Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Coś, co można stwierdzić na 100%, nie jest subiektywnym przekonaniem.

A skąd. 100% pewności możesz mieć jedynie wobec własnych decyzji i możesz już dzisiaj zadeklarować, że dasz za Bosha +50$ bez względu na okoliczności.

Natomiast wszystko co leży poza Twoją kontrolą tylko ten próg pewności może obniżać. I tak na szybko to jest lista czynników które mogą wręcz drastycznie obniżyć oczekiwania wobec Bosha w przyszłym sezonie (a co za tym idzie obniżyć jego cenę)

1. Nie wiemy co jest przyczyną choroby. Skrzepy są tylko bardzo niebezpiecznym objawem problemu odnośnie którego można tylko spekulować. Na razie nie wiemy czy Bosh wróci do gry w ogóle.

2. Nie wiemy czy wróci do jakiejkowlwiek aktywnosci fizycznej w terminie pozwalającym na powrót do gry od początku sezonu.

3. Nie wiemy  czy jeśli nawet wróci do gry od początku sezonu, to czy będzie w formie pozwalającej na grę na tegorocznym poziomie (który i tak był dużo niższy niż jego cena).

4. Nie mamy na dzisiaj żadnych rzetelnych przesłanek pozwalających twierdzić że wartość jego gry wręcz wzrośnie do poziomu pozwalającego zatrzymać go jako kipera.

5. Nie wiemy jakie ruchy w offseason wykonają Heat i jaki będzie ich wpływ na rolę Bosha.

6. Nie wiemy jak będzie wyglądała jego rola z Dragicem w składzie.

7. Nie wiemy czy rozwój Whiteside'a nie stanie na przeszkodzie. Przez pierwsze 2 miesiące sezonu (czyli bez Whiteside'a) Bosh produkował na poziomie Top20. Od chwili gdy Whiteside zaczął szaleć - na poziomie Top90.

 

Jak dla mnie lista warunków powyżej absolutnie uniemożliwia twierdzenie czegokolwiek na 100%.

 A to że Ty to czynisz - oznacza tylko tyle, ze to Twoje subiektywne przekonanie :smile:

 

Niedopuszczalnym niezależnie od tego, kogo dostanę w zamian? Ciekawe...

Czemu? Bosh nie jest dla mnie materiałem na kipera i mam na to bardzo rzetelne dane. To wyklucza jego jakąkolwiek wartość na rynku transferowym. Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, luz. Rozumiem Twoje stanowisko i raczej nie mam zamiaru tego ciągnąć ;)

 

Chodziło mi tylko o to, że nie ma wg mnie sensu zakładanie, że Bosh jest wart 30$, bo jeśli będzie zdrowy, to wg mnie na 100% pójdzie w drafcie za ponad 30$. Pewnie sam byś za niego dał sporo więcej :)

 

Przy okazji – jeśli wyrzuciłbym go na waivery i zgarnął, to ile będzie kosztować keepowanie go? Jest ono zależne od kwoty, za którą wylicytowałem waivera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, luz. Rozumiem Twoje stanowisko i raczej nie mam zamiaru tego ciągnąć ;)

 

Chodziło mi tylko o to, że nie ma wg mnie sensu zakładanie, że Bosh jest wart 30$, bo jeśli będzie zdrowy, to wg mnie na 100% pójdzie w drafcie za ponad 30$. Pewnie sam byś za niego dał sporo więcej :smile:

Tak jak pisałem już wcześniej - zapłacona cena jest miarą subiektywnych oczekiwań a nie obiektywnej wartości.

 

Przy okazji – jeśli wyrzuciłbym go na waivery i zgarnął, to ile będzie kosztować keepowanie go? Jest ono zależne od kwoty, za którą wylicytowałem waivera?

Cena waiverowa nie ma zadnego przelozenia na cenę za rok. Zawodnik pobrany z FA/waiwerów kosztuje 10$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem już wcześniej - zapłacona cena jest miarą subiektywnych oczekiwań a nie obiektywnej wartości.

 

Ale obiektywnej wartości się nie mierzy "ceną", bo to bez sensu. 

 

Cena waiverowa nie ma zadnego przelozenia na cenę za rok. Zawodnik pobrany z FA/waiwerów kosztuje 10$.

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rankingiem? Nie wiem.

Jak by Ci to w miarę delikatnie... Może tak - popatrz uważnie na ranking zawodników, popatrz na wartości ich produkcji i powiedz mi proszę, czy widzisz jakąś zależność?

 

 

Na pewno nie cenami, bo te w drafcie ustalają "subiektywni" gracze :smile:

Otoż to. Ceny ustalają managerowie zakładając się z Bogami Fantasy o przyszłą wartość zawodników. Życie natomiast ładnie weryfikuje którzy przesadzili płacąc dużo licytacyjnych dutków za niewielką wartość produkcji, a ktorzy kupili nową Teslę p85d za złotówkę. Ergo - wartość jest miarą obiektywną, a cena już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by Ci to w miarę delikatnie... Może tak - popatrz uważnie na ranking zawodników, popatrz na wartości ich produkcji i powiedz mi proszę, czy widzisz jakąś zależność?

 

No i właśnie o to mi tylko chodzi, by nie przeliczać wartości produkcji zawodników na cenę, bo to nie ma większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by Ci to w miarę delikatnie... Może tak - popatrz uważnie na ranking zawodników, popatrz na wartości ich produkcji i powiedz mi proszę, czy widzisz jakąś zależność?

 

 

 

Otoż to. Ceny ustalają managerowie zakładając się z Bogami Fantasy o przyszłą wartość zawodników. Życie natomiast ładnie weryfikuje którzy przesadzili płacąc dużo licytacyjnych dutków za niewielką wartość produkcji, a ktorzy kupili nową Teslę p85d za złotówkę. Ergo - wartość jest miarą obiektywną, a cena już nie.

Ee tam zaraz obiektywną. Z wartością jest jak z prawdą ;]

No i właśnie o to mi tylko chodzi, by nie przeliczać wartości produkcji zawodników na cenę, bo to nie ma większego znaczenia.

No właśnie ma kolosalne znacznie, bo pozwala stwierdzić, ile gość jest wart przy produkcji, która wystąpiła. Pozwala też znacznie łatwiej ocenić, ile byłby wart przy produkcji, którą przewidujemy.

Za deal były tylko gratki. Reszta to zupełnie niezależny komentarz ;)

A to rozumiem. W tym roku jestem w końcu bogiem fantazy i tylko pech spowoduje, że nie odniosę czterech triumfów :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może po prostu ja mam jakąś szczególną urazę do tego typu przeliczników. 

 

Póki co mi wychodzi dobrze ocenianie wartości poszczególnych zawodników samodzielnie analizując ich sytuacje.

Powiem szczerze i bez złośliwości, że argument "bo mi do tej pory wychodziło" jest najgorszym z możliwych. Chociazby dlatego ze nie jest powtarzalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.