Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Roster

1. Roster 8 slotów

PG SG SF PF C UTL UTL UTL

matek

GRB

SiXers

shevcu

airmax

Dig

Pumeks

ignazz

dannygd

dvd93

2. Roster 8 slotów

PG G SG SF PF F C UTL

3. Roster 10 slotów

PG G SG SF PF F C C UTL UTL

Mack

marcos

Tocheck

washko

Leszczur

Evitacre (rez.)

L.TM

 

Bench

1. 2

GRB

2. 3

matek

SiXers

Mack

shevcu

Dig

airmax

marcos

Tocheck

washko

Leszczur

Pumeks

Evitacre (rez.)

ignazz

dannygd

dvd93

3. 4

L.TM

 

Keeper

1. 4

Mack

SiXers

shevcu

Dig

washko

Leszczur

Pumeks

Evitacre (rez.)

dannygd

2. 5

matek

GRB

airmax

marcos

Tocheck

L.TM

ignazz

dvd93

3. 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, że nieco zamuliłem, ale nie miałem dostępu do neta przez chwilę.

 

No to jedziemy:

 

Roster
1. Roster 8 slotów
PG SG SF PF C UTL UTL UTL
matek
GRB
SiXers
shevcu
airmax
Dig
Pumeks
ignazz
dannygd
dvd93
Siner
2. Roster 8 slotów
PG G SG SF PF F C UTL
3. Roster 10 slotów
PG G SG SF PF F C C UTL UTL
Mack
marcos
Tocheck
washko
Leszczur
Evitacre (rez.)
L.TM
 
Bench
1. 2
GRB
2. 3
matek
SiXers
Mack
shevcu
Dig
airmax
marcos
Tocheck
washko
Leszczur
Pumeks
Evitacre (rez.)
ignazz
dannygd
dvd93
Siner
3. 4
L.TM
 
Keeper
1. 4
Mack
SiXers
shevcu
Dig
washko
Leszczur
Pumeks
Evitacre (rez.)
dannygd
Siner
2. 5
matek
GRB
airmax
marcos
Tocheck
L.TM
ignazz
dvd93
3. 6
 
Przez chwilę się zastanawiałem nad opcją 3 keeper'ów, ale i tak byłbym w mniejszości, więc 4 przeżyję.
 
Skoro Boston jest już zjęty, to wezmę Detroit.
Edytowane przez Siner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keeper

1. 4
Mack
SiXers
shevcu
Dig
washko
Leszczur
Pumeks
Evitacre (rez.)
dannygd
2. 5
matek
GRB
airmax
marcos
Tocheck
L.TM
ignazz
dvd93
Siner
3. 6
 
Przez chwilę się zastanawiałem nad opcją 3 keeper'ów, ale i tak byłbym w mniejszości, więc 4 przeżyję.

 

@Siner to zdecyduj się z tymi keeperami, bo w ankiecie zagłosowałeś za opcją 5 keeperów, przechylając szalę właśnie w tę stronę...

 

Co do pierwszych dwóch pytań w ankiecie, to mamy już jasność. Opcja 8 aktywnych + 3 benche już przegłosowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

W zwiazku z tym ze sam pomysl ligi keeperowej mi sie podoba pozwolcie, ze wrzuce tutaj swoje trzy grosze odnosnie organizacji, bo na razie wszyscy zapierdzielamy niczym spłoszony dzik, a przecież czego jak czego, ale czasu mamy mnóstwo i lepiej do tego podejść spokojnie. Zwlaszcza, ze konsekwencje wszystkich obecnych ustalen beda z nami przez lata.

Jako, ze gram w systemie keepera od blisko dekady uwazam, ze wiekszosc problemow ktore dzisiaj mamy przy odrobinie dobrej woli da sie rozwiazac tak, zeby byl wiLQ syty i owca w ciąży.

 

1. Wielkość ligi

Liga 20-osobowa ma sens, ale w układzie gdy jest za duzo chetnych na ligę mniejszą, a za mało na dwie. W chwili obecnej juz widac, ze jest lista oczekujących. Czemu zatem nie zorganizować dwóch lig równoległych z 12-15 managerami?

Przeciez jesli zamkniemy liste kandydatow w kwietniu, to na pewno sie okaze ze kolejni chetni (ktorzy teraz rozkoszuja sie jedynie bardzo smacznymi playoffami) zglosza sie we wrzesniu tylko po to zeby pocałować przysłowiową klamkę. A nikt nam nie zabroni zrobic lig rownoleglych!

