Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Opcja 2 online, ale jeden argument offline do mnie przemawia - kłopot z netem. Pytanie czy prowadzacy w trakcie draftu może wstrzymać aukcje jeśli zobaczy ze kogoś wywalilo?

Komisz ma kilka tajmautów do wzięcia, to jest raptem parę minut na każdy, ale zawsze coś. Jednak przy aukcji krótka nieobecność ma zwykle minimalne znaczenie, chyba, że kogoś wywali akurat, gdy licytował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat głosowania: Jak draftujemy przed kolejnym sezonem?
Opcja 1 - Draft offline (wszystkich FAsów łącznie z rookie) systemem snake z kolejnością odwrotną do zajętych miejsc
Mack, marcos, matek, SiXers

Opcja 2 - Draft online aukcja - z ustalonym budżetem łącznym na zespół i aukcję (zasady in construction)
ignazz, Tocheck, airmax, Leszczur, L.TM, shevcu, jordan20, GRB, dannygd, Dig

Edytowane przez Dig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat głosowania: Jak draftujemy przed kolejnym sezonem?

Opcja 1 - Draft offline (wszystkich FAsów łącznie z rookie) systemem snake z kolejnością odwrotną do zajętych miejsc
Mack, marcos, matek, SiXers

Opcja 2 - Draft online aukcja - z ustalonym budżetem łącznym na zespół i aukcję (zasady in construction)
ignazz, Tocheck, airmax, Leszczur, L.TM, shevcu, jordan20, GRB, dannygd, Dig, pumeks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę re-draftów mamy przegłosowaną. Co następne na tapetę?

Czekam aż Leszczur lub inni odpiszą z czego te 8$ na min. keeper wynika, i ewentualnie wtedy jaki wzrost proponuje bo 10% jest za mało i zbiorę wtedy to wszystko znowu.

I ew. miał też odpisać na jakich zasadach taki draft aukcja offline przebiega (ile czasu na reakcję, typowanie kolesia itp.), bo jakoś nie widzę takiej licytacji trwającej wieki. Choć chyba i tak możemy uznać że to akurat większość przegłosowała jako online.

 

A potem trzeba będzie się zająć tematem ustalenia klasyfikacji końcowej czyli jak się zabezpieczać przed tankowaniem związanym z niewystawianiem dobrych i zdrowych.

 

Zatem Leszczur i pozostali czekamy na opinie w sprawie wartości minimum keepera oraz wielkości corocznego wzrostu w % i/lub minimalnego wzrostu.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że przegłosowane, to jeszcze ja oddam głos:

 

Temat głosowania: Jak draftujemy przed kolejnym sezonem?

Opcja 1 - Draft offline (wszystkich FAsów łącznie z rookie) systemem snake z kolejnością odwrotną do zajętych miejsc
Mack, marcos, matek, SiXers

Opcja 2 - Draft online aukcja - z ustalonym budżetem łącznym na zespół i aukcję (zasady in construction)
ignazz, Tocheck, airmax, Leszczur, L.TM, shevcu, jordan20, GRB, dannygd, Dig, pumeks, Siner

 

Dzięki panowie za profesjonalne podejście do tematu. Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w keeperze, więc staram się raczej czytać Wasze propozycje niż wrzucać własne. Z biegiem dyskusji moje zrozumienie rozgrywek wzrasta.

 

Co do propozycji przedstawionych przez marcosa, to zgadzam się ze wszystkim. Zmniejszyłbym tylko min dla keepera do ok 10 wzrost cen o min 15-20%. Ale może błądzę, więc czekam na opinię pozostałych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wcale nie upieram - napisałem ze to do dyskusji i niektóre argumenty mnie przekonują.

Ale powiedz mi jakie jest uzasadnienie dla wartości keepera 8/200 czy 20/500 poza tym że to 4% budżetu?

Wynika to z czegoś?

4% jest wartoscia ktora zwyczajnie mamy przetestowaną w warunkach bojowych. Jest na tyle niska, ze opłaca się inwestowac w prospektow. A skoro chcemy zatrzymywac az 4 zawodnikow, to wartosc minimalna nie powinna byc przesadnie wysoka.

