Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Na ogrywanie przyjdzie czas w LN i eliminacjach z jakiś Kosowem czy Słowenią, nie popadajmy w paranoję, widzisz 7 młodych w 11tce, wyniki 0-4 i 1-6 dzisiaj? To byłby lincz, że nie wziął sprawdzonych grajków, Nawałka zrobił 4 zmiany, a jadą po nim jak po łysej kobyle. Nie mógł sobie na to pozwolić.

 

c***owy przykład, a może nie, kiedyś w FM nakupowałem grajków z dużym potencjałem, młodych, złożyłem z nich ekipę, w pierwszym meczu dostałem w el. LM 1:17, oni nie mogą jechać i grać na MŚ na gorąco, bo widzieliśmy co zrobił niedoświadczony Bednarek, teraz dodaj takich Bednarków jeszcze 6ciu do składu. Wyniki takie jak napisałem w pierwszej linijce.

 

 

w sumie nie zdzwilbym sie gdyby Lewandowski kazal calej reszcie zapierdzielac na treningach, a reszta mialaby to gdzies...

 

a tak jeszcze jedno zdania podsumowania - nasi przegrali te spotkania te w glowach. co by im nie powiedzial nawalka (takie ustawienie czy inne) to nie ma szans zagrac ...tak slabo.

 

tak w ogole, to chyba czas na zagranicznego trenejro - przyda sie ktos z zewnatrz, bez swoich preferencji do zawodnikow z legii czy gornika, ktos to oczysci atmosfere. bo smrod coraz wiekszy sie robi jakims cudem...

 

 

Co za mit herosa Lewego. Dobrze, że miał kumpla Peszko, prawdziwego hard workera...

 

Jakoś jednak Błaszczykowski i Fabiański do mnie bardziej przemawiają ze swoją spokojną naturą niż gwiazda Lewandowski, który gwiazdorstwem błysnął już niestety nie raz, a buta wychodzi z Niego przy każdych niepowodzeniach.

 

Jak serio zażądał obecności Peszko w kadrze grożąc swoją rezygnacją, to powinien zostać odstrzelony dla zasady. I tak w tej reprezentacji ogranicza się do dobijania San Marino i Gruzji.

 ostatni post odpowiada dwóm wcześniejszym; nie zabrali młodych bo musiał jechać chlor peszko, fakt jest w tym logika, plus jak rozumiem lewy kazał im zapier..... a jak zobaczył że olewają to powiedział - pierdol. nie będe biegał :P:D no nie róbmy sobie żartów

 

Jak obejrzałem sobie konferencję to była kwintesencje tego naszego wyjazdy, Czyli Nawałka i lewy biją się w pierś, po czym pierwszy zachwala przygotowanie a drugi mówi że sam meczu nie wygra, faktycznie wzięli wszystko na klatę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Napiszę to jeszcze raz. Uwielbiam komentatorów TVP. Quaresma dostaje w twarz " to że strzeliłeś piękną bramkę nie upoważnia Cię do wylegiwania się na murawie, dodaje od siebie" Irańczyk dostaje w twarz "ewidentna czerwona, Ronaldo święta krowa" 

 

A później ludzie powtarzają to co usłyszą od komentatorów bo on się zna na piłce to wie lepiej :grin:

Trudno nie przyznać im racji. Quaresma został trafiony otwartą dłonią w podbródek podczas zastawiania się Irańczyka, gdy ten był przy piłce.  Ronaldo trafił swojego rywala:

a/ łokciem

b/ w bok głowy, gdzie był ogromne ryzyko poważnej kontuzji

c/ gdy piłki nie było w promieniu 20 metrów

d/ do tego mocno 

e/ w wyraźnym odwecie za zastawienie się przez Irańczyka kilka sekund wcześniej

 

Trudno o jaśniejszy przykład czerwonej kartki, przecież to jest oczywista sytuacja. Nie wiem też, jaki widok na powtórkach miał sędzie, bo w tv było to pokazywane z bardzo dużej odległości, gdzie nie wyglądało to tak poważnie, jak w rzeczywistości było:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Napiszę to jeszcze raz. Uwielbiam komentatorów TVP. Quaresma dostaje w twarz " to że strzeliłeś piękną bramkę nie upoważnia Cię do wylegiwania się na murawie, dodaje od siebie" Irańczyk dostaje w twarz "ewidentna czerwona, Ronaldo święta krowa" 

 

A później ludzie powtarzają to co usłyszą od komentatorów bo on się zna na piłce to wie lepiej :grin:

To pokaż przepis w których za uderzenie z łokcia dostaje się tylko żółtą kartkę bo wszędzie w przepisach jest ,że za taki atak jest czerwona..

