Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

a jak moga go nie wpuscic? :D

diego to diego jak napisales. sie wpuszcza chocby w trumnie wjechal.

 

nie potrafie pojac braku dybali serio. jakby go dal raz od poczatku to po 2-3 akcjach by na siebie sciagnal pol obrony. w odroznieniu do mezy di marii pavon o grubym nie wspomne ma przeglad, kontrole pilki, umie zagrac w tempo, wyjsc na pozycje, strzelic zza pola karnego, sciagnac na siebie 2 chopa itd.

k**** to jest najwieksza tajemnica swiata dla mnie.

nie ma simeone telefonu do tego lysego kretyna zeby mu zadzwonic i powiedziec co ma robic?

simeone by ich tak ustawil ze by byli mistrzem swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umrze na marskość wątroby. Aczkolwiek żeby spał po białym? No chyba że miał zjazd i poprawił w przerwie.

Może po kolejnej naradzie będzie lepiej. Francja może mieć problem. Nadal uważam, że Higuain nie nadaje się do kadry. Kto siedział obok Zanettiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię, że oni nie zrobią jak Chorwaci w 1998. Tam kadrę utrzymywali gracze. Powiedzieli, że w przeciwieństwie do państwa oni mają kasę. Przecież Messi sam opłaciłby trenera na poziomie.

Kto tam odpowiada za zmiany skoro trenera mają w dupie?

I wydawałby prawie połowę pensji na niego?

Ciekawe jakbyś zareagował, gdyby Ci szef zaproponował podobny układ. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i wywalenie Nawałki będzie błędem

Z jedną rzeczą się zgodzę. Trenera na poziomie Nawałki za 20 tysięcy Euro miesięcznie brutto ( a tyle zarabiał u nas Nawałka), to my za granicą na pewno nie znajdziemy...

 

Z drugiej strony nic dziwnego, że:

1) piłkarze mieli do niego ograniczony szacunek

2) Nawałka przed Mundialem grał nawet w reklamach parówek (!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowę pensji miesięcznej na roczną pensję trenera. 

 

Oczywiście pomysł bez sensu, bo i tak o składzie decydowałby Messi, a nie trener.

Selekcjonerzy biorą po 3-4 mln euro i to raczej nie są zwykle trenerzy z najwyższej półki. W PL zarabiają po 5-7 mln funtów. Do tego podejrzewam, że to nie są wszystkie koszty zatrudnienia, ale nie wiem jak to jest rozliczane(dopiero co miałeś dyskusję o tym z Cardim ;) ).

Messi zarabia 40 mln euro, nie wiem ile mu zostaje na czysto, ale podejrzewam, że koło połowy. Więc tak - jakoś wyjdzie połowa pensji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jedną rzeczą się zgodzę. Trenera na poziomie Nawałki za 20 tysięcy Euro miesięcznie brutto ( a tyle zarabiał u nas Nawałka), to my za granicą na pewno nie znajdziemy...

 

Z drugiej strony nic dziwnego, że:

1) piłkarze mieli do niego ograniczony szacunek

2) Nawałka przed Mundialem grał nawet w reklamach parówek (!!!)

Polska nie jest już biednym krajem, naprawdę w sytuacji kiedy piłka nożna ekscytuje tylu ludzi chyba nie jest problemem wydanie z budżetu państwa na klasowego trenera. 

Trochę to śmieszne, że polski trener ma na mundialu 30 zarobki na 32 drużyny i tylko zarabia więcej od trenerów Senegalu(mały kraj trzeciego świata) i Kostaryki(mały kraj trzeciego świata). Jak Peru, Urugwaj czy Kolumbia mogą sobie pozwolić na kilka milionów złotych pensji, to Polska też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się że jest patałachem, więc nie wiem co się burzysz że powinien zarabiać więcej

poza tym jakie on miał wcześniej sukcesy żeby zarabiać tyle co jacyś czołowi trenerzy czołowych ekip?

Ale to wzięli go pewnie dlatego, że był tani.

To teraz można rozsupłać mieszek i wziąć kogoś, kto przynajmniej na razie był dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klinsmann po MŚ chce wrócic do pracy, pewnie czeka które posady się zwolnią, może on? Przed Mundialem ubiegał się o posadę w reprezentacji Australii, ale wybrali van Marwijka który akurat wprowadził Arabię na Mundial, ale pokłócił się z władzami federacji która chciała by na stałe przeniósł się do Arabii.

 

 

 

Nawałka był przedostatni, według rankingu który ja znalazłem.

Edytowane przez pg13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawałka przez ostatnie pół roku pracy Fornalika wiedział, że będzie selekcjonerem i już przygotowywał się do tej roli. Nie było tu żadnej łapanki tylko przemyślana decyzja ze strony Bońka.

 

Te mistrzostwa to porażka z jego strony. Gdzieś po drodze stracił to na czym osiągnął sukces. Jednak w porównaniu do poprzedników, których jako tako mogę ocenić był mega profesjonalny, miał swój styl na którym zbudował reprezentacje, który można nazwać dyktatorskim, był ciężki w codziennym życiu, do bólu pedantyczny ale przynosiło to rezultaty. Posypało się to ale na teraz i tak biorę go ponad każdego naszego trenera, który ewentualnie miałby go teraz zastąpić. Probierz, Magiera, Michniewicz? Wolne żarty, wtedy szybko zatęsknimy za Nawałką. Dlatego jak go zamieniać to tylko na kogoś z zagranicy z nazwiskiem.

 

Jakie by nie były dalsze decyzje i jak potoczy się jego los to i tak na zawsze zapamiętam mu ogranie Niemców i turniej we Francji, który niektórzy teraz trochę deprecjonują, ale mam wrażenie, że trochę poczekamy na podobny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska nie jest już biednym krajem, naprawdę w sytuacji kiedy piłka nożna ekscytuje tylu ludzi chyba nie jest problemem wydanie z budżetu państwa na klasowego trenera. 

Trochę to śmieszne, że polski trener ma na mundialu 30 zarobki na 32 drużyny i tylko zarabia więcej od trenerów Senegalu(mały kraj trzeciego świata) i Kostaryki(mały kraj trzeciego świata). Jak Peru, Urugwaj czy Kolumbia mogą sobie pozwolić na kilka milionów złotych pensji, to Polska też. 

co do meritum to się zgadzam, bo myślę że przy środkach jakie są w polskiej piłce stać nas na dobrego trenera, ale tam nie o tym Senegal nie jest małym krajem a Kostaryka raczej nie jest państwem trzeciego świata, jesli jest to w zasadzie Polska też jest małym krajem trzeciego świata :)  uwielbiam te twoje teorie o świecie  :nonchalance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.