Skocz do zawartości

With the first pick in the 2015 NBA draft...


Jendras

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy fan Philadelphii powinien się jarać na wizję draftu Russella, który jest idealnym fitem dla Sixers, tak jak każdy fan Russella, bo Sixers są idealnym fitem dla niego. Gracz z takim skillsetem zawsze sprawdzi się w lidze, a Sixers z frontem Embiid-Noel to zespół który potrzebuje niskiego scorera a zarazem kreatora dającego spacing, a wszystkie te warunki spełnia Russell. Z kolei dla Russella nie ma lepszego zespołu jak Sixers którzy dadzą mu po prostu od pierwszego dnia piłkę.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest najciekawsza walka o jedynkę od 2007 roku względem konkurencja+poziom.

 

Towns w ostatnich tygodniach gra jak numer jeden - to będzie obok Davisa i Cousinsa najlepszy two-way podkoszowy w lidze. zbiórka, obrona, blok, warunki, szybkość, rzut, niezłe wykończenie na poscie prawą ręką, podanie, jakieś chore akcje coast to coast - jego największym mankamentem jest co zabawne chyba rzut, w pewnym momencie miał w tym sezonie 30% z półdystansu, tyle, że on na poziomie NBA będzie rzucać ponad 85% FT (skoro teraz ma ~80, a każdy wysoki poprawia o ~10% skuteczność osobistych względem, nie wiem, pierwszego roku w college'u) i na półdystansie to spokojnie może być poziom peaku Chrisa Bosha. znakomity fit dla każdej drużyny w lidze szukającej wysokiego, bo po prostu Towns robi na parkiecie wszystko i wszędzie pasuje. mam na przykład wątpliwości czy Okafor opierający swoją grę na low post i bez specjalnej synergii (modne słowo na forum ostatnio, to sobie użyję) z niskimi pasuje do duetu Rubio-Wiggins - i nie zdziwiłbym się gdyby to zadecydowało.

 

Okafor za to ostatnio zaczął się bawić w playmaking na post upie dosyć efektownie. skoro Al Jefferson robił sobie na poziomie NBA 20 ppg i miał chyba nawet jakieś nominacje All-NBA team, to można sobie próbować wyobrazić co robić będzie większy, z nieporówywalnie lepszym wingspanem, trzy razy szybszy, bardziej atletyczny i lepiej wyszkolony technicznie Okafor. swoją drogą, Al Jefferson comparison to najgorsze porównanie dla potencjalnego superstara jakie kiedykolwiek ktokolwiek wymyślił. tyle, że pytanie brzmi na ile w obecnej lidze można mieć topową ofensywę mając za pierwszą opcję takiego Okafora - w ostatnich latach najbliżej mu chyba był Yao, i Rockets nigdy nie mieli wyróżniającego się ataku. tyle, że sufit Okafora to naprawdę kosmiczny scoring (do pierwszej kontuzji kolana) więc jestem optymistą.

 

dochodzi tu jeszcze papierek lakmusowy w postaci Russella i Philadelphii. przeróżne są według mnie warianty co będzie gdy np. Philadelphia wylosuje top2 pick - próba trade'u Embiida/Noela za top4 wybór i branie duetu Towns/Okafor - Russell/Mudiay wydaje mi się możliwe. ten draft jest bardzo mocny na samym szczycie i wiele rzeczy by mnie nie zdziwiło, bo trochę szkoda marnować jeden z dwóch pierwszych wyborów na Russella (jakkolwiek jestem jego wielkim fanem) - i tu zgadzam się z Jendrasem. zapewne będzie bardziej standardowo, choć po rumorsach że Hinkie brał pod uwagę trade Embiida nie jestem tego pewien. 

 

ale z przewidywaniami trzeba poczekać do końca sezonu.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek, nie stary a w dobrej formie znaczy nie spasiony :]

k****, jak on wtedy w Clevland się roztył przez lato +35 kg to nigdy nie ogarnę.

A mlody jest przec***em w obronie. A to 7 bloków, a to 6 przechwytow. 7 bloków mając 190 wzrostu. Hassan Whiteside w wersji micro.