Zwróćcie uwagę, ze 20-osobowa liga sama w sobie stanowi problem, a mianowicie...

 

2. Wielkosc rosterow

No wlasnie. Juz teraz widzimy, ze 20 druzyn powoduje dyskomfort u wielu z nas, bo 13-osobowe rostery wydaja sie byc zbyt duze i idziemy w kierunku 8 pozycji punktujacych + 3 rezerwy.

Mały roster ma swoje zalety, ale IMO główną wadą jest wpływ kontuzji.

Wypad Chrisa Paula na 20 spotkan bedzie mial wiekszy negatywny wplyw w rosterze ktory ma rozegrac 650 spotkan niz gdy jest ich 820.

Tym bardziej, ze poziom dostepnych FA bedzie relatywnie duzo nizszy w stosunku do sredniej wartosci startera – wlasnie przez gre 20 zespolami.

 

Formula 10+3 ma tez innego rodzaju benefity. Po pierwsze pozwala na gre dwoma centrami. W formacie 8+3 gdy jest jeden center – duzo prosciej jest o obsade ORAZ zwieksza sie ciezar gry w oparciu o niskie statystyki.

Dlatego lepiej zrobic 2 ligi po 15 managos oraz typowe rostery 10+3.

 

3. Draft (pierwszy i kolejne)

Widze, ze mamy zgode co do formatu licytacji w pierwszym roku, ale juz w kolejnych chcemy robić wężyk. NIE TEDY DROGA!

W ligach typu keeper im wiecej mamy wplywu na budowe swojego rostera tym wieksza frajda. Licytacja - zwlaszcza w latach kolejnych - jest IMO koniecznoscia,

Nie widzialem tutaj wielu argumentow ideologicznych przeciwko licytacji w kolejnych sezonach, a raczej brak pewnosci czy da sie to przeprowadzic na Yahoo. DA SIĘ. Odrobina dobrej woli i mozna to zrobic. Wystarczy minimum dyscypliny ze strony managerow (a o to tez bedzie latwiej jesli liga bedzie miala 15 a nie 20 managos). Szczegoly mozna obgadac o ile uznacie ze to co pisze ma cien sensu.

 

4. Ilosc kiperow

To jest oczywiscie kwestia umowna. Zbyt wielu kiperow ogranicza frajde z draftu, zbyt malo – podwaza sens nazywania ligi kiperem.

Mysle ze w formacie 8+3 czterech kiperow to za duzo. W 10+3 wydaje sie byc OK (chociaz idealnie IMO jest wtedy gdy kiperzy stanowia nie wiecej niz 25% skladu). Pamietajmy ze jedna z glownych zalet lig wielosezonowych jest utrzymanie zaangazowania managerow. Jesli dzisiaj wyrwe w drafcie Top8 ligi i bede ich mogl trzymac w nieskonczonosc bez zadnych konsekwencji – liga jako taka powoli przestanie miec sens dla tych ktorzy nie mieli szcześcia w pierwszym drafcie. A branie rookies z węża na pewno tego zainteresowania nie poprawi w stopniu wystarczajacym.

Dlatego musimy wprowadzic koszty zatrzymywania zawodnikow. (Zakladam tutaj iz opcja z kazdym draftem licytowanym spotka sie z Wasza aprobatą.)

Aby zwiekszyc potencjal na odbudowę zespolu powinnismy miec jakis czynnik wymuszajacy zwrot niektorych atrakcyjnych zawodnikow do puli.

Chociazby po to, zeby szanse na wygrana w sezonie powiedzmy 2016/17 nie zalezaly tylko od tego jak dobrze poszedl nam pierwszy draft w 2014.

Dlatego cena zawodnika zatrzymywanego powinna rosnac z roku na rok.

O ile? A niechby to bylo 10% ceny zeszlorocznej. Wzrost jest na tyle niewielki, ze da sie trzymac dobrze trafionych zawodnikow przez kilka sezonow, ale i na tyle duzy, ze w koncu zawodnicy z czolowki zaczna wracac do licytacji.

 

5. Statystyki

Tutaj mam najmniej problemow. Aczkolwiek wierzcie mi na slowo, ze wprowadzenie As/TO zamiast osobnych asyst i strat daje duzo wieksze pole manewru przy budowaniu skladu. Ma to dodatkowa zalate, ze 3 kategorie wspolczynnikowe mozna latwiej wykorzystac w walce o lepsze miejsce w chwili gdy draft nie poszedl po naszej mysli.