 

Jeżeli te 20$ jest za dużo to przyjmijmy tą wartość na 10$ lub 8$ i ustalmy wzrost wartości graczy na 10% jednak nie mniej niż 4$ lub 5$. Taki minimalny poziom wzrostu będzie istotnie wpływał tylko na graczy o wartości poniżej 35$ lub 45$, a wzrosty dla tych droższych o 10% będą już wystarczające.

OK - 8$ minimalna, wzrosty o 5$ az do osiagniecia 40$ (krakowskim targiem), a powyzej o 10%.

 

Ponadto nikt się nie wypowiedział krytycznie o propozycji handicapu dla słabszych. Przyjmuję że jest OK czy też potem się ktoś obudzi?

Handicap ograniczyłbym do dolnego kwartyla ligi. Jakos nie widze powodu zeby dokladac managerom ktorzy byli na podium, albo tuz ponizej. Dołożenie ostatniemu az 20% (38$) do budzetu wydaje mi sie bardzo hojne.

Zwlaszcza przy minimalnej cenie keepera=8$. Wydaje mi sie, ze bedzie to stanowilo zbyt wielka pokuse do szybkiego poddania sezonu. Moze lepiej - 16, 14, 12, 10 i 8, albo 10-8-6-4-2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

 

4% jest wartoscia ktora zwyczajnie mamy przetestowaną w warunkach bojowych. Jest na tyle niska, ze opłaca się inwestowac w prospektow. A skoro chcemy zatrzymywac az 4 zawodnikow, to wartosc minimalna nie powinna byc przesadnie wysoka.

 

 

2)

 

OK - 8$ minimalna, wzrosty o 5$ az do osiagniecia 40$ (krakowskim targiem), a powyzej o 10%.

 

 

3)

 

Handicap ograniczyłbym do dolnego kwartyla ligi. Jakos nie widze powodu zeby dokladac managerom ktorzy byli na podium, albo tuz ponizej. Dołożenie ostatniemu az 20% (38$) do budzetu wydaje mi sie bardzo hojne.

Zwlaszcza przy minimalnej cenie keepera=8$. Wydaje mi sie, ze bedzie to stanowilo zbyt wielka pokuse do szybkiego poddania sezonu. Moze lepiej - 16, 14, 12, 10 i 8, albo 10-8-6-4-2?

 

ad 1) OK

ad.2) OK

ad.3) delikatniej 10 do 2 aby za bardzo jednak nie wynagradzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - 8$ minimalna, wzrosty o 5$ az do osiagniecia 40$ (krakowskim targiem), a powyzej o 10%.

Niby to wygląda dobrze, ale...

Przy minimum keeper 8$ i wzroście o 5$ w zasadzie do RFA kwalifikowali by się tylko Ci za 1$ i 2$ bo ten za 3$ w kolejnym byłby i tak warty 8$.

Ponadto wzrost do 5$ do osiągnięcia 40$ nie miałby trochę sensu bo Ci za 45$ (i więcej) wzrost będą mieli 5$ (bo 10% to 4,5$ więc się zaokrągli do 5$), a Ci za 40-44$ wzrost mieliby 4$, a Ci do 40$ o 5$. Trochę bez sensu ;)

Dlatego myślę że wzrost o 4$ będzie OK, ale dla keepera o wartości 10$. w drugim roku i tak osiągnie tą samą wartość co w opcji 8$/5$ a potem ten 1$ różnicy myślę że nie będzie tak istotny.

 

Więc jak dla mnie żeby już nie kombinować punkty 6 i 7 proponuję ostatecznie:

 

6. Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$

7. Keeperem może być zawodnik którego cena jest wyższa lub równa 10$.

 

Jeżeli uważacie że jest jakaś duża różnica w sytuacji z keeperem 8$ i wzrostem 5$ możemy to głosować, ale chyba się za bardzo będziemy rozdrabniać. Ale wola ludu przede wszystkim, więc się wypowiadać ;)

 

Handicap ograniczyłbym do dolnego kwartyla ligi. Jakos nie widze powodu zeby dokladac managerom ktorzy byli na podium, albo tuz ponizej. Dołożenie ostatniemu az 20% (38$) do budzetu wydaje mi sie bardzo hojne.

