Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Nie grał wystarczająco długo na tym poziomie, by ze spokojem stwierdzić, że faktycznie będzie tym top40 graczem na stałe.

No to kilka pytań dodatkowych:

1. Ile meczów potrzeba żeby z całą pewnością powiedzieć, że zawodnik jest Top40. I czemu Top40 a nie Top90 albo Top10?

2. Ilu zawodników w ostatnim sezonie miało +20 meczów w których grali na poziomie Top5 i nie załapało się do Top40 w kolejnym (i z jakich powodów).

3. Próg opłacalności wymiany w kolejnym sezonie wyznaczany jest przez cenę zawodnika. 10$ to poziom Top135 (czyli tegoroczny poziom Jareda Dudleya). W przeliczeniu na minuty - Whiteside'owi wystarczyłoby grać po 10mpg, żeby i tak to przebić.

 

Według projekcji monstera do konca sezonu zarówno James jak i Whiteside łapią się w Top12 ligi. Wymiana trzyma parametry tu i teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miał 8 startów w karierze (jest w lidze od sezonu 10/11), a nawet mimo tak małej ilości minut zdrowotnie nie wygląda za dobrze. Give me a break.

 

Rankingi rankingami, ale my jesteśmy ludźmi, każdy ma mózg i powinien sam ocenić, czy wg niego szansa jest duża, że Hassan będzie grał na poziomie top40 w przyszłym albo top12 w obecnym sezonie.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem mega ciekawy co Leszczur wyrwie za tego gościa. Najbardziej mnie właśnie interesowało jak ludzie podejdą do tematu, że Whiteside rozegrał tylko kilkanaście meczy na tym poziomie jak dotychczas i czy to wystarczająco próbka aby płacić za gościa "grubym hajsem". Ale nawet jeśli wydaje mi się, że chłopak nie jest w stanie w dłuższym okresie czasu kręcić takich numerków nie vetuje tej wymiany. Przemawia do mnie fakt, że za gościa trzeba będzie w przyszłym sezonie zapłacić jedynie 10$. Różnica w cenie między Lebronem a Hassanem zdecydowanie nie będzie odzwierciedlała tego co oby dwoje będą dawać na parkiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie Takze Nie powinno sie tego Wetowac

- dallas walczy o zwyciestwo w lidze ,wiec nie mysli o keperach przyszlorocznych tylko o"tu i teraz" i poswieca dobrego prospekta na rzecz goscia (lebrona),ktory pomoze mu w wiekszej ilosci kategorii

-houston mysli juz o przyszlym sezonie-lebrona i tak by nie zatrzymal jako keepera,wiec zamienia go na goscia,ktorego zrobi keeperem (whiteside)

 

obydwaj menegarowie,da dorosli,nikt nie czuje przez nikogo oszukany

 

dla mnie fair wymiana

 

mam wrazenie,ze duzo osob patrzy na wymiane przez pryzmat cen: lebron (80$ ,wiec kozak)-whiteside (typ z ligi chinskiej, wiec cienias)

 

jak Was tak boli ta wymiana to trzeba bylo samemu dac lepsze ofert dla zespolu houston za whiteside`a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miał 8 startów w karierze (jest w lidze od sezonu 10/11), a nawet mimo tak małej ilości minut zdrowotnie nie wygląda za dobrze. Give me a break.

Manipulujesz. Od kiedy ilość meczów w których wychodzi się w podstawowym składzie ma znaczenie? Są gwiazdy roto które w kilkunastoletniej karierze były starterami w 40% meczów.

Co to znaczy, ze zdrowotnie nie wygląda za dobrze? Bo skręcił staw skokowy? W porządku - LeBron wygląda bardzo słabo bo przecież dopiero co opuścił 2 tygodnie, a przez cały sezon boryka się z kontuzjami pleców, stawów kolanowych i nadgarstków. A jesli chcesz koniecznie sprawdzić zestaw umiejętności Whiteside'a to sprawdź jego statsy z college'u. On jest zawodnikiem ktory punktuje na dobrej skutecznosci, zbiera i blokuje jak szalony. Czyli robi dokładnie to co widzimy dzisiaj. A to ze Kings woleli rozwijać Cousinsa i orać plutonem wysokich leszczy kilka sezonów temu - chyba bardziej świadczy o nich jako druzynie. :smile:

 

Rankingi rankingami, ale my jesteśmy ludźmi, każdy ma mózg i powinien sam ocenić, czy wg niego szansa jest duża, że Hassan będzie grał na poziomie top40 w przyszłym albo top12 w obecnym sezonie.

