Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

A moze chcemy zwyczajnie pomoc zbudowac lige, ktora bedzie miala sens w terminie dluzszym niz jeden sezon?

Heh, w ten sposob sugerujesz, ze aktualna wersja nie ma szans...

Poza tym jak powaznie traktowac sugestie do keepera od GMow z awersja do debiutantow?? ;-)

 

Masz racje. Niech Washko zalozy swoją, ja swoją i każdy inny kto ma własne zdanie - swoja.

Tak wlasnie zaproponowalem!

 

 

można też temat keepera rozdzielić na taki z z salary i bez salary :smile: wtedy mielibyście nowego chętnego na pokładzie wersji z salary dla uproszczenia przyjmując ustalenia już tu podjęte co do wielkości składu i ilości keeperów

Czyli powstala kolejna wersja... czyli zmierza to coraz bardziej do koncepcji, ktora zaproponowalem by zaczac od z gory ustalonych zasad i zobaczyc czy beda do niej chetni. Sprobuje ogarnac troche temat.

Musze tylko zebrac troche wiecej informacji odnosnie juz powstalych propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, w ten sposob sugerujesz, ze aktualna wersja nie ma szans...

Bo nie ma.

 

Poza tym jak powaznie traktowac sugestie do keepera od GMow z awersja do debiutantow?? ;-)

A co w tym złego? Poza tym taki manago ma zdecydowanie racje bytu w lidze w ktorej wartosc rookies jest zdecydowanie przeceniana!

 

Tak wlasnie zaproponowalem!

Brzytwa Ockhama!

 

Czyli powstala kolejna wersja... czyli zmierza to coraz bardziej do koncepcji, ktora zaproponowalem by zaczac od z gory ustalonych zasad i zobaczyc czy beda do niej chetni. Sprobuje ogarnac troche temat.

Musze tylko zebrac troche wiecej informacji odnosnie juz powstalych propozycji.

:grin:

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goozman

Koncepcja z założenia jest słuszna bo poniekąd ktoś jest tyle warty ile się za niego zapłaci, ale ja jak zwykle jako naczelny malkontent mam wątpliwości i widzę problemy:

- a co z wartością zawodników pobranych z FA (nie z waiverów) - chodzi o pobranie kogoś kto nie był draftowany leży 3 miesiące, ale jest kontuzja startera i on wskakuje do S5, biore go za ile?

- a co z draftowanym kolesiem, którego ktoś przepłacił a potem go wywalił i leżał na FA i chcę go pobrać? To za ile?

- a co gdy wywalonego na FA grajka chce za jakiś czas znowu pobrać ten sam GM? Jaką wartość powinien uwzględniać? Przecież wartość z jakiegoś draftu nie może ciągnąć się przez wieczność.

 

Jakoś mnie to salary nie przekonuje, niby zbliża do urealnienia teamu z NBA, nawet bardzo, ale czy to jest wogóle do ogarnięcia? Jak dla mnie brak swobody podczas pobierania z FA zabija trochę radość z gry. Gram w keepery fbx i wiem że można sobie z tym dać rady, ale jakoś oczekiwałem czegoś innego od tej formuły w roto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontuzja Duranta zawsze sprzyja innym. Kupowanie kontuzjowanych gwiazd następuje co do zasady z dyskontem wobec wartości gwiazdy zdrowej. Masz zatem wybór, czy kupić połamańca taniej i móc go za rok zatrzymać (bo jako zdrowy będzie poniżej wartości, którą osiągnąłby na drafcie), czy kupić zdrową gwiazdę po cenie rynkowej i bić się o zaszczyty dziś.

Z jakim dyskontem wobec wartości gwiazdy zdrowej? Wg tego co pisał Leszczur kupując np. za zdrowego Walla kontuzjowanego Duranta w trakcie sezonu i chcąc go zatrzymać w kolejnym sezonie musiałbym uwzględnić ciągły wzrost jego obciążenia, więc jakie to taniej? A jakby jeszcze trafił mu się kolejny sezon w plecy tak jak Derrickowi Rose to pomimo ze nic nie zagrał musiałbym za kolejny rok jeszcze więcej kasy zablokować.

