Skocz do zawartości

[NBA Finals] Heat - Spurs


leeewy

Heat - Spurs  

94 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto zostanie mistrzem NBA?



Rekomendowane odpowiedzi

Wyjaśnij mi swoją pokrętną logikę - twierdzisz, że nie było w historii NBA, PO, Finałów przypadku, gdy jedna drużyna miała mecz "w garści" i dostała runa w ostatniej kwarcie i przegrała?

Skąd pewność, że normalnie by zmęczenie nie wyszło? Spurs też się męczyli, może normalnie graliby jeszcze szybciej? Skąd pewność, że podania za plecy kolegów (i straty) Leonarda, Duncana czy Parkera to nie efekt temperatury? Może Splitter nie musiałby ratować meczu na przełomie q3 i q4? 

 

No i najważniejsze, o czym już niektórzy wspominali - pokaż punkt w regulaminie rozgrywek, który Spurs jako organizatorzy meczu złamali. Jest ograniczenie dla maksymalnej temperatury na hali w czasie meczu? Nie ma? To z łaski swojej nie kompromituj się żądaniami kary.

 

Nie ma zapewne punktu regulaminu, który mówi o tym, że ma być jakaś temperatura, ale organizator meczuna zapewnić pewien standard którego nie było. I to na dodatek w meczach finałów. Przepisy NBA są celowo na tyle nieostre a komisarz ma celowo na tyle dużą władzę, że w takich sytuacjach powinna być interwencja.

a co powiesz na to, że Lebron celowo jebnął Splittera? może jakaś kara od ligi?

? gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki, krótko. Zdefiniuj standard temperatury w czasie meczu, mając na uwadze całą tradycję rozgrywek NBA. I określ akceptowalne odchylenia. Uwzględnij, że każda hala jest inna (konstrukcja, pojemność, wiek, lokalizacja) i co władzom ligi nie przeszkadza.

 

Oczywiście z sensownym uzasadnieniem.

Edytowane przez Alternative
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwoli scislosci, sedziowie przed meczem mogli podjac decyzje, ze mecz zostaje przelozony, mieli do tego prawo

jednak po konsultacjach (takze z druzynami?) podjeli decyzje, o tym, ze mecz sie odbedzie. ja w tym nie widze problemu.

 

nie rozumiem, tez dlaczego heat(lebron) maja byc bardziej zmobilizowani niz gdyby wygrali mecz nr 1. to sa finaly, rozumiem, ze w glowie jest troche inne nastweienie, gdy gra sie pod presja ale cholera jasna to sa finaly, tu na kazdy mecz wychodzi sie na pelnej k, bo nie ma niewaznych spotkan. nie wiem co dzis zagra lebron ale jezeli miami mysl o kolejnych pierscionkach jest to dla nich must win game.

swoja droga obie ekipy sa chyba niepokonane u siebie w tych playoffs, nie?

 

3 sprawa, spurs zaczeli sie rozpedzac i odrobili przewage w koncowce 3q jak lj byl na boisku. nie wiem jaki juz wtedy skurcze mialy efekt na jego gre ale moim zdaniem, tego dnia spurs grali lepsza koszykowke i koniec koncow i tak przeciagneliby szale na swoja strone, to wisialo na wlosku i mysle, ze sporo osob bezstronnych tak postrzegalo to spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na to, że Lebron celowo jebnął Splittera? może jakaś kara od ligi?

 Przy okazji się spytam do ludzi oglądających mecz o akcję z udziałem tych dwóch panów.

 

Czy Splitter przypadkiem nie zrewanżował się Lebronowi za zeszły rok i nie sprzedał mu konkretnej czapy? Szukam tego, jednak jedyne co znajduję to tę zeszłoroczną, która była puszcza tak często, że dziwne że o tej tak cicho. Może ktoś to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy takiej sytuacji miałby być jakikolwiek ban, to ja dziękuję, odpadam. Normalna walka. Maks zwykły faul za to.

