Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z marcosem w kwestii ilości drużyn. Chciałem grać na 30 ekip, 20 minimum, a nie na 12-15 jak proponuje Leszczur. Ale dałem info w dwóch postach, że lista otwarta na nową ligę. A tym samym jestem przeciwny 13 slotom, bo to oznacza aż 260 graczy do wydraftowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja - darujmy sobie tego keepera, jak znowu wszystkie ustalenia mają iść w pizdu.

15 ekip, 13 slotów, draft aukcyjny rok w rok i wszyscy gracze dostępni - to wszystko już mamy w drabince roto. Po kiego grzyba robić kolejną ligę, która prawie niczym nie będzie się różnić.

Hej, mamy kwiecień. Liga zaczyna się za pół roku. Naprawdę jest masa czasu, by porozmawiać o rozsądnych zasadach, które pozwolą przetrwać lidze przez dłuższy czas. Przecież jeśli celem miałoby być jak najszybsze klepnięcie jakichkolwiek ustaleń, to zamiast prowadzić dyskusje, prościej byłoby utworzyć ligę ze z góry określonymi zasadach, nie podlegającymi dyskusji. Zawsze można założyć wątek, pt. "Hej, zagrajcie ze mną w roto keeper na zasadach z załącznika".

 

Poza tym skąd Ci się wzięło, że wszyscy gracze mają być dostępni? :-o Przecież ma być 4 lub wręcz 5 kiperów, co daje mnóstwo zawodników zatrzymanych. Już tylko to powoduje, że gra jest diametralnie różna od roto jednosezonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, ze możemy jeszcze poszlifować trochę zasady

mamy czas na to a jak rzeczywiście uwagi będą warte pomyślenia to ustawi nam Lige na wielel lat

 

widzę, że tęsknota do ligii najbardziej zbliżonej do realnej NBA jest bardzo kusząca

 

rozumiem ze yahoo 30 zespołów nie robi

takie kombinowanie z tankiem może i fajne ale boję się o Gasols' trade bo mi tu jakiś Kupchak wyskoczy ;-)

 

 

w sumie dobry pomysł

 

bez napinki podyskutujmy trochę

 

są rebutale więc w razie jakby co to mozemy jeszcze raz kliknąć głosowanie choć rozumiem tych znudzonych tą dyskusją także

 

ruszamy w listopadzie więc czasu jest jeszcze na wygładzenie tematu

 

Leszczur tak się rozleklamowałeś że gracze poczatkowi będą się bali do Ciebie dołączyć ;-) jakbyś poszedł w alternatywę i rozłam

 

ja tam spróbuję jakby co bo podobno niczego i nikogo się nie boję ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, widzę że głosowanie w zasadzie na konkretne rozwiązania co do rostera się już zakończyło i wychodzi że mamy:
8 slotów PG SG SF PF C UTL UTL UTL + 3 Benche oraz 4 keeperów

(mój głos uzależniałem od ostatecznego wyboru rostera przy 8 slotach - 4 keepery)

Jeżeli się znajdzie wystarczająco dużo chętnych to może powstanie druga liga ale to się okaże. Może będą chętni a może nie, może zagrają wg tych zasad a może wg innych, będziemy się zastanawiać jak będzie nad czym.

 

Więc teraz właśnie można przejść do punktów które w zasadzie zaczął Leszczur, czyli:

1. jak draftujemy przed kolejnym sezonem? 

2. jak ustalić kolejność picków? Odwrotnie do miejsca w poprzednim sezonie czy może wg statsów pozostawionych keeperów?

3. jak zabezpieczać się przed "złym tankowaniem" czyli niewystawianiem zdrowych i wartościowych dla lepszego picku? Wpływac to będzie nie tylko na dół tabeli i może popsuć zabawę.

 

Mam jeszcze parę innych punktów do dyskusji ale to na razie i tak będzie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do propozycji Leszczura to jest miejsce do dyskusji, ale widzę parę problemów (nie to że się nie zgadzam tylko nie wiem jak można je rozwiązać lub im zapobiegać):

1. Jak promować teamy tankujące/słabsze podczas aukcji w draftach kolejnych żeby wyrównywać szanse? Dać i m więcej kasy?

Nie wiem czy warto promowac tankowanie. Ale jesli juz wprowadzac jakas pomoc, to faktycznie mozna jednorazowo dac wsparcie finansowe na drafcie. 12% dla ostatniego, 10% dla przedostatniego, 8%.... itd.