Aaaa. To mi przypomina niegdysiejsze rozmowy w Lidze Ekspertów o tym jak to jedni zawodnicy mają "zajebistego skila" a inni to miękkie faje.

Ale skoro Twoja opinia bazuje na emocjach i przekonaniach a nie bezdusznej matematyce, to w zasadzie możemy tutaj temat zakończyć.

A ja oczywiście z pokorą przyjmę każdy werdykt ligi.

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję rankingów i statystyk Whiteside'a. Dla mnie po prostu LeBron to zbyt wysoka cena z tego gościa i tyle. Nikogo nie staram się na siłę przekonać do słuszności mojego zdania. Do wetowania też nie mam zamiaru zachęcać. 

 

Możesz sobie obliczać ile wlezie, ale dla mnie zbyt krótka produkcja Whiteside'a i już teraz pojawiające się problemy z kostką (porównanie do LeBrona idiotyczne) są wystarczającymi czynnikami, by zawetować trade z udziałem top5 fantasy od jakichś 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie obliczać ile wlezie, ale dla mnie zbyt krótka produkcja Whiteside'a i już teraz pojawiające się problemy z kostką (porównanie do LeBrona idiotyczne)

Masz rację - nie powinienem porównywać chronicznych problemów zawodnika który rozegrał w NBA ponad 40 tysięcy minut z pojedynczym skręceniem stawu skokowego u 25-latka :-)

No i pytam jeszcze raz - ile tej produkcji według Ciebie powinno wystarczyć żeby móc porównywać z resume LeBrona? Jimmy Bulter mia juz wystarczająco dużo? Czy trzeba jeszcze zaczekać jeszcze ze 3-4 lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jimmy to właśnie bardzo fajny przykład. Po roku gry jako roles, zagrał rozczarowujący sezon jako starter ze sporymi minutami, a w obecnym sezonie daje już bardzo mocną produkcję grając regularnie w S5 po 40 minut na mecz.

 

Nie wiem co ma Whiteside do Butlera :smile:

 

Nie znasz historii kontuzji LeBrona Leszczur? Czy o co chodzi?

 

Whiteside po wskoczeniu do S5 zagrał 2 mecze i skręcił kostkę w meczu z OKC. Wrócił po 2 meczach pauzy, zagrał 6 meczów po około 30 minut/mecz i znowu wypadł z powodu kostki. Takie akcje u big manów nigdy nie wróżą nic dobrego. 

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jimmy to właśnie bardzo fajny przykład. Po roku gry jako roles, zagrał rozczarowujący sezon jako starter ze sporymi minutami, a w obecnym sezonie daje już bardzo mocną produkcję grając regularnie w S5 po 40 minut na mecz.

Czyli ewidentnie potrzebuje horrendalnych minut i wysokiego Usg% do tego zeby produkować. Skąd mozesz wiedzieć czy utrzyma takie obciążenie nie tylko do konca tego sezonu, ale i w przyszłym?

 

Nie wiem co ma Whiteside do Butlera :smile:

Fakt. Whiteside jest o niebo lepszy, bo minuty mu się przydają, ale ich nie potrzebuje :smile:

 

Nie znasz historii kontuzji LeBrona Leszczur? Czy o co chodzi?

Znam nie tylko historię kontuzji LeBrona, ale historię kontuzji koszykarzy w ogóle. Zwłaszcza w pewnym wieku. I wierz mi że kontuzje pleców rokują dużo gorzej niż nawet seryjne skręcanie stawów skokowych.

 

Whiteside po wskoczeniu do S5 zagrał 2 mecze i skręcił kostkę w meczu z OKC. Wrócił po 2 meczach pauzy, zagrał 6 meczów po około 30 minut/mecz i znowu wypadł z powodu kostki. Takie akcje u big manów nigdy nie wróżą nic dobrego.

