Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Roster

1. Roster 8 slotów

PG SG SF PF C UTL UTL UTL

matek

GRB

SiXers

shevcu

airmax

Dig

2. Roster 8 slotów

PG G SG SF PF F C UTL

3. Roster 10 slotów

PG G SG SF PF F C C UTL UTL

Mack

marcos

 

Bench

1. 2

GRB

2. 3

matek

SiXers

Mack

shevcu

Dig

airmax

marcos

3. 4

 

Keeper

1. 4

Mack

 

SiXers

shevcu

Dig

2. 5

matek

GRB

airmax

marcos

3. 6

 

 

@Mack

Generalnie jak dajesz 3 opcje do wyboru to potem może być trudno interpretować wyniki jak w czymś najlepsza opcja nie przekroczy 50% ;) Taki paradoks będzie że mniejszość decyduje ;)

Poza tym przynajmniej w moich wyborach ilość keeperów zależy od ostatecznego wyboru roostera (4 przy 8 i 5 przy 10) dlatego wcześniej edytowałem posta gdzie zbierałem głosy na rooster a ilość keeperów dopiero potem miała być dyskutowana. Ale niech będzie tak jak leci zobaczymy na co wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roster
1. Roster 8 slotów
PG SG SF PF C UTL UTL UTL
matek
GRB
SiXers
shevcu
airmax
Dig
2. Roster 8 slotów
PG G SG SF PF F C UTL
3. Roster 10 slotów
PG G SG SF PF F C C UTL UTL
Mack
marcos

Tocheck

Bench
1. 2
GRB
2. 3
matek
SiXers
Mack
shevcu
Dig
airmax
marcos

Tocheck
3. 4

Keeper
1. 4
Mack

SiXers
shevcu
Dig
2. 5
matek
GRB
airmax
marcos

Tocheck

3. 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Widzieliśmy, jaki był wysyp kontuzji w tym sezonie. Nikt nie zrzuci kontuzjowanych gwiazd ---> nie będzie możliwa rotacja ---> zostaną niedograne sloty ---> tabela będzie wypaczona. Czyli możemy mieć sytuację, że ktoś gra aktywnie, a po ilości wykorzystanych slotów będzie wyglądać jak olewacz.

A dlaczego taką sytuację, w której ktoś nie chce się pozbyć kontuzjowanych gwiazd, przez co przegrywa sezon z uwagi na nierozegranie wszystkich meczów, traktujesz jako wypaczenie? Wg mnie to może być jedna z przyjętych strategii i nie należy jej z góry wykluczać. Zwróć uwagę, że im więcej kiperów, tym taka opcja jest bardziej prawdopodobna, więc jeśli chcesz ją minimalizować, to należy zmniejszać liczbę kiperów.

Pozostaje też kwestia tego, czy kiperów można trzymać przez nieograniczoną liczbę sezonów, czy nie. Bo jeśli tak, to chęć wywalania dobrych grajków jest znacznie mniejsza niż, gdyby można było gostka zatrzymać dajmy na to 3 razy (czyli przez 4 sezony). Za to za 4 lata byłby zajefajny draft ;]

 

I tak jak wcześniej pisałem jestem za 10 slotami, 3 benchami i 4 kiperami.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego taką sytuację, w której ktoś nie chce się pozbyć kontuzjowanych gwiazd, przez co przegrywa sezon z uwagi na nierozegranie wszystkich meczów, traktujesz jako wypaczenie? Wg mnie to może być jedna z przyjętych strategii i nie należy jej z góry wykluczać.

 

Niewykorzystane sloty wypaczają wyniki w tabeli. Nie chodzi o to, że ktoś ma zrzucić kontuzjowane gwiazdy, bo pewnie tego nie zrobi, a wręcz nie powinien tego robić (po sezonie taka drużyna będzie nadawać się do śmieci). Chodzi o to, by miał możliwość rotacji bez wywalania gwiazd, czyli więcej niż 2 benche.

