Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Pablo81 napisał(a):

MŚ w 2030r. odbędą się w 6 krajach na 3 kontynentach.

Mi się to bardzo nie podoba. Kiedy był jeden (max dwóch) gospodarz, miało to swój klimat i pozwalało lepiej zapamiętać turniej. Już nie wspominając o logistyce zarówno dla piłkarzy przeciążonych sezonem, jak i kibiców.

Ale przecież nie od dziś wiadomo że FIFA jak i UEFA mają głęboko w poważaniu piłkarzy a liczy się dla nich jedynie hajs jaki wygenerują z takiej imprezy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Podobno Lewy wypada na przynajmniej miesiąc 

No to Probierz może odetchnąć.  Nikt od niego nie będzie wymagać w tej sytuacji sukcesu gdzieś na Północnym Atlantyku🤪.

Pojedziemy tam bez żadnej presji. Nic nie musimy, a możemy wszystko🙃 

W razie ,,wu"  jest alibi w postaci absencji kapitana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pablo81 napisał(a):

MŚ w 2030r. odbędą się w 6 krajach na 3 kontynentach.

Brzmi to kiepsko ale w realu wcale tak źle nie będzie - 3 kraje w Ameryce Płd. to tylko po 1 meczu na otwarcie, a te pozostałe 3 kraje to Portugalia Hiszpania i Maroko, więc odległości dla kibica mniejsze niż jak w USA czy innym wielgachnym kraju   

Mi raczej przeszkadza ciągłe zwiększanie liczby uczestników w pogoni za kasą, zamiast elitarnych imprez mistrzowskich z MŚ czy ME robią się turnieje dla wszystkich chętnych     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k****. Jaka paraolimpiada, ten Raków.

Te dwie akcje Piaseckiego i ten strzał Plasvica to podsumowanie tragicznej formy Rakowa, nawet jak Sturm daje prezenty.

Szwarga out. Gość totalnie rozwalił to co wypracował Papszun.

Trzeci prezent i... 

Tu powinna wjechać jakaś muzyczka z Benny Hilla przy akcjach ofensywnych Rakowa.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raków w ofensywie tak irytuje że oglądanie ich meczów przyprawia o jakąś depresję jak się na to patrzy.

Jeśli w tym meczu nie zdobędą żadnego punktu to ja nie wierze że już im się uda z taką grą.Paradoksalnie tak jak rozmawialiśmy lepsza by była dla nich i dla Polskiej piłki jednak ta liga konferencji żeby nabić trochę pkt jeśli tutaj wszyscy są poza ich zasięgiem a na to wygląda.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy.

Pierwsza to odwołując się do meczu powiem tak. Sturm był do ogrania, ale pierwsza połowa totalnie beznadzieja i 1:0 to najniższy wymiar kary dla Rakowa.

Druga połowa zdecydowanie lepiej, nawet było pełno okazji do strzelenia okazji i wszystkie zmarnowane. Warto zwrócić uwagę, że gdy w końcówce Raków przycisnął to Sturm był zamknięty na własnej połowie, ale niestety wyprowadzał groźnie kontry i mogło się skończyć 2/3:0.

Oglądałem ten cały mecz i II połowę tego pierwszego i już ma dość oglądania Rakowa w tej Lidze Europy.

Godzinę temu, Sewer napisał(a):

Paradoksalnie tak jak rozmawialiśmy lepsza by była dla nich i dla Polskiej piłki jednak ta liga konferencji żeby nabić trochę pkt jeśli tutaj wszyscy są poza ich zasięgiem a na to wygląda.

Nie koniecznie. Zamień Legię z Rakowem w Lidze Konferencji to obraz by był taki sam. Anglicy i Holendrzy poza zasięgiem Rakowa a Ci Bośniacy wyciągnęli z 0-3 na 4-3 więc o czym my tutaj piszemy co ?

I druga sprawa to pragnę wrócić do postów @Qcin_69 gdzie pisał bajki o Wielkim Rakowie i obecne dwie pierwsze kolejki fazy grupowej Ligi Europy to zweryfikowały. Oczywiście jako jedyny pomrukiwałem, że nie widzę tego tak i teraz wychodzi na to, że miałem rację a muszę przyznać, że oceniałem te posty Qcina okiem laika piłkarskiego.

