawy w tym roku też nie jest dobrze w tym elemencie. Kaman na razie gra przyzwoicie, ale tylko czekać aż zacznie swój coroczny brickfest, którym tradycyjnie zaczyna przeciwnym drużynom runy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ostatniego zdania szczerze mówiąc.

 

Ale szczerze mówiąc z resztą się zgadzam, ale mam nieco inne wyjaśnienie - Batum jest przeceniany. Jak gra w fibowych turniejach to zawsze jedyne co potrafi to dominować przeciwników fizycznie (co w nba mu za bardzo nie przejdzie, bo na warunki ligi jest co najwyżej lekko powyżej przeciętnym atletą) i korzystać na tym, że nie potrafią wykorzystac jego indolencji w kozłowaniu. W NBA jest gorzej i mimo, że kiedyś mi się wydawało, że to idealny role-player to po dokładnym przejrzeniu się Niklausowi muszę stwierdzić, że się myliłem.

 

W ataku jego rola ogranicza się do kontr i trójek, z tym że rzuca coraz gorzej a do kontr to z grubsza w nba teraz prwie każdy musi umieć biegać. W HCO jest niepokojąco pasywny. Może to wina tego co grają PTB, ae raczej skłaniałbym się ku tezie że to Batum jest tak bardzo średni. Kozłować nie umi - o tym pisałem już wyżej - i w związku z tym nic sam sobie nie wytworzy.

 

Miałem go zawsze za dobrego obrońcę i po bliższym przyjrzeniu się mocno się zawiodłem. Prócz jakichś highlightów z chasedown blockami to tak naprawde on robi niewiele. Ma warunki Pippena żeby kontrolowac pół boiska, ale nie widziałem żeby robił coś w tym stylu. 1 na 1 broni nieźle, ale bez szału.

 

Szczerze mówiąc to nie wiem czy Nic wnosi cokolwiek pozytywnego do tej drużyny. Sumując jego wady i zalety to bardziej wygląda na to, że ogólnie jest 'graczem na 0', czyli typowym piątym/szóstym graczem druzyny. Tylko problem w tym, że tacy ludzie powinni dostawać nie 12 a 4 bańki.

 

Ta druzyna to Lillard/Aldridge/Matthews/Lopez i nic ponad to. W tamtym roku ich ławka robiła za V kolumnę co mocno bolało i mimo minimalnej poprawy w tym roku też nie jest dobrze w tym elemencie. Kaman na razie gra przyzwoicie, ale tylko czekać aż zacznie swój coroczny brickfest, którym tradycyjnie zaczyna przeciwnym drużynom runy.

 

 

Luki opisales i uzupelniles dokładnie to o co mi chodziło

 

Edit:

Masz od tego "lajka"

Edytuj posty

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

25-7. Zaraz przegonimy GSW, a tu cisza jak makiem...OK, zastanówmy się, może B. Griffin jest lepszy, a może Aldridge?...Westbrook czy inny Lowry, a nawet Rubio(!!!!!!!) zjada LIllarda itd......  Dzieci się przekomarzają...dzieci w piaskownicy.IMO Blazers osiągną w RS 1 miejsce w całej NBA... I  Co, dalej cisza???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25-7. Zaraz przegonimy GSW, a tu cisza jak makiem...OK, zastanówmy się, może B. Griffin jest lepszy, a może Aldridge?...Westbrook czy inny Lowry, a nawet Rubio(!!!!!!!) zjada LIllarda itd......  Dzieci się przekomarzają...dzieci w piaskownicy.IMO Blazers osiągną w RS 1 miejsce w całej NBA... I  Co, dalej cisza???????

 

Tak, qrwa i co jeszcze? Blazers grają świetny sezon ale póki co to w kontekście PO to nadal dopiero 5-6 a może i 7 siła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać. Jak na zespół złożony z PG gorszego od Rubio, średniego SG, przepłaconego SF, miękkiego PF, C z dziurawymi łapami i jednej z najgorszych ławek to radzą sobie całkiem znośnie :-)

Sam sobie ładnie odpowiedziałeś dlaczego nie mają startu do GSW, a z tym Rubio to się już nie czepiaj bo widać jak na dłoni ile Minny straciła po kontuzji Rickiego. PTB to drużyna bez doświadczenia z brakami w rosterze i z wiszącą nad nimi plagą kontuzji, choć te odtatnio jakby bardziej ich omijają. Życzę im jak najlepiej, ale jak będą na koniec RS w top3 to się wielce zdziwię, a PO to dalej niestety będzie gładki wpierdol w 2nd round.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie każdy może dostać w dupę w pierwszej rundzie i chyba żadenego rozstrzygnięcia nie będzie można nazwać niespodzianką. No może poza wtopa zdrowych Warriors.

Portland ma cały czas niezrozumiałą opinię zespołu, który powinien walczyć o PO. Coś jak Pelicans. Trochę to dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fani Blazers są delikatni i wrażliwi...


 


Karmią się tym bilansem, ale muszą sobie zdawać sprawę, że ten zgwałcony podczas PO przez zespół Popa ( ale to była jednostronna batalia. Aż przykro było patrzeć.. ) to jednak zespół na maks 2 rundę.


 


Zachód ma swoją Atlantę Hawks...  :onthego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portland obecnie przypomina mi trochę Sonics z czasów Kempa i Paytona, generalnie sam nie wiem dlaczego, być może chodzi tu o kręcenie lepszego bilansu w RS niż ich rzeczywiste możliwości. Nie zmienia to jednak faktu, że w tej fazie sezonu zachód wygląda tak, że w zasadzie w pierwszej rundzie może być multum kombinacji a w danej serii każdy może wygrać z każdym. Weźmy nawet stan obecny, wliczając tylko jedną kluczową zmianę - OCT wyprzedza Phoenix oraz drugą kosmetyczną, SAS wyprzedza w boju o 7 pozycję LAC

Mamy następujące pary:

GSW-OCT - to może pójść totalnie w każdą stronę jeśli wszyscy kluczowi gracze będą zdrowi

PTB-LAC - nie mam typu

MG-SAS - tu zważywszy, że przewagę parkietu ma Memphis również jest 50 na 50

HR-DM - nie mam pojęcia

Wyobrażacie sobie w tej konferencji serie, gdzie drużyny rozstawione z numerami 1 i 2 pokonują 7 i 8 łatwym 4:0 lub 4:1?(czyli tak, jak to powinno wyglądać?). Oczywiście może się coś takiego wydarzyć, ale w tym przypadku niezwykłym jest, że praktycznie równie dobrze w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale fani Blazers są delikatni i wrażliwi...

 

Karmią się tym bilansem, ale muszą sobie zdawać sprawę, że ten zgwałcony podczas PO przez zespół Popa ( ale to była jednostronna batalia. Aż przykro było patrzeć.. ) to jednak zespół na maks 2 rundę.

 

Zachód ma swoją Atlantę Hawks...  :onthego:

 

Zgwałceni w PO bez wazelinki to akurat byli Rockets przez Blazers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.