 

Pokaż więc na bazie jakich przepisów uważasz ,że to zaslugiwało tylko na żółtą.. Bo na razie to jesteś jedyny , który uważa że to nie był atak zasługujący na wyrzucenie z boiska.

Atak bez piłki z łokcia to jest czerwień - tak mówią przepisy FIFA więc ciekawi mnie na jakiej podstawie uważaśz, że to jest tylko żółta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przepadam za Stanowskim (chociaż nie wiem czy to jego tekst), czy ogólnie weszło, pod tym bym sie podpisal.

http://weszlo.com/2018/06/25/robert-oddaj-opaske/

 

3 pierwsze akapity i dość, Lewy mówił że 2 lata temu mieliśmy skład, który grał regularnie w klubach,a teraz grzeje ławę. Różnica diametralna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Wam historię kadrowicza którego znałem tj Arka Radomskiego

 

Mieszko Gniezno kiedyś grało turniej zaprzyjaźnionych miast z holenderskim Veendam... Trenerzy z tego klubu zaproponowali 4 najzdolniejszych wakacyjny staż u nich. Treningi ,. Dieta itp

Pojechali. dwóch wróciło po tygodniu bo kto to widział trenowac w wakacje 3 razy dziennie. Drugi po miesiącu. Wytrwał tylko Arek.

Po powrocie jak go spotkałem to opowiadał, że tam się trenuje inaczej. Że wałkuje się czasem jeden ruch z piłka tydzień.. Że jest inna kontrola diety. Że jest straszny reżim. Że jest ciężko ale dzięki temu on nauczył się kilku tricków czy precyzyjnych podań

 

Arek potem pojechał do tego Veendam na stałe. Ciężko harował .... Potem kontakt się urwał całkowicie.. Ale on do sukcesu doszedł ciężką pracą.. Wysiłkiem ,,,,

 

Problem jest taki,że u nas wiekszość młodych jak jedzie na zachód to znika, Kapustka dwa lata stał się bustem i jeszcze są wątpliwosci co do jego chęci ciężkiej pracy

 

My nie mamy głębi - są jakieś talenty ale wystarczy, że Krychowiak sie zagubił, Błaszczykowski skończył i nie mamy zmienników.

W Niemczech kilku graczy po MŚ w Brazylii też zagubiło swoje kariery a jednak oni mają kim ich zastąpić

 

U nas jest kilku , którzy się przebili... JAk się skończy Lewandowski to znowu będziemy na poziomie Mołdawii i innej Bułgarii.. Nasze kluby mają problem z przejściem Litwinów, Kazachów to czego oczekujemy po kadrze?


No i wywalenie Nawałki będzie błędem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Croatia have qualified and need a point vs. Iceland to top the group, although superior goal difference means they are almost certain of first place.

- Nigeria must beat Argentina to be guaranteed going through, although a point will be good enough if Iceland do not beat Croatia.

- Argentina have to beat Nigeria and hope Iceland do not win to definitely qualify. If both Argentina and Iceland win, then Argentina must do so by a greater margin as their goal difference is one worse than Iceland's. If the two teams finish with identical records, they drew with each other so are then separated by disciplinary records (yellow/red cards) and then drawing of lots for second place.

- Iceland must beat Croatia and hope Nigeria do not beat Argentina. If Nigeria draw, then Iceland must win by at least two goals to match goal difference, and if records are identical, Nigeria would then go through on head-to-head. If Argentina win then Iceland must do so by the same margin or greater to guarantee finishing second.

- Current yellow cards: Argentina 3, Iceland 0

 

Warianty we wszystkich grupach.

http://www.espn.com/soccer/fifa-world-cup/4/blog/post/3535353/world-cup-group-permutations-who-can-qualify-for-the-round-of-16

Edytowane przez Mirwir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje się bez bicia, widziałem powtórkę z daleka na której wygląda to jak odepchnięcie, wyprowadzonego ciosu nie zauważyłem (posypuję głowę popiołem), za to zagranie jest czerwona i to bez dyskusji. Szkoda że w dzisiejszej piłce gwiazdorzy dostają większy margines błędu.