 

Wierzcie mi, ze im wiecej czasu zainwestujemy w logiczne zbudowanie zasad tym dluzej liga bedzie miala szanse sie utrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja - darujmy sobie tego keepera, jak znowu wszystkie ustalenia mają iść w pizdu.

15 ekip, 13 slotów, draft aukcyjny rok w rok i wszyscy gracze dostępni - to wszystko już mamy w drabince roto. Po kiego grzyba robić kolejną ligę, która prawie niczym nie będzie się różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja - darujmy sobie tego keepera, jak znowu wszystkie ustalenia mają iść w pizdu.

15 ekip, 13 slotów, draft aukcyjny rok w rok i wszyscy gracze dostępni - to wszystko już mamy w drabince roto. Po kiego grzyba robić kolejną ligę, która prawie niczym nie będzie się różnić.

 

Jacy wszyscy gracze dostepni? Co roku 45-60 zawodnikow byloby wykluczonych z licytacji. Plus masz koniecznosc zarzadzania budzetem. To jest frajda duzo wieksza niz patrzec jak polowa ligi nie ma szans na poprawe swojego skladu i gra albo na pol gwizdka albo odchodzi po roku.

 

Co wiecej - jesli nadasz przesadne znaczenie pierwszemu draftowi i nie bedzie zadnego wzrostu cen miedzy sezonami - ci ktorzy sie zorientuja po prostu wydadza cala dostepna kase na dwoch-trzech zawodnikow i bedzie po ptokach.

A w tym co zaproponowalem powyzej - bedziesz mogl sobie nawet hodowac swoich rukasow skoro to bardzo lubisz.

 

Nie traktuj tych propozycji jako cios wymierzony w Ciebie i cala prace wlozona w ustalenia. Ot wydaje mi sie, ze skoro lepsze jest wrogiem dobrego, to dlaczego tego nie wykorzystac dla naszej wspolnej korzysci? Przeciez nic nas nie goni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roster

1. Roster 8 slotów

PG SG SF PF C UTL UTL UTL

matek

GRB

SiXers

shevcu

airmax

Dig

Pumeks

ignazz

dannygd

jordan20

 

2. Roster 8 slotów

PG G SG SF PF F C UTL

3. Roster 10 slotów

PG G SG SF PF F C C UTL UTL

Mack

marcos

Tocheck

washko

Leszczur

Evitacre (rez.)

L.TM

 

 

Bench

1. 2

GRB

2. 3

matek

SiXers

Mack

shevcu

Dig

airmax

marcos

Tocheck

washko

Leszczur

Pumeks

Evitacre (rez.)

ignazz

dannygd

jordan20

 

3. 4

L.TM

 

Keeper

1. 4

Mack

SiXers

shevcu

Dig

washko

Leszczur

Pumeks

Evitacre (rez.)

dannygd

jordan20

 

2. 5

matek

GRB

airmax

marcos

Tocheck

L.TM

ignazz

3. 6

 

mam nadzieje,ze czytelnie napisalem jako debiutant w keeperze- i ,ze ma to sens-8 osobowy roster i 4 keeperow

Edytowane przez jordan20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

W zwiazku z tym ze sam pomysl ligi keeperowej mi sie podoba pozFanówwolcie, ze wrzuce tutaj swoje trzy grosze odnosnie organizacji, bo na razie wszyscy zapierdzielamy niczym spłoszony dzik, a przecież czego jak czego, ale czasu mamy mnóstwo i lepiej do tego podejść spokojnie. Zwlaszcza, ze konsekwencje wszystkich obecnych ustalpodobaustalpodobaenen beda z nami przez lata.

Jako, ze gram w systemie keepera od blisko dekady uwazam, ze wiekszosc problemow ktore dzisiaj mamy przy odrobinie dobrej woli da sie rozwiazac tak, zeby byl wiLQ syty i owca w ciąży.

 

1. Wielkość ligi

Liga 20-osobowa ma sens, ale w układzie gdy jest za duzo chetnych na ligę mniejszą, a za mało na dwie. W chwili obecnej juz widac, ze jest lista oczekujących. Czemu zatem nie zorganizować dwóch lig równoległych z 12-15 managerami?

Przeciez jesli zamkniemy liste kandydatow w kwietniu, to na pewno sie okaze ze kolejni chetni (ktorzy teraz rozkoszuja sie jedynie bardzo smacznymi playoffami) zglosza sie we wrzesniu tylko po to zeby pocałować przysłowiową klamkę. A nikt nam nie zabroni zrobic lig rownoleglych!

Zwróćcie uwagę, ze 20-osobowa liga sama w sobie stanowi problem, a mianowicie...