 

2. Kontuzję do końca sezonu łapie Durant, contender sprzedaje go tankerowi, który przez to przejmuje grajka którego wartość była wysoka i rosła co roku o 10%, czy wtedy tankerowi spada do poziomu z draftu pierwszego?

Nie. Kontrakt przechodzi razem z zawodnikiem. W przeciwnym razie zakladam spolke z kolegą z ktorym co roku bedziemy wymieniac sie dwoma zawodnikami sztucznie zbijajac ich ceny.

Mozliwe, ze miejsce polamanego i drogiego Duranta jest na FA - gdy wroci do licytacji za rok zapewne przez kontuzje bedzie tanszy. Problem wymian miedzy druzynami z przeciwnych stron skali jest do dogadania. Są juz działające rozwiązania, ale o tym warto gadac dopiero gdy sie uporamy z podstawowymi regułami ligi.

 

3. Dyscyplina dyscypliną podczas expansion draftu ale jak zabezpieczymy się przed automatami które mogą całą zabawę zepsuć? Chyba że czegoś nie kumam bo nie wiem jak zrobić kolejny draft aukcyjny (zakładam że najpierw każdy bierze tych graczy których keeperuje za określoną kasę a dopiero potem o każdego kolejnego jest normalna aukcja)?

I tutaj automatycznie przewage beda mialy ligi mniejsze, ktorym latwiej jest sie zebrac. Ale na szczescie jest opcja z draftem offline. Zawsze mozna tez ustalic, ze boty nie grają, albo ustalić jakieś bardzo zniechęcające do nieobecnosci konsekwencje.

 

4. Aukcja w kolejnych draftach wg mnie zepsuje zabawę bo nie będzie trejdowania picków w sezonie a to jak dla mnie będzie jeden ze smaczków trejdowania.

Wartosc pickow jest iluzoryczna.

Poza tym zamiast handlowac pickiem mozna handlowac zawodnikiem o scisle okreslonej wartosci - wyjdzie na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartosc pickow jest iluzoryczna.

Poza tym zamiast handlowac pickiem mozna handlowac zawodnikiem o scisle okreslonej wartosci - wyjdzie na to samo.

Czy ja wiem czy iluzoryczna? Chyba że mówimy o różnych rzeczach.

Ja widzę to tak że po sezonie każdy zostawia sobie 4 keeperów, reszta leci na FA, czyli zachowane zostanie 80 graczy przyjmijmy dla ułatwienia że to będzie TOP80.

Poprzedni sezon mi nie wyszedł i tankowałem sprzedając co poniektórych lepszych i gorszych i np. w ramach trejdów kupiłem cztery picki z 1 rundy, 2 z drugiej rundy. Do tego mam swój pick z 1 i 2 rundy.

 

I jak rusza draft snakem to z pierwszej 20 grajków na FA zgarniam 5 (czyli graczy pomiędzy TOP81-100), potem w drugiej 2 (czyli graczy pomiędzy TOP101-120) i mam pełny roster. Może to Duranty nie będą ale team będzie dużo mocniejszy niż w poprzednim właśnie dzięki pickom.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. jak ustalić kolejność picków? Odwrotnie do miejsca w poprzednim sezonie czy może wg statsów pozostawionych keeperów?

Od biedy (i zeby byla mozliwosc handlu pickami) mozna wylaczyc rookies z licytacji, ustawic skale ich pensji i robic draft od ostatniego do pierwszego. Z tym, ze tu trzebaby ustalic okreslony czas (2, 3, 4 sezony?) po ktorym rookie wraca do licytacji (jak w NBA) i kazdy ma mozliwosc zawalczenia w licytacji.

Ewentualnie rookies wchodza do normalnej licytacji, nie ma preferencji dla tankujacych ale nie ma tez ograniczen w czasie kipowania.

 

3. jak zabezpieczać się przed "złym tankowaniem" czyli niewystawianiem zdrowych i wartościowych dla lepszego picku? Wpływac to będzie nie tylko na dół tabeli i może popsuć zabawę.