Ja wiem że w NBA czy się gra czy się chodzi o kulach to się płaci, ale do salary są wyjątki - tu tego nie widzę. Zbyt to skomplikowane i nie uwzględniające różnych sytuacji życiowych. ;)

Tankujący ma mieć korzyść z tego że mu gwiazdy nie grają czyli ma dobry pick lub picki, a z aukcją w każdym kolejnym drafcie tego nie będzie.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Marcos

 

- a co z wartością zawodników pobranych z FA (nie z waiverów) - chodzi o pobranie kogoś kto nie był draftowany leży 3 miesiące, ale jest kontuzja startera i on wskakuje do S5, biore go za ile?

całe FA jest na zasadzie waivera - nie ma pobrań za darmo, minimum za 1$. jeśli złowisz perełkę za 1$ (a inni też czuwają więc kolejność waivera jest bardzo istotna), nie znudzisz się nią i zdecydujesz zostawić na długoletnim kontrakcie - to jest Twój

- a co z draftowanym kolesiem, którego ktoś przepłacił a potem go wywalił i leżał na FA i chcę go pobrać? To za ile?

jeśli nie ma podpisanego kontraktu długoterminowego (czyli jest 1ym, drugim bądź 3 sezonie gry) to za tyle za ile pobierzesz; na cuda i popisy skąpstwa bym nie liczył - managos są czujni :smile:

jeśli jest na kontrakcie długoterminowym u kogoś to nawet jak go weźmiesz z FA za 1$ to płacisz wartość obowiązującego kontraktu do czasu jego upłynięcia. zarazem obciążasz swoje salary i zwalniasz kwotę salary u managera, który danego gracza wyrzucił na FA mimo trwania kontraktu długoterminowego
 

 - a co gdy wywalonego na FA grajka chce za jakiś czas znowu pobrać ten sam GM? Jaką wartość powinien uwzględniać? Przecież wartość z jakiegoś draftu nie może ciągnąć się przez wieczność.
     

odpowiedź wyżej - w pierwszych latach dajesz za FA ile uważasz na zasadzie waivera. kontrakty długoterminowe niosą dopiero ryzyko wtopy. ale i zarazem szansę trzymania perełki po promocyjnej cenie :smile:
w tym rozwiązaniu naprawdę ważną rolę pełni Komisz - pilnowanie salary graczy i cotygodniowe zestawienia pensji na maila

jak już wspominałem - są też gotowe i utrwalone przez 6 lat działania ligi przepisy bardziej szczegółowe - wszystko w formie pisanej przesłałem już Wilqowi. w każdym razie jest sprawdzony od strony grywalności gotowiec finansowy - nic tylko wdrożyć go w realia roto :smile:
 
największy minus to aukcja online - przy 20 managos trwałoby to wieki (zwykle gramy w 10-12 ale przy 15 slotach)
 

Edytowane przez goozman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe FA jest na zasadzie waivera - nie ma pobrań za darmo, minimum za 1$. jeśli złowisz perełkę za 1$ (a inni też czuwają więc kolejność waivera jest bardzo istotna), nie znudzisz się nią i zdecydujesz zostawić na długoletnim kontrakcie - to jest Twój

Ale jak to całe FA jest na zasadzie waivera? Leży sobie FAs, oglądam sobie meczyk, podoba mi się, widzę potencjał, albo widzę kontuzję startera a na FA leży zmiennik i dropuję cieniasa i chcę zrobić Add tego z FA. I wtedy co? Musze czekać kilka dni, aż inni się zorientują że jest taki ktoś fajny i wtedy będzie licytacja kto da więcej?

Nie grałem w coś takiego stąd takie pytanie

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to wygląda Marcos i to IMO bardzo fajny pomysł. bo to przecież nie jest tak, że "ktoś się orientuje", tylko po prostu takiego FAs zwykle pobiera szybszy/mniej śpiący. waivery takie sytuacje czynią bliższymi bycia fair.

Ale to chyba nie znaczy że ten szybszy/mniej śpiący jest nie fair. Każdy może próbować nie przysnąć ;)

Ja po prostu zastanawiam się jak to działa. Od kiedy zaczyna tykać czas waivera, tzn. chcę go pobrać czyli automatycznie taki koleś ląduje na aukcji pod młotek? Ile to trwa?

