Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że jak Neymar będzie promował MŚ w Katarze za 222 miliony to PSG wywalą na 3 lata z pucharów. Oba kluby totalnie mi zwisają tak jak rozgrywki LM ale jakieś pozory należy zachować. PSG to nie jest taka marka, że ich brak jakoś wpłynie na oglądalność LM.

 

Lol, przed szejkami PSG było już jednym z bardziej utytułowanych francuskich klubów, więc nawet bez nich byli sporą marką. Nie ma co patrzeć przez pryzmat ich teraźniejszego sponsoringu przez mudżahedinów i niechęci związanej z tym stanem rzeczy. Tak więc są o wiele silniejszą marką, mającą ugruntowaną pozycję na rynku w chwili obecnej i Francuzi chyba nie wyobrażaliby sobie jak i reszta europy zachodniej LM bez Paryżan.

Edytowane przez VITONCIUNAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak, nawet jakby patrzeć na czasy sprzed nastu lat, gdzie nie było takiej kasy w piłce, to PSG, było bardziej rozpoznawalna marka niż Chelsea czy City. Do tego inne sekcje, piłka nożna kobiet, ręczna mężczyzn(choć to akurat chyba już czasy Arabow). A teraz, to PSG >Milan, Inter, Arsenal. I równają powoli do United, Realu, Barcy, Bayernu, Juve czy Liverpoolu. City czy Chelsea tez juz może z tymi klubami konkurować, nie tylko na tle sportowym, ale i marketingowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, przed szejkami PSG było już jednym z bardziej utytułowanych francuskich klubów, więc nawet bez nich byli sporą marką. Nie ma co patrzeć przez pryzmat ich teraźniejszego sponsoringu przez mudżahedinów i niechęci związanej z tym stanem rzeczy. Tak więc są o wiele silniejszą marką, mającą ugruntowaną pozycję na rynku w chwili obecnej i Francuzi chyba nie wyobrażaliby sobie jak i reszta europy zachodniej LM bez Paryżan.

O Pan się ładnie przedstawił...

 

Trzymajcie mnie.

Czy ktoś znowu założył 2gie konto i próbuje trollować nawet poza NBA?

 

2 mistrzostwa, 7 pucharów, 3 puchary ligi.

 

Klub założony w 1970. 

 

Polecam proces myślowo-decyzyjny usprawnić. Myślenie -> pisanie. Ewentualnie myślenie -> sprawdzenie -> pisanie. 

Lepiej wypadniesz następnym raze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Pan się ładnie przedstawił...

 

Trzymajcie mnie.

Czy ktoś znowu założył 2gie konto i próbuje trollować nawet poza NBA?

 

2 mistrzostwa, 7 pucharów, 3 puchary ligi.

 

Klub założony w 1970. 

 

Polecam proces myślowo-decyzyjny usprawnić. Myślenie -> pisanie. Ewentualnie myślenie -> sprawdzenie -> pisanie. 

Lepiej wypadniesz następnym raze

 

Wyłącz tą wikipedię i zamilcz jeśli nie masz o niczym pojęcia. Wymień więc cwaniaczku drużyny francuskie, które wygrały jakikolwiek puchar w Europie, czekam. Krajowe podwórko mnie nie interesuje. 

Edytowane przez VITONCIUNAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz tą wikipedię i zamilcz jeśli nie masz o niczym pojęcia. Wymień więc cwaniaczku drużyny, które wygrały jakikolwiek puchar w Europie, czekam. Krajowe podwórko mnie nie interesuje. 

 

Aha.

 

Czyli nie mam pojęcia, bo od razu zauważyłem, że nazwanie PSG "najbardziej utytułowanym klubem" jest bzdurą. Okej.

PSG w Europie wygrało jeden Puchar Zdobywców, czyli coś na poziomie Pucharu Uefa czy LE.

Lyon wygrał L1 7 razy w latach 2002-2008. Ponad 3 razy więcej niż PSG w tamtym czasie w całej swojej historii

Marsylia wygrała Ligę Mistrzów i 9 mistrzostw.

Ok, PSG było już wtedy bardziej utytułowane a ja się nie znam.

 

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz tą wikipedię i zamilcz jeśli nie masz o niczym pojęcia. Wymień więc cwaniaczku drużyny francuskie, które wygrały jakikolwiek puchar w Europie, czekam. Krajowe podwórko mnie nie interesuje. 

Aj Auxerre, Olimpique Lyon, Olimpique Marsylia, SC Bastia, FC Girondis de Bordeaux, En Avant Guingamp, Montpellier Hereault SC, Troyes AC, Paris Saint Germain, RC Lens, Lilie OSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.

 

Czyli nie mam pojęcia, bo od razu zauważyłem, że nazwanie PSG "najbardziej utytułowanym klubem" jest bzdurą. Okej.

PSG w Europie wygrało jeden Puchar Zdobywców, czyli coś na poziomie Pucharu Uefa czy LE.

Lyon wygrał L1 7 razy w latach 2002-2008. Ponad 3 razy więcej niż PSG w tamtym czasie w całej swojej historii

Marsylia wygrała Ligę Mistrzów i 9 mistrzostw.