 

2. Wielkosc rosterow

No wlasnie. Juz teraz widzimy, ze 20 druzyn powoduje dyskomfort u wielu z nas, bo 13-osobowe rostery wydaja sie byc zbyt duze i idziemy w kierunku 8 pozycji punktujacych + 3 rezerwy.

Mały roster ma swoje zalety, ale IMO główną wadą jest wpływ kontuzji.

Wypad Chrisa Paula na 20 spotkan bedzie mial wiekszy negatywny wplyw w rosterze ktory ma rozegrac 650 spotkan niz gdy jest ich 820.

Tym bardziej, ze poziom dostepnych FA bedzie relatywnie duzo nizszy w stosunku do sredniej wartosci startera – wlasnie przez gre 20 zespolami.

 

Formula 10+3 ma tez innego rodzaju benefity. Po pierwsze pozwala na gre dwoma centrami. W formacie 8+3 gdy jest jeden center – duzo prosciej jest o obsade ORAZ zwieksza sie ciezar gry w oparciu o niskie statystyki.

Dlatego lepiej zrobic 2 ligi po 15 managos oraz typowe rostery 10+3.

Jak będzie ponad 30 chętnych to pomyslimy, teraz ich nie ma.

 

3. Draft (pierwszy i kolejne)

Widze, ze mamy zgode co do formatu licytacji w pierwszym roku, ale juz w kolejnych chcemy robić wężyk. NIE TEDY DROGA!

W ligach typu keeper im wiecej mamy wplywu na budowe swojego rostera tym wieksza frajda. Licytacja - zwlaszcza w latach kolejnych - jest IMO koniecznoscia,

Nie widzialem tutaj wielu argumentow ideologicznych przeciwko licytacji w kolejnych sezonach, a raczej brak pewnosci czy da sie to przeprowadzic na Yahoo. DA SIĘ. Odrobina dobrej woli i mozna to zrobic. Wystarczy minimum dyscypliny ze strony managerow (a o to tez bedzie latwiej jesli liga bedzie miala 15 a nie 20 managos). Szczegoly mozna obgadac o ile uznacie ze to co pisze ma cien sensu.

Da się zrobic i przy 20 i tez jest ciekawie.

 

4. Ilosc kiperow

To jest oczywiscie kwestia umowna. Zbyt wielu kiperow ogranicza frajde z draftu, zbyt malo – podwaza sens nazywania ligi kiperem.

Mysle ze w formacie 8+3 czterech kiperow to za duzo. W 10+3 wydaje sie byc OK (chociaz idealnie IMO jest wtedy gdy kiperzy stanowia nie wiecej niz 25% skladu). Pamietajmy ze jedna z glownych zalet lig wielosezonowych jest utrzymanie zaangazowania managerow. Jesli dzisiaj wyrwe w drafcie Top8 ligi i bede ich mogl trzymac w nieskonczonosc bez zadnych konsekwencji – liga jako taka powoli przestanie miec sens dla tych ktorzy nie mieli szcześcia w pierwszym drafcie. A branie rookies z węża na pewno tego zainteresowania nie poprawi w stopniu wystarczajacym.

Dlatego musimy wprowadzic koszty zatrzymywania zawodnikow. (Zakladam tutaj iz opcja z kazdym draftem licytowanym spotka sie z Wasza aprobatą.)

Aby zwiekszyc potencjal na odbudowę zespolu powinnismy miec jakis czynnik wymuszajacy zwrot niektorych atrakcyjnych zawodnikow do puli.

Chociazby po to, zeby szanse na wygrana w sezonie powiedzmy 2016/17 nie zalezaly tylko od tego jak dobrze poszedl nam pierwszy draft w 2014.

Dlatego cena zawodnika zatrzymywanego powinna rosnac z roku na rok.

O ile? A niechby to bylo 10% ceny zeszlorocznej.

Popieram, sam proponowalem inny czynnik - top 40 wraca do aukcji.

 

5. Statystyki

Tutaj mam najmniej problemow. Aczkolwiek wierzcie mi na slowo, ze wprowadzenie As/TO

To ciekawy pomysł, choć zmieni on tylko zapotrzebowanie za konkretnych graczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie ponad 30 chętnych to pomyslimy, teraz ich nie ma.

 

Popieram, sam proponowalem inny czynnik - top 40 wraca do aukcji.

 

To ciekawy pomysł, choć zmieni on tylko zapotrzebowanie za konkretnych graczy....

