Skocz do zawartości

With the first pick in the 2015 NBA draft...


Jendras

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie na razie mi się ta klasa nie podoba.

 

Mudiay wypierdolił do Chin, Okafor to kolejny - już 3 obok Noela i Embiida C, a przydałby się jakieś prawdziwy SG/SF z rzutem, talentem ofensywnym i atletyzmem do wybrania...

Okafor w Phili to bylaby przesada. Sa SF, ktorych mozna wyciagnac wiec Julius nie narzekaj. Gdyby wzieli Okafora to powinni handlowac kims z duetu Embiid/Noel, bo w 2016 mieliby urodzaj pod koszem, a nadal posuche na obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Phila wzięła Okafora, to jedynym wyjściem byłoby oddanie Embiida.

A czemu nie oddanie Okafora? Może to jeszcze za wcześnie, ale nie wydaje wam się, że zdrowy Embiid, w odróżnieniu od Okafora, będzie grał po obu stronach parkietu i to ponad obręczą. Oczywiście z naciskiem na "zdrowy".

 

 

obaj mają papiery, żeby nimi zostać

A cóż takiego ma Randle w tych papierach co pozwoliłoby sądzić, że będzie dobrym obrońcą? Ostatnio przecież to wyglądało tak:

http://www.celticsblog.com/2014/4/7/5589048/randle-problem-analyzing-julius-randle-weaknesses-defensive-stats-nba-draft-kentucky-title-uconn

Edytowane przez spabloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie oddanie Okafora?

Ponieważ założyłem, że wzięcie Okafora oznaczałoby decyzję o rozstaniu się z jednym z posiadanych aktualnie wysokich.

 

Bo branie go z nadzieją, że ktoś da coś atrakcyjnego, jest ryzykowne. Szczególnie, że każdy będzie wiedział, że jednego muszą oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż takiego ma Randle w tych papierach co pozwoliłoby sądzić, że będzie dobrym obrońcą? Ostatnio przecież to wyglądało tak:

http://www.celticsblog.com/2014/4/7/5589048/randle-problem-analyzing-julius-randle-weaknesses-defensive-stats-nba-draft-kentucky-title-uconn

 

nie napisałem, że jest, tylko ma potencjał. czyli szybkie nogi i siłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie oddanie Okafora? Może to jeszcze za wcześnie, ale nie wydaje wam się, że zdrowy Embiid, w odróżnieniu od Okafora, będzie grał po obu stronach parkietu i to ponad obręczą. Oczywiście z naciskiem na "zdrowy".

 

 

A cóż takiego ma Randle w tych papierach co pozwoliłoby sądzić, że będzie dobrym obrońcą? Ostatnio przecież to wyglądało tak:

http://www.celticsblog.com/2014/4/7/5589048/randle-problem-analyzing-julius-randle-weaknesses-defensive-stats-nba-draft-kentucky-title-uconn

https://www.youtube.com/watch?v=mwlaSAdUyP0 

 

w 11:20 sie zaczyna

 

Brakuje mu odpowiednich instynktów, ale te są do wypracowania. Warunki fizyczne ma dobre, nie na rim protectora, ale na obrońcę 1na1 i tyłem do kosza owszem

Edytowane przez KB81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ założyłem, że wzięcie Okafora oznaczałoby decyzję o rozstaniu się z jednym z posiadanych aktualnie wysokich.

 

Bo branie go z nadzieją, że ktoś da coś atrakcyjnego, jest ryzykowne. Szczególnie, że każdy będzie wiedział, że jednego muszą oddać.

 

Ja jestem pewny, że jeżeli Philly dostałaby jedynkę i Okafor na wiosnę będzie dostrzegalnie lepszy od pozostałych to Hinkie weźmie jego.

Philly na razie jest na etapie zbierania assetów a nie komponowania drużyny.

 

A co do ryzyka wymiany to nie sądzę. Tych każdych jest 29 zespołów, zawsze znajdzie się ktoś kto da coś atrakcyjnego. O Love też wszycy wiedzieli, że chce odejść, a Minnesota dostała bajeczny pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale myślę, że przez rok mogą ogrywać trójkę - Noel, Okafor, Embidd. Zobaczy się co i jak i ewentualny trade w 2016.

Do tego wtedy przyjdzie Sarić, kolejny wysoki(numer) rookie i będzie można obserwować jak eksperyment tankowania wyszedł w praktyce

Mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś fajnego :smile:

 

Tak czy siak kogoś fajnego powinni dobrać. Maksymalnie będą wybierać z 4, ewentualnie z 5 bo Lakers mają trudniejszą konferencję.

 

Tak patrzę na ten draft i poprzedni, widać straszny brak SG.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem, że jest, tylko ma potencjał. czyli szybkie nogi i siłę

Byłbym nawet skłonny podzielać twój optymizm gdyby nie to, że to jednak króciak i dodatkowo nie ma dobrej windy z miejsca.

