Skocz do zawartości

Gry komputerowe


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od niedawna mam konsolę z game passem i gram sobie na spokojnie w Fallen Order(w miesiąc z połowę przeszedłem) i specjalnie na sylwka odpaliłem sobie Tomb Raidera.

Nie mam doświadczenia z graniem w nowe AAA, grywam mało i to dzielone jeszcze ze switchem, więc dopiero teraz odkryłem jakie to kopiuj wklej

Serio, różnice to zmiana tekstur, lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak btw. to czym różnią się te poszczególne wersje ps5 tak na prawdę? Przymierzam się do zakupu ps5 a przez parę ostatnich lat wypadłem z obiegu jeśli chodzi o sprzęt, jaką wersję wybrać? Tak po prostu, żeby pograć :) 

https://www.mediaexpert.pl/gaming/playstation-5/konsole-ps5/konsola-sony-playstation-5-slim

Np. ten slim z 1TB jest ok? 

 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sewer napisał(a):

Tak btw. to czym różnią się te poszczególne wersje ps5 tak na prawdę? Przymierzam się do zakupu ps5 a przez parę ostatnich lat wypadłem z obiegu jeśli chodzi o sprzęt, jaką wersję wybrać? Tak po prostu, żeby pograć :) 

https://www.mediaexpert.pl/gaming/playstation-5/konsole-ps5/konsola-sony-playstation-5-slim

Np. ten slim z 1TB jest ok? 

 

Moim zdaniem nie warto dopłacać za slima. Zwykłe PS5tki (z napędem) około dwóch tysięcy ostatnio latały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kahR napisał(a):

Moim zdaniem nie warto dopłacać za slima. Zwykłe PS5tki (z napędem) około dwóch tysięcy ostatnio latały.

@Sewer

Ja mam zwykłą ps5 (z napedem) od premiery, dokupilem tylko ssd (z heatsinkiem) żeby mieć wiecej miejsca bo jednak gry są dość ciężkie.

Z napędem a bez to chyba jasne.

Slim jak zwykle jest tylko odchudzony wiec jak masz miejsce to bez roznicy.

 

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sewer napisał(a):

Tak btw. to czym różnią się te poszczególne wersje ps5 tak na prawdę? Przymierzam się do zakupu ps5 a przez parę ostatnich lat wypadłem z obiegu jeśli chodzi o sprzęt, jaką wersję wybrać? Tak po prostu, żeby pograć :) 

https://www.mediaexpert.pl/gaming/playstation-5/konsole-ps5/konsola-sony-playstation-5-slim

Np. ten slim z 1TB jest ok? 

 

Spóźniłeś się o 2 miesiące. Na "Black Friday" akurat pozbywali się ostatnich egzemplarzy tej większej konsoli po 1999 złotych z napędem. Tutaj z wklejonego masz tę nową wersję "pseudo-slim", bo to wcale nie jest taki slim i nie nazywa się tak oficjalnie. Więc wychodzi 689 złotych drożej, a w bonusie jedynie 175 GB więcej miejsca na dysku i przy okazji raczej gorsza wersja konsoli, bo lepiej mieć sprawdzoną edycję, która byłą końcową edycją tworzoną przez kilka lat, niż nowość, która wg opisów ma tańsze zamienniki (taki jest główny powód tej konsoli + mniej kg/mniejsza, co daje więcej sztuk do transportu) i jest pierwszą wersją, co może oznaczać większą awaryjność.

Biznes zrobili cwaniacy, którzy pokupowali wiele sztuk tej starszej PS5 za 1999 złotych na "Black Friday", a teraz handlują nimi na Allegro po 2499-2599 złotych, a kupców i tak znajdują.

W każdym razie musisz sobie odpowiedzieć czy będziesz tylko kupować z oryginalnego sklepu PlayStation wersje cyfrowe, gdzie w większości mają wysokie ceny czy polował na Allegro gry w pudełku, gdzie niedawno na przykład sobie kupiłem FIFA 22 za 25 złotych i idzie łapać po promocji gry po bardzo niskich cenach względem sklepu PS. Przy wersjach cyfrowych kup sobie tańszą wersję konsoli "digital", która nie ma czytnika na płyty w innym razie z czytnikiem, którą właśnie wkleiłeś. 

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie szkoda że nie zdecydowałem się na zakup wcześniej, mówi się trudno :)

Wolałbym wersję z czytnikiem, myślę że lepiej zapłacić więcej za konsole ale jednak mieć troszkę tańsze same gry bo z tego co widzę ceny w sklepie ps są zawrotne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sewer napisał(a):

No to faktycznie szkoda że nie zdecydowałem się na zakup wcześniej, mówi się trudno :)

Wolałbym wersję z czytnikiem, myślę że lepiej zapłacić więcej za konsole ale jednak mieć troszkę tańsze same gry bo z tego co widzę ceny w sklepie ps są zawrotne.