Zwlaszcza przy minimalnej cenie keepera=8$. Wydaje mi sie, ze bedzie to stanowilo zbyt wielka pokuse do szybkiego poddania sezonu. Moze lepiej - 16, 14, 12, 10 i 8, albo 10-8-6-4-2?

Tu jednak się będę upierał przy tym żeby każdy od drugiego miejsca miał jakąś przewagę. 2$ pomiędzy każdym miejscem to na tyle mało że pomiędzy 1 a 5 daje to 8$ a pomiędzy 1 a 20 dopiero daje te 38$. Ale ktoś z jakiegoś powodu jest ostatni więc warto wyrównywać szanse. Poza tym jeżeli da mu to za dużą przewagę i w kolejnym sezonie będzie wysoko to też budżet na następny będzie miał mniejszy.

Poza tym ma to dać realną szansę na przejęcie kontuzjowanego Duranta z wysokim kontraktem bo jemu się może to opłacać.

Jak będziemy dodawać tylko dla 5 ostatnich to co Ci z miejsc 10-15 mają robić?

 

Jeżeli co do wartości minimum keeper do soboty nie będzie jakichś wielkich dymów to możemy zająć się głosowaniem tego wsparcia dla słabszych. Ale to proponuję jakąś kontrpropozycję ustalić klarowną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc jak dla mnie żeby już nie kombinować punkty 6 i 7 proponuję ostatecznie:

 

6. Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$

7. Keeperem może być zawodnik którego cena jest wyższa lub równa 10$.

 

 

 

 

Popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$
Jestem przeciwny narzucaniu tak wysokiego (4$) wzrostu (nawet 40%) dla KAZDEGO keepera. Ciągle trwa dyskusja dotyczącą tych "perełek" których każdy (tak wynika z dyskusji) ma mieć chyba bez liku. A prawda jest taka, ze tych cudownych zakupów to będzie kilka zawodników (3-4) na ligę i sezon.Dlaczego wiec jeśli ktoś chce zostawić sobie jako keepera takiego przecietniaka jak wspomniany Bogut to ma płacić za niego next season zamiast 12$ aż 16$? Rozumiem obawy jak ktoś złapał Lowerygo, dlatego proponuje pewna korektę: Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 2$, a w przypadku zawodników będących w top 40 (zakres do dyskusji i może być 50) wg średnich na Yahoo: nie mniej niż 4 czy nawet 5$.W ten bardzo czytelny sposób, gracze budujący keeperow na rolsach nie będą skazani na ciągle przebudowywane składów, a Ci co wylapia perelki lub wola mini gwiazdy, będą mieli urealniony wzrost.

 

7. Keeperem może być zawodnik którego cena jest wyższa lub równa 10$.
8 czy 10$ dla mnie bez wiekszej różnicy, popieram.Kwestia dodatkowego budżetu o 2$ wg zajetych miejsc jest ok., ale jakies kary z tytułu braku aktywności/specjalnego tankowania chyba powinny być wtedy. Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to aktualizując nasz mini regulamin mamy teraz pewne to co poniżej, ale część punktu 6 będzie poddana głosowaniu, a punkt 10 będziemy sobie w międzyczasie dopracowywać. Dodałem punkt 11 o waiverach i przechodzeniu $$$.

 

1. Liga składa się z 20 zespołów, pod warunkiem że ktoś nie porzuci po sezonie teamu i nie uda znaleźć się zastępstwa.

2. Mamy roster: 8 slotów PG SG SF PF C UTL UTL UTL + 3 Benche oraz 4 keeperów

3. Każdy team ma budżet 200$ na skompletowanie rostera w pierwszym drafcie w formie aukcji online.

4. W pierwszym sezonie to budżet wyłącznie na zakupy w czasie draftu. W kolejnych sezonach kwota dostępna na licytacji jest pomniejszana o to co wydamy na keeperów.

5. Z sezonu na sezon możemy zatrzymać maksymalnie 4 zawodników.

6. Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż ... (wartość poddana jest głosowaniu).

