Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

To było jasne. Mnie za to interesuje dalej jak ten draft aukcyjny w kolejnych przeprowadzić?

Wg tego w kolejnym drafcie zakładając że wszyscy mają budżet znowu powiedzmy po 200$ (ewentualnie słabsi trochę więcej), to najpierw każdy musi podczas aukcji kupić keepera za cenę wynikającą z rosnącego kosztu i dopiero po uzupełnieniu po 4 keeperów każdego składu, zaczynała by się znowu wolna amerykanka aukcyjna z kasą tyle ile każdemu zostało, tak?

Niby ma to sens, ale ja jestem sceptyczny bo:

1. jakikolwiek automat na licytacji zepsuje zabawę

2. nie będzie się opłacało nikomu kupowanie kontuzjowanych gwiazd?

3. A gdy takie gwiazdy będą lądować na FA, wtedy go ktoś weźmie z FA w trakcie sezonu czyli weźmie go z ceną z pierwszego draftu czy dalej z podwyższoną?

4. a jak ustalimy wartość gracza który będzie moim keeperem ale go wziąłem z FA i nikt go nigdy nie licytował wcześniej? 0$? 1$?

 

To mi pachnie salary ;)

Kiperzy są przypisywani do zespołu przed draftem i ich ceny pomniejszają pulę dostępną w trakcie aukcji. Automat psuje zabawę, to oczywiste. Ale nie zupełnie, tylko tak samo jak zawsze. Kupowanie kontuzjowanych gwiazd nie będzie się opłacało po normalnej cenie. Ale dzięki temu, że można będzie kupić kontuzjowanego Duranta za pół ceny, to po roku przerwy będzie on świetnym materiałem na kipera na wiele lat.

Kiperem powinien być tylko ziutek, który został wydraftowany. Jak trafił na fasy, to nie powinno być można go zatrzymać. Stąd kontuzjowanego potencjalnego kipera można próbować sprzedać, co otwiera masę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ty walczysz Stary? Bo przekracza moje pojęcie tak alergiczna reakcja na w sumie dosc proste pomysły usprawnienia czegoś co wydaje się kulawe juz na pierwszy rzut oka.

I nie chodzi o to, ze wiekszosc jest na cokolwiek za głupia, ale faktycznie głupotą jest nie wykorzystac cudzego doswiadczenia tylko dlatego, ze stoi ono w sprzecznosci z czyjąś miłością własną :-)

O to, żebyście mnie nie obrażali. Jeśli chcesz ligę wyłącznie wg własnych zasad to ją załóż i nie rób tu burdelu. Jeśli chcesz zaproponować pomysły, które reszta ligi oceni to zrób ankietę. Tu podejmuje się decyzje wspólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś absurd. Gadamy, ustalamy, każdy się wypowiada. Nagle wpadacie, stwierdzacie, że te zasady były do dupy, robimy nowe ligi wg tych zasad, które podyktuje Leszczur, bo jak stwierdził washko większość ligi jest za głupia żeby wspólnie podejmować decyzje.

Eeeeeeeeee tam, trochę przesadzasz, albo masz za mało dystansu do siebie lub życia.

Podajesz swoje argumenty przeciw i tyle, w razie czego inni też się wypowiedzą.

Mi też się nie widzi forma licytacji w kolejnych draftach, zabija atrakcje związane z trejdowaniem picków, tankowaniem na kolejny sezon itp, ale posłuchać mogę innych opinii, pomysłów a potem w razie potrzeby zagłosować jak to się fajnie czasem na Wiejskiej mówi "zgodnie z głosem sumienia" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeeeee tam, trochę przesadzasz, albo masz za mało dystansu do siebie lub życia.

Gość właśnie mówi, że brakuje mi wiedzy merytorycznej, by wybrać sobie opcje w keeperze, a Ty mówisz że przesadzam? Jak mi ktoś w twarz pluje, to nie będę udawać, że deszcz pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było jasne. Mnie za to interesuje dalej jak ten draft aukcyjny w kolejnych przeprowadzić?

Wg tego w kolejnym drafcie zakładając że wszyscy mają budżet znowu powiedzmy po 200$ (ewentualnie słabsi trochę więcej), to najpierw każdy musi podczas aukcji kupić keepera za cenę wynikającą z rosnącego kosztu i dopiero po uzupełnieniu po 4 keeperów każdego składu, zaczynała by się znowu wolna amerykanka aukcyjna z kasą tyle ile każdemu zostało, tak?