 

Teraz mi śmiga powtórka meczu Hiszpania-Maroko. Nie wiem jakim cudem Pique dalej jest na boisku (65min) skoro na początku meczu zrobił tzw sanki (czerwona) a w 2 połowie ewidentne zagranie ręką (żółta). Patrzę w statystyki a gość nie dostał żadnej kartki w ogóle w tym meczu. Coś jest nie tegez, że te "większe" drużyny mogą więcej, kolejny taki turniej.

 

Co widzę Isco to cieszy mi się gęba. Gość jest świetny i Lopetegui w RM to dobra dla niego wiadomość. Ogólnie w środku Real będzie mieć problem bo kogo nie dadzą na ławę to będzie wielka szkoda (Isco, Kroos, Modrić, Casemiro). Niby przebąkuje się o transferze Modricia/Kroosa ale ja w to nie wierzę.

 

Kolejna ręka Pique, aha, dziś (wczoraj) chyba w ręczną grał

 

U nas jest kilku , którzy się przebili... JAk się skończy Lewandowski to znowu będziemy na poziomie Mołdawii i innej Bułgarii.. Nasze kluby mają problem z przejściem Litwinów, Kazachów to czego oczekujemy po kadrze?


No i wywalenie Nawałki będzie błędem

 

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Niemcy Lowa nie wywalili po Euro 2016

 

Lepszego w Polsce trenera nie ma.. Dotychczas wyniki go broniły, Ten turniej nie poszedł po jego myśli ale i też druzyna się nam posypała. większość od dwóch lat albo nie gra albo jest bez formy..

 

Przyjdzie nowy trener i wiele więcej nie wymyśli.. Będzie grał tym co jest. Próbował stworzyć coś od zera a problemem nie jest trener ale przygotowanie fizyczne bo ewidentnie tu coś zostało skopana skoro nasi tak szybko opadali z sił

 

A tu jeszcze słyszę teksty że LEwandowski to gwiazdor... Wyrzućmy Nawałkę i Lewego i z naszej kadry to nawet Low nie stworzy drużynę wygrywającej ze średniakami europejskimi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Niemcy Lowa nie wywalili po Euro 2016

 

Lepszego w Polsce trenera nie ma.. Dotychczas wyniki go broniły, Ten turniej nie poszedł po jego myśli ale i też druzyna się nam posypała. większość od dwóch lat albo nie gra albo jest bez formy..

 

Przyjdzie nowy trener i wiele więcej nie wymyśli.. Będzie grał tym co jest. Próbował stworzyć coś od zera a problemem nie jest trener ale przygotowanie fizyczne bo ewidentnie tu coś zostało skopana skoro nasi tak szybko opadali z sił

 

A tu jeszcze słyszę teksty że LEwandowski to gwiazdor... Wyrzućmy Nawałkę i Lewego i z naszej kadry to nawet Low nie stworzy drużynę wygrywającej ze średniakami europejskimi ...

 

Półfinał to nie jest zły wynik (wiadomo dla niektórych celem jest finał). Ale nie porównujmy Nawałki do Loewa, zbyt wiele ich dzieli a za mało łączy. Co do trenerów polskich, Nawałka na pewno jest w czubie ale ja chciałbym trenera zza granicy, przykładowego Wilmotsa. A Nawałka jeszcze uważa że on nie jest niczemu winien. Serio? 

 

Nam potrzebne jest nowe rozdanie, spojrzenie na to wszystko bezstronnie a nie wybory ala Messi w Argentynie decydujący kto jedzie czy Lewy u nas (Peszko). Wolę trenera który zrobi 2 kroki w tył ale rozpierdzieli te towarzystwo wzajemnej adoracji. Króry dostosuje taktykę do posiadanych zawodników a nie na odwrót!

 

Mnie jeszcze rozpierdziela obrona co niektórych Lewandowskiego. Gość dał dupy jak każdy z naszych a tu pojawiają się głosy zupełnie inne. To ja się wcielę teraz w obrońcę np Piotrka Zielińskiego. Piotrek żeby być efektywnym musi mieć z kim grać, w tym sensie, że muszą mu się ludzie pokazywać do gry, musi być ruch bez piłki, żeby mieć opcje. W Napoli ma do dyspozycji trójkę z przodu, bocznych obrońców grających na obieg oraz pomocnika środkowego i defensywnego który tez podłącza się do akcji. A kogo miał do dyspozycji u nas? Podwajany/potrajany Lewandowski, walczący Kownaś, czasami podłączających się bocznych obrońców. Tyle. Więc zarzuty że większość podań do tyłu, że nie tworzy okazji są do dupy bo gdyby ryzykował to generowałby sporą liczbę niecelnych podań, skutkujących kontratakami. Wtedy dopiero byłoby psioczenie na Ziela. 