7. Keeperem może być zawodnik którego cena jest wyższa lub równa 10$

8. Zawodników tańszych możemy również zatrzymać w miejsce keepera na zasadach zwanych RFA wyrównując przed kolejnym sezonem jego wartość do poziomu minimum czyli 10$ (przy założeniu że przyjęty wzrost wartości o 10% nie przekroczy tej wartości). Każda drużyna ma prawo do zatrzymania dowolnej ilości RFA, oczywiście nie przekraczając ilości 4 keeperów, tzn. łączna liczba zatrzymanych graczy (typowych keeperów i tych na zasadach RFA) nie może przekroczyć 4. Dzięki temu możemy zachować zarówno wychwycone perełki z FA czy tanio kupione w drafcie.

9. Rookies są normalnie włączeni do licytacji wraz z pozostałymi graczami zwolnionymi z drużyn po sezonie oraz graczami którzy byli cały czas FA.

10. Handicap dla drużyn słabszych - w zależności od zajętego miejsca w danym sezonie, budżet każdej kolejnej drużyny na keeperów i aukcję przed następnym sezonem będzie się zwiększał o 2$ (wartość do dyskusji - wg mnie 1$ za mało, a 3$ za dużo), tzn. drużyna która zajęła 1 miejsce ma 200$, 2 miejsce 202$, 3 miejsce 204$ i tak do 20 miejsca które będzie miało 238$. Oczywiście przed każdym kolejnym sezonem budżet dla każdej drużyny jest na nowo ustawiany wg powyższych założeń.

11. Niewykorzystane w danym drafcie $$$ przechodzą na sezon i są dodawane do puli $$$ do wykorzystania na waivery. Każdy team dostaje do wykorzystania w trakcie sezonu 50$ na waivery (czyli jeżeli w drafcie czy to pierwszym czy też w kolejnych nie wykorzystaliśmy całego przysługującego budżetu i np. zostało 15$ to kwota ta dodaje się do budżetu sezonowego na waivery i wtedy mamy do wykorzystania 65$). Niewykorzystane do końca sezonu $$$ z budżetu waiver nie przechodzą na kolejny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Głosowanie dotyczące planowanej wartości wzrostu minimalnego, czyli dotyczące ostatecznej treści punktu 6.

(w opcji 2 sprecyzowana propozycja danny'ego).

 

Opcja 1 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.

marcos,

 

Opcja 2 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 2$, a w przypadku zawodników będących w top 50 wg średnich na Yahoo nie mniej niż 4$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowanie dotyczące planowanej wartości wzrostu minimalnego, czyli dotyczące ostatecznej treści punktu 6.

(w opcji 2 sprecyzowana propozycja danny'ego).

 

Opcja 1 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.

marcos, shevcu

 

Opcja 2 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 2$, a w przypadku zawodników będących w top 50 wg średnich na Yahoo nie mniej niż 4$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zeby to byla moja sprawa, ale oryginalne rozwiazanie, wiec z ciekawosci...

 

10. Handicap dla drużyn słabszych - w zależności od zajętego miejsca w danym sezonie, budżet każdej kolejnej drużyny na keeperów i aukcję przed następnym sezonem będzie się zwiększał o 2$ (wartość do dyskusji - wg mnie 1$ za mało, a 3$ za dużo), tzn. drużyna która zajęła 1 miejsce ma 200$, 2 miejsce 202$, 3 miejsce 204$ i tak do 20 miejsca które będzie miało 238$.

... nie boicie sie pobocznych konsekwencji takiej zasady? Tzn bedac na miejscach np 10-20 GMowie moga starac sie zajac miejsce nizsze, a najlatwiejszym sposobem by to osiagnac jest... rozgrywac jak najmniej gier!

Co potencjalnie moze co roku paskudzic tabele niczym olewajacy w rozgrywkach glownych tego dzialu.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.
marcos, shevcu, GRB

Opcja 2 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 2$, a w przypadku zawodników będących w top 50 wg średnich na Yahoo nie mniej niż 4$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.
marcos, shevcu, GRB

Opcja 2 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 2$, a w przypadku zawodników będących w top 50 wg średnich na Yahoo nie mniej niż 4$

L.TM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.
marcos, shevcu, GRB

Opcja 2 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 2$, a w przypadku zawodników będących w top 50 wg średnich na Yahoo nie mniej niż 4$

L.TM, matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.

marcos, shevcu, GRB

 

Opcja 2 - Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 2$, a w przypadku zawodników będących w top 50 wg średnich na Yahoo nie mniej niż 4$.

L.TM, matek, dannygd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.