Skocz do zawartości

Portland Trail Blazers 2014/15


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Piszecie, że Blazers brakuje 2 sensownych zawodników do rotacji na ławkę.

 

Blazers mają super napakowaną starting 5, ich najlepszy zawodnik jest w CY, Wesley Matthews i Robin Lopez grali do tej pory za mniejsze pieniądze i też są w CY. W perspektywie ciągle jest Lillard z maxem do wydania za dwa lata i przepłacony Nik Batum.

 

Blazers poszli pewnie po rozum do głowy i nie pchają się na siłę w 2 kolejnych gości do rotacji, kiedy ich payroll w tym sezonie wyniósł 89 mln. Skład idący realnie na mistrza pewnie uklepią za rok, jak podpiszą starą gwardię, wypuszczą Thomasa Robinsona i wywietrzą ostatecznie 20-milionowy smród po Brandonie Royu

 

 

Poza tym przeciętny gracz 7-9 z rotacji dobrego zespołu to powiedzmy Devin Harris, Quincy Pondexter i Spencer Hawes. Czy to naprawdę zrobiłoby z nich finalistę NBA?

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym przeciętny gracz 7-9 z rotacji dobrego zespołu to powiedzmy Devin Harris, Quincy Pondexter i Spencer Hawes. Czy to naprawdę zrobiłoby z nich finalistę NBA?

DeMarre Carroll, Corey Brewer, Dunleavy, Humphries i wielu, wielu innych biorę na ławę w ciemno do Kamana i Blake'a

Kris Humphries
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że DeAndrzej też przejdzie transformacje niczym Power Ranger i za parę lat będziemy go wychwalać jak teraz Robina?

 

:smile:

Wiem, że można przerobić drewno na węgiel albo papier, ale nie znam przypadku zamiany drewna w złoto czy choćby srebro. :P

 

W obronie może się poprawić jeszcze bardziej, bo to generalnie kwestia czytania gry, doświadczenia, zaangażowania, warunków fizycznych i ogarniętego trenera. Z atakiem gorzej, bo co by za ludzika z kłody nie strugać, to nadal Pinokio. Mniej lub bardziej koślawy, ale jednak drewniany. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobra sprawe moze by sie zlapal, bo sam nie wiem jak liczymy w takim wypadku Gibsona. Jaka wartosc ma Jordan czy Hill dla was? I kim jest Brook Lopez w takim zestawieniu - gosciem tu na teraz czy gosciem z tona akt medycznych? Mi wyszla taka lista, sam bym bral Robina przed Asikiem, Jordanem, Hillem, kwestia ktory Lopez jest w top12?

 

Marc Gasol

Howard

Bogut

Big Al

DMC

Noah

Gortat

Chandler

Vucevic

Favors

Sanders?

Brook Lopez?

Asik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady Smoku to w końcu jest temat o Blazers a Lopez to ważny element ich układanki. Co ciekawe nigdy nie rozumiałem czemu Nowy Orlean oddał jego podpisując Evansa.

 

  Z tym że Blazers niekoniecznie potrzebują lepszego centra ok taki Favors byłby dla nich ideałem ale akurat ich s5 nie jest zła - ich problemem jest to że choć świetnie zespołowo bronią na obwodzie to jednak ani Wes ani Batum to nie są typowe plastry które są w stanie pozamykać i brakuje im z ławki zawodnika typu Livingston który by wchodził i rzucał z miejsca kilka punktów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15:4... Przy tripie na beznadziejny wschód oraz porażkach Grizllies i Mavs wieszczę na koniec roku dla Blazers miejsce nr 1 bądź 2 na zachodzie....  Ale was to nie wzrusza, prawda? Wiecie swoje? "Blazers nie wejdą do playoff albo wejdą z miejsca nr 7 lub 8 itd". Moim zdaniem PTB jest najmniej docenianą drużyną spośród wszystkich w całej NBA, a prawdziwych ocen jak na lekarstwo... Mielibyśmy nr 1, tylko problem jest taki, jak zatrzymać to cholerne GSW???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że są teamem na max 2nd round. Chyba, że zrobią jakąś wymianę, która pozwoli im zniwelować braki na sf oraz ławce, ale to trudne zadanie bo będą musieli kogoś przecież poświęcić, a każdy z czwórki Lill, Wess, LMA, Lopez są na wagę złota w Oregonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak lubię Lopeza tak fantazja Was poniosła TOP 12 czy jak to napisała BC trudno poszukać 10 lepszych??? Fajnie że gościu dobrze broni pick and rolla ale ogólnie kolo nie mieści się wśród 15 najlepszych centrów ligi

Lubię Cię - zawsze mnie rozbawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakiekolwiek wymiany w PTB to jestem zdecydowanie przeciwny jeśli chodzi o ruszanie S5. Chyba nie ma w lidze ekipy, która miałaby wychodzącą piątkę taką mocną, wszechstronną i zgraną. Trójka obwodowa - każdy umie rozegrać, każdy dobrze sobie radzi z piłką w rękach. Także każdy potrafi rzucić za 3. Lillard najlepiej radzi sobie kozłując, ponadto ma najlepszy rzut i wejście pod kosz, ale za to Matthews lepiej broni. Batum to naprawdę bardzo solidny obrońca i nie będzie nigdy Leonardem czy Iguodalą w obronie, ale jest w stanie uprzykrzyć grę praktycznie każdemu SF rywala.