 

 

Skoro tworzymy lige 20-osobowa i po dwoch dniach jest pelna... zastanowmy sie czy jest szansa na kolejną? Zapisy powinny trwac, bo teraz samo istnienie listy rezerwowej moze zniechecac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczur, ja nie jestem przeciwnikiem wprowadzenia pewnych usprawnień, restrykcji, które wpłyną pozytywnie na rywalizację. Ale skoro 20 osób się już na coś dogadało, coś zostało ustalone, to jestem przeciwny wywracaniu teraz wszystkiego do góry nogami. Jak znowu zaczniemy dzielić ligę i wałkować to, co już było dyskutowane, to zrobi się burdel i ludzie się zniechęcą. Jaka jest gwarancja, że tym razem coś ustalimy, a we wrześniu znowu ktoś zaproponuje: zmieńmy wszystko.

 

Listy chętnych nie powstały w dwa dni. Temat wstępny założyłem 17 kwietnia. Tuż po zakończeniu regular season. Zgłoszeń do keepera wcale nie było dużo, póki nie pojawiło się kilka znanych nicków. Uważam, że to był bardzo dobry moment, żeby zacząć zbierać ludzi, bo każdy zaangażowany w tym sezonie w ligi roto na e-nba.pl odwiedzał swój temat ligowy po zakończeniu sezonu. Mamy w dwóch ligach praktycznie samych graczy, którzy uczestniczyli już w rozgrywkach roto zrzeszonych pod szyldem tego forum i są w pewien sposób sprawdzeni. We wrześniu będzie napływ debiutantów i ja nie wiem ilu z nich będzie mieć słomiany zapał i po kilku miesiącach zostawią drużynę, a ilu podejdzie do tematu na poważnie. Jak będzie wystarczająco dużo chętnych, to sobie założą kolejną ligę. Nic nie stoi na przeszkodzie. Obecnie mamy w naszej lidze 2 rezerwowych, a w lidze dynasty jest 1 wolne miejsce. To nie jest jakiś nawał zgłoszeń, żeby znowu robić podział (2 graczy jest na listach w obu ligach).

 

W Twoim poście widzę sporo celnych uwag. Ale jako całość jest to za bardzo zbliżone do rozgrywek, w których już uczestniczymy. Bo czym to się będzie różnić? Tym, że możemy zatrzymywać po kilku przeciętniaków co rok, a gwiazdy zrzucamy? Nie wiem jak pozostali, ale mi taka gra nie będzie sprawiać przyjemności. Przecież możemy jechać jeszcze bardziej po bandzie i zróbmy zastrzeżenie, że keeperami mogą być tylko goście poniżej 200 rankingu. Why not? Też będzie ciekawie.

 

Jeśli będziemy mieć mało keeperów i drużyny słabsze będą mieć prawo jako pierwsze wybierać w drafcie snejkowym, to będą mieć możliwość przebudowy. Dlaczego mamy zmuszać do robienia przebudowy wszystkich i karać tych, co dobrze zarządzają swoją ekipą?

 

Ja jestem za tym, żeby ta zabawa była zbliżona do zasad, na jakich funkcjonuje NBA. Spursom nikt nie kazał zwalniać Duncana, bo byli z nim za silni. Możemy pomyśleć o restrykcjach. Ale keeper, w którym mogę zatrzymywać tylko scrubów mija się z wizją gry, w której chciałbym brać udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczur, ja nie jestem przeciwnikiem wprowadzenia pewnych usprawnień, restrykcji, które wpłyną pozytywnie na rywalizację. Ale skoro 20 osób się już na coś dogadało, coś zostało ustalone, to jestem przeciwny wywracaniu teraz wszystkiego do góry nogami. Jak znowu zaczniemy dzielić ligę i wałkować to, co już było dyskutowane, to zrobi się burdel i ludzie się zniechęcą. Jaka jest gwarancja, że tym razem coś ustalimy, a we wrześniu znowu ktoś zaproponuje: zmieńmy wszystko.

Jesli jest czas na zmiany (a w tej chwili jest!) to koniecznie trzeba to zrobic. Sorry, ale dyskusja zaczela sie od "zrobmy kipera!" na co ktos odpowiedzial "super pomysl - biore Lakers!".

Przeczytaj jeszcze raz post wiLQ'a i jesli nie wierzysz mnie - uwierz jemu. Odpalenie ligi keepera ktory ma miec racje bytu przez wiecej niz sezon wymaga wielu ustalen i niejednokrotnie wywracania koncepcji do gory kopytami. Lepiej to zrobic teraz niz za rok zastanawiac sie co poszlo nie tak.