Budzet jest jeden - 200$ na kiperow i licytacje.

A konkretne rozwiazanie jak to przeprowadzic zalezy od formatu draftu.

1. Draft offline- wszystkie budzety sa pilnowane w excelu.

2. Draft on-line - budzetu pilnuje aplikacja.

 

Niby ma to sens, ale ja jestem sceptyczny bo:

1. jakikolwiek automat na licytacji zepsuje zabawę

Yup. Dlatego bezpieczniejsza jest opcja z draftem offline.

 

2. nie będzie się opłacało nikomu kupowanie kontuzjowanych gwiazd?

Alez będzie! Licytowana cena powinna uwzgledniac koszty zwiazane z kontuzja. Ba - moze sie okazac, ze gwiazdy kontuzjowane w jednym sezonie beda znakomitym materialem na kiperow w kolejnym.

 

3. A gdy takie gwiazdy będą lądować na FA, wtedy go ktoś weźmie z FA w trakcie sezonu czyli weźmie go z ceną z pierwszego draftu czy dalej z podwyższoną?

Tu mamy dwie opcje. Wyrzucenie zawodnika na FA moze oznaczac automatyczny powrot do licytacji za rok (nawet jesli ktos go pobierze).

Druga opcja jest taka, ze jesli zawodnik zostanie pobrany za pomoca waivera to zostaje z tegoroczną pensją, nie wraca do licytacji i moze byc kiperem.

 

4. a jak ustalimy wartość gracza który będzie moim keeperem ale go wziąłem z FA i nikt go nigdy nie licytował wcześniej? 0$? 1$?

Mozna ustalic ze kiperem nie moze byc zawodnik tanszy niz X$ (tak, zeby podwyzki o 10% z roku na rok mialy sens).

O to, żebyście mnie nie obrażali.

A mnie obraza to ze ktos moze sugerowac iz go obrazam! I teraz kombinuj co z tym zrobic.

 

Jeśli chcesz ligę wyłącznie wg własnych zasad to ją załóż i nie rób tu burdelu. Jeśli chcesz zaproponować pomysły, które reszta ligi oceni to zrób ankietę. Tu podejmuje się decyzje wspólnie.

LOL. No wlasnie widze. "Nie, nie, nie - tym panom my juz dziekujemy! My juz mamy zasady! Sam je wymyslałem w pocie czoła!" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiperzy są przypisywani do zespołu przed draftem i ich ceny pomniejszają pulę dostępną w trakcie aukcji. Automat psuje zabawę, to oczywiste. Ale nie zupełnie, tylko tak samo jak zawsze.

Jeżeli jest jakaś możliwość przypisania keeperów do teamów przed rozpoczeciem aukcji to faktycznie automat w trakcie aukcji będzie przeszkadzał tak jak zwykle.

 

Kupowanie kontuzjowanych gwiazd nie będzie się opłacało po normalnej cenie. Ale dzięki temu, że można będzie kupić kontuzjowanego Duranta za pół ceny, to po roku przerwy będzie on świetnym materiałem na kipera na wiele lat.

Jak dla mnie tankowanie przy nieopłacalnym kupowaniu kontuzjowanych gwiazd nie będzie miało sensu. Kontuzje Durantów muszą sprzyjać słabszym teamom, bo wg tego co piszesz to po wywaleniu na FA, Duranta może sobie znowu kupić ten sam GM i to jeszcze za mniejszą kasę niż go kosztował rok wcześniej.

 

Kiperem powinien być tylko ziutek, który został wydraftowany. Jak trafił na fasy, to nie powinno być można go zatrzymać.

To pewnie byłyby bardzo rzadkie przypadki, ale jak dla mnie za bardzo ograniczające GMa. Chcę zatrzymać takich 4 keeperów a nie innych a tak będę musiał wywalić kogoś wartościowego tylko dlatego że jest odkryciem sezonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL. No wlasnie widze. "Nie, nie, nie - tym panom my juz dziekujemy! My juz mamy zasady! Sam je wymyslałem w pocie czoła!" :grin:

Bredzisz człowieku. Nie ja dałem opcje do ankiety. Dostosowałbym się do każdej opcji, która by przeszła w głosowaniu. To właśnie Ty proponujesz zasadę, "słuchajcie mnie, ja wam ustale jak będziecie grać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tankowanie przy nieopłacalnym kupowaniu kontuzjowanych gwiazd nie będzie miało sensu. Kontuzje Durantów muszą sprzyjać słabszym teamom, bo wg tego co piszesz to po wywaleniu na FA, Duranta może sobie znowu kupić ten sam GM i to jeszcze za mniejszą kasę niż go kosztował rok wcześniej.

