Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2014/15


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Miami z nim pogarszało zbiórkę jako team, a sam miał niecałe 11% trb. Dla porównanie Amare w 07 miał 17%, a taki Asik ma dwa razy więcej. Zresztą jak Joel grał to problemy ze zbiórką były opisywane jako główny problem Miami. No też bym wolał Perka, przy Joelu to wręcz wirtuoz ataki.

 

Rappar skąd bierzesz on/off rebs? Bo pamiętam, że już gadaliśmy o tym w przypadku Brooka Lopeza...

 

Joel Anthony był w tym sezonie najlepszym obrońcą Heat. Havlicek, Twoje spojrzenie na niego zamazuje to jak fatalny był w ataku (co się zdarzyło już wielu osobom). Ale co by o nim nie mówić to obrońcą imo na warunki NBA był wybitnym. Może jedyną rysą jest to zbieranie w obronie właśnie.

 

Ogólnie to nie wiem skąd miałem wrażenie, że Joel w późniejszym okresie miał jakieś dobre wyniki w rebsach - kojarzyłem taką rozmowę z kumplem fanem Heat. Nie ważne, tak czy siak się zgadzamy, że Joel wyróżniał się w obronie, ja go wybitnym zawodnikiem nigdy nie nazwę, ale masz rację swoją obroną na tyle tuszował okropny atak, że mimo wszystko grał nie głupie minuty w Heat. Co by nie mówić to nie jest wybitne D, ale co by nie mówić bardzo dobre. 

 

Ale i tak w mojej opinii Heat 2011 nie byli dobrze zbilansowani pod skillset Jamesa i to wcale nie oznacza, że uważam, że James miał w Heat słaby support, bo miał zajebisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się decyzja LeBrona.

James zmusza ich do obudowania go już teraz.

Cavs juz kombinują aby nie wymieniać Wigginsa tylko go ogrywać.

Złapie doświadczenie za 2-3lata, ale wtedy już James może nie być.

 

Dlatego tym kontraktem pokazuje organizacji wracam do Was, ale też musicie coś dla mnie zrobić.

Teraz jest mój czas i trzeba mi teraz wsparcia, a nie za 2-3 lata.

 

W swoim liście też nic nie napisał o tym, ze ekscytuje się możliwością gry z numerem 1draftu-Wigginsem.

A o tym wydaje mi się, że powinien wspomnieć w takim liście. Natomiast napisał o Irvingu, Thompsonie i Waitersie i oczywiście o swoim kumplu Varejo .

Jeśli już wspomniał w swoim liście o Waitersie to jak to mozliwie, ze nic nie napisał o jedynce tego draftu?

O Banetcie też nic nie wspomniał, ale tutaj się akurat nie dziwię :-)

 

 

@Chris_Broussard  1m
Minnesota's current stance: No Wiggins for TWolves, No KLove for Cavs

No i bardzo dobrze, takie powinni mieć stanowisko i czekać na rozwój wydarzeń na rynku.

 

Czekam na trejd:

Love + Turiaf za Wiggins + Banett + 1rd pick 2015 + kogo tam będą Cavs chcieli się pozbyć dla wyrównania salary.

 

Wtedy 1piątka Cavs.

Irving

Waiters

LBJ

LOVE

Vrejo

na ławie: M.Miller??, R.Allen, Thompson, Turiaf, Haywood(pewnie będą się starali gdzieś go dalej oddać) + ciekawe kogo jeszcze uda im się podpisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu Cavs nie oddawalbym ani Wigginsa, ani Benneta. Nikt tam nie ma cisnienia, zeby  w 1 sezonie zdobywac mistrzostwa, w Heat sie nie udalo z BIG3, to nikt nie bedzie mial wielkich oczekiwan, ze w 1 sezonie po powrocie zdobeda mistrzostwo.

 

Z Benneta moim zdaniem beda ludzie, nie oddawalbym go, bo ma mala wartosc rynkowa, a ma potencjal i warunki. PAtrzac na braki pod koszem, to gosc moze jeszcze wypalic, tymbardziej ze bedzie mial mozliwosc sie wykazac. Darmowalbym sobie Love i szukal C z defensywa i zbiorkami. 