Kpisz sobie teraz? A moze przez tego typu logikę nie kupowałeś Antka Davisa, bo on też skręcił sobie staw skokowy dwa razy i opuścił kilkanaście meczów z tego powodu?

Ale na drafcie za rok pamiętaj, że Durant skręcał oba stawy skokowe i opuszczał przez to mecze i unikaj go jak diabeł święconej wody ;-)

To najczęstsza kontuzja w tym sporcie, wiec z łaski swojej nie demonizuj teraz jej znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na drafcie za rok pamiętaj, że Durant skręcał oba stawy skokowe i opuszczał przez to mecze i unikaj go jak diabeł święconej wody ;-)

Pod warunkiem że Durant trafi na draft ... ;)

 

Ale teraz może moje przemyślenia co do trejdu. Było wielkie WOW bo nie spodziewałem się że dostaniesz aż tyle. Dla mnie własnie "aż". Było już "Linsanity", teraz "Hassanity" mimo wszystko dla mnie za mała próba żeby dać MVP. Chociaż statsy wyglądają nieźle to ja bym nie dał.

 

I mam parę pytań do Leszczura (tylko please odpowiedz a nie unikaj ;) ):

1. Czy się takiej oferty spodziewałeś? Zakładałeś że jak "szczodre" to będą ręce? ;)

2. Skoro Hassan jest taki perspektywiczny i wg Ciebie to będzie to TOP5 również w przyszłym sezonie to czemu sam go sobie nie zatrzymałeś a nie handlowałeś innymi? Hot potato?

3. Gdybyś był po drugiej stronie to dałbyś LBJa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że Durant trafi na draft ... ;)

 

Ale teraz może moje przemyślenia co do trejdu. Było wielkie WOW bo nie spodziewałem się że dostaniesz aż tyle. Dla mnie własnie "aż". Było już "Linsanity", teraz "Hassanity" mimo wszystko dla mnie za mała próba żeby dać MVP. Chociaż statsy wyglądają nieźle to ja bym nie dał.

Marcos - Ty poprostu stara sknera jestes i tyle ;-)

 

I mam parę pytań do Leszczura (tylko please odpowiedz a nie unikaj ;) ):

Bede jak polityk - otwarty, szczery i transparentny. Chyba, ze nie bedzie mi to z jakiegoś względu na rękę ;-)

 

1. Czy się takiej oferty spodziewałeś? Zakładałeś że jak "szczodre" to będą ręce? ;)

Jako, ze gram w formacie kipera od wielu lat - to tak - spodziewałem się bardzo szczodrej oferty. I również spodziewałem się protestów wynikających z tego że Whiteside nie ma jeszcze nazwiska. Ale to tylko problem z PR'em ;-)

 

2. Skoro Hassan jest taki perspektywiczny i wg Ciebie to będzie to TOP5 również w przyszłym sezonie to czemu sam go sobie nie zatrzymałeś a nie handlowałeś innymi? Hot potato?

To w zasadzie była część planu jeszcze sprzed draftu. Za większosć kasy kupić gwiazdy, a w sezonie polować na FA ktorych bede mogl zostawić jako RFA za 10$, lub sprzedać o ile będę miał widoki na podium. Tak wiec to nie zaden gorący kartofel, tylko część planu.

Nie wiem czy Whiteside bedzie w Top5, ale na szczęscie nie musi byc. Próg opłacalności jest bardzo niski i na poziomie Top135. Wszystko powyżej będzie czystym zyskiem nabywcy. Na szczęście jego mocne strony (FG%, Reb, Blk i TO) to statsy bardzo dobrze konserwowane z sezonu na sezon. Dodatkowo - nie ma konkurencji na swojej pozycji w Heat (Birdman to przeciez etatowy backup, w dodatku stary jak Sukiennice).

A dlaczego nie chce go zostawić? Bo dla mnie zawsze priorytetem jest walka o podium tu i teraz. Nawet jesli mam zastawić swoją przyszłość to chcę zmaksymalizować szanse w momencie gdy są widoki na podium.