Nie dogrywasz 20, 30 czy 40 spotkan i mozesz wyleciec z ligi (np po glosowaniu ligi czy faktycznie doszlo do "zlego tankowania").

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wytłumacz, może źle zrozumiałem. Przyznaję, że przy fragmencie "...powinnismy miec jakis czynnik wymuszajacy zwrot niektorych atrakcyjnych zawodnikow do puli." ...uj mnie strzelił i nieuważnie czytałem.

Skoro mowa o licytacji, okreslonym budzecie, 4 kiperach oraz rosnących z roku na rok pensjach - chyba oczywiste jest, ze moze dojsc do sytuacji w ktorej uznasz iz cena zawodnika staje sie zbyt wysoka w stosunku do jego produkcji i trzeba go zwrocic do licytacji?

Mozliwe, ze blednie zalozylem iz to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczur, ja nie jestem przeciwnikiem wprowadzenia pewnych usprawnień, restrykcji, które wpłyną pozytywnie na rywalizację. Ale skoro 20 osób się już na coś dogadało, coś zostało ustalone, to jestem przeciwny wywracaniu teraz wszystkiego do góry nogami. Jak znowu zaczniemy dzielić ligę i wałkować to, co już było dyskutowane, to zrobi się burdel i ludzie się zniechęcą. Jaka jest gwarancja, że tym razem coś ustalimy, a we wrześniu znowu ktoś zaproponuje: zmieńmy wszystko.

Po pierwsze, zdecydowana większość dogadała się tylko na to, że powinny być 3 benche. Pozostałe dwie kwestie rozkładają się w miarę po równo, więc daleko tu do jakichś ustaleń. Po drugie, jeśli ludzie się zniechęcą tylko dlatego, że długo omawia się zasady, na jakich liga ma funkcjonować, to trudno się spodziewać, że wytrzymają w niej wiele sezonów. Po trzecie, jeśli teraz ustalimy sensowne zasady, to nie będzie chętnych na ich zmienianie we wrześniu, bo zmuszałoby to takie osoby do zmierzenia się z siłą argumentów. A gdyby się tacy jednak znaleźli i podali sensowne argumenty za zmianą, to nic nie stałoby na przeszkodzie, by te zmiany uwzględnić. Bo liczy się sens reguł, a nie samo ich ustalenie.

 

W Twoim poście widzę sporo celnych uwag. Ale jako całość jest to za bardzo zbliżone do rozgrywek, w których już uczestniczymy. Bo czym to się będzie różnić? Tym, że możemy zatrzymywać po kilku przeciętniaków co rok, a gwiazdy zrzucamy? Nie wiem jak pozostali, ale mi taka gra nie będzie sprawiać przyjemności. Przecież możemy jechać jeszcze bardziej po bandzie i zróbmy zastrzeżenie, że keeperami mogą być tylko goście poniżej 200 rankingu. Why not? Też będzie ciekawie.

Jeśli będziesz chciał zatrzymywać przeciętniaków, to Twoja sprawa. Ja w lidze, o której pisał Leszczur, zatrzymam zapewne Love'a, Noaha i Batuma. Raczej nie są to przeciętniacy. Tutaj oczywiście siłą rzeczy kiperami będą średnio gorsi gracze, bo i menedżerów i kiperów ma być więcej. Nie będą to jednak przeciętniacy, tylko zawodnicy najlepsi z możliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mamy kwiecień. Liga zaczyna się za pół roku. Naprawdę jest masa czasu, by porozmawiać o rozsądnych zasadach, które pozwolą przetrwać lidze przez dłuższy czas. Przecież jeśli celem miałoby być jak najszybsze klepnięcie jakichkolwiek ustaleń, to zamiast prowadzić dyskusje, prościej byłoby utworzyć ligę ze z góry określonymi zasadach, nie podlegającymi dyskusji. Zawsze można założyć wątek, pt. "Hej, zagrajcie ze mną w roto keeper na zasadach z załącznika".

 

Poza tym skąd Ci się wzięło, że wszyscy gracze mają być dostępni? :-o Przecież ma być 4 lub wręcz 5 kiperów, co daje mnóstwo zawodników zatrzymanych. Już tylko to powoduje, że gra jest diametralnie różna od roto jednosezonowego.