Cóż trzeba czekać aż Poznańska lokomotywa wjedzie do Europy i nabije punktów naszej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, LAF napisał(a):

Dwie sprawy.

Pierwsza to odwołując się do meczu powiem tak. Sturm był do ogrania, ale pierwsza połowa totalnie beznadzieja i 1:0 to najniższy wymiar kary dla Rakowa.

Druga połowa zdecydowanie lepiej, nawet było pełno okazji do strzelenia okazji i wszystkie zmarnowane. Warto zwrócić uwagę, że gdy w końcówce Raków przycisnął to Sturm był zamknięty na własnej połowie, ale niestety wyprowadzał groźnie kontry i mogło się skończyć 2/3:0.

Oglądałem ten cały mecz i II połowę tego pierwszego i już ma dość oglądania Rakowa w tej Lidze Europy.

Nie koniecznie. Zamień Legię z Rakowem w Lidze Konferencji to obraz by był taki sam. Anglicy i Holendrzy poza zasięgiem Rakowa a Ci Bośniacy wyciągnęli z 0-3 na 4-3 więc o czym my tutaj piszemy co ?

I druga sprawa to pragnę wrócić do postów @Qcin_69 gdzie pisał bajki o Wielkim Rakowie i obecne dwie pierwsze kolejki fazy grupowej Ligi Europy to zweryfikowały. Oczywiście jako jedyny pomrukiwałem, że nie widzę tego tak i teraz wychodzi na to, że miałem rację a muszę przyznać, że oceniałem te posty Qcina okiem laika piłkarskiego.

Cóż trzeba czekać aż Poznańska lokomotywa wjedzie do Europy i nabije punktów naszej lidze.

laik zwykle wie ze jest laikiem, Ty jesteś raczej głupi.….

i czytaj ze zrozumieniem posty, zamiast się mądrzyć na każdy temat, bo to ze Raków i tak ugrał ponad stan z tym składem personalnym + kontuzjami to jest ich sukces, szkoda ze nie podostawali w papę w LM tylko w LE, ale niestety bez napastnika i bez swojego Messiego to i tak super sprawa ze awansowali do grupy, jestem dziwnie spokojny o scouting Rakowa i o to, ze tegoroczny hajs dobrze zainwestują i za rok wrócą silniejsi do Europy (o ile do niej awansują bez napastnika)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

laik zwykle wie ze jest laikiem, Ty jesteś raczej głupi.….

i czytaj ze zrozumieniem posty, zamiast się mądrzyć na każdy temat, bo to ze Raków i tak ugrał ponad stan z tym składem personalnym + kontuzjami to jest ich sukces, szkoda ze nie podostawali w papę w LM tylko w LE, ale niestety bez napastnika i bez swojego Messiego to i tak super sprawa ze awansowali do grupy, jestem dziwnie spokojny o scouting Rakowa i o to, ze tegoroczny hajs dobrze zainwestują i za rok wrócą silniejsi do Europy (o ile do niej awansują bez napastnika)

 

Jak to jest możliwe, że jesteś spokojny o scouting Rakowa, skoro grają bez napastnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

w sensie, że po trzech latach ogarną, że potrzebują napastnika?

jak mieli Iviego to brak napastnika nie był tak widoczny, jak im wypadł ich gtg to zaczęły się schody w ataku- chyba o grę w obronie nikt o zdrowych zmysłach pretensji do Rakowa nie ma- tutaj dalej jest to najlepszy polski klub- po prostu atak siadł, bo nie ma skrzydeł zupełnie, w sumie teraz nie wiem kto tam jest najlepszym graczem ofensywnie na ten moment- Tudor? 

Mniejsza o Raków, na razie Legia gra super na mega trudnym terenie, Kosta znowu świetnie to ustawił, z Alkmarem nie ma co iść na wymianę ciosów, tylko wyczekiwanie okazji i koncentracja w obronie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

i czytaj ze zrozumieniem posty, zamiast się mądrzyć na każdy temat

 

W dniu 17.03.2023 o 10:06, Qcin_69 napisał(a):

Raków jest lepszy od Legii i Lecha pilkarsko na ten moment, jeśli utrzymają kadrę to przy fartowny losowaniu mogą awansować do LM.