 

Ale jesli jako liga nie dorośliśmy jeszcze do takich wymian, to nie będzie problemu i Whiteside oraz Plumlee (bo Lopez musi zostac sprzedany do cholery jasnej!) będą moimi kiperami, a w tym sezonie powalczę o 4-5 miejsce.

 

3. Gdybyś był po drugiej stronie to dałbyś LBJa?

Oczywiście. Biorąc pod uwage to, ze LBJ nie bedzie kiperem - na pewno pchnąłbym go za kogoś perspektywicznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcos - Ty poprostu stara sknera jestes i tyle ;-)

Czyli jednak gadałeś z moją żoną ;)

 

Bo dla mnie zawsze priorytetem jest walka o podium tu i teraz. Nawet jeśli mam zastawić swoją przyszłość to chcę zmaksymalizować szanse w momencie gdy są widoki na podium.

Tu się zgadzam w 100% bo celem powinno być wygranie ligi, czasem nawet bez względu na koszty.

Tyle że tu sytuacja jest trochę na granicy bo z jednej strony mamy kolesia który w krótkim okresie wygląda jak A.Davis 2.0 tyle że słowem klucz jest tutaj "krótkim" a z drugiej strony mamy MVP mimo wszystko z dobrą metryką i niezaprzeczalnych możliwościach w stylu "prędzej niż później zagra monster line".

 

Żeby nie było z Twojej strony ten deal oczywiście ze się broni, a Diga też nie podejrzewam o jakąś chęć pomocy bo jak wyżej napisałem statsy Hassana wyglądają imponująco ale to czy warto było za niego dać LBJa to jedno a to czy można było LBJa dać na blocka i zobaczyć kogo innego za niego można by było dostać to drugie.

 

Różnice są tylko w ocenie przyszłych możliwości, projekcji ale to jak zwykle jest wróżenie z fusów tyle że w przypadku LBJa tych fusów jest więcej i też więcej wiemy co może być dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak gadałeś z moją żoną ;)

A jakos tak czasem temat schodzi na Ciebie. Sam nie wiem dlaczego :smile:

 

Tu się zgadzam w 100% bo celem powinno być wygranie ligi, czasem nawet bez względu na koszty.

A jak! All-out! A jutro choćby potop.

 

Tyle że tu sytuacja jest trochę na granicy bo z jednej strony mamy kolesia który w krótkim okresie wygląda jak A.Davis 2.0 tyle że słowem klucz jest tutaj "krótkim" a z drugiej strony mamy MVP mimo wszystko z dobrą metryką i niezaprzeczalnych możliwościach w stylu "prędzej niż później zagra monster line".

Whiteside nie czeka i daje monster lines dwa razy w tygodniu ;-)

 

Różnice są tylko w ocenie przyszłych możliwości, projekcji ale to jak zwykle jest wróżenie z fusów tyle że w przypadku LBJa tych fusów jest więcej i też więcej wiemy co może być dalej.

Oj tam - fusy tylko zaciemniają obraz :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszystko w wątku zostało już napisane przez innych, o specyfice ligi keeper, o formie i statach Lebrona oraz Hassana, i o ich cenach w przypadku pozostawienia na następny sezon.

Ja tylko mogę dodać, że przed wysłaniem oferty, analizowałem innych potencjalnych keeperów jakich bym mógł otrzymać za Jamesa (w rankingu dopiero Top20) i najlepszym dla mnie wyborem jest właśnie Hassan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawiła reakcja ligi i ocena trejdu, który z jednej strony można bronić na wszelakie sposoby (i to skutecznie - co zostało powiedziane), z drugiej strony każdy może równie łatwo znaleźć powód do zawetowania tego dealu (co również już zostało powiedziane).

 

Dla mnie to kwestia bardzo indywidualnej oceny i interpretacji każdego z graczy!

 

PS. Ja jedynie bym nie demonizował gry Hassana jako drugiego AD i jego roli jako keepera. Warto zauważyć, że MIA dosyć cierpliwie na dużo mu pozwala, ale niestety nie idzie to w parze z dobrą grą zespołu (Przy GmSc>8 bilans 5-10) i jest bardzo nieregularny. Dlatego dla Diga, to będzie albo strzał w 10, albo wymiana pretendująca do "wtopy sezonu". Czas pokaże, kto miał rację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.