 

Stary teraz to mnie obrażasz. Zasady były wybierane demokratycznie. Zebraliśmy ligę, powstała ankieta, większość zagłosowała. I nagle powstał pomysł żeby to olać, robić więcej lig do września, a zasady ustalić później.

 

Rozumiem, że ma być 4 keeperów. Ale tu nagle padają pomysły wywalania najlepszych. A dla mnie to jest różnica czy mogę zatrzymać kogo chce czy tylko tego, kogo mi pozwolisz. Wybacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o licytacji, okreslonym budzecie, 4 kiperach oraz rosnących z roku na rok pensjach - chyba oczywiste jest, ze moze dojsc do sytuacji w ktorej uznasz iz cena zawodnika staje sie zbyt wysoka w stosunku do jego produkcji i trzeba go zwrocic do licytacji?

Mozliwe, ze blednie zalozylem iz to oczywiste.

 

Nie wiem co założyłeś, bo nadal nie mam pojęcia jak chcesz tą pensję ustalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary teraz to mnie obrażasz. Zasady były wybierane demokratycznie. Zebraliśmy ligę, powstała ankieta, większość zagłosowała. I nagle powstał pomysł żeby to olać, robić więcej lig do września, a zasady ustalić później.

 

Rozumiem, że ma być 4 keeperów. Ale tu nagle padają pomysły wywalania najlepszych. A dla mnie to jest różnica czy mogę zatrzymać kogo chce czy tylko tego, kogo mi pozwolisz. Wybacz.

Musisz być bardziej gruboskórny, bo tu są internety, tu rządzi hejterstwo.

 

To, że zasady były wybierane demokratycznie, to tylko gorzej dla zasad, bo większość zwykle nie ma wystarczającej wiedzy merytorycznej ani znajomości skutków, by podejmować jakiekolwiek decyzje. A Leszczur zaproponował argumenty za określonymi rozwiązaniami, by przemyśleć, czy to aby najlepsze, co można wymyślić. Jakby chciał, by coś olać, to by utworzył nową ligę i napisał "Chodźcie do mnie, u mnie będzie fajniej".

 

W wywalaniu najlepszych chodzi o to, że: 1. jest ograniczony budżet, 2. za ten budżet trzeba skompletować zespół, 3. ceny rosną co rok, w tym także ceny tych graczy, którzy zostali już zatrzymani (zabierają coraz większą część budżetu), 4. to powoduje, że w którymś roku cena zatrzymanego gracza jest na tyle wysoka, że nie opłaca się go trzymać, bo w kolejnej aukcji prawdopodobnie jego cena będzie niższa. Czyli zamiast trzymać Duranta za 15 baniek lepiej go wywalić na fasy i wylicytować za 12, bo 13 nikt nie da uznając, że i 12 jest grubo przesadzone.

Nie wiem co założyłeś, bo nadal nie mam pojęcia jak chcesz tą pensję ustalać.

Pensję masz ustaloną po pierwszym drafcie. Jest to cena za jaką wylicytowano zawodnika plus określony procent wzrostu po każdym roku. Wysokością procentu możesz wpływać na to, czy zawodników można - ogólnie rzecz biorąc - trzymać dłużej (niższy procent), czy krócej (wyższy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co założyłeś, bo nadal nie mam pojęcia jak chcesz tą pensję ustalać.

Dobra.

1. Licytacja ustala cene poczatkową w pierwszym sezonie.

2. Gdy zawodnik jest kiperem - cena w każdym kolejnym sezonie rosnie o z gory ustalony procent. Powiedzmy 10%.

3. Gdy zawodnik nie jest kiperem - wraca do licytacji.

4. Prościej juz nie potrafie, wiec jesli dalej nie jest jasne - moze ktos inny podejmie sie wyłuszczyc szczególy tego diabolicznego planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że zasady były wybierane demokratycznie, to tylko gorzej dla zasad, bo większość zwykle nie ma wystarczającej wiedzy merytorycznej ani znajomości skutków, by podejmować jakiekolwiek decyzje.

 

Teraz to obrażasz pozostałych uczestników tej ligi.