 

Dalej jest Aldridge, którego pozycja także nie podlega dyskusji. Jeden z lepszych PF w lidze. Ma swój rzut, który nie jest optymalny, ale jest całkiem pewną bronią, z której często korzystają.

 

Lopez to idealny center, który nadrabia ewentualne błędy kogoś z obwodu czy Aldridge'a. Poza tym nie najgorzej zbiera i daje ekipie energię.

 

Nie widzę szans kogokolwiek tu wymienić, bo nie ma w zasadzie żadnej lepszej opcji. Leonarda za Batuma? Nie wyciągną. Nie ma szans na lepszego SF niż Batum. Jedyne, co jest możliwe to wyciągnąć lepszego centra, ale czy to konieczne? Co im po lepszym ofensywnie jak taki Lopez jest tam potrzebny? Więc skupiając się na centrach podobnych do Lopeza, ale lepszych to zostają Noah, Asik, Chandler czy Bogut. Gasola czy Howarda to nawet nie rozpatruję. Czy któregoś z nich mogą wyciągnąć? Nie.

 

Problem Portland nie jest na SF, ani nawet pod koszem, a w ławce. Pamiętam, że w zeszłym roku S5 PTB byli chyba najlepszą piątką w lidze, ale mieli jedną z gorszych ławek w lidze. I dlatego jeśli ich ławka stanie się 'średnią ligową' to stają się kandydatami do nawet mistrzostwa. Tym bardziej, że w PO rotacja się zawęża, a czas gry najważniejszych graczy się wydłuża. Chodzi o to, by nie wymęczyć ich już w RS. A jak patrzę na czas gry S5 to jest poprawa. Już rok temu liderzy grali krócej w porównaniu do wcześniejszego sezonu. I dlatego nie zajechali się, a dotarli do PO w dobrym zdrowiu i formie.

 

Jest ławka, która gra sporo i już tak nie kaleczy. Zwłaszcza Kaman to znakomite wzmocnienie, czyli ofensywnie usposobiony center, który jest przeciwieństwem Lopeza. W zależności od rozwoju wydarzeń można rotować nimi do woli. Jest jeszcze kilku innych przyzwoitych graczy.

 

Bilans jest dobry, gra Portland wygląda bardzo przyzwoicie - wg mnie nie trzeba tam nerwowych ruchów, a w tym składzie stać ich naprawdę na wielkie wyniki jak zdrowie dopisze. Dlatego ewentualnie zgarną jakiś spadający kontrakt w styczniu - lutym na ławkę za jakikolwiek pick. Ewentualnie ktoś z głębokiej rotacji pójdzie na wymianę. Ale ten trzon - S5 i Kaman, Blake, McCollum, Freeland i Crabbe pewnie zostaną do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iggy & Zdzich

 

Panowie, ale ja to samo słyszę o Batumie od kiedy pojawił się w lidze. Poprzedni RS miał znakomity, ale już PO miał mocno przeciętne, w ogóle postseason to nie jest jego bajka i z reguły zawodzi. Jeśli chcesz być uważany za zawodnika klasowego to PO musisz mieć przynajmniej na tym samym poziomie co regular, przynajmniej, bo najlepsi PO mają lepsze z reguły - Batum w ich czasie zwyczajnie się spala i nie jest w seriach na zachodzie wzmocnieniem. Pomijam już fakt, że obecny sezon ma po prostu tragiczny (TS45).

 

Nicolas jest już trochę za stary aby wiecznie traktować go jako wielki talent, który już za momencik wystrzeli. Isn't he?

 

E: cholera on ma dopiero 26 lat, no ale to jeden z ostatnich dzwonków tak czy inaczej.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym wnosisz, że Batum grał słabiej w PO, niż w RS w poprzednim sezonie?

 

Ta sama dedukcja, która zaprowadziła Cię do wniosku, że Ellis to #1 SG ligi?

Zerknąłem w adv stats i Batum PO miał słabsze. Co do Monty to pisałem, że został doceniony na wyrost, ale wg. mnie mocno od najlepszych nie odbiega. Napisał o tym Ronnie z januarym na przykład.

 

Barca. Akurat z Tobą nie zamierzam dyskutować, pokazałeś już jaki jesteś, dlatego daruj sobie wycieczki w moją stronę bo generalnie latają mi koło c***a, tak samo jak Harden i jego MVP race. Zabieraj kredki i odbij ode mnie raz na zawsze.

 

Sorry za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też raz na jakiś czas obejrzeć mecz, posłuchać kogoś, kto się zna i generalnie spróbować rozeznać się w temacie, na który ma się zamiar odzywać, a nie "zerkać na adv stats". Zwłaszcza, że PO rządzą się swoimi prawami i wiele istotnych detali może być łatwo zgubione przez statystyki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.