 

Listy chętnych nie powstały w dwa dni. Temat wstępny założyłem 17 kwietnia. Tuż po zakończeniu regular season. Zgłoszeń do keepera wcale nie było dużo, póki nie pojawiło się kilka znanych nicków.

Fakt - zapisy zaczely sie 17 kwietnia o 12:54 a skonczyly po 8 godzinach. Faktycznie nie trwalo to dwa dni. My bad!

 

Jak będzie wystarczająco dużo chętnych, to sobie założą kolejną ligę. Nic nie stoi na przeszkodzie. Obecnie mamy w naszej lidze 2 rezerwowych, a w lidze dynasty jest 1 wolne miejsce. To nie jest jakiś nawał zgłoszeń, żeby znowu robić podział (2 graczy jest na listach w obu ligach).

Nie jest nawal zgloszen bo dopiero sie skonczyl poprzedni sezon, a poza tym lista kipera zostala zamknięta.

Czego oczekujesz? Petycji o otwarcie kolejnych miejsc?

 

W Twoim poście widzę sporo celnych uwag. Ale jako całość jest to za bardzo zbliżone do rozgrywek, w których już uczestniczymy. Bo czym to się będzie różnić? Tym, że możemy zatrzymywać po kilku przeciętniaków co rok, a gwiazdy zrzucamy?

Roznica bedzie zasadnicza! Masz prawo zatrzymac dowolnych zawodnikow na ktorych Cie stac. Bedziesz musial zarzadzac nie tylko skladem, ale i finansami. W lidze typu keeper w ktorej gram z wiLQ'iem, Washko, Sooobim, Slawkiem i innymi - nie przecietniacy sa kiperami a wiekszosc zawodnikow z Top20 ligi. A restrykcje budzetowe sa duzo bardziej drastyczne niz to co proponuje.

 

Nie wiem jak pozostali, ale mi taka gra nie będzie sprawiać przyjemności.

Nie wiem jak mozesz to oceniac skoro ewidentnie nie rozumiesz co proponuję?

 

Jeśli będziemy mieć mało keeperów i drużyny słabsze będą mieć prawo jako pierwsze wybierać w drafcie snejkowym, to będą mieć możliwość przebudowy. Dlaczego mamy zmuszać do robienia przebudowy wszystkich i karać tych, co dobrze zarządzają swoją ekipą?

Bzdura. Draft wężykiem nie poprawi pozycji slabszych druzyn bo zwykle sila rookies ma sie nijak do zawodnikow z czolowki ligi!

 

Ja jestem za tym, żeby ta zabawa była zbliżona do zasad, na jakich funkcjonuje NBA. Spursom nikt nie kazał zwalniać Duncana, bo byli z nim za silni. Możemy pomyśleć o restrykcjach. Ale keeper, w którym mogę zatrzymywać tylko scrubów mija się z wizją gry, w której chciałbym brać udział.

Again - nie rozumiesz mojej propozycji a mimo wszystko tkwisz w uporze ze nie ma ona sensu. Zarzadzanie budzetem to jest to co wlasnie zbliza gre do tej z NBA. To co teraz ustaliliscie odpowiada sytuacji w ktorej Duncan musialby grac na kontrakcie dla rookies przez cala kariere. W mojej propozycji - chcesz gwiazde to zaplac jak za gwiazde. A gdy chcesz kupic prospekta - prosze bardzo, bedzie taniej, ale pensja bedzie rosła tak jak rosnie....gdzie? Ano w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest czas na zmiany (a w tej chwili jest!) to koniecznie trzeba to zrobic. Sorry, ale dyskusja zaczela sie od "zrobmy kipera!" na co ktos odpowiedzial "super pomysl - biore Lakers!".

Przeczytaj jeszcze raz post wiLQ'a i jesli nie wierzysz mnie - uwierz jemu. Odpalenie ligi keepera ktory ma miec racje bytu przez wiecej niz sezon wymaga wielu ustalen i niejednokrotnie wywracania koncepcji do gory kopytami. Lepiej to zrobic teraz niz za rok zastanawiac sie co poszlo nie tak.

 

Spoko, zgadzam się. Po prostu w przeciwieństwie do Ciebie nie widzę nic, co poszło nam do tej pory nie tak. A głosowanie jeszcze raz nad 10 slotami, skoro dopiero co większość ligi uznała, że woli grać na 8, uważam za zbędne. Ale cieszę się, że gra z nami w lidze ktoś tak doświadczony w keeperach i jestem przekonany, że to przyda się przy ustalaniu kolejnych rzeczy.

