Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

PS. Ja jedynie bym nie demonizował gry Hassana jako drugiego AD i jego roli jako keepera. Warto zauważyć, że MIA dosyć cierpliwie na dużo mu pozwala, ale niestety nie idzie to w parze z dobrą grą zespołu (Przy GmSc>8 bilans 5-10) i jest bardzo nieregularny.

Dobra - to dla pełnego obrazu dodajmy jeszcze że w tych 15 meczach o których wspominasz Heat aż 12 razy grali z drużynami o wyższym SRS (ergo porażka nie powinna być szokiem) oraz w kilku meczach grali bez Wade'a.

Z 5 wygranych - 3 były z druzynami o wyzszym SRS. W 10 porażkach - 2 z druzynami o niższym SRS.

Tak wiec bilans 5-10 nie powinien nikogo szczególnie dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujme to tak: brak Wade'a tez nie powinien byc szokiem ;)))

Dla mnie jest on takim trochę Diengiem 2, tylko z mniejsza próbka, z tym ze Heat (w przeciwieństwie do Wolves) walczą o PO i będą musieli cos zmienić.

Tak czy inaczej to ciekawy zawodnik i ma teraz swoja szanse - ja mu kibicuje bo lubię nowinki, ale z euforia bym nie przesadzal bo w tym roku wysyp C nader ciekawy (min. Gobert, Nurkic, Len, Plumlee, Aldrich, czy obecnie McGary) i prawie każdy z nich w krótkich okresach do 2-4 tyg ocieral się o top 40 lub lepiej.

Ja osobiście poczekakbym z jego kupnem do trade deadline, ale wtedy moglbys go sprzedać szybciej. Niestety ja nie posiadam zawodników którzy mogli by Cie wesprzeć w walce o podium tak jak LBJ ;)

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że trejd już za nami (graty Le, powodzenia dig), to chciałem wrócić do pierwszego w moim odczuciu dużo bardziej kontrowersyjnego dealu, po którego wetowaniu szkoda-czasu zrezygnował z gry w keepera (Gay, Green za Beala - który miał być nowym Jordanem ligi ;)).

 

Otóż moim zdaniem (co niektórym może wydać się to dziwne) deal LBJ za Haasana, był łatwiejszy w obronie niż ten pierwszy z kilku względów:

1. Bazowy deal był na bazie prognoz i historii, a nie bieżących wyników.

2. Po drugie trudno było z większym prawdopodobieństwem ocenić realną wartość poszczególnych zawodników w 20 os keeperze.

3. Kluczowe było przyrównanie McDermotta do Gaya.

 

Gdyby obecny trejd poszedł na poczatku sezonu - zapewne weto byłoby po godzinie, ale teraz nawet po dyskusji - poszedł. Czy dziś Poszedłby Gay za McDermotta? Zapewne nie i również byłby zawetowany...

 

Piszę o tym, bo kolega szkoda-czasu chyba zbyt pochopnie (w moim odczuciu) zrezygnował, próbując forsować coś czego udowodnić się nie dawało. Zresztą każdy może sobie poczytać historię tej dyskusji i na dziś wręcz w 100% spełniły się moje przepowiednie:

- Gay gra swoje i jest wart swojej ceny - powiem więcej na 90% zostanie keeperem, bo wartość 34 (przy obecnej 32$) będzie więcej niż akceptowalna, szczególnie jeśli Karl zajmie się Kingsami i wzrośnie mu FG%.

- Green również wart jest swojej ceny i pomimo dealu do Grizz, wyceniany jest na 17$

- a Beal, który miał ze swoim upsidem zostać keeperem sezonu, jest zgodnie z moją oceną przepłacony (obecnie 19$) nawet jak gra (a wtedy był kontuzjowany) i po kolejnych wymianach keeperem za 29$ na 99% nie zostanie

 

Dlatego też zanim każdemu z nas puszczą niepotrzebnie nerwy - warto bardziej obiektywnie spojrzeć na deal i nie kierować się emocjami.

 

Pozdro dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz dalej analizować każdy deal w tej lidze, to zobacz, co miałem po drafcie w składzie, a co mam teraz. Na dziś ulepiłem lepszych keeperów niż ty na przyszły sezon plus czeka mnie większy budżet. Po cholerę wracasz do tego, co było. Odgrzewasz kotlet i nie ma to najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz dalej analizować każdy deal w tej lidze, to zobacz, co miałem po drafcie w składzie, a co mam teraz. Na dziś ulepiłem lepszych keeperów niż ty na przyszły sezon plus czeka mnie większy budżet.

Czy to oznacza, ze dannygd nie miał racji, a Ty miałeś? Bo nie za bardzo rozumiem sens tego argumentu.

 

Po cholerę wracasz do tego, co było. Odgrzewasz kotlet i nie ma to najmniejszego sensu.