Ok, PSG było już wtedy bardziej utytułowane a ja się nie znam.

 

EOT.

 

Po pierwsze, czytanie ze zrozumieniem, bo nigdzie nie napisałem, że PSG jest najbardziej utytułowanym francuskim klubem, a jedynie, że jest jednym z nich.

 

Po drugie, tylko kilka drużyn potrafiło zaznaczyć swoją obecność w Europie wygraniem jakiegoś znaczącego trofeum, jakoś Lyonu w annałach finałów europejskich pucharów jako zwycięzcy nigdzie nie widać, więc ta ich hegemonia była tylko i wyłącznie na krajowym podwórku.

 

PSG wraz z Marsylią i FC Nantes to były trzy najbardziej prestiżowe kluby francuskie w latach 90. Więc nie wciskaj tu pierdół, że PSG dopiero znaczyło coś od szejków, bo już wcześniej mieli kilka razy swoje pięć minut. 

 

Aj Auxerre, Olimpique Lyon, Olimpique Marsylia, SC Bastia, FC Girondis de Bordeaux, En Avant Guingamp, Montpellier Hereault SC, Troyes AC, Paris Saint Germain, RC Lens, Lilie OSC.

 

 
Bój się boga, chłopie. Jak ty wypisujesz drużyny, które wygrywały Puchar Intertoto, gdzie nawiasem mówiąc co roku było kilka zwycięskich drużyn, które dzięki temu kwalifikowały się do Pucharu UEFA, to ja podziękuję za dyskusję z Tobą. Nie chcę się zniżać do takiego poziomu. 
Edytowane przez VITONCIUNAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu sie wyzywać, od dzieci, że ten się nie zna przy każdym sporze, bo to dziecinne.

Rapper równie dobrze można by powiedzieć że Liverpool, który od kilku, prawie nastu lat jest posmiewiskiem, nic jest duża marka, a to przecież nieprawda. Marka to nie zawsze największe sukcesy, patrzcie Arsenal.

W Polsce dużymi markami są Górnik czy Ruch, nieznaczące w polskiej piłce od lat.

PSG- OM to największy mecz we Francji, i choćby teraz ktoś wsadził w Lyon czy Monaco miliard euro, to tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile macie lat, ale w latach 90ych PSG w Polsce ludzie mieli głęboko w tyłku. Nawet w czasach moundialu we Francji kojarzony był głównie OM i S-E z racji osiągnięć. Warto zauważyć, że Ligue 1 jest specyficzna, wystarczy zobaczyć jak tam się rozkładają zdobyte mistrzowstwa i jaką serię zanotował potem OL.

 

Mecze OM - PSG elektryzowały Francuzów z przyczyn politycznych, nie sportowych. Ciężko, żeby ktoś z Sosnowca to czaił. Paryżanie stali się naprawdę popularni, także u nas, dopiero w czasach szejka. Jeżeli oni są teraz z powodu kasy właściciela większą marką niż Milan to tylko szkoda, że tak to wygląda. Są silni sportowo, ale marka to chyba coś więcej, tym bardziej, że Milan pewnie zaraz znów wkroczy na salony.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu sie wyzywać, od dzieci, że ten się nie zna przy każdym sporze, bo to dziecinne.

Rapper równie dobrze można by powiedzieć że Liverpool, który od kilku, prawie nastu lat jest posmiewiskiem, nic jest duża marka, a to przecież nieprawda. Marka to nie zawsze największe sukcesy, patrzcie Arsenal.

W Polsce dużymi markami są Górnik czy Ruch, nieznaczące w polskiej piłce od lat.

PSG- OM to największy mecz we Francji, i choćby teraz ktoś wsadził w Lyon czy Monaco miliard euro, to tego nie zmieni.

Ale PSG przed szejkami nie było dużą marką. Nawet nie byli blisko zapełniania stadionu. 

PSG i OM to teraz największy mecz we francji, ale przed szejkami dominowała rywalizacja OL vs OM.

Jest dużą marką światową, bo PL to nie L1. Ale w porównaniu do MU, MC i Chelase odstaje znacznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale PSG przed szejkami nie było dużą marką. Nawet nie byli blisko zapełniania stadionu. 

PSG i OM to teraz największy mecz we francji, ale przed szejkami dominowała rywalizacja OL vs OM.

Jest dużą marką światową, bo PL to nie L1. Ale w porównaniu do MU, MC i Chelase odstaje znacznie. 

 

Mało wiesz, bo w latach 90 najbardziej interesujące i zaciekłe mecze toczyły się pomiędzy PSG, a Marsylią. Stąd właśnie zaczęto je nazywać derbami. Rywalizacja Lyonu i Marsylii to dobrych kilkanaście lat później, już od nowego milenium. 

Edytowane przez VITONCIUNAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało wiesz, bo w latach 90 najbardziej interesujące i zaciekłe mecze toczyły się pomiędzy PSG, a Marsylią. Stąd właśnie zaczęto je nazywać derbami. Rywalizacja Lyonu i Marsylii to dobrych kilkanaście lat później, już od nowego milenium. 