 

Fakt - zapisy zaczely sie 17 kwietnia o 12:54 a skonczyly po 8 godzinach. Faktycznie nie trwalo to dwa dni. My bad!

 

Mhm, a fakt, że sam zapisałeś się tydzień później nie wpływa na te wyliczenia?

 

Nie jest nawal zgloszen bo dopiero sie skonczyl poprzedni sezon, a poza tym lista kipera zostala zamknięta.

Czego oczekujesz? Petycji o otwarcie kolejnych miejsc?

 

Masz rację, można otworzyć zapisy na kolejną ligę, zedytuję pierwszy post w tej sprawie. Ale nie rozbijajmy tej, którą już mamy.

 

 

Nie wiem jak mozesz to oceniac skoro ewidentnie nie rozumiesz co proponuję?

 

Again - nie rozumiesz mojej propozycji a mimo wszystko tkwisz w uporze ze nie ma ona sensu. Zarzadzanie budzetem to jest to co wlasnie zbliza gre do tej z NBA. To co teraz ustaliliscie odpowiada sytuacji w ktorej Duncan musialby grac na kontrakcie dla rookies przez cala kariere. W mojej propozycji - chcesz gwiazde to zaplac jak za gwiazde. A gdy chcesz kupic prospekta - prosze bardzo, bedzie taniej, ale pensja bedzie rosła tak jak rosnie....gdzie? Ano w NBA.

 

Ok wytłumacz, może źle zrozumiałem. Przyznaję, że przy fragmencie "...powinnismy miec jakis czynnik wymuszajacy zwrot niektorych atrakcyjnych zawodnikow do puli." ...uj mnie strzelił i nieuważnie czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dyskusję która się wywiązała widzę bardzo proste rozwiązanie:

Leszczur pytasz o to czy ktoś nam zakaże stworzyć drugą ligę ? Uważam że nie i możesz to zrobić, masz na nią pomysł, piszesz że jesteś bardzo doświadczonym graczem więc wiesz jak to zorganizować. Tutaj może grają mniej doświadczeni gracze którzy na tą chwilę starają się coś wspólnie ustalić i mam wrażenie że idzie to w dobrą stronę, szczególnie że większość graczy się wypowiedziała i nie zgłaszała większych zastrzeżeń. Pomysł w tym temacie wyszedł od Sixersa i w pełni go popieram że nie chcę na nowo wszystkiego wywracać do góry nogami. Początkowo sam zgłosiłęm się do Dynasty ale jak zobaczyłem liczbę pomysłów i brak jakichkolwiek konkretów postanowiłem zagrać w tej lidze, bo miało to inaczej wyglądać i tak jak na początku w dynasty był tłok tak powoli coraz więcej chętnych było na kippera, nie wiem co kierowało innych ale może właśnie to samo co mnie....

Podsumowując skoro uważasz że zapotrzebowanie na ligę tego typu będzie większe to spokojnie możesz założyć ligę i znaleźć chętnych którym będą odpowiadać Twoje zasady, może się to nawet skończyć tym że część ludzi z tej ligi przeniesie się do Twojej ale tu pozwól że nadal powoli jednak będziemy szli do przodu i ustalali konkretne zasady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Leszczurem że jeżeli coś ustalać to teraz i to bez niepotrzebnych nerwów.

Nie ma co przesadzać z zamykaniem się na propozycje i po to jest forum żeby dyskutować.

Mamy czas, ale też bez przesady bo póki są playoffy to jest dobrze bo są ludzie potem będzie trudniej się zebrać i ustalać.

 

A co do tego ile to już było czasu na zgłoszenia i tego co już ustaliliśmy?

Patrzcie od czego się zaczęło? Miał być bliżej nieokreślony keeper roto, który rozpoączkował na Dynasty i Keepera, część się deklarowała najpierw tam teraz tu, raptem parę dni temu zebrał się temat i może teraz nie ma się co zamykać na cokolwiek? Głosujemy nad rosterem, ilością keeperów, ale trzeba wiele różnych spraw dogadać

 

Byłem sceptyczny po trudnym sezonie, trochę miałem dość ale porwała mnie koncepcja gry w 30 teamów (okazało się że jest ograniczenie w Y! do 20, ale to też coś), potem nie pasowało mi jakieś sztuczne ustalanie wartości salary w roto gdzie nie ma to bezpośredniego przełożenia na wartość grajka jak w FP, dlatego wybrałem keepera i tu widzę szansę na fajne rozgrywki.

