Skocz do zawartości

Gry komputerowe


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
5 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Elder Ring? Zajebisty, ja ogolnie ma z 2-3 k godzin w grach fromsoftware wiec raczej zla osobe pytasz.

Znaczy wiesz DS-y , BB , ER albo się kocha albo nienawidzi.

Może bardziej mi chodziło o opinie względem innych serii tego studia - jak wg Ciebie ER wypada na tle BB czy DS-ów

Edytowane przez MA23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MA23 napisał(a):

Znaczy wiesz DS-y , BB , ER albo się kocha albo nienawidzi.

Może bardziej mi chodziło o opinie względem innych serii tego studia - jak wg Ciebie ER wypada na tle BB czy DS-ów

BB dla mnie ciągle topka ze wzgledu na szeroko pojęty lore (świat, bronie, klimat etc.)

ER to DS tylko open world, duzo wiecej zawartosci, ja jako fan zrobilem sobie z 10 miesiecy przerwy od 1wszego przejscia (czyli zagladania w każdy kąt) do zrobienia platyny czyli kolejnych 2 zakończeń. Gra jest ogromna i właśnie ze względu na "ilość kontentu" może być przytlaczajaca dla nowych graczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2023 o 01:31, RappaR napisał(a):

Szkoda jedynie, ze gram teraz, a nie przy premierze

To się powinieneś cieszyć bo z patchem 2.0 weszło sporo zmian, przede wszystkim zupełnie zmienione drzewko rozwoju czy system butelek zdrowia jak z soulslajków, nie mówiąc już o wszędobylskich bugach

ale tak gra jest wybitna, na ps5 wygląda świetnie i miałem do tej pory jeden widoczny bug gdzie empec na plecach się ślizgał, pewnie jest tego znacznie więcej ale stan gry na dziś jest bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2023 o 14:30, LeweBiodroSmoka napisał(a):

To się powinieneś cieszyć bo z patchem 2.0 weszło sporo zmian, przede wszystkim zupełnie zmienione drzewko rozwoju czy system butelek zdrowia jak z soulslajków, nie mówiąc już o wszędobylskich bugach

ale tak gra jest wybitna, na ps5 wygląda świetnie i miałem do tej pory jeden widoczny bug gdzie empec na plecach się ślizgał, pewnie jest tego znacznie więcej ale stan gry na dziś jest bdb

Ja po powrocie do cyberglitcha żeby ograć Widmo wolności już w pierwszym kwadransie natrafiłem na sytuację, w której zamordowanemu typa od tylu w taki sposób, że ten po tym stał jak kołek i już nic się z tym nie dało zrobić. Może dalej będzie takich akcji mniej. Ale na premierę to wszystkie samochody uderzały w tę samą barierkę w centrum NC zaraz przy rejonie misji fabularnej, więc na pewno będzie lepiej. XD

Generalnie cyberglitch to jak przystało na grę od CDPR, gra świetna wizualnie i fabularnie (chociaż w cyberglitchu jedna ze ścieżek zakończeń nie ma sensu), za to gameplayowo to średniak, i to jeśli łaskawym okiem na to spojrzeć. Tutaj jeszcze w porównaniu z Wiedźminem dochodzą nowe absurdy typu widok z pierwszej osoby. Zrobili jakiś niedorzecznie rozbudowany kreator wyglądu postaci (łącznie ze szczegółami dotyczącymi fiuta) tylko po to, żeby tego wyglądu nie było widać. XD

Czyli zdecydowanie warto ograć i liczę na dobrą zabawę z dodatkiem, ale trzeba umieć przymykać oko na mankamenty.

Z innej bańki to pecetowe wymagania Alana Wake’a 2 wyglądają na jakieś nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się gameplayowo w Cyberpunka gra niesamowicie dobrze. Nie wiem czemu, ale naprawdę świetnie.

Dla mnie możliwe, że najlepsza gra ever, mam na razie ~30h, od Wiedźmina III w żadną grę nie wsiąkłem jak w to i myślałem, że już nigdy nie wsiąknę.

Dla porównania - w Fallout IV mam 100h. Kupiłem jakoś w pierwszej połowie 21. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, RappaR napisał(a):

Mi się gameplayowo w Cyberpunka gra niesamowicie dobrze. Nie wiem czemu

Ja też nie wiem. Może po prostu w mało dobrych gier grałeś?

Pod żadnym mechanicznym względem Cyberpunk nie jest dobry. Czy ocenimy wiarygodność, dopracowanie i interaktywność świata, czy walkę, czy skradanie, czy jazdę samochodem, czy rozwój postaci i inne elementy RPGowe, czy cokolwiek innego - nic tam nie będzie się pozytywnie wyróżniało na tle innych wysokobudżetowych gier. To co jest na wyjątkowo dobrym poziomie to fabuła i grafika. Zupełnie jak przy Wiedźminie.

A najlepszą grą ever jest wciąż wyraźnie RDR2. Pojutrze minie 5 lat od premiery i wciąż nikt się nie zbliżył do tego poziomu. I do premiery GTA VI pewnie tak pozostanie.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kily napisał(a):

Ja też nie wiem. Może po prostu w mało dobrych gier grałeś?

 

 

4 minuty temu, Kily napisał(a):

A najlepszą grą ever jest wciąż wyraźnie RDR2. Pojutrze minie 5 lat od premiery i wciąż nikt się nie zbliżył do tego poziomu i do premiery GTA VI raczej tak pozostanie.

 

14 minut temu, julekstep napisał(a):

(dlatego swietnie sie w nie gra za pierwszym razem, ale replayability value maja malutkie)

No ja gram pierwszy raz, w sumie w nic praktycznie nie gram więcej niż raz, jedyne historycznie to Gothici i Morrowindy, ale to jeszcze w gim/licbazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kily napisał(a):

A najlepszą grą ever jest wciąż wyraźnie RDR2. Pojutrze minie 5 lat od premiery i wciąż nikt się nie zbliżył do tego poziomu. I do premiery GTA VI pewnie tak pozostanie.

Jak sie robi era adjustment to dla mnie zdecydowanie Civilization 1 -> rewolucyjny pomysl, swietna grywalnosc, grafa/muza tez b.poprawne a optymalizacja to byl jakis kosmos - calosc zajmowala mniej niz 2MB (czyli mniej niz w dzisiejszych IDE potrafi zajmowac skompilowa apka do napisania 'Czesc') a uruchomic sie to dalo bez problemu na calej masie kolejnych mainstreamowych OSow (na 10+ lat naprzod)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał(a):

Jak sie robi era adjustment to dla mnie zdecydowanie Civilization 1 -> rewolucyjny pomysl, swietna grywalnosc, grafa/muza tez b.poprawne a optymalizacja to byl jakis kosmos - calosc zajmowala mniej niz 2MB (czyli mniej niz w dzisiejszych IDE potrafi zajmowac skompilowa apka do napisania 'Czesc') a uruchomic sie to dalo bez problemu na calej masie kolejnych mainstreamowych OSow

Z era adjustment to jest w sumie wielu ciekawych kandydatów. Mi chodziło o najlepszą grę do odpalenia na dzień dzisiejszy. I to w sumie nie powinno dziwić, że RDR2 wywindowało tak wysoko poprzeczkę, że i 5 lat po premierze jest ona nie do przeskoczenia dla innych. Rockstar już wcześniej był liderem w branży, mimo że za każdą serię odpowiadało inne ich studio, a od RDR2 przeszli na model pt. "wszystkie studia robią jedną grę przez wiele lat przy budżecie wynoszącym miliard dolarów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.