Wiedząc że ponad 3/4 pobrań z FA zwykle jest chybione a także znając siebie to kilka razy bym zmienił zdanie kogo pobrać. Szczególnie na początku sezonu gdy się S5 kształtują w teamach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to całe FA jest na zasadzie waivera? Leży sobie FAs, oglądam sobie meczyk, podoba mi się, widzę potencjał, albo widzę kontuzję startera a na FA leży zmiennik i dropuję cieniasa i chcę zrobić Add tego z FA. I wtedy co? Musze czekać kilka dni, aż inni się zorientują że jest taki ktoś fajny i wtedy będzie licytacja kto da więcej? Nie grałem w coś takiego stąd takie pytanie

 

oglądasz meczyk, zaznaczasz na yahoo kolesia który Ci się tak spodobał i wart jest pozbycia się kogoś ze składu, wpisujesz kwotę od 1$ w górę biorąc pod uwagę swoją obecną pozycję w waivers priority oraz swoje salary (jeśli przesadzisz koleś wróci na FA a Ty stracisz wydaną kasę bezpowrotnie) i czekasz na poranek, gdy yahoo przemieli nockę

 

dowiesz się wtedy czy niedoszacowałeś (jeśli ktoś pobił Twoją ofertę) lub przeszacowałeś (jeśli nie było innych zainteresowanych). Twój budżet waiver na cały sezon zmniejsza się o kwotę, którą wydałeś (a masz nieprzekraczalne 100$ + ewentualne pozostałości dolarowe z draftu.). także nie ma bezmózgiego wybierania kąsków z FA, nie ma nic za darmo, każdy krok trzeba przemyśleć.

 

100$ to teoretycznie 100 pobrań przez cały sezon za minimum, ale już tylko 50 za 2$ :smile: a jeszcze mniej za większe wartości. można powiedzieć, że draft trwa przez cały rok i ceny/wartości graczy są szacowane przez rynek

 

handel pickami w tym momencie w zwykłym wężyku wygląda jak zabawa w piaskownicy szczerze powiedziawszy. z kasą na keeperów też trzeba uważać bo jeśli zostawisz sobie samych drogich misiów - o tyle mniej zostanie Ci na przyszłoroczny draft (a jest to 150$ przypominam) :smile:

Edytowane przez goozman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądasz meczyk, zaznaczasz na yahoo kolesia który Ci się tak spodobał i wart jest pozbycia się kogoś ze składu, wpisujesz kwotę od 1$ w górę biorąc pod uwagę swoją obecną pozycję w waivers priority oraz swoje salary (jeśli przesadzisz koleś wróci na FA a Ty stracisz wydaną kasę bezpowrotnie) i czekasz na poranek, gdy yahoo przemieli nockę.

O to mi właśnie chodziło bo nie kumałem tego kiedy taki waiver się realizuje, skoro koleś cały czas jest na FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pogadali my, pośmiali ale do przodu trzeba jechać.

 

Proponuję tak, demokracja ma wady jakie niektórzy przytaczali ale Król Ligi póki co nie wybrany więc trzeba się skupić na starym dobrym głosowaniu.

 

Mamy roster:
8 slotów PG SG SF PF C UTL UTL UTL + 3 Benche oraz 4 keeperów

 

Temat głosowania: Jak draftujemy przed kolejnym sezonem? 

 

Opcja 1 - Draft offline (wszystkich FAsów łącznie z rookie) systemem snake z kolejnością odwrotną do zajętych miejsc (ewentualne ustalenia co do kolejności picków będą po wybraniu tej opcji)

Opcja dość prosta, znana wszystkim więc nie ma sensu opisywać jak to działa.

 

Opcja 2 - Draft online aukcja - z ustalonym budżetem łącznym na zespół i aukcję (o opisanie zasad proszę Leszczura, washko, ew. goozmana, jezeli ustalicie jakiś jeden spójny system - wtedy wkleję tutaj jego założenia)

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pogadali my, pośmiali ale do przodu trzeba jechać.

 

Proponuję tak, demokracja ma wady jakie niektórzy przytaczali ale Król Ligi póki co nie wybrany więc trzeba się skupić na starym dobrym głosowaniu.

 

Mamy roster:

8 slotów PG SG SF PF C UTL UTL UTL + 3 Benche oraz 4 keeperów

 

Temat głosowania: Jak draftujemy przed kolejnym sezonem? 

 

Opcja 1 - Draft offline (wszystkich FAsów łącznie z rookie) systemem snake z kolejnością odwrotną do zajętych miejsc (ewentualne ustalenia co do kolejności picków będą po wybraniu tej opcji)

Opcja dość prosta, znana wszystkim więc nie ma sensu opisywać jak to działa.

Mack

Opcja 2 - Draft online aukcja - z ustalonym budżetem łącznym na zespół i aukcję (o opisanie zasad proszę Leszczura, washko, ew. goozmana, jezeli ustalicie jakiś jeden spójny system - wtedy wkleję tutaj jego założenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.