 

Mój główny zarzut do Nawałki (ale nie jedyny) to ten, że nie potrafi dostosować taktyki do zawodników tylko robi na odwrót. Większość naszych gra w klubach, które preferują styl 4-3-3 (lub pokrewny). Piłka poszła do przodu a jedyne co Nawałka zrobił to spróbował 3-4-3, które się u nas nie sprawdziło, ale co tam, na ms też spróbuję, może się uda. MS to nie czas na eksperymenty, tylko na sprawdzone warianty. Dlaczego porzucił formację, którą tłukliśmy przez większość eliminacji? 

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Niemcy Lowa nie wywalili po Euro 2016

 

Lepszego w Polsce trenera nie ma.. Dotychczas wyniki go broniły, Ten turniej nie poszedł po jego myśli ale i też druzyna się nam posypała. większość od dwóch lat albo nie gra albo jest bez formy..

 

Przyjdzie nowy trener i wiele więcej nie wymyśli.. Będzie grał tym co jest. Próbował stworzyć coś od zera a problemem nie jest trener ale przygotowanie fizyczne bo ewidentnie tu coś zostało skopana skoro nasi tak szybko opadali z sił

 

A tu jeszcze słyszę teksty że LEwandowski to gwiazdor... Wyrzućmy Nawałkę i Lewego i z naszej kadry to nawet Low nie stworzy drużynę wygrywającej ze średniakami europejskimi ...

A kto powiedział że trzeba zatrudniać kogoś z Polski? Polscy trenerzy to dinozaury, jedynie Stokowiec ma jakąś wiedzę i byłby w stanie nauczyć tych gamoni jak grać w ataku pozycyjnym, co u nas całkowicie leży od lat. Nawałka po takiej kompromitacji musi odejść.

Pisze z tel, i z pamięci, potem jedynie poprawie ale Niemcy na Euro to chyba odpadli z Francja, po zdaje się dość wyrównanym meczu, a my odpadlismy nie pokazując piłkarsko nic. Nie pokazaliśmy nawet zaangażowania, w dodatku trener i kapitan na konferencji robią z kibiców idiotow. Gdyby odpadli po ciasnych meczach, zostawiajac na boisku serce jak Iran to nikt by wielkich pretensji nie miał, i wtedy można by pomyśleć o kolejnej szansę dla trenera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z  Polski pomyślałbym  chyba tylko o Probierzu... obstawiam  jednak raczej kierunek włoski raz z racji sporych konotacji prezesa  z tym krajem jak i sporej-ciągle rosnącej grupie polskich zawodników grających  w serie a, no i warunek powinna być to umowa do następnych mś tak by nowy trener miał czas gruntownie przebudować kadrę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z  Polski pomyślałbym  chyba tylko o Probierzu... obstawiam  jednak raczej kierunek włoski raz z racji sporych konotacji prezesa  z tym krajem jak i sporej-ciągle rosnącej grupie polskich zawodników grających  w serie a, no i warunek powinna być to umowa do następnych mś tak by nowy trener miał czas gruntownie przebudować kadrę 

 

Nadzieja jest we włoskim treneru (najbardziej prawdopodobna kandydatura) oraz we włoskich klubach, które coraz częściej sięgają po polskich piłkarzy. Oby się to nie zmieniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej smrodu wychodzi z kadry. W arlamowie ponoc niezle chlali i ponoc lewandowski jest mocno odizolowany od grupy i nie chcial uczestniczyc w tych balangach.

Ta historia miałaby o tyle ręce i nogi, że miałyby sens komentarze Lewego o braku wsparcia, mniejszych umiejętnościach itp.

 

Ja mam nadzieję na trenera który nie da sobie wejść na głowę.

A wszyscy co nie umieją profesjonalnie podejść do mundialu niech wylecą z kadry i tyle. Niezależmie kto to by był - choć można się domyśleć po aferze z chlaniem co za nie poleciały kary (zgrupowanie bodaj na mecze z danią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.