Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Nie umrze na marskość wątroby. Aczkolwiek żeby spał po białym? No chyba że miał zjazd i poprawił w przerwie.

Może po kolejnej naradzie będzie lepiej. Francja może mieć problem. Nadal uważam, że Higuain nie nadaje się do kadry. Kto siedział obok Zanettiego?

 

Sergio Goycochea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maradona jako zawodnik to TOP3 ALL time... Najlepszy jaki kiedykolwiek grał w reprezentacji Argentyny,. To co on wyrabiał z przeciętną Argentyną zwłaszcza tą z 90 roku to było niewiarygodne. Przecież on w polu miał wsparcie Caniggiii , który wtedy był gwiazdorem Atalanty Bergamo i ogólnie nie łapał sie pewnie do TOP10 napastników ligi włoskiej

 

Ale jako człowiek to od zawsze był ktoś na pograniczu bandziorka/pijaka -- to zawsze był człowiek ulicy... I trochę żal ,że taki człowiek teraz reprezentuje Argentynę. Że mu się pozwala wchodzić na stadion w takim stanie

 

Tu nie powinno być wyjątków - i powinien zostać wywalony ze stadionu. Zwykłego kibica by wynieśli więc i jego powinni..

 

Wczoraj Argentyna powinna odpaść. Decyzja o braku karnego dziwna choć rzeczywiście w odróżnieniu od Iranu tu można było podjąć decyzje w obie strony bo była przypadkowość w tym odbiciu... Ale najważniejsze jest ,że znowu w ważnym meczu Messi znika.. On praktycznie nie szarpie , nie kreuje. Nie można nawet pokazać by kolegom wykreował cokolwiek.. Nawet ta akcja bramkowa to chwilę wcześniej Messi miał swobodę przed polem karnym i podał niecelnie. Na szczęśćie znowu przejęła Argentyna podanie do boku tam centra i gol

 

Już w Brazyllii gdyby nie przebudzenie Di Marii po wyjściu z grupy to Argentyna by odpadała wczęscniej. Messi po wyjściu z grupy tylko spaceruje po boisku. To inni szarpią, To inni walczą to inni próbują mu podawać... On nawet nie strzela jak np zrobił to Modrić czyli sprzed pola karnego

 

 

A co do Polski i Nawałki - to ja nie jestem pewien czy Nawałka stracił szatnie bo więcej tu plotek dziennikarzy niż rzeczywiście dowodów na libację

Z drugiej strony popatrzcie na to tak

Nasi rywale oddali 5 celnych strzałów + 1 samobój a my straciliśmy 4 gole + samobój

 

A jedyny który nie wpadł to przecież zagranie piętką które minęło bramkarza ...

 

Szczesny grał słabo ... Pierwsza bramka z Kolumbią to jego wina.. Potem niby miał sam na sam tylko światowi bramkarze coś z tego powinni wyciągnąć.. A on można powiedzieć wiele dobrego nie zrobił. Komunikacja z Bednarkiem też była słabiutka choć tu wina leży po obu stronach

 

Nie da się wygrać jeśli Twój bramkarze przepuszcza każdy strzał na bramkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może powiedz ely3 co w takim razie poszło nawałce dobrze w przygotowaniach? [sam wcześniej pisałeś że przygotowanie kondycyjne też fatalne, za co chyba Nawałka też w jakiś sposób ponosi odpowiedzialność?]

 

don't get me wrong, dla mnie faktem jest to co pisał PS, że zwyczajnie nasi byli w większości zupeł…nie bez formy albo są już way post prime, i nie dla nich poważna gra na mundialu. I nawet Murinho by miszczostfa z to ekipo nie wygrał.