Mimo wszystko miałem nadzieję że grać będziemy jednak w 10+3 bo to daje dużo większe pole do popisu i wymaga większej wiedzy, aktywności itp. Wola większości? Jasne że się podporządkuję, nie ma dla mnie problemu.

Ale może jeżeli będzie wystarczająco chętnych to starczy na dwie ligi po 20 teamów: jedna grająca 8+3 a druga 10+3? Nie traktujcie mnie jako rozłamowca bo chętnie zagrałbym z wieloma którzy są za opcją 8+3.

Dla mnie ważniejsza jest fajna rozgrywka w 20 teamów niż grać w 10 czy 12.

 

Natomiast co do propozycji Leszczura to jest miejsce do dyskusji, ale widzę parę problemów (nie to że się nie zgadzam tylko nie wiem jak można je rozwiązać lub im zapobiegać):

1. Jak promować teamy tankujące/słabsze podczas aukcji w draftach kolejnych żeby wyrównywać szanse? Dać i m więcej kasy?

2. Kontuzję do końca sezonu łapie Durant, contender sprzedaje go tankerowi, który przez to przejmuje grajka którego wartość była wysoka i rosła co roku o 10%, czy wtedy tankerowi spada do poziomu z draftu pierwszego?

3. Dyscyplina dyscypliną podczas expansion draftu ale jak zabezpieczymy się przed automatami które mogą całą zabawę zepsuć? Chyba że czegoś nie kumam bo nie wiem jak zrobić kolejny draft aukcyjny (zakładam że najpierw każdy bierze tych graczy których keeperuje za określoną kasę a dopiero potem o każdego kolejnego jest normalna aukcja)?

4. Aukcja w kolejnych draftach wg mnie zepsuje zabawę bo nie będzie trejdowania picków w sezonie a to jak dla mnie będzie jeden ze smaczków trejdowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dyskusję która się wywiązała widzę bardzo proste rozwiązanie:

Leszczur pytasz o to czy ktoś nam zakaże stworzyć drugą ligę ? Uważam że nie i możesz to zrobić, masz na nią pomysł, piszesz że jesteś bardzo doświadczonym graczem więc wiesz jak to zorganizować.

Fakt! Ze tez od razu na to nie wpadlem! Dzieki Stary! Przeciez to takie oczywiste patrzec jak ktos popelnia blad, ale isc dalej i robic swoje. Moze przez takiej podejscie tylu nawalonych ludzi moze prowadzic samochod i powodowac wypadki.

 

 

 

 

Tutaj może grają mniej doświadczeni gracze którzy na tą chwilę starają się coś wspólnie ustalić i mam wrażenie że idzie to w dobrą stronę, szczególnie że większość graczy się wypowiedziała i nie zgłaszała większych zastrzeżeń.

 

 

A myslisz, ze zglaszanie zastrzezeni moze miec cos wspolnego na przyklad z doswiadczeniem? Skoro przez cos przechodzilem, albo wiem jakie sa slabe strony Waszego pomyslu - uwazasz, ze nie powinienem nic mowic? Na tej zasadzie ludzie co pokolenie musieliby odkrywac ogien i wymyślać koło.

 

 

 

Pomysł w tym temacie wyszedł od Sixersa i w pełni go popieram że nie chcę na nowo wszystkiego wywracać do góry nogami.

Aha. Czyli mniejsza, ze budujemy rowerek z kwadratowymi kołami - wazne ze według wlasnego pomyslu! :-)

Zanim zacznie sie cos wcielac w zycie - dobrze jest popatrzec krytycznym okiem.

 

Podsumowując skoro uważasz że zapotrzebowanie na ligę tego typu będzie większe to spokojnie możesz założyć ligę i znaleźć chętnych którym będą odpowiadać Twoje zasady, może się to nawet skończyć tym że część ludzi z tej ligi przeniesie się do Twojej ale tu pozwól że nadal powoli jednak będziemy szli do przodu i ustalali konkretne zasady...

 

 

Alez ustalajcie. Ale poki jestem jednym z managerow tej ligi, to mam takie samo prawo glosu jak kazdy kto sie zglosil w ciagu tych 8 godzin gdy byly otwarte zapisy. I wlasnie korzystam z tego prawa! Jak Ci sie to nie podoba, to oczywiscie mozesz zmienic lige itp (tutaj dopisz sobie te same argumeny ktorymi mnie probujesz karmic).

No chyba, ze wystarczy Wam sama duma z tego ze cos sie udało ustalić - i juz mniejsza o detale i sens owych ustaleń, albo to czy przypadkiem nie mogłyby być lepsze....

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.