W historii tkwi nauka. I IMO słusznie, ze do tego wracamy, bo w tej lidze deale keeperowe - ktorych celem jest kupno zawodnika perspektywicznego, ktory moze sie opłaci w kolejnym sezonie - będą mialy miejsce coraz częściej.

Lepiej temat spokojnie - i w miarę mozliwosci bez szukania osobistych wycieczek - przedyskutować.

No chyba, ze ktoś nie jest w stanie, to dobierzemy mniej personalne przykłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz dalej analizować każdy deal w tej lidze, to zobacz, co miałem po drafcie w składzie, a co mam teraz. Na dziś ulepiłem lepszych keeperów niż ty na przyszły sezon plus czeka mnie większy budżet. Po cholerę wracasz do tego, co było. Odgrzewasz kotlet i nie ma to najmniejszego sensu.

Shevcu o co Tobie chodzi? To było porównanie (min. po to jest forum dyskusyjne nieprawdaż???) 2 "dyskusyjnych trejdów" o podobnej skali reakcji (i innym zakończeniem), a nie prywatna dygresja... Ale skoro ją tak odbierasz i "prosisz o analizę" to skomentuję to co napisałeś.

1. To co miałeś w składzie - nijak ma się do oceny pierwotnej wymiany...

2. To czy masz w ogóle, nie mówiąc już o tym czy lepszych keeperów - to jedynie Twoja subiektywna ocena, a dopiero przyszły sezon pokaże czy masz rację. W mojej opinii szału nie ma:

- Aldrige grający z 3 kontuzjami i perspektywą operacji (a może nawet 2) to mega ryzyko i choć teraz gra świetnie, to "produkuje" na realnym poziomie 47$ (oczywiście draft to będzie +10%) - co mając na uwadze cenę po sezonie (61$) niekoniecznie jest super atrakcyjną ofertą, ale przy dobrej taktyce do przełknięcia.

- DeRozan? Chłop w obecnych Raptors (pełnych świetnych shooterów tj. Lou, Vasquez, J.Johnson, Patterson, Ross) nie jest już niezastąpioną opcją w ekipie, gdzie rolę lidera może mieć co mecz ktoś inny. Do tego po kontuzji gra słabo i wyceniany jest obecnie na... 10$. Nawet jak się pozbiera i zacznie grać lepiej, to bez transferów w Toronto, raczej nie będzie warty więcej niż 20-22$, a Ty masz go za... 32$.

- G.Hill? No cóż, był jednym z moich typów na tegorocznej liście, ale kontuzje i niezliczona liczba G w rozbitej Indianie mu nie pomaga. Jednak pomimo tego wciąż produkuje na co najmniej 17$ i ma szanse na poprawę. Generalnie chyba najlepszy kandydat na keepera, ale jego cena to 28$ czyli poziom cenowy produkcji obecnej Conleya, Collisona czy Lawsona...

- innych potencjalnych keeperów nie widzę, tylko same FAsy lub "ostatki" za kilka $, których na RFA 10-14$ nie opłaca się zostawiać. Oczywiście ocenę potencjału moich "keeperów" zostawiam Tobie ;)

3. To czy czeka Cię większy budżet to jeszcze pewne nie jest (sic!), ale mówiąc szczerze nie będę się zabijał o dodatkowe 2$... tym bardziej, że obecnie testuję różne opcje "produkcji" ustawień i nie bardzo zwracam uwagę na tabelę.

 

Podsumowując - ja Ci życzę samych sukcesów, co nie zmienia faktu, że Twoim dotychczasowym najlepszym keeperem był właśnie... Rudy Gay ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak te ceny liczycie, ale w 20 osobowej lidze Conley nie pójdzie za 28$ :smile: W tym roku poszedł za 38$, a w przyszłym będzie więcej kasy w puli.

Jedną rzeczą jest "za ile zawodnik pójdzie" a drugą "ile jest warty". W tym roku poszedł za 38, a zwraca wartość 28 czy 30. Za rok moze pójść i za 150$ ale warty będzie mniej więcej tyle co w tym roku.

 

Btw. ma ktoś lepszego keepera, niż mój Pau za 22$? :grin: No i mam jeszcze Ellisa za 23 :tongue:

Gratki - wymiatasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej się kierować tym "za ile pójdzie", skoro jest to jak najbardziej do przewidzenia i wg tego wyznacznika trzeba będzie płacić w drafcie.

Nie da się przewidzieć wpływu takich czynników jak hype na wszystkich zawodników i ich ceny. No i wystarczy dwóch wariatów którzy absolutnie muszą mieć jakiegoś ogórka i wszystkie przewidywania mozna sobie wsadzić.

 

Trudno się nie zgodzić.

