Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, ptak napisał(a):

Póki co to znamy tylko wersję Legii, której kibice chwalili się sprzętem zabranym holenderskim ochraniaczem i psom

rozumiem, że to wersja z forum Lecha Poznań?

17 minut temu, RappaR napisał(a):

Na razie znamy oficjalną wersję, w której doszło do skrajnego rasizmu wobec Polaków.

 

dokładnie, ale jak widać po wypowiedzi wyżej, Polak Polakowi wilkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z igły robi się widły. Policja spisywała kibiców Legii tak samo jak mnie kiedyś policja zatrzymała w Poznaniu bo byłem samochodem na Warszawskich blachach, a był wtedy mecz Lech-Legia. O nie rasistowska pruska policja

To co się działo po meczu między policją - sztab Legii to już inna rzecz. 

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kołczu33 napisał(a):

Z igły robi się widły. Policja spisywała kibiców Legii tak samo jak mnie kiedyś policja zatrzymała w Poznaniu bo byłem samochodem na Warszawskich blachach, a był wtedy mecz Lech-Legia. O nie rasistowska pruska policja

To co się działo po meczu między policją - sztab Legii to już inna rzecz. 

I zakazali Ci wjechać do Poznania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kołczu33 napisał(a):

Nie. A w Alkmaar zabroniono komuś wjechać do miasta? Poprosiłbym o źródło jeśli tak było. Tylko nie od osoby związanej z Legią Warszawa. 

 

burmstrz otwarcie mówiła, że nie chce Polaków w mieście, byli wypraszani z knajp, wyłapywani i wywożeni za miasto, a bilety mogli odebrać 80km od stadionu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

burmstrz otwarcie mówiła, że nie chce Polaków w mieście, byli wypraszani z knajp, wyłapywani i wywożeni za miasto, a bilety mogli odebrać 80km od stadionu

Sprawdziłeś to samemu, to co dokładnie mówiła burmistrz? Bo jak dla mnie nie różni się to niczym od tego co jest w Polsce kiedy np. Policja eskortuje kibiców innej drużyny podczas meczów o zaostrzonym ryzyku. 

 

Jak to jest, że nikt nie uwiecznił na nagraniu tego jak naćpane speedem holenderskie ZOMO wyrzuca z restauracji rodziny z dziećmi? Przecież każdy z nas ma telefon. Czyżby czegoś takiego nie było? 

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

To śmierdzi fake na kilometr. 

Znaczy ten cytat to jest fake powielany przez polskich dziennikarzy, których przerasta wklepanie dwóch zdań prostych do google tłumacza. 

"Het goed in beeld hebben van de reisbewegingen van de supporters van Legia Warschau is daarbij belangrijk."

"Dit houdt in dat de Poolse supporters op een vooraf aangegeven locatie en tijdstip hun kaartje voor de wedstrijd ontvangen en vanaf die locatie rechtstreeks naar het stadion worden gebracht".  - kto nie zna języka niech skopiuje do translatora.

Ta plotkę o tym, że ta Pani"nie chcę Polaków w moim mieście" podała konto, uwaga, konfiarskie z Twittera. Ze źródłem które odnosi się nie do wypowiedzi Burmistrz, tylko jakiegoś dziennikarza związanego z legią Warszawa, burmistrz byłaby idiotką gdyby powiedziała takie zdanie, w tym kraju jest chyba z milion Polaków, Ludzie myślcie trochę logicznie a nie dajecie się nabrać jak stare baby na garnki. 

11 minut temu, Kołczu33 napisał(a):

Znaczy ten cytat to jest fake powielany przez polskich dziennikarzy, których przerasta wklepanie dwóch zdań prostych do google tłumacza. 

"Het goed in beeld hebben van de reisbewegingen van de supporters van Legia Warschau is daarbij belangrijk."

"Dit houdt in dat de Poolse supporters op een vooraf aangegeven locatie en tijdstip hun kaartje voor de wedstrijd ontvangen en vanaf die locatie rechtstreeks naar het stadion worden gebracht".  - kto nie zna języka niech skopiuje do translatora.

Ta plotkę o tym, że ta Pani"nie chcę Polaków w moim mieście" podała konto, uwaga, konfiarskie z Twittera. Ze źródłem które odnosi się nie do wypowiedzi Burmistrz, tylko jakiegoś dziennikarza związanego z legią Warszawa, burmistrz byłaby idiotką gdyby powiedziała takie zdanie, w tym kraju jest chyba z milion Polaków, Ludzie myślcie trochę logicznie a nie dajecie się nabrać jak stare baby na garnki. 