Od razu mi się skojarzyło, jak to w pewnym zakopanym temacie widziałem opinię, że i Payton, i  Kidd i Stocton byli wuja warci. Młody Gary idzie Wam wpi*****ić :]

 

A skoro mamy się jarać - to się jaramy. Panie i panowie - SDP. To samo co Gary tyle że wyższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakis dziwny sceptycyzm co do Jahlila, nie wiem, czy chodzi o jego osobe, czy o jego skillset, czy styl gry.

 

Nie czuje go po prostu jako kozaka tej ligi, chociaz niewykluczone, że nim bedzie.

 

Karl Anthony Towns jest za to uosobieniem wszelkiego kozacyzmu, jaki można sobie wyobrazić, koleś idealny do dzisiejszego stylu gry, idealny do każdego systemu, fenomenalne warunki do tego szybkosc/zwinnosc, rzut, rozumienie gry, może grać jako PF/C. 

 

Musi się naprawdę przyłożyć, żeby w dzisiejszej NBA nie wypalić.

 

Generalnie GM wybierający z 1ką będzie miał niemały zgryz w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci powiem więcej - pierwsza dziesiątka jest do ukulania z min. 20-25 zawodników, zależnie od potrzeb zespołu na ten/przyszły zespół na zostanie bądź asset do wymiany. Zgryzów będzie więcej z końcem sezonu gdzie na parkietach NBA nagle Szymony Szewczyki będą biegać byle by nie wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

Dobre spotkanie Christmasa 15/12/5 nie uchroniło Syra przed przegraną z Wolfpack, wyszło zmęczenie w 2 polowie (i krótkie roto, praktycznie gra z jednym zmiennikiem)

Payton II 13/10/9/6 i przegrana 3 puntami  z Oregonem, mecz do polecenia

Sir Dominic Pointer - zmęczenie po Marq i 40 minutowej grze, tym razem prawie 40 punktowa przegrana z Villanovą. Pierwsza połowa na styku,  w drugiej szybki wpierdol. 2 mecz z rzędu Jordana na dobrym poziomie.

Frank Kaminsky dobre spotkanie z Minny + skok w mockach z 21 na 12 miejsce

+ do wstępnej uwagi Matt Carlino - zmyślny pg, aktywny w obronie,za niski do krycia 2g/sg, dużo rzutów z półdystansu/za 3. Dla odważnych do wzięcia pod koniec 2 rundy . 22 lata, obecnie szansa na bycie potencjalnym 2 pg w rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacyjny ma skillset Russell, ale na razie jest tak nieregularny że może to ograniczyć jego minuty w rookie season jeżeli trafi do zespołu prezentującego sobą coś na obwodzie.

 

co do Cauleya, to za defensywę trzeba równie chwalić jego co Townsa, zresztą nie ma przypadku że Kentucky ma najlepszą obronę ever podobno. mecz z Georgią [nie widziałem] to podobno idealny przykład jak obaj dominują w defensywie, Towns broni pomalowanego, a Cauley zjada indywidualną obroną. tyle, że co najlepsze w tym chlopaku, że równie dobrze może sam bronić pomalowanego.

 

jak Towns zaczął dokładać no look passy to Okafor u mnie stracił jakąkolwiek szansę na jedynkę, sorry, bro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po cichu licze na to, ze Bostonowi uda sie z tym 10-12 pickiem wyciągnąć Steina.Dawno w Bostonie nie bylo Centra, który by był bardzo dobry jeśli chodzi o defensywe. A ten chłopak przyda sie w sam raz :smile: O Townsie nie mówie, bo raczej nie mozliwe zeby Boston ze swoim pickiem go wybrał. Tym bardziej, ze pewnie poleci w top 5. 

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po cichu licze na to, ze Bostonowi uda sie z tym 10-12 pickiem wyciągnąć Steina.Dawno w Bostonie nie bylo Centra, który by był bardzo dobry jeśli chodzi o defensywe. A ten chłopak przyda sie w sam raz :smile: O Townsie nie mówie, bo raczej nie mozliwe zeby Boston ze swoim pickiem go wybrał. Tym bardziej, ze pewnie poleci w top 5. 

Na WCSa z 10 pickiem nie ma sie raczej co nastawiać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.