Nooo - nie tylko mądry, ale i niebywale skromny :tongue:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo - nie tylko mądry, ale i niebywale skromny :tongue:

 

Trzeba się cieszyć z małych rzeczy, bo choć apetyt rośnie w miarę jedzenia, to pamiętam, że do ligi dostałem się właściwie w ostatnim momencie + jest to mój pierwszy udział w keeperze ever. Jestem zadowolony z tego debiutu ;)

 

 

Nie da się przewidzieć wpływu takich czynników jak hype na wszystkich zawodników i ich ceny. No i wystarczy dwóch wariatów którzy absolutnie muszą mieć jakiegoś ogórka i wszystkie przewidywania mozna sobie wsadzić.

 

Niby nie, ale pewnie sam sobie zdajesz sprawę, że w 20 osobowej lidze, Conley nie pójdzie za 28$, więc po co w ogóle coś takiego zakładać, że taka jest jego wartość? Prawda jest taka, że jego wartość jest większa, bo pójdzie za więcej na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie, ale pewnie sam sobie zdajesz sprawę, że w 20 osobowej lidze, Conley nie pójdzie za 28$, więc po co w ogóle coś takiego zakładać, że taka jest jego wartość? Prawda jest taka, że jego wartość jest większa, bo pójdzie za więcej na 100%.

Pozwolę sobie zwrócić uwagę na kilka kwestii:

1. pisałem o obecnej wartości Hilla a nie Conleya) jako keepera w stosunku do realnej produkcji kilku graczy "jego cena to 28$ czyli poziom cenowy produkcji obecnej Conleya, Collisona czy Lawsona..." co Leszczur już zauważył.

2. To, że ktoś chce dać za jakiegoś zawodnika i 20-30% więcej, to jego sprawa, ale na dłuższą metę taka taktyka tylko w jednorocznych ligach się sprawdzi...

3. w/w wynika z tego, że nasz tegoroczny pierwszy draft był bardzo "badawczy" i większość (jeśli nie wszyscy) nie wiedzieli co będzie oznaczać "dobra" cena. Na dziś widzą ile "realnie" warty jest każdy zawodnik i z czasem/kolejnym draftem myślę, że będziemy się w keeperze zbliżać do realnych cen, co nie znaczy, że je osiągniemy. Pamiętajmy, że choć co roku cześć graczy będzie miała nawet 10% więcej budżetu,to cena keeperów również rośnie min. 10%, więc tylko "szczęśliwcy" posiadający "steals of season" będą mieli realnie więcej kasy.

4. Opisany przez Ciebie Conley był stawiany w drafcie jako drugorundowiec (19/25 odpowiednio cat 8/9), natomiast na dziś Mike produkuje na poziomie 45 miejsca i jeśli sezon się skończy bez zmian, to naturalnym będzie, że jego cena draftowa również spadnie. Może nie do 31$ (czy 28$), które sa na dziś, ale 38$-40$ będzie wtedy zwykłą rozrzutnością.

5. Nawet gdyby Conley dalej kosztował 38$ to i tak wolałbym go w tej cenie zamiast G.Hilla za 28$ jako keepera... a nie zapominajmy, że to była myśl przewodnia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie, w sumie pula (200x200=40.000 - budżet keeperów) będzie większa tylko o 380$ (czyli niecały 1%) więc szału nie ma ;)

Hmn... Matematyka ;) Teamów mamy 20 więc 20x200=4000 i wtedy te 380$ daje nam prawie 10% tegorocznego budżetu.

Tylko w części ta nadwyżka pójdzie to na wzrost wartości keeperów, więc cała reszta będzie na potencjalnie wyższe ceny w drafcie niż były w tym roku. Poza tym i tak trzeba założyć że te wyższe ceny będą na początku czyli za teoretycznie lepszych graczy bo i tak będą na końcu ogórki za 1$, więc mimo to trzeba zakładać ze nawet jeżeli obecnie jakiś gwiazdor nie był warty swojej ceny bo po prostu zaliczył słabszy sezon a jego sytuacja w drużynie się nie zmieniła to znajdą się chętni którzy będą pamiętać te jego lepsze sezony i nimi się kierując dadzą więcej $$$ niż w pierwszym drafcie.

Chociażby na zasadzie - wydaję więcej bo mogę ;)

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmn... Matematyka ;) Teamów mamy 20 więc 20x200=4000 i wtedy te 380$ daje nam prawie 10% tegorocznego budżetu.
Tak to jest jak człowiek po nocach za odpowiedzi się bierze ;)A cos mi nie pasowało jak to pisalem bo wczesniej juz mialem te niecałe 10% w głowie - co zresztą sam kilka.postow wczesniej napisałem...

 

Pamiętajmy, że choć co roku cześć graczy będzie miała nawet 10% więcej budżetu,to cena keeperów również rośnie min. 10%, więc tylko "szczęśliwcy" posiadający "steals of season" będą mieli realnie więcej kasy.
Ehhh ;) Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.