 

 

Zwróć uwagę, że im więcej kiperów, tym taka opcja jest bardziej prawdopodobna, więc jeśli chcesz ją minimalizować, to należy zmniejszać liczbę kiperów.

 

I dlatego głosowałem za minimalną liczbą - 4 keeperów.

 

Pozostaje też kwestia tego, czy kiperów można trzymać przez nieograniczoną liczbę sezonów, czy nie. Bo jeśli tak, to chęć wywalania dobrych grajków jest znacznie mniejsza niż, gdyby można było gostka zatrzymać dajmy na to 3 razy (czyli przez 4 sezony). Za to za 4 lata byłby zajefajny draft ;]

 

Ja przeciwko. Serce by mi pękło, gdybym hodował rookiego 4 lata, a potem musiał komuś oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykorzystane sloty wypaczają wyniki w tabeli. Nie chodzi o to, że ktoś ma zrzucić kontuzjowane gwiazdy, bo pewnie tego nie zrobi, a wręcz nie powinien tego robić (po sezonie taka drużyna będzie nadawać się do śmieci). Chodzi o to, by miał możliwość rotacji bez wywalania gwiazd, czyli więcej niż 2 benche.

 

Ja przeciwko. Serce by mi pękło, gdybym hodował rookiego 4 lata, a potem musiał komuś oddać.

2 benche to za mało, ale 3 też niczego nie zmieniają, bo jak możesz mieć 4 kiperów, to powinieneś mieć z 5 benchów, żeby na pewno nie musieć nikogo wywalać.

 

A co do hodowania rukasów, to wg mnie w kiperze ma to mierny sens, bo przez pierwsze dwa sezony tylko paru naprawdę się nadaje do czegokolwiek. Reszta to poziom ogólnie dostępny. Więc kipowanie rookich zamiast mocnych grajków oznacza tylko zmniejszanie szans na dobry kolejny występ. Bo to nie dynastia.

To samo ja. 

 

Ale kolejny raz apeluję - skupmy się na podstawowym problemie, bo te poboczne fantazje wprowadzają tylko zamieszanie.

A jaki jest problem? Wszyscy, którzy mają coś do powiedzenia nt. kwestii podstawowych robią to i nie ma potrzeby czekać w ciszy na następną kwestię, która zostanie poddana pod dyskusję ;]

 

A tak poza tym, to jak chcecie kipować rookich przez całą karierę, to mi rybka. Będzie nudniej, ale bardziej sentymentalnie ;] Pamiętajcie tylko, że jeden rookie nie wygra wam sezonu. Za to może go doskonale pomóc przegrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do hodowania rukasów, to wg mnie w kiperze ma to mierny sens, bo przez pierwsze dwa sezony tylko paru naprawdę się nadaje do czegokolwiek. Reszta to poziom ogólnie dostępny. Więc kipowanie rookich zamiast mocnych grajków oznacza tylko zmniejszanie szans na dobry kolejny występ. Bo to nie dynastia.

 

I tych paru bym nie zrzucił. Jakbyśmy zaczynali w 2012 i wybrałbym sobie Davisa albo Lillarda to musielibyście mi zabrać drużynę, żeby go zrzucić. Sorki, ale ja lubię hodować.

 

Wracając do ankiety, z uwzględnieniem głosu washko:

 

Roster

1. Roster 8 slotów

PG SG SF PF C UTL UTL UTL

matek

GRB

SiXers

shevcu

airmax

Dig

2. Roster 8 slotów

PG G SG SF PF F C UTL

3. Roster 10 slotów

PG G SG SF PF F C C UTL UTL

Mack

marcos

Tocheck

washko

Bench

1. 2

GRB

2. 3

matek

SiXers

Mack

shevcu

Dig

airmax

marcos

Tocheck

washko

3. 4

 

Keeper

1. 4

Mack

SiXers

shevcu

Dig

washko

2. 5

matek

GRB

airmax

marcos

Tocheck

3. 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tych paru bym nie zrzucił. Jakbyśmy zaczynali w 2012 i wybrałbym sobie Davisa albo Lillarda to musielibyście mi zabrać drużynę, żeby go zrzucić. Sorki, ale ja lubię hodować.