Wiem, ze Cię już ponosi bo Lech awansował do 1/4 Konferencji, ale oni po drodze poza Villarealem nie spotkali żadnego mocnego zespołu i ten wynik to w sporej mierze zasługa farta w losowaniach a i tak dużo szczęścia ze przeszli jakiś Islandczyków (poza tym drużyny z Gruzji i Luksemburga w eliminacjach, a w grupie z Izraela i Austrii) - i tak, takie mecze tez trzeba umieć wygrywac, ale jest to z grubsza poziom który dla Legii/Lecha/Rakowa nie jest nie do przeskoczenia bo to drużyny z tej samej polki i zwykle decyduje dyspozycja dnia w takich starciach.

Slavia, która fartownie przeszła Raków to z kolei poziom Karabachu, który przejechał się po Lechu i generalnie zespół o wiele lepszy od Poznaniakow, wiec lepiej trochę sie zastanowić wcześniej niż pisac ze Raków obsral zbroje, bo gdyby psiaki ich nie przekręcili w Częstochowie to Raków w grupie grałby na 100%

 

W dniu 17.03.2023 o 14:03, Qcin_69 napisał(a):

ale xo Ty masz mi odświeżyć xd 

Lech miał maaaaase szczęścia w tym roku w pucharach gdzie trafiał na rywali w zasięgu. To bardziej przypadek, a za rok możliwe ze w ogóle w pucharach nie zagrają. 

Nie rozumiem o co Ty tu walczysz, Raków jest sportowo lepszym zespołem bez względu na dokonania w Europie, tak samo jak PSG jest lepszym zespolem niz Benfica mimo ze to Portugalczycy dalej zaszli.

 

 

W dniu 17.03.2023 o 14:16, Qcin_69 napisał(a):

clue jest takie, ze jestem przeciwnikiem oceniania jakości drużyny po wynikach z europejskich pucharów na przełomie 1 sezonu, stad tak jak Uefa to mafia, to akurat te 5letnie rankingi są imo w pyte.

Czy gdyby Lech odpadł z tymi Islandczykami w dogrywce w 3 rundzie kwalifikacji to byłby gorszym zespołem niż jest dzisiaj? A tak buduje narracje Laf, co krytykuje.

Rakow na przełomie 3 ostatnich lat jest imo najlepszym polskim zespołem i to nie tylko na podstawie wyników ale i samej organizacji gry i nie jest przypadkiem ze wyprzedza Lech o 18 punktów, a druga Legie o 9, plus to ze nie nabija tych punktów na Lechii i Zagłębiu, ale wygrywa tez z topowymi polskimi drużynami (4:0 z Legia, 2:1 w Poznaniu).

 

 

W dniu 18.03.2023 o 02:46, Qcin_69 napisał(a):

nawet ciekawe porównanie do Dyskobolii, ale odnosze wrażenie ze wynika głównie z porównania wielkości stadionu i tego, ze w obu rządzą ponadprzeciętni biznesmeni, poza ttm jest jednak spora różnica.

Grodzisk ma jakieś 15 tysięcy mieszkańców, Częstochowa 220 tysięcy.

Częstochowa chce inwestować w Raków (stadion) ale te sukcesy przyszły dla nich zbyt szybko i jako misto nie są na to przygotowani.

Rakow juz wyznacza nowe standardy w polskiej piłce, typu odrzucanie ofert z zagranicy za swoich najlepszych grajków (Tudor), czy tez tworzenie kominów płacowych dla topowych graczy (Ivi Lopez)

Świerczewski jest przecież w c*** bogaty (majątek 8x większy od Drzymały) a Raków to jego dziecko i powód do dumy, czemu niby miałby zrezygnowac? Papszun to co innego, myśle ze jakby dostał ofertę z reprezentacji albo z top5 lig to by odszedl, ale na to się nie zanosi bez duzych sukcesów w Europie.