 

 

A Leszczur zaproponował argumenty za określonymi rozwiązaniami, by przemyśleć, czy to aby najlepsze, co można wymyślić. Jakby chciał, by coś olać, to by utworzył nową ligę i napisał "Chodźcie do mnie, u mnie będzie fajniej".

Ale przecież on w sumie tak zrobił.

 

W wywalaniu najlepszych chodzi o to, że: 1. jest ograniczony budżet, 2. za ten budżet trzeba skompletować zespół, 3. ceny rosną co rok, w tym także ceny tych graczy, którzy zostali już zatrzymani (zabierają coraz większą część budżetu), 4. to powoduje, że w którymś roku cena zatrzymanego gracza jest na tyle wysoka, że nie opłaca się go trzymać, bo w kolejnej aukcji prawdopodobnie jego cena będzie niższa. Czyli zamiast trzymać Duranta za 15 baniek lepiej go wywalić na fasy i wylicytować za 12, bo 13 nikt nie da uznając, że i 12 jest grubo przesadzone.

 

Pensję masz ustaloną po pierwszym drafcie. Jest to cena za jaką wylicytowano zawodnika plus określony procent wzrostu po każdym roku. Wysokością procentu możesz wpływać na to, czy zawodników można - ogólnie rzecz biorąc - trzymać dłużej (niższy procent), czy krócej (wyższy).

Dobra.

1. Licytacja ustala cene poczatkową w pierwszym sezonie.

2. Gdy zawodnik jest kiperem - cena w każdym kolejnym sezonie rosnie o z gory ustalony procent. Powiedzmy 10%.

3. Gdy zawodnik nie jest kiperem - wraca do licytacji.

4. Prościej juz nie potrafie, wiec jesli dalej nie jest jasne - moze ktos inny podejmie sie wyłuszczyc szczególy tego diabolicznego planu.

Dobra, wszystkie pomysły damy do ankiety i tyle.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to obrażasz pozostałych uczestników tej ligi.

Stary - skup sie na problemie, a nie na tym kto i za co moze czuć się obrażony.

 

Ale przecież on w sumie tak zrobił.

Zatem masz problemy w czytaniu ze zrozumieniem. W zadnym miejscu nie napisalem, ze nosze sie z zamiarem zalozenia wlasnej ligi. Cytat lub małe przeprosiny bo moze wlasnie mnie obrazasz??? :grin:

 

Dobra, wszystkie pomysły damy do ankiety i tyle.

Alez tak sie nie da. Zasady trzeba zrozumiec zanim rzucisz sie zeby oddawac swoj cenny głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś absurd. Gadamy, ustalamy, każdy się wypowiada. Nagle wpadacie, stwierdzacie, że te zasady były do dupy, robimy nowe ligi wg tych zasad, które podyktuje Leszczur, bo jak stwierdził washko większość ligi jest za głupia żeby wspólnie podejmować decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest latwo zorganizowac lige, co? ;-)

 

Pozwole sie wmieszac bo mnie zaintrygowal pewien pomysl wynikajacy z polaczenia dwoch Waszych wypowiedzi...

 

@Siner to zdecyduj się z tymi keeperami, bo w ankiecie zagłosowałeś za opcją 5 keeperów, przechylając szalę właśnie w tę stronę...

Dobrze rozumiem, ze podzial opinii wsrod zapisanych uczestnikow byl niemal dokladnie 50/50, wiec jedna osoba zadecydowalaby jakie ustawienia mielibyscie przyjac??? W takim razie czyz oczywistym rozwiazaniem nie jest podzial na dwie oddzielne ligi wg tego ustawienia, ktore podzielilo tak uczestnikow?

 

Naprawdę jest masa czasu, by porozmawiać o rozsądnych zasadach, które pozwolą przetrwać lidze przez dłuższy czas. Przecież jeśli celem miałoby być jak najszybsze klepnięcie jakichkolwiek ustaleń, to zamiast prowadzić dyskusje, prościej byłoby utworzyć ligę ze z góry określonymi zasadach, nie podlegającymi dyskusji. Zawsze można założyć wątek, pt. "Hej, zagrajcie ze mną w roto keeper na zasadach z załącznika".

