Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka.

 

Guardiola przeznaczył już na nowych zawodników do swoich klubów ponad miliard euro. Oprócz niego tę kosmiczną barierę w dziejach piłki przekroczyli tylko Carlo Ancelotti oraz Jose Mourinho.

Warto jednak dodać, że Ancelotti przepracował w charakterze pierwszego szkoleniowca już 22 lata, a Mourinho 18. Guardiola tymczasem na poważnie wskoczył na trenerską karuzelę dopiero w 2008 roku. Z całą pewnością można więc go nazwać najbardziej rozrzutnym szkoleniowcem w historii.

 

( http://transfery.info/103669,miliard-guardioli )

 

Ciężko mu pewnie znaleźć ludzi do współpracy rozumiejących jego geniusz :tongue:

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jego problem, że pracuje w bogatych klubach w czasach kiedy płaci się kosmiczne kwoty za grajków?

Nie. Mnie się wydaje, że on ma jakiś problem z dostosowaniem się do kadry bo niezależnie od składu osobowego chce grać to samo. Dlatego bez tej góry kasy nic by nie zrobił. To jednak trochę inaczej niż inni topowi trenerzy. Było to widać w Bayernie, który nie szaleje nigdy z transferami, a Pep i tak musiał wsadzić tam swoich rodaków i przepędzić sprawdzonych w boju, których kibice do teraz żałują (szczególnie Gustavo i Mandżukicia).

 

A że ceny są teraz kosmiczne to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mnie się wydaje, że on ma jakiś problem z dostosowaniem się do kadry bo niezależnie od składu osobowego chce grać to samo. Dlatego bez tej góry kasy nic by nie zrobił. To jednak trochę inaczej niż inni topowi trenerzy. Było to widać w Bayernie, który nie szaleje nigdy z transferami, a Pep i tak musiał wsadzić tam swoich rodaków i przepędzić sprawdzonych w boju, których kibice do teraz żałują (szczególnie Gustavo i Mandżukicia).

 

A że ceny są teraz kosmiczne to inna sprawa.

ze niby Bayern  zaluje Gustavo i Mandzukicia??  bez jaj

 

Legia pokazala z Astana na co ich stac. ta frajerska bramka w 94 minucie spowoduje ze pewnie poleca

Edytowane przez Mailman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L'equipe podaje ze PSG nie chce placic klauzuli 222mln za Neymara i chca by barca zgodzila sie na mniejsza cene :highly_amused:

 

albo wplacaja klauzula albo niech spier... no chyba ze 150mln + Verratti (oby durny zarzad sie nie zgodzil na jakies negocjacje)

Widac ze troche to FFP ich ogranicza i musza wykombinowac jak to ominac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L'equipe podaje ze PSG nie chce placic klauzuli 222mln za Neymara i chca by barca zgodzila sie na mniejsza cene :highly_amused:

 

albo wplacaja klauzula albo niech spier... no chyba ze 150mln + Verratti (oby durny zarzad sie nie zgodzil na jakies negocjacje)

Widac ze troche to FFP ich ogranicza i musza wykombinowac jak to ominac

 

Wycena Verrattiego na 72mln? XD

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L'equipe podaje ze PSG nie chce placic klauzuli 222mln za Neymara i chca by barca zgodzila sie na mniejsza cene :highly_amused:

 

albo wplacaja klauzula albo niech spier... no chyba ze 150mln + Verratti (oby durny zarzad sie nie zgodzil na jakies negocjacje)

Widac ze troche to FFP ich ogranicza i musza wykombinowac jak to ominac

Zobaczymy jak sie rozwinie sytuacja z Coutinho. Jezeli Barca go pozyska i moze Paulinho (bo Turan i Gomes to za malo szrotu) to Neymara udobruchaja. Barca go za mniej niz za klauzule nie pusci wiec psg musi dokladac graczy, a dolozenie Wlocha im nie jest po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena Verrattiego na 72mln? XD

 

Nie wiem jak do końca jest z tym podatkiem przy wpłacaniu klauzuli ale jeśli wierzyć L'Equipe i prawnikowi sportowemu, na którego się powołują (Thierry Granturco) to w przypadku wpłacenia klauzuli (222mln) dochodzi jeszcze podatek. Z nim kwota transferu wynosiłaby około 300mln. 

 

Wycena Verrattiego na 150mln pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, zwycięstwo Astany nie jest żadną sensacją, ale nie sądziłem, że aż tak Legia będzie odstawać. W meczu, gdzie od początku było wiadomo że będzie trzeba walczyć, gryźć trawę, bo Kazachowie takie warunki zaproponują, Legia nie łapie nawet żółtej kartki, to doskonale pokazuje ich wczorajsze zaangażowanie. Pojechali gwiazdorzy, i chyba myśleli że Kazachowie rozwiną czerwony dywan, a na boisku się położą. A tu zoonk, okazało się, że kłaść się nie zamierzają, do tego zaproponowali warunki, tempo zupełnie nieosiągalne dla mistrzów Polski. Dwumecz jest już rozstrzygnięty, w rewanżu Astana zarygluje środek, kosztem jednego z napastników i postawi na szybkość swoich skrzydłowych. Do tego może wrócić jeszcze Tomasov, co też nie jest dobrą wiadomością dla Warszawiaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena Verrattiego na 72mln? XD

ja go wyceniam na 100 minumum niech sie PSG da oszwabic :onthego:

 

kilka lat temu wycenialbym go moze na  70mln ale przez ten okres rynek transferowy poszedl w chore rejony i teraz za takiego grajka cena zaczyna sie ok 100mln 

Edytowane przez Mailman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Coutinho jest wyceniany przez Liverpool na 150mln to cena za Verrattiego nie powinna być mniejsza. 

 

Co do klauzuli to na kilku portalach pojawiła sie informacja że Katar ma pożyczyć pieniądze na wpłatę kwoty zawartej w klauzuli Neymara przez jego samego. Nie do końca jestem przekonany do tego kroku ale oni są do tego zdolni. Niemniej wydaje mi się że to tylko plotki i Neymar zostanie w Barcelonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Coutinho jest wyceniany przez Liverpool na 150mln to cena za Verrattiego nie powinna być mniejsza. 

 

Co do klauzuli to na kilku portalach pojawiła sie informacja że Katar ma pożyczyć pieniądze na wpłatę kwoty zawartej w klauzuli Neymara przez jego samego. Nie do końca jestem przekonany do tego kroku ale oni są do tego zdolni. Niemniej wydaje mi się że to tylko plotki i Neymar zostanie w Barcelonie.

tylko podobno ze uefa ostrzegla juz psg ze jesli tak sprobuja ominac przepisy to moga spotkac ich kary

 

i dla mnie ta wycena coutinho na 150 mln jest chora  80-90 za niego bym dal ale ceny sa z kosmosu mbappe za 180 + zmiennne absurd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko podobno ze uefa ostrzegla juz psg ze jesli tak sprobuja ominac przepisy to moga spotkac ich kary

 

i dla mnie ta wycena coutinho na 150 mln jest chora  80-90 za niego bym dal ale ceny sa z kosmosu mbappe za 180 + zmiennne absurd

 

Dla mnie to jest tylko po to by zwiększyć zainteresowanie, rozdmuchane przez media. Mbappe trafi do Realu tylko jak Bale odejdzie z klubu. City na jego miejscu w ogóle bym nie rozpatrywał, prędzej Arsenal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.