Raków jest prowadzony zajebiscie, jako kibic Legii bardzo zazdroszczę zarówno wizji, jak i scoutingu który jest imo najlepszy w Polsce i myśle ze ma większa szanse stać się polskim Fc Basel, niż powtórzyć los Groclinu nawet mimo zdecydowanie za malego stadionu ;) podejrzewam, ze w przypadku awansu do LM rozgrywaliby mecze gdzie indziej ;)

 

W dniu 18.03.2023 o 08:53, Qcin_69 napisał(a):

przecież nikt nie pisał, ze historycznie Raków jest silniejszy, tylko ze w tym momencie jest najlepszym polskim klubem.

To jest polska liga i generalnie trudno aja zdominować na lata, ale Rakowowi bliżej do lokalnego Atletico które od ponad dekady depcze po piętach Barcy i Realowi z sukcesami w Europie, niż do jednosezonowcow jak Deportivo, ze względu na to ze ma zajebistego prezesa;) 

 

 

W dniu 2.08.2023 o 22:49, Qcin_69 napisał(a):

Do tego fajnie, ze Raków to zrobił bo od kiedy zaczęli być poważnym klubem to nie mieli trochę szczęścia w tych pucharach, mimo dobrej gry zawsze czegoś brakowało, teraz znowu będą podchodzić do meczu z pozycji underdoga, ale Aris jest jak najbardziej w zasięgu, wiec ja tam liczę na niespodziankę i dotarcie do baraży o LM :) 

 

W dniu 16.08.2023 o 00:20, Qcin_69 napisał(a):

Podtrzymuje to co pisałem w marcu, Raków na ten moment to najlepszy polski klub i to mimo, ze wypadł Ivi

 

W dniu 22.08.2023 o 23:02, Qcin_69 napisał(a):

szkoda Rakowa, bardzo fajny mecz jak na tak przetrzebioną kadrę :( 

Niemniej organizacyjnie i taktycznie Raków jest chyba najlepszym polskim zespołem jaki oglądałem za życia.

Super jest poukładany, tylko talentu trochę zabrakło, Kopenhaga wyglada na gorszy zespół od Częstochowy, ten pazdzierz pechowy po maksie, potem Piasecki i Kittel z super okazjami- zabrakło trochę szczęścia i bardzo napastnika czy ogólnie kogoś kto weźmie piłkę i podrybluje, zrobi przewagę w grze 1na1, tego zdecydowanie za mało dzisiaj było.

Ale Ty jak zawsze nie przyznasz się do błędu i odwracasz kota ogonem a na dodatek wyzywasz.

Dla mnie EOT cy odpiszesz czy nie to mam to gdzieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał(a):

Jak to jest możliwe, że jesteś spokojny o scouting Rakowa, skoro grają bez napastnika?

tak jak wyżej, póki był Ivi to brak napastnika nie robił wielkiej różnicy, da się tak grać, aktualnie Raków nie ma czym grać z przodu i to nie tylko wina braku Iviego, tutaj nawet ten kasztan z Pogonii by robił roznice względem tego co tam teraz biega. 

 

1 minutę temu, LAF napisał(a):

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale Ty jak zawsze nie przyznasz się do błędu i odwracasz kota ogonem a na dodatek wyzywasz.

Dla mnie EOT cy odpiszesz czy nie to mam to gdzieś

no to teraz sobie to przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem i pokaz mi gdzie ja pisałem o WIELKIM Rakowie.

Jesli tożsame do tego masz cto ze napisałem ze Raków był lepszy pilkarsko od Lecha i Legii, to cóż, nic dziwnego, ze takie komentarze zostawiasz. 

Raków to była ofensywa jednego gracza, tego gracza nie ma, wiec ofensywa wyglada jak wyglada, pilkarsko nadal to lepszy zespół od Lecha, od Legii na ten moment już nie, ale tegoroczna Legia to być może najlepszy polski zespół (po tej części sezonu) od czasów Legii Berga, zobaczymy czy to utrzymają, czy opadną z sił, kadra jest mocna, ale dość wąska na kluczowych pozycjach, tutaj jak wypadnie Josue i Wszolek to tez będzie słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.