 

Jest drogo, ale przynajmniej nie ma dobrych promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 00:35, LeweBiodroSmoka napisał(a):

ceny gier na premierę są zwykle podobne, można trochę przyoszczędzić na wersji pudełkowej, ale to nie są jakieś znaczące różnice

W ogóle się z tym nie zgodzę. O wiele lepiej mieć napęd, niż kupować w tym sklepie, gdzie "cisną" kasę z ludzi na maksa. Kilka przykładów na szybko sklepik PlayStation: Tekken 8 za 339 złotych u nich, Allegro na płycie 274 złotych. Spider-Man 2 339 złotych sklepik, Allegro za 229 złotych (idzie też kupić używaną za 189). 

Ogólnie jak się komuś chce trochę poszukać i poświęcić czasu to mega oszczędzi na kupowaniu na Allegro względem ich sklepu, a jedynie trzeba poczekać te 2-3 dni na przesyłkę. Czasami są mega promocje jak FIFA 22 za 25 złotych na płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2024 o 09:46, Wyparlo napisał(a):

W ogóle się z tym nie zgodzę. O wiele lepiej mieć napęd, niż kupować w tym sklepie, gdzie "cisną" kasę z ludzi na maksa. Kilka przykładów na szybko sklepik PlayStation: Tekken 8 za 339 złotych u nich, Allegro na płycie 274 złotych. Spider-Man 2 339 złotych sklepik, Allegro za 229 złotych (idzie też kupić używaną za 189). 

Ogólnie jak się komuś chce trochę poszukać i poświęcić czasu to mega oszczędzi na kupowaniu na Allegro względem ich sklepu, a jedynie trzeba poczekać te 2-3 dni na przesyłkę. Czasami są mega promocje jak FIFA 22 za 25 złotych na płycie.

No i jeśli nie jesteś chomikiem zbierającym płyty to po odsprzedaniu gra wychodzi Cię kilkadziesiąt złotych. Ja kupując płyty w momencie promocji (nie mówię o premierowych) często odsprzedaję je z zyskiem na OLX.

Było Eldorado w tureckim sklepie Playstation ale niestety to już historia.

Edytowane przez kahR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kahR napisał(a):

No i jeśli nie jesteś chomikiem zbierającym płyty to po odsprzedaniu gra wychodzi Cię kilkadziesiąt złotych. Ja kupując płyty w momencie promocji (nie mówię o premierowych) często odsprzedaję je z zyskiem na OLX.

Było Eldorado w tureckim sklepie Playstation ale niestety to już historia.

Znamy sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skończyłem Hi Fi rusha.

Najlepsza gra w jaką żałuję, że zagrałem albo najgorsza gra jaką przeszedłem 

 

Nie widziałem większego średniaka. 

Mechanika fajna, grafika przyjemnie nijaka, gra do bólu liniowa i prosta, postacie najbardziej płaskie w historii rozgrywki, na okrągło suchary. 

Ogólnie - po prostu definicja 5/10

 

Szkoda ze mając game passa zmarnowałem czas na to, ale jakoś zacząłem i przeszedłem. Nie jest to zła gra, ale jest tyle lepszych gier... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RappaR napisał(a):

Skończyłem Hi Fi rusha.

Najlepsza gra w jaką żałuję, że zagrałem albo najgorsza gra jaką przeszedłem 

 

Nie widziałem większego średniaka. 

Mechanika fajna, grafika przyjemnie nijaka, gra do bólu liniowa i prosta, postacie najbardziej płaskie w historii rozgrywki, na okrągło suchary. 

Ogólnie - po prostu definicja 5/10

 

Szkoda ze mając game passa zmarnowałem czas na to, ale jakoś zacząłem i przeszedłem. Nie jest to zła gra, ale jest tyle lepszych gier... 

 

Nie wiem czy wciąż jest w game passie ale dobrze Lies of P wspominam. Wymagająca ale daje satysfakcję. Plague Tale: Requiem też w game passie do ogrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kahR napisał(a):

Nie wiem czy wciąż jest w game passie ale dobrze Lies of P wspominam. Wymagająca ale daje satysfakcję. Plague Tale: Requiem też w game passie do ogrania.

Mam teraz ściągnięte na xbocie Tomb Raider, Yakuza i Batman, wiec któreś z tych będę próbował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.