Znajdź w słowniku znaczenie słowa jakikolwiek, potem się do mnie odzywaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, nie są? Przecież chociażby przez napływ gotówki z tamtych regionów, są mega rozpoznawalni. Zaryzykuje stwierdzenie że w takiej Azji Środkowej są klubem z największą ilością kibiców. A Milan, kto ich pamięta? Ja pamiętam, szanuję, ale oni w piłce nie znaczą aktualnie nic. Weź sobie wejdz na taki filmweb, i zobacz ranking aktorów, i przelóz to na piłkę. Przecież większość młodych kibiców takiego Leo, nie ma zielonego pojęcia kim był Maradnna. A mecz Juve - Inter, to był zawsze najważniejszy mecz, że względów sportowych? Nigdy nie był, więc nie odwracaj kota ogonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile macie lat, ale w latach 90ych PSG w Polsce ludzie mieli głęboko w tyłku. Nawet w czasach moundialu we Francji kojarzony był głównie OM i S-E z racji osiągnięć. Warto zauważyć, że Ligue 1 jest specyficzna, wystarczy zobaczyć jak tam się rozkładają zdobyte mistrzowstwa i jaką serię zanotował potem OL.

 

Mecze OM - PSG elektryzowały Francuzów z przyczyn politycznych, nie sportowych. Ciężko, żeby ktoś z Sosnowca to czaił. Paryżanie stali się naprawdę popularni, także u nas, dopiero w czasach szejka. Jeżeli oni są teraz z powodu kasy właściciela większą marką niż Milan to tylko szkoda, że tak to wygląda. Są silni sportowo, ale marka to chyba coś więcej, tym bardziej, że Milan pewnie zaraz znów wkroczy na salony.

 

Owszem, ludzie mieli głęboko PSG w tyłku, bo żaden Polak wówczas, a zresztą i również do momentu przyjścia do PSG Krychowiaka tam nie występował. A trąbiło się bardziej o St Etienne z powodu gry tam Świerczewskiego (w latach 90 nie odnosili żadnych sukcesów, tułali się między pierwszą, a drugą ligą), a Marsylia wiadomo, niedawny zwycięzca Ligi Mistrzów w tamtym czasie mundialu. 

 

PSG w Europie było znane i popularne, na pewno nie tak jak dzisiaj, a że Polska to zaścianek europy to słyszało się tylko o tych klubach, z którymi głównie mieli do czynienia Polacy i, które cały czas były na topie. Paryżanie niestety mieli wzloty i upadki. 

 

 

 

Znajdź w słowniku znaczenie słowa jakikolwiek, potem się do mnie odzywaj. 

 

Panie dyletancie, proszę o spokój. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, nie są? Przecież chociażby przez napływ gotówki z tamtych regionów, są mega rozpoznawalni. Zaryzykuje stwierdzenie że w takiej Azji Środkowej są klubem z największą ilością kibiców. A Milan, kto ich pamięta? Ja pamiętam, szanuję, ale oni w piłce nie znaczą aktualnie nic. Weź sobie wejdz na taki filmweb, i zobacz ranking aktorów, i przelóz to na piłkę. Przecież większość młodych kibiców takiego Leo, nie ma zielonego pojęcia kim był Maradnna. A mecz Juve - Inter, to był zawsze najważniejszy mecz, że względów sportowych? Nigdy nie był, więc nie odwracaj kota ogonem.

No są. To się zmienia. Dlatego nie ma co walić farmazonów, że PSG przed szejkami to była wielka europejska marka, bo nie była. To się zmieniło, sam kibicowałem/kibicuję Chelsea, która nawet przed Abramowiczem była w top4 ligi, ale nie mówię, że to była marka na poziomie Arsenalu czy Liverpoolu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSG miało od zawsze atut miasta, ale nie róbmy z nich nie wiem jakiej wielkiej firmy, bo to bzdura. Teraz to potęga zbudowana na kasie szejków, ale gdzie im było 20 lat temu do jakichś Bayernów, BVB, Ajaxów, Man. United, Milanów, Realów i innych.

 

A mecz Juve - Inter, to był zawsze najważniejszy mecz, że względów sportowych? Nigdy nie był, więc nie odwracaj kota ogonem.

Akurat poziom sportowy Juve-Inter od lat 90ych >>> poziom sportowy PSG-OM. Zresztą o czym mówimy, 10 lat temu paryżanie walczyli o utrzymanie w lidze, a włoska wielka trójca była rozrywana co najwyżej przez afery  :rugby:  Teraz dopiero są dziwne czasy, historycznie patrząc, że Napoli i Roma to główni rywale Juve, a kluby z Mediolanu popadły zgodnie w przeciętność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie panowie, na tak malym forum pokłócilo się w tej kwestii 5, czy 6 osób, to jednak świadczy że PSG coś w piłce znaczy.

Andy, ok, ale nie porównujemy do Francji, czy mecze Juve- z Milanem, Roma sportowo nie były ważniejsze? Inter nie licząc ery Mou, był posmiewiskiem, mimo ogromnych pieniędzy jakie wrzucił w ten klub Moratti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.