 

Jak beda mieli szczescie i Varejao sie nie posypie, to nie bedzie zle. Z drugiej strony moze wlasnie jego uda im sie gdzies upchnac. 

 

Osobiscie jakos Love mi nie pasi zbytnio do LeBrona, dla mnie to all-star w slabym klubie, jak przyjdzie grac o wyzsze cele, moze sie okazac miekka faja. pewnie mnie duzo osob zjedzie, ale wole zeby w 1 sezonie Bennet ogrywal sie na PF. 
Maja cap space to niech trzymaja. Im dluzej LeBron bedzie gral w Cavs tym wiecej zawodnikow bedzie ciagnac do Cavs, takze niech sie na spokojnie i madrze buduja. Niech pograja troche i sie wyklaruje czego im najbardziej potrzeba.

 

Lepiej miec jeszcze elastycznosc na pozniej, chyba, ze Wolves pojda na jakis tani deal i bedzie mozna Love wyrwac za niska cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cavs byliby idiotami, gdyby dealowali wigginsem w tej chwili.

bennett solidnie przepracowal lato a wiggins po miesiacu rozgrywek moze wygladac jak 2 kobe czy kto tam.

 

zaraz sie okaze, ze cavs nie potrzebuja zadnego love'a, ze to co maja powinno w zupelnosci wystarczyc. co wiecej, wiggins i bennet na rookie contracts, to moze byc duzo lepsza opcja niz love z prawie maxem. i perspektywa zatrzymania thompsonow i innych waitersow (kyrie podpisany, r8?).

 

cavs nie potrzbuje love'a, nawet teraz. juz za moment beda mieli klopot bogactwa i ten sam problem co thunder, mianowicie z kogo zrezygnowac by zatrzymac trzon. nie zmienia to faktu, ze ja bym poczekal. a z listu lebrona nie robilbym halo i nie doszukiwal sie ukrytych tresci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej poczekać na 2015 r. i uderzać po dwójkę z : Asik/R.Lopez/Hibbert/Gasol i Milsap/Love/T.Young/LMA? Pogrubieni gracze mogą być warci we dwójkę coś w okolicach maxa a będą i tak sporą nadwyżką nad tym, co mogą mieć Cavs teraz. Dodamy do tego LBJ/Irvinga/Wigginsa/Bennetta/M.Miller???/Waiters???/ i uwaga Cavs mają aż trzy picki w pierwszej rundzie draftu, choć wątpię, aby udało się wyrwać ten Memphis, to mogą dołożyć z dwóch solidnych graczy z draftu. Nie od razu Kraków zbudowano i po niepowodzeniu w Miami sam LBJ jest świadom, że w pierwszym roku nie zdobędzie mistrzostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie o Cavs przebija się pewne nazwisko ciagle którego nie rozumiem a i mam problem z zapamietaniem...

wszędzie piszecie jakoby podstawa podkoszową był niejaki "Anderson Wareżało"

 

to ten gracz co grał ostatnio:

 

31,25,25, 65 meczy w RS? a miał wcześniej poza 3 zdrowymi sezonami gry: 54,48,48???

 

czy to ten który jak wrócił rok temu do wzglednego zdrowia zagrał 8/10 na poniżej 50% FG skuteczności, grożąc w karierze 0,7 blokiem na mecz?

 

czy to ten co na linii ma w karierze poniżej 63% FT???

 

fajnie wygląda jego 14/14 z 25 meczy póltora roku temu ale Panowie.... mimo 31 lat gość PEWNY nie jest że dojedzie cały sezon ( 2007 i 2009 jako jedyne 80-siatki RS)

 

a tak BTW:

 

czy wam się nie wydaje że może taki scenariusz LBJ był zgrabnie wyrezyserowany?

wiecie że lubię teorie sędziowsko-spiskowe ale w tym świetle decyzja "Dobra Panowie odchodzę nabierzcie picków, talentów, wyczyście salary a ja wrócę" mimo ze brzmi jak SF może cos byc na rzeczy????