Kontuzja Duranta zawsze sprzyja innym. Kupowanie kontuzjowanych gwiazd następuje co do zasady z dyskontem wobec wartości gwiazdy zdrowej. Masz zatem wybór, czy kupić połamańca taniej i móc go za rok zatrzymać (bo jako zdrowy będzie poniżej wartości, którą osiągnąłby na drafcie), czy kupić zdrową gwiazdę po cenie rynkowej i bić się o zaszczyty dziś.

Jeśli Durant trafi na fasy, to oczywiście każdy może go kupić, to naturalne. Jak reszta ligi pozwoli na to temu samemu menedżerowi, który go wywalił, to co w tym złego? Są tacy, którzy pół budżetu wywalą na Jamesa, bo go lubią, a potem szwendają się po ostatnich miejscach :smile:

 

To pewnie byłyby bardzo rzadkie przypadki, ale jak dla mnie za bardzo ograniczające GMa. Chcę zatrzymać takich 4 keeperów a nie innych a tak będę musiał wywalić kogoś wartościowego tylko dlatego że jest odkryciem sezonu.

To jest oczywiście możliwe, tylko trzeba byłoby ustalić cenę, po której takiego ziutka z fasów zatrzymujesz. O ile był wydraftowany, to pół biedy, gorzej jeśli w ogóle nikt go nie brał, bo przecież nie może być warto zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie natury formalnej, tak może schodząc z tematu, bo nawiązała się tutaj bardzo ciekawa i konstruktywna dla dalszych losów ligi dyskusja o tym, kto kogo obraża :)

 

Czy osoba, która się zadeklarowała do ligi dynasty nie może grać w keeperze? Jeśli tak, to jest to zupełnie pozbawione sensu, bo nie sądzę, żeby te obie ligi ze sobą nawzajem rywalizowały, zresztą, z tego co się orientuje, LTM jest tu i tu.

 

Jeśli natomiast Wasze grono jest otwarte na zwolenników dynasty i zamierzacie utworzyć ligę nr 2, mógłbym się do niej zapisać.

 

A tak już patrząc zupełnie chłodnym okiem. To, co napisał Wilq, nie wiem, czy by miało sens - userzy by się podzielili i istniałoby ryzyko, że nawet jedna liga by się nie zebrała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość właśnie mówi, że brakuje mi wiedzy merytorycznej, by wybrać sobie opcje w keeperze, a Ty mówisz że przesadzam? Jak mi ktoś w twarz pluje, to nie będę udawać, że deszcz pada.

Czekaj. Gdybym powiedzial, ze nie jestes wybitnym neurochirurgiem, fizykiem jądrowym i teologiem - to bym Cie obrażał czy zwyczajnie stwierdzał fakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredzisz człowieku. Nie ja dałem opcje do ankiety. Dostosowałbym się do każdej opcji, która by przeszła w głosowaniu. To właśnie Ty proponujesz zasadę, "słuchajcie mnie, ja wam ustale jak będziecie grać".

Wybacz, ale nie zamierzam czuc sie odpowiedzialnym za Twoje błędy interpretacyjne.

Pisałem bardzo jasno gdzie są czynniki ktore w mojej opinii są słabym punktem tego pomysłu i jak mozna je poprawic. I zamiast sprobowac dyskusji o tym co zaproponowałem - z miejsca wyskoczyłeś z naiwną argumentacją, ze cos juz zostalo ustalone i nie trzeba nic zmieniac bo sie ludzie zniechęcą.

Tak wiec jesli masz cos merytorycznego do dodania to sie nie krępuj, a jesli nie to moze niech inni maja szanse wziąć udział w dyskusji? Czy to też przekracza Twoje mozliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. A na fizyce eksperymentalnej i teoretycznej zna sie kazdy kto oglądał "Big Bang Theory" ;-)

To ja jestem ekspertem w produkcji metamfetaminy (Breaking Bad).  Jakby co, to przyjmuję wyłącznie hurtowe zamówienia  :)

 

Ja bym zaufał doświadczeniu Leszczura. 10 lat w keeperze robi wrażenie. 