Ta Pani nie mówi tutaj niczego kontrowersyjnego. Oczywiście są w Polsce środowiskach, którym zależy na zniechęceniu Polaków do Zachodu. Podkreślam jeszcze raz. Sytuacja z policją i zawodnikami jest zupełnie inna. Ale ja wiem co piszą holenderskie media i ich narracja układa się w całość. 

Napiszę w skrócie jak opisują to media z NL.

1. Po meczu zawodnicy zaczęli wychodzić do autokaru, cześć została w strefie wywiadów.

2. Wychodzą kibice, ochrona dostała informacje żeby w związku z bezpieczeństwem nie wypuszczać zawodników i sztabu.

3. Zawodnicy i reszta sztabu, którzy z jakiegoś powodu zostali na stadionie zostali zatrzymani bo powód 2.

4. Zawodnicy i sztab chcą wyjść, ochrona mówi, że ni CH&ja bo mamy przepisy takie i takie zostajecie tutaj. Piłkarze się gotują, ochrona się gotuje, ktoś uderza ochroniarza. 

5. Wpada policja i leje każdego. 

Czy w Holandii jest problem z rasizmem i ksenofobią? Pewnie tak ale gdzie go nie ma.

Czy ta sytuacja jest dowodem na rasizm i ksenofobię? Nie sądzę. Chociaż pewnie gdyby tam był Real Madryt to sytuacja wyglądała by inaczej. Ale nie przez rasizm i ksenofobię a klasizm i kapitalizm. 

Czy jest dowodem na to, że policja nadużywa swojej władzy i do policji trafiają osoby, które nigdy nie powinny się tam znaleźć? Pewnie tak. 

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qcin_69 napisał(a):

rozumiem, że to wersja z forum Lecha Poznań?

dokładnie, ale jak widać po wypowiedzi wyżej, Polak Polakowi wilkiem ;)

Sami kibole ADO den Haag wrzucali zdjęcia policyjnych kasków, które zdobyli w czwartek wraz ze swoim zgodowiczem - legią - w Alkmaar.

Godzinę temu, Kołczu33 napisał(a):

Z igły robi się widły. Policja spisywała kibiców Legii tak samo jak mnie kiedyś policja zatrzymała w Poznaniu bo byłem samochodem na Warszawskich blachach, a był wtedy mecz Lech-Legia. O nie rasistowska pruska policja

To co się działo po meczu między policją - sztab Legii to już inna rzecz. 

Trochę wyjazdów zaliczyłem i uporczywe spisywanie, kontrole aut, gazowanie specjali, pałowanie, czy trzymanie kibiców godzinami po meczu na mrozie bez dostępu do toalet (pozdrowienia dla legii) to jest norma u nas. W Europie też. A tu niektórzy internetowi znawcy wylewają falę lamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo81 Jasneeee... bicie właścicieli klubów i sztabu w Europie to normalka, co tydzień to widzimy.Słyszałem że Perez tłukł się ostatnio z ochroną Napoli i wrócił z podbitym okiem i już umawiają się na rewanż w Madrycie, nic nadzwyczajnego...

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sewer napisał(a):

@Pablo81 Jasneeee... bicie właścicieli klubów i sztabu w Europie to normalka, co tydzień to widzimy.Słyszałem że Perez tłukł się ostatnio z ochroną Napoli i wrócił z podbitym okiem i już umawiają się na rewanż w Madrycie, nic nadzwyczajnego...

Odniosłem się do sytuacji z kibicami. Nie jestem prezesem klubu, więc nie wiem, jak ich się traktuje. Jestem kibicemi odniosłem się do wyjazdowych realiów. A co do piłkarzy, to dziwnym trafem w połowę szajsu wmieszany jest Josue.

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał(a):

też bym tych waszych orków do toalet nie wpuścił patrząc na to co ostatnio odjebaliście

Nie spinaj się w necie. Jedz na wyjazd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Odniosłem się do sytuacji z kibicami. Nie jestem prezesem klubu, więc nie wiem, jak ich się traktuje. Jestem kibicemi odniosłem się do wyjazdowych realiów. A co do piłkarzy, to dziwnym trafem w połowę szajsu wmieszany jest Josue.

Na to co piszesz holendrzy nie przedstawili żadnych dowodów oprócz tego co oni uważają.Poza tym nie można oddzielić tych dwóch sytuacji.

Ochrona jest po to żeby zabezpieczać sytuację a zrobili coś zupełnie odwrotnego, nie da się tego wybronić.To że mogło dojść do jakiegoś starcia z kibicami nie zaprzeczam ale po raz kolejny: dowody a po drugie nawet jeśli tak się stało to takie są realia jak napisałeś i to się zdarza ale co działo się później jest skandalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.