Napisales ostatnie zdanie ironicznie... a ja sie zastanawiam czy przypadkiem nie zahaczyles o *genialny* pomysl.

 

Bo mozecie spedzic tu setki godzin debatujac kazdy duperel... a moze wlasnie najbardziej efektywnym rozwiazaniem bedzie podejscie odgornie? Pozwolcie, ze wyjasnie o co mi chodzi...

 

Mamy tu wielu aktywnych uzytkownikow, ktorzy maja swoje wizje czym ma byc keeper, jak podchodzic do skladow, pensji, rookich itp itd, wiec moze pozwolmy kazdemu puscic wodze fantazji i zobaczyc co z tego sie urodzi? I tak niech Sixers prowadzi jedna wizje, ktora juz zaczal, L'eszczur druga, o ktorej wspomnial, a Kowalski piata, o ktorej jeszcze nie wspomnial! Jak to mogloby wygladac? Przykladowo tak...

 

Niech kazdy chetny przyszly organizator zalozy watek pt np "Liga Roto Keeper Wersja XXXXX", w ktorym opisalby dokladnie i szczegolowo wszystkie zasady na jakim mialby on funkcjonowac. Tzn nie chodzi o pisanie regulaminu, a tylko wymienic krotko i tresciwie w punktach podstawowe ustawienia i funkcje jak wielkosc ligi, wielkosc skladow, ilosc keeperow, podejscie do rookich, podejscie do pensji itp itd.

 

Po czym majac na forum np 10 roznych wersji keeperow reszta uzytkownikow majac jak na dloni dokladne zasady wybralaby co im najbardziej odpowiada. Bez zadnych ankiet i debat bo dolaczajac zgadzalby sie na zasady przyjete przez organizatora! W ten sposob niektore pomysly wszyscy by olali i te watki umarly by smiercia naturalna, niektorze zebralyby grupke chetnych, wiec zaczeloby sie szukanie paru dodatkowych by uzupelnic lige, a moze wyjdzie jakas wersja, ktora mialyby tlumy chetnych i zebraloby sie kilka lig o podobnych ustawieniach. Na tej podstawie powstaloby powiedzmy 5 roznych keeperow o roznej wielkosci i zupelnie roznych zasadach. Sa tacy co nazwaliby to balaganem, ale dla mnie to bylaby piekna roznorodnosc ;-)

 

Co o tym sadzicie?

Jesli to dobry pomysl, a nie moja kolejna szalencza koncepcja to moge nawet sprobowac przygotowac takiego gotowca do wypelnienia odnosnie ustawien. Cholera, moze nawet sam rzuce kilka pomyslow tylko po to by zobaczyc czy tylko ja mialbym ochote w cos takiego zagrac ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

1. Licytacja ustala cene poczatkową w pierwszym sezonie.

2. Gdy zawodnik jest kiperem - cena w każdym kolejnym sezonie rosnie o z gory ustalony procent. Powiedzmy 10%.

3. Gdy zawodnik nie jest kiperem - wraca do licytacji.

4. Prościej juz nie potrafie, wiec jesli dalej nie jest jasne - moze ktos inny podejmie sie wyłuszczyc szczególy tego diabolicznego planu.

To było jasne. Mnie za to interesuje dalej jak ten draft aukcyjny w kolejnych przeprowadzić?

Wg tego w kolejnym drafcie zakładając że wszyscy mają budżet znowu powiedzmy po 200$ (ewentualnie słabsi trochę więcej), to najpierw każdy musi podczas aukcji kupić keepera za cenę wynikającą z rosnącego kosztu i dopiero po uzupełnieniu po 4 keeperów każdego składu, zaczynała by się znowu wolna amerykanka aukcyjna z kasą tyle ile każdemu zostało, tak?

Niby ma to sens, ale ja jestem sceptyczny bo:

1. jakikolwiek automat na licytacji zepsuje zabawę

2. nie będzie się opłacało nikomu kupowanie kontuzjowanych gwiazd?

3. A gdy takie gwiazdy będą lądować na FA, wtedy go ktoś weźmie z FA w trakcie sezonu czyli weźmie go z ceną z pierwszego draftu czy dalej z podwyższoną?