 

Wracając do ankiety, z uwzględnieniem głosu washko, Leszczura, Pumeksa i Evitacre(rez.):

 

Roster

1. Roster 8 slotów

PG SG SF PF C UTL UTL UTL

matek

GRB

SiXers

shevcu

airmax

Dig

Pumeks

2. Roster 8 slotów

PG G SG SF PF F C UTL

3. Roster 10 slotów

PG G SG SF PF F C C UTL UTL

Mack

marcos

Tocheck

washko

Leszczur

Evitacre (rez.)

 

Bench

1. 2

GRB

2. 3

matek

SiXers

Mack

shevcu

Dig

airmax

marcos

Tocheck

washko

Leszczur

Pumeks

Evitacre (rez.)

3. 4

 

Keeper

1. 4

Mack

SiXers

shevcu

Dig

washko

Leszczur

Pumeks

Evitacre (rez.)

2. 5

matek

GRB

airmax

marcos

Tocheck

3. 6

Edytowane przez Mack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziało się 11/20 czekamy na resztę, ale wydaje mi się że w końcu idziemy w dobrym kierunku. Na koniec proponuje przegłosować wszelkie urozmaicenia i pomysły, prosta ankieta TAK NIE oraz czeka nas ustalenie draftów. A czas nas goni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roster
1. Roster 8 slotów
PG SG SF PF C UTL UTL UTL
matek
GRB
SiXers
shevcu
airmax
Dig

Pumeks
2. Roster 8 slotów
PG G SG SF PF F C UTL
3. Roster 10 slotów
PG G SG SF PF F C C UTL UTL
Mack
marcos

Tocheck

washko

Leszczur

Evitacre (rez.)

L.TM

 

Bench
1. 2
GRB
2. 3
matek
SiXers
Mack
shevcu
Dig
airmax
marcos

Tocheck

washko

Leszczur

Pumeks

Evitacre (rez.)
3. 4
L.TM


Keeper
1. 4
Mack
SiXers
shevcu
Dig

washko

Leszczur

Pumeks

Evitacre (rez.)
2. 5
matek
GRB
airmax
marcos

Tocheck

L.TM

3. 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu ciężko dopisać? :tongue:

 

Ale jak już piszę posta, to przy okazji to zrobię. 

 

Ja tylko chciałbym zauważyć, że przy rosterze 13-osobowym i 20 zespołach, będziemy mieli niemal zerową mozliwość używania FA. Będzie wybranych 260 graczy!

Dokładnie. A przykładowo L.TM jest za 14 graczami w rosterze...

 

Roster
1. Roster 8 slotów
PG SG SF PF C UTL UTL UTL
matek
GRB
SiXers
shevcu
airmax
Dig
Pumeks
ignazz
dannygd
2. Roster 8 slotów
PG G SG SF PF F C UTL
3. Roster 10 slotów
PG G SG SF PF F C C UTL UTL
Mack
marcos
Tocheck
washko
Leszczur
Evitacre (rez.)
L.TM
 
Bench
1. 2
GRB
2. 3
matek
SiXers
Mack
shevcu
Dig
airmax
marcos
Tocheck
washko
Leszczur
Pumeks
Evitacre (rez.)
ignazz
dannygd
3. 4
L.TM
 
Keeper
1. 4
Mack
SiXers
shevcu
Dig
washko
Leszczur
Pumeks
Evitacre (rez.)
dannygd
2. 5
matek
GRB
airmax
marcos
Tocheck
L.TM
ignazz
3. 6
Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.