Ale skoro ja to wiem i wielu z was tutaj, i wiedzieliśmy o tym przed mundialem, to co zrobił coach żeby jakoś to zamaskować? żeby wyexponować zalety, a ukryć wady?  no nie zrobił nic

i powtarzam - nie chodzi mi o to, że 'to że odpadliśmy to wina Nawałki', bo takiej gry i sukcesu jak na euro16 to moje pokolenie, urodzone na pocz lat 80 lub później, nie widziało i pewnie jakiś czas nie zobaczy, i za to szacun,  ale przed / na Mundialu Nawałka zmoczył i powinien ponieść tego konswwencje, Zwłaszcza że nie jest jakimś czołowym coachem z hiper osiągnięciami zanim objął kadrę że spokojnie będzie można stwierdzić 'been there, done that, poradzi sobie, poprawi błędy'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://streamable.com/dh967

 

Można pisać o błędach w przygotowaniu, ale jak oglądałem ten "pressing" po stracie bramki to stwierdziłem, że oni tam po prostu nie chcą być. Nie oglądam w ostatnich latach dużo piłki, ale takiego braku zaangażowania sobie nie przypominam na żadnym poziomie. Nie było po nich widać chęci walki. Ja wiem, że może czasami mecz nie wychodzić pomimo tego, że zespół się stara, szarpie, ale oni nawet niczego nie próbowali. Statycznie na całym boisku, klepanie piłki z tyłu, a jak już ktoś się odważył podać w środek pola, to po jednym lub dwóch podaniach strata. Przecież nawet w takiej ekstraklasie po takim obrazku ludzie by podejrzewali sprzedanie meczu albo jakiś protest przeciwko trenerowi lub niewypłacaniu pensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ rw 30

 

Kondycyjnie wygląda słabo i zgoda ,że na tym mundialu mu kompletnie nie poszło ale

 

1.  nie licząc Górskiego i potem krótko Piechniczka to nigdy nie mielismy lepszej reprezentacji. Zwalnianie kogoś po pierwszym potknięciu jest po prostu słabe gdyż

2 - W Polsce nikogo lepszego nie ma a z tego co słyszę teraz ma być były trener Albanii... No to rzeczywiście będzie zmiana na plus

3 - Szukanie Włocha w sytuacji kiedy Włosi mają największy kryzys od lat.. Zarówno w klubach . Serie A to teraz nie jest TOP3 lig w Europie. Kadra właśnie odpadł a my szukamy trenera we Włoszech i to jeszcze za śmieszne pieniądze

4 - A potem są historię jak z Leo gdzie jego przyjaciel agent wskazywał mu kto ma grać w kadrze by on ich mógł sprzedać z korzyścią

 

Polska to nie jest potęga piłkarska i wyrzucanie trenera który jako jedyny osiągnął sukces od 82 roku jest po prostu mało poważne

 

Boniek po pomyjach wylanych na niego w 86 powiedział ,ze on odejdzie z kadry ale wtedy Polska przez 20 kolejnych lat na mundial nie pojedzie.. Teraz znowu kibice i dziennikarze wylewają pomyje na Lewandowskiego i Nawałkę. Nie zdziwcie się jeśli ćwierćfinał czegokolwiek ujrzymy znów za jakieś 20 lat


Gdybym ja w pracy wywalał ludzi bo zawalili pierwszy swój projekt choć wcześniejsze 2 mieli z sukcesem to byłbym kiepskim managerem..

 

Za to w Polsce trenerów wymienia się szybciutko nawet jeśli wcześniej udowodnili ,że wiedzą co robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt dodalem im bramke wiecej  a tak masz racje 2-0

 

Juz nieaktualne 1-0 im wystarczy 

Teraz to już się pogubiłem. W tej chwili jakby Meksyk strzelił na 1:2, a Niemcy na 1:0 to moim zdaniem Szwecja pierwsza bo bramki najlepsze, a Meksyk drugi, Niemcy przegrali by przez klasyfikacje kartową, bo reszta równa z Germanami.

 

 

Co jeśli dwie lub więcej drużyn mają tyle samo punktów? FIFA ustaliła szereg kryteriów, które będą determinować kolejność. Przedstawiają się one następująco:

1. Różnica bramek ze wszystkich meczów grupowych, 

2. Liczba bramek zdobytych we wszystkich meczach grupowych,

3. Liczba punktów uzyskanych w bezpośrednich meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

4. Różnica bramek z bezpośrednich meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

5. Liczba bramek zdobytych w bezpośrednich meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

6. Mniejsza liczba punktów minusowych w klasyfikacji Fair Play we wszystkich meczach grupowych,

7. Losowanie drużyn przeprowadzone przez Komitet Organizacyjny FIFA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.