 

w 11:20 sie zaczyna

 

Brakuje mu odpowiednich instynktów, ale te są do wypracowania. Warunki fizyczne ma dobre, nie na rim protectora, ale na obrońcę 1na1 i tyłem do kosza owszem

Instynktów nie da się wypracować. Możesz co najwyżej nauczyć go pewnych schematów, ale trochę to zajmie. Gdyby to wszystko było takie proste to w lidze mielibyśmy samych dobrych obrońców. Na dzień dzisiejszy robi takie błędy, że aż w oczy kole. Masz to nawet pokazane na filmiku, który wkleiłeś.

Warunki fizyczne ma słabe - nie znajdziesz wielu zawodników z jego pozycji, którzy mają gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że pomocy w obronie i odpowiedniej rotacji da się nauczyć, a na pewno w tym elemencie poprawić. 

 

Zależy jak interpretujesz warunki fizyczne- Randle nigdy nie będzie rim protectorem, za to jego kombinacji siły i szybkich nóg nie ma wielu gości jego wzrostu. Ma warunki na dobrego obrońcę przeciw stretch 4 i zwinniejszym zawodnikom, a nawet SFom (w Final 4 bardzo dobrze radził sobie z Glenem Robinsonem). Zgodzę się za to, że przy Okaforze to nie jest najlepszy fit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym nawet skłonny podzielać twój optymizm gdyby nie to, że to jednak króciak i dodatkowo nie ma dobrej windy z miejsca.

 

Nikt od niego nie wymaga bycia rim protectorem. Winda i nie wiadomo jaki zasięg nie są konieczne do dobrej obrony picków, switchowania przy guardach, rotacji i obrony post up.

 

Instynktów nie da się wypracować. Możesz co najwyżej nauczyć go pewnych schematów, ale trochę to zajmie. Gdyby to wszystko było takie proste to w lidze mielibyśmy samych dobrych obrońców. Na dzień dzisiejszy robi takie błędy, że aż w oczy kole. Masz to nawet pokazane na filmiku, który wkleiłeś.

Warunki fizyczne ma słabe - nie znajdziesz wielu zawodników z jego pozycji, którzy mają gorsze.

 

Co w tym takiego niespotykanego, że 18-latek gubi się w obronie zespołowej? Ktoś go najpierw musi nauczyć, na to jest jeszcze czas. A w lidze jest sporo zawodników z podobnym zasięgiem, więc bez przesady. Randle nadrabia szybkością i siłą.

 

Zgodzę się za to, że przy Okaforze to nie jest najlepszy fit...

 

Ja uważam, że wręcz przeciwnie.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc przy tych pickach i drafcie i całej tej otoczce. Lalki mają pick Houston, który zanosi się na trzecią "10" i do tego swój zastrzeżony 31-40 i takie pytanie, bo nie oglądałem za dużo Kentucky: Bracia Harrisonowie to przereklamowany temat czy idą w tym drafcie tak nisko, bo są drugi rok na uczelni? No i czy warto ich rozważać w kontekście Lakers?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któren to brat mówił, że jest lepszy od Jordana? :-D

 

Andrew :) Dakari Johnson tez gada takie bzdury.

Swoją drogą mam takie wewnętrzne zaciekawienie kiedy do ligi przyjdzie guard lepszy od Jordana i zostanie okrzyknięty nowym GOAT'em. Czy w ogóle? Zobaczymy jak bede miał 60lat, zapytam dzieci/wnukow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt od niego nie wymaga bycia rim protectorem. Winda i nie wiadomo jaki zasięg nie są konieczne do dobrej obrony picków, switchowania przy guardach, rotacji i obrony post up.

Hmm... Ignorujesz zasięg i windę przy post up i przy contestowaniu? I ogólnie przy łataniu wszelkiego rodzaju dziur i korygowaniu ewentualnych błędów (zarówno własnych jak i kolegów)? Samymi nogami? No dobrze. Nie kłócę się - czas pokaże.

 

Co w tym takiego niespotykanego, że 18-latek gubi się w obronie zespołowej? Ktoś go najpierw musi nauczyć, na to jest jeszcze czas. A w lidze jest sporo zawodników z podobnym zasięgiem, więc bez przesady. Randle nadrabia szybkością i siłą.

Nie 18-latek, a 19-latek :). Można mieć 10 miesięcy mniej i się nie gubić (wiesz o kim mowa). To się nazywa talent. Czasem jak nie masz do czegoś talentu to pewnego poziomu nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie za fetysze z tymi warunkami? Może od razu Tony Allen ma warunki by rzucać jak Ray Allen? Ma podobny wzrost i nawet też Allen?

Obrona to skill, umiejętność, a nie jakieś tam warunki i atletyzm. Gdyby tak było, to Mcgee nie byłby pośmiewiskiem, a Splitter topowym centrem w lidze. No chyba, że mi chce ktoś wmówić, że Tiago ma lepsze warunki od Mcgee? Bo przepaść między nimi w obronie jest mniej więcej taka jak w rzucaniu trójek przez Tony'ego i Raya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.