 

poddaje to pod DYSKUSJĘ i rozwagę a nie JAKO PEWNIK aby nie było łapu-capu tak z marszu ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz pod teorie spiskowa bym tego nie podciagnal.

po lekturze ksiazki harasimowicza, jakies kilka miesiecy temu, juz wtedy doszedlem do wniosku, ze powrot do cavs nie jest niemozliwy i nie tyle wynikac bedzie z samej tesknoty co z racjonalnych przeslanek. wtedy jeszcze dysponowali tylko wysokim pickiem w drafcie a nie jedynka a i to juz ich stawialo w gronie faworytow w wyscigu o lebrona, bo mieli mlody trzon, puste salary

 

sam autor (powszechnie wysmiewany przez rodzime dziennikarzyny) juz wtedy pisal o tym, ze to moze byc decyzja stricte biznesowa i, ze lebron pojdzie tam, gdzie bedzie mial maxymalnie najwieksze szanse na kolejne mistrzostwa.

 

i trzeba prZyznac, ze mial racje. cavs z 1 pickiem wydali sie jeszcze bardziej atrakcyjni. szkoda, ze nie zaryzykowali embiida, bo trio embiid-lebron-irving duzo latwiej byloby obudowac. na transfer wysokiego moze byc jednak zawsze czas.maja kolejne picki do zaoferowania, pare nazwisk sie pojawi na gieldzie, on isami beda tez wiedzieli kogo moga transferowac. nie przejmowalbym sie tym, ze poki co maja tylko varejao i bennetta.

 

lebron najlepsze warunki, po chlodnej kalkulacji ma w cavs. malo osob zdaje sobie sprawe z tego jak trio irving-wiggins-lebron moze wygladac na parkiecie za pol roku.

 

cavs przez te 4 lata mieli mase farta. ale jak sie okazuje, gdy masz 3 wybory jako 1 w 4 lata nawet spieprzenie 1 wyboru ujdzie ci plazem. w miare dobrze odrobili lekcje. w 2011 spora graczy poza irvingiem zawiodla w drafcie. bennett poki co jest niewypalem ale tu kazdy grajek z zeszlorocznego draftu zawodzi, wiec to wcale nie bylo takie latwe. z 2 strony proces ten trwal 4 lata i.... wystarczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Cavs mają problem z centrem straszny, Andersen zostaje w Heat za grubą kasę i ciężko kogoś tam znaleźć. Okafor z kontraktem na rok to win-win dla niego i jakiejkolwiek drużyny - jeżeli się odbuduje będzie z niego wielki pożytek i taki zespół może, sam Okafor za rok będzie w wieku że na tej pozycji może jeszcze bardzo dobry kontrakt dostać, jak się nie odbuduje nikt nic nie traci.  

 

Można stawiać na Benneta i Wigginsa (a oddawania go za Love to przesada) 

ale za Waitersa to trzeba wyciągnąć jakiegoś rzucającego za 3 shooting guarda, jeżeli uda się wtedy sciągnąć Mike Millera i Ray'a Allena (chociaż pierwszy ma podobno iść do Denver a drugi nie wiadomo czy przedłuży karierę) akurat Waiters można krytykować ale przez to, że statystycznie nieźle sobie radził to ma całkie niezłe value w NBA. I wtedy można salary czekać na 2015-2016 szczególnie że wtedy schodzi kontrakt Varejao. 

 

Rotacja :

Irving-Wiggins-Lebron-Thompson-Varejao 

Dellavedova-Allen-Miller-Bennet-Okafor 

 

wyglądałaby dosyć solidnie można walczyć o ECF albo nawet o wejście do finałów bo łatwo nie będzie - Heat, Bullsi to nadal bardzo silne drużyny chociaż ze swoimi problemami (m.in zdrowie Rose'a i Wade'a) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wam się nie wydaje że może taki scenariusz LBJ był zgrabnie wyrezyserowany?

wiecie że lubię teorie sędziowsko-spiskowe ale w tym świetle decyzja "Dobra Panowie odchodzę nabierzcie picków, talentów, wyczyście salary a ja wrócę" mimo ze brzmi jak SF może cos byc na rzeczy????