 

Szowinizm niektórym poci oczy i lasuje umysł. Trochę obiektywizmu, dajcie spokój z takimi narracjami z obydwu stron, bo czyta się to jak piaskownicowe kłótnie.

Edytowane przez robak73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2eyjgqa.gif


btw kroki

 

0:37  Tiago Splitter blocks a LeBron James layup from 2 feet out.

 

20-26

 

0:37 Heat with an offensive rebound.20-260:37Heat with a turnover: Shot Clock Turnover20-260:3120-26Manu Ginobili misses a layup from 1 foot out.0:30Shane Battier with a defensive rebound.20-26

 

0:17  Tiago Splitter blocks a LeBron James layup from 1 foot out.

 

20-26

 

0:16 20-26 Manu Ginobili with a defensive rebound.0:0120-26Danny Green misses a 3-point jump shot from 25 feet out.0:0020-26Spurs with an offensive rebound.0:00End of the 1st Quarter20-26

 

 

sędziowie

 

Danny Crawford
James Capers
Jason Phillips
Alt: Ed Malloy

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy takiej sytuacji miałby być jakikolwiek ban, to ja dziękuję, odpadam. Normalna walka. Maks zwykły faul za to.

Walka to i owszem. Ale to był g1 finałów NBA. National Basketball Association. Basketball a nie Boxing.

 

I jeżeli uderzenie (jakiekolwiek) z premedytacją jest czymś "normalnym" w koszykówce, to przeciwnie - ja dziękuję, odpadam.

 

BTW: Szkoda, że sędziowie nie pozwalają w drugą stronę na takie "normalne" traktowanie Wade'a czy Jamesa i gwiżdżą każde otarcie się o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasłonach, przy walce o pozycje dzieją się gorsze rzeczy. Bruce Bowen mógłby zrobić z tego wykład. Nie podobało mi się zawieszenie Randolpha, nie podobają mi się też teraz te sugestie dot. Jamesa. Tym bardziej, że często podnoszą je osoby, które opowiadają się i wspominają przesadnie tough czasy Bad Boys.

 

Już napisałem, że szowinizm psuje narracje i sprowadza dyskusję w absurdalne rejony. W obydwie strony. Nie podzielam ani jednej ani drugiej "retoryki". Czekam na dzisiejszy mecz, poprzedni już mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na LP jest ten moment wycięty więc nie mam powtórki w jakiejś lepszej jakości niż to, ale wydaje mi się, że jednak nie ma porównania do akcji z Z-Bo. Należał się jak już flagrant za niepotrzebny kontakt, a dla Tiago kara za flopa (tak, wiem że "zaakcentował" faul, ale litości...). Nie było flagranta to niech zostawią portfel Splittera w spokoju i gramy dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki, krótko. Zdefiniuj standard temperatury w czasie meczu, mając na uwadze całą tradycję rozgrywek NBA. I określ akceptowalne odchylenia. Uwzględnij, że każda hala jest inna (konstrukcja, pojemność, wiek, lokalizacja) i co władzom ligi nie przeszkadza.

 

Oczywiście z sensownym uzasadnieniem.

 

Krótka definicja - standard zapewniający warunki, które pozwalają na komfortową grę w koszykówkę. 32 stopnie w bezwietrznej sali nie jest nawet blisko takiego standardu. Dlatego cała sytuacja jest żenująca i SA powinno ponieść tego konsekwencje.

 

Ale jak tak Ciebie czytam to nie wiem czy jest sens pisać cokolwiek. Takiego homera Spurs to forum jeszcze nie doświadczyło.

nie posiadam. Odpal sobie 3 kwartę.

 

Eh, szkoda że sędziowie specjalnie sobie puszczali ten faul i znieśli go do zwykłego z flagranta.

 

Ale ładny flop TIago, widać że nauki od Manu nie poszły w las.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.