4. a jak ustalimy wartość gracza który będzie moim keeperem ale go wziąłem z FA i nikt go nigdy nie licytował wcześniej? 0$? 1$?

 

To mi pachnie salary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest latwo zorganizowac lige, co? ;-)

Nie jest łatwo, jak ktoś podchodzi do dyskusji z pozycji ja wiem wszystko, a wy w dupie byliście i macie się dostosować. Bo wcześniej jakoś dyskusja szła bez problemu.

 

Dobrze rozumiem, ze podzial opinii wsrod zapisanych uczestnikow byl niemal dokladnie 50/50, wiec jedna osoba zadecydowalaby jakie ustawienia mielibyscie przyjac??? W takim razie czyz oczywistym rozwiazaniem nie jest podzial na dwie oddzielne ligi wg tego ustawienia, ktore podzielilo tak uczestnikow?

Czasem trzeba się lekko dostosować do większości. Jakby każdy stawiał w każdej opcji na swoim to zamiast 2-3 lig byłoby 100.

 

Bo mozecie spedzic tu setki godzin debatujac kazdy duperel... a moze wlasnie najbardziej efektywnym rozwiazaniem bedzie podejscie odgornie? Pozwolcie, ze wyjasnie o co mi chodzi...

 

Mamy tu wielu aktywnych uzytkownikow, ktorzy maja swoje wizje czym ma byc keeper, jak podchodzic do skladow, pensji, rookich itp itd, wiec moze pozwolmy kazdemu puscic wodze fantazji i zobaczyc co z tego sie urodzi? I tak niech Sixers prowadzi jedna wizje, ktora juz zaczal, L'eszczur druga, o ktorej wspomnial, a Kowalski piata, o ktorej jeszcze nie wspomnial! Jak to mogloby wygladac? Przykladowo tak...

 

Niech kazdy chetny przyszly organizator zalozy watek pt np "Liga Roto Keeper Wersja XXXXX", w ktorym opisalby dokladnie i szczegolowo wszystkie zasady na jakim mialby on funkcjonowac. Tzn nie chodzi o pisanie regulaminu, a tylko wymienic krotko i tresciwie w punktach podstawowe ustawienia i funkcje jak wielkosc ligi, wielkosc skladow, ilosc keeperow, podejscie do rookich, podejscie do pensji itp itd.

 

Po czym majac na forum np 10 roznych wersji keeperow reszta uzytkownikow majac jak na dloni dokladne zasady wybralaby co im najbardziej odpowiada. Niektore pomysly wszyscy by olali i te watki umarly by smiercia naturalna, niektorze zebralyby grupke chetnych, wiec zaczeloby sie szukanie paru dodatkowych by uzupelnic lige, a moze wyjdzie jakas wersjam ktora mialyby tlumy chetnych i zebraloby sie kilka lig o podobnych ustawieniach. Na tej podstawie powstaloby powiedzmy 5 roznych keeperow o roznej wielkosci i roznych zasadach. Sa tacy co nazwaliby to balaganem, ale dla mnie to bylaby piekna roznorodnosc.

 

Co o tym sadzicie?

Moge nawet sprobowac przygotowac takiego gotowca do wypelnienia odnosnie ustawien. Cholera, moze nawet sam rzuce kilka pomyslow tylko po to by zobaczyc czy tylko ja mialbym ochote w cos takiego zagrac ;-)

Przecież nie ma zakazu zakładania nowych lig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś absurd. Gadamy, ustalamy, każdy się wypowiada. Nagle wpadacie, stwierdzacie, że te zasady były do dupy, robimy nowe ligi wg tych zasad, które podyktuje Leszczur, bo jak stwierdził washko większość ligi jest za głupia żeby wspólnie podejmować decyzje.

O co Ty walczysz Stary? Bo przekracza moje pojęcie tak alergiczna reakcja na w sumie dosc proste pomysły usprawnienia czegoś co wydaje się kulawe juz na pierwszy rzut oka.

I nie chodzi o to, ze wiekszosc jest na cokolwiek za głupia, ale faktycznie głupotą jest nie wykorzystac cudzego doswiadczenia tylko dlatego, ze stoi ono w sprzecznosci z czyjąś miłością własną :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.