"Dobra Panowie odchodzę nabierzcie picków, talentów, wyczyście salary a Ty Dan napisz publiczny list i wzgardź mną w nim jak szmatą"?

 

Varejao to już był tutaj przedstawiany jako równy Boozerowi w obronie i jako elitarny obrońca, jeden z najlepszych w lidze. Jak dla mnie nie jest ani tak słaby jak twierdzą przezywający go Varejoke ale nie jest też aż taki zajebisty by moje marzenia o Marcu lub Asiku nie miały racji bytu. Plusy dodatnie i plusy ujemne tego zawodnika były w ostatnich dniach pare razy przedstawione na forum i chyba każdy miał trochę racji, no może poza tym gościem od porównania do Boozera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogut a ile ogladales tego boozera ostatnio?

W team d pod thibo zrobil naprawdę duze postępy. Owszem obrona pickow to dla nego fizyka kwantowa, podobnie 1&1 srednio sobie radzi, nauczyl sie, a raczej nauczony zostal jak sie przesuwac w obronie tak wiec z ta d na poziomie hardena to tez przesada

 

A jesli kosza cavs ma bronic super varehehe z ta morda niezmaconaą myślą to tym lepiej dla przeciwnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boozera chca amnestionowac bo zwyczajnei za duzo zarabia. za mniej niz polowe tej kwoty beda mieli gasola.

 

co do cavs. jeszcze za lebrona bardzo czesto grali z nizszym ustawieniem. varejao na 5, jamison lub lebron na pf. jasne, ze przydalby sie noah ale zapominacie wsyscy, ze nawet spurs wygrali teraz nie majac tak naprawde klasycznego centra. duncan to center tylko z nazwy, podobnie diaw. splitter moze bardziej ale to tez naturalny pf. wszysci ci goscie grali na C bardziej z przymusu czy koncepcji.

 

podobnie moze byc w cavs, lebron moze spokojnie troche wiecej pograc jako point forward i zespol na tym nie straci.

 

mike miller i ray allen w cavs, book it

 

przypomnijcie sobie, ze lebron ze zgraja patalachow przegrywal po ciezkich seriach z celtics, raz z magic po bardziej 1 stronnym pojedynku. dajemu mu duzo lepsze wsparcie. niz mial chocby w tym roku w heat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dlatego nie trzeba się tak napalać na Love'a, na pewno nie za Wigginsa. 

 

Bennet wygląda szybciej, sprawniej i gra dużo fajniej, wiadomo że to Summer League ale zawsze. 

 

Jeżel dojdzie Miller i Allen jest dobrze

 

W każdej konfiguracji trzeba Waitersa sprzedać tylko ciekawe ewentualnie za kogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duncan i Splitter to centrzy tylko z nazwy  :nevreness:

 

tez sie usmialem. Duncan przychadzac do ligi byl C, a musial grac na PF, poniewaz byl juz Robinson, dlatego tez nazywano ich Twin Towers, bo spurs grali z 2 centrami.

 

Duncan nie jest napakowany, tymbardziej na starosc, kiedy teraz jeszcze zrzucil zmieniajac troche styl gry pod wiek, takze moze dlatego nie sprawia wrazenia jakby byl klasycznym C.

Ale to tez dlatego, ze wlasnie zaczal grac na PF, a nie C. Nie wiadomo, jak potoczylyby sie jego losy, gdyby nie bylo Robinsona i mogl grac klasycznie na pozycji C. Raz, ze przez cala kariere, bylby duzo bardziej napakowany, a dwa, ze moglby miec troche inny styl gry.

 

W kazdym razie Duncan to center zmodyfikowany na pozycje PF, a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.