Ciekaw jestem, kto jeszcze od tylu lat bawi się w kiperku? SiXers - możesz nam zdradzić jak to u Ciebie wygląda?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac, ze kompletnie nie rozumiem co probujecie osiagnac Washko i L'eszczur.

Powstala tu jakas koncepcja, zebrali sie chetni i trwaja ustalenia szczegolow, a Wy proponujecie by wywalic wszystko do kosza i zaczac od nowa... um, po co???? Bo wg Was keeper powinien wygladac inaczej? To przeciez prosi sie o zalozenie nowej ligi, a nie mieszanie w tej. Nie kapuje czemu Wam przeszkadza iz powstanie liga niezgodna z Waszymi oczekiwaniami...

Tym bardziej to istotne, ze juz dawno zeszliscie z meritum, a przeszliscie na ustalanie kto kogo czym obrazil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac, ze kompletnie nie rozumiem co probujecie osiagnac Washko i L'eszczur.

Naturalnie nirwanę. A moze chcemy zwyczajnie pomoc zbudowac lige, ktora bedzie miala sens w terminie dluzszym niz jeden sezon?

 

Powstala tu jakas koncepcja, zebrali sie chetni i trwaja ustalenia szczegolow, a Wy proponujecie by wywalic wszystko do kosza i zaczac od nowa... um, po co????

Z prostego powodu - jestesmy czescia tej ligi i trwaja ustalenia odnosnie zasad. To daje nam prawo nie tylko do wypowiedzi, ale wrecz posiadania innego zdania!

 

Bo wg Was keeper powinien wygladac inaczej? To przeciez prosi sie o zalozenie nowej ligi, a nie mieszanie w tej.

Masz racje. Niech Washko zalozy swoją, ja swoją i każdy inny kto ma własne zdanie - swoja.

 

Nie kapuje czemu Wam przeszkadza iz powstanie liga niezgodna z Waszymi oczekiwaniami...

Tym bardziej to istotne, ze juz dawno zeszliscie z meritum, a przeszliscie na ustalanie kto kogo czym obrazil.

Nie przeszkadza mi, ze powstanie liga odmienna od tego co uwazam iz ma sens. Ba - jesli ustalenia beda zupelnie nie do zaakceptowania, to obaj mamy prawo i mozliwosc uprzejmej rezygnacji. Ale poki obaj jestesmy czescią ligi, to mamy wieksze podstawy do zabierania glosu w dyskusji niz chociazby Ty - ktory jej czescią nie jestes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie przyglądam się z boku Waszej dyskusji bo ciągle zastanawiam się czy wchodzić w kolejną ligę. dynasty mnie nie interesuje - bliżej mi ku kiperowi roto i nawet pasowałyby mi ustalenia Waszego demokratycznego głosowania poprowadzonego wzorowo przez Sixersa. chwała mu za to i pewnie to zaangażowanie powoduje, że wszelkie próby dalszych ustaleń odbiera jako wprowadzanie zamętu i ataki na swoją inteligencję. to jednak była najłatwiejsza do ogranięcia część zabawy. i bezapelacyjną rację ma Leszczur - nie wyobrażam sobie keepera bez ograniczeń salary i aukcji w każdym roku działania ligi, szczególnie w tak szerokiej lidze (dlatego nie mam się gdzie zapisać :smile: )

 

rację ma też Wilq, że warto korzystać ze sprawdzonych już pomysłów i pozwólcie, że przedstawię zarys zasad z ligi keeper (co prawda H2H ale to akurat szczegół), która od lat działa na ESPN (i grają tam chociażby Gerard, MJ, KNT). wymaga ona co prawda żelaznej dyscypliny - szczególnie od Komisarza - ale jej zasady umożliwiają zabawę na wysokim poziomie przez lata a nie tylko w pierwszym roku :smile: plusem tego rozwiązania jest przede wszystkim fakt, że nie trzeba wyliczać wartości zawodników po sezonie na podstawie żadnych dodatkowych ranków - wszystko opiera się na wylicytowanych kwotach, umiejętnym managerowaniu składem i excelu Komisha (który przysyła mailowo cotygodniowe updaty rostera)

 

Główne założenia:

A) konkretny budżet do wykorzystania na draft 150$ na drużynę oraz
B) nieprzekraczalny budżet w ciągu sezonu (salary cap) 200 $ na drużynę. Ta różnica 50 $ dotyczy sytuacji, gdy ktoś w wyniku tradów i add/dropów w trakcie sezonu przekroczy budżet 150 dol, ale 200 przekroczyć nie może. 

C) budżet na waiverów 100$ na drużynę na cały rok

 

 

Przykład praktyczny: powiedzmy, że wydraftowałem swój skład za równe 150$. W wyniku podniecenia pierwszym tygodniem rozgrywek wyrzucam dwóch słabo grających przez 3 mecze zawodników (których wartość jest po 1$), a w to miejsce licytuję 2 graczy, którzy rozpoczęli sezon mocnym uderzeniem (każdego licytuję po 15$, żeby nikt inny mnie nie przebił). Powiedzmy, że trafiają do mnie i mój roster wynosi już nie 150$, ale 178$ (150$ minus 2 $ za wyrzuconych graczy plus 30$ za przybyłych graczy).  Dodatkowo już w pierwszym tygodniu wykorzystałem 30$ ze 100$ na graczy z listy FA na cały sezon. Niedobrze .. Są też kary za przekroczenie salary (ale o tym później jeśli będą zainteresowani)

D) keepers
Przez pierwsze 2 sezony można zatrzymać keeperów za taką kwotę za jaką byli wybrani w drafcie lub wylicytowani w trakcie sezonu z listy wolnych agentów. Co więcej, po pierwszym sezonie danego gracza, nie można mu zaproponować długoterminowej umowy, można tylko przedłużyć mu umowę na 2-gi rok za tą samą kwotę $. Po drugim roku danego gracza, jeśli ciągle chcemy go mieć dalej w swojej drużynie, musimy wybrać:
1) można go zatrzymać na 3ci i ostatni już wtedy rok u siebie w drużynie za kwotę za jaką był wybrany w drafcie lub wylicytowany w trakcie sezonu z listy wolnych agentów,
2) można podjąć decyzję, że chce się go zatrzymać na więcej sezonów niż jeden. Zawodnika można wtedy „podpisać” na okres od 2 do 4 lat. Decyzję podejmuje się po drugim roku zawodnika i jest ona wiążąca na kolejne sezony.  Za każdy kolejny rok po drugim roku kontraktu (czyli, 3, 4, 5 i 6) trzeba dorzucić z góry 5$.

 

Przykład praktyczny: Wylicytowałem w drafcie Dragica za 30$. Fajnie grał w pierwszym roku, chcę go na drugi rok – w drugim roku kosztuje mnie on również 30$. Po drugim roku jestem nadal z niego zadowolony, ale jednak te 30$ to trochę dużo. Postanawiam, że :

  1. podpiszę go jeszcze na jeden rok i wtedy kosztuje mnie on ciągle te 30$, lecz po 3cim roku ode mnie odchodzi LUB
  2. zawieram z nim umowę długoterminową (maksymalnie na kolejne 4 lata), ale tylko na 2 lata czyli odpowiednio będzie to jego 3 i 4 rok u mnie w drużynie. Odejdzie ode mnie po tym okresie. Za każde z tych lat (3 i 4) muszę podwyższyć mu OD RAZU kontrakt o 5$, tak więc w 3-cim i 4-tym roku kontraktu będzie mnie od razu kosztował po 40$.  Jeśli bym go podpisał na 3 lata to wtedy każdy rok kosztuje mnie 45 dol, a jeśli na 4 lata to 50 dol. Po tym okresie max 6 sezonów (2 pierwsze za 30$ + max 4 kolejne sezony)  - musi ode mnie odejść. Chodzi o to żeby już na początku gry jak ktoś weźmie naszego ulubionego gracza żebyśmy jeszcze w trakcie jego kariery mieli możliwość go podpisania najpóźniej za 6 lat. Pytanie czy ktoś tyle będzie trzymał gracza, który sam jeden będzie wart prawie 1/3 budżetu. Przecież żeby mieć 11 graczy w składzie to jakoś trzeba się w tych 150 dol zmieścić.

może na razie tyle bo mam jeszcze 2 strony ustaleń szczegółowych powstałych w praniu - w każdym razie to gotowiec do grania, sprawdzony w boju ale po co się rozpisywać jeśli nie zdobędzie uznania nawet w podstawowych